Wiedźmin Geralt z Rivii na znaczku pocztowym

+
Kolejne posty zawierające "zabawne" określenia pewnych grup osób lub odnoszące się do nich zostaną skasowane.

@I_w_a_N jeśli poruszysz ów temat raz jeszcze, otrzymasz warna.
 
Last edited:
A tak swoją drogą trochę szkoda, że takie znaczki i koperty zapewne nigdy nie znajdą się w "zwykłym obiegu". Fajnie byłoby dostać taką kartkę z Geraltem na znaczku.
 
Last edited by a moderator:
A tak swoją drogą trochę szkoda, że takie znaczki i koperty zapewne nigdy nie znajdą się w "zwykłym obiegu". Fajnie byłoby dostać taką kartkę z Geraltem na znaczku.

Znaczki znalazły się w normalnym obiegu, więc kartkę z Geraltem na znaczku będzie można dostać :D. Chociaż raczej nie kartkę, tylko jakiś list, bo nominał jest dość wysoki. Natomiast koperty FDC i bloczki jako przedmioty kolekcjonerskie do normalnego obiegu nie trafiają.
 
Znaczki znalazły się w normalnym obiegu, więc kartkę z Geraltem na znaczku będzie można dostać
Tylko właśnie jaka jest na to szansa, że ktoś Geralta wyśle, bo raczej absolutna większość, jak może i wszyscy, kupiła znaczki kolekcjonersko a nie po to by faktycznie z nich korzystać. To, że faktycznie będzie można dostać, to raz, ale prawdopodobieństwo tego zdarzenia, to dwa.
 
Last edited by a moderator:
Przecież te zwykłe znaczki można normalnie kupić na poczcie. Więc to, czy ktoś list z takim znaczkiem wyśle zależy tylko i wyłącznie od niego :D.
 
Moja wiedźmińska kolekcja właśnie się powiększyła.
 
Jeśli ktoś chce sprawić sobie kopertę/znaczek to prędko pędzić na stronę poczty - znów są dostępne :)
 
Ja swój znaczek mógłbym dodać do jednego z klaserów mojego taty. W jakimś stopniu wzbogaciłbym tą kolekcję :D
Swoją drogą, powinna wyjść jeszcze dwuzłotówka wiedźmińska. W końcu nasz Wiedźmin to dobro narodowe. Trzeba wystosować jakieś pismo do NBP!:p
 
Od razu dwuzłotówkę, lepiej Geralta na 500 dać zamiast jakiegoś tam Jana III Sobieskiego ;) .

A tak poważnie - fajnie byłoby zrobić "trzyzłotówkę" z wiedźminem. W końcu mamy trylogię, a dwa takiej monety nie ma oficjalnie w obiegu więc wzmacnia to wartość kolekcjonerską.
 
I_w_a_N;n7835190 said:
A nie powinno być "ze znaczkiem"?
Ale niech zawyrokują nasi poloniści.

Już się tak nie ekscytuj. 'Ze' i 'z' to oboczność - pozostałość po jerach (co to są jery - odsyłam do podręcznika z języka staro-cerkiewno-słowiańskiego). Nie jest wielkim błędem używać jednego i drugiego na zmianę, ta oboczność ma nam ułatwić mówienie. To tak w skrócie, a nie chce mi się za bardzo nad tym rozwodzić.

I_w_a_N skoro taki jesteś biegły w języku, to może będę Ci wytykała każdy Twój błąd? Doszukałam się już kilku, ale odpuszczałam poprawiańsko. Może nie powinnam? ;)

Tak patrzę na tę wypowiedź i myślę sobie, że zasada "nie znam się, ale się wypowiem" ma się nieźle... niestety.
 
Last edited:
Minersi;n7850060 said:
I_w_a_N skoro taki jesteś biegły w języku, to może będę Ci wytykała każdy Twój błąd? Doszukałam się już kilku, ale odpuszczałam poprawiańsko. Może nie powinnam? ;)

A wytykaj - proszę bardzo. Człowiek przynajmniej (w założeniu) będzie mógł coś z tego wynieść i się samodoskonalić. Wiedz jednak, że będziesz miała WIELE roboty, bo sam, niestety, składnie i bezbłędnie się nie wypowiadam (a z językiem polskim, w zamierzchłych czasach mej edukacji, też nie byłem za pan brat - co odzwierciedliła moja jedynie dostateczna ocena na maturze) co w moim przypadku ma różne podłoża.

Zapytasz pewnie czemu "wytykam błąd" moderacji? Wiem, że każdy jest jedynie człowiekiem, ale... Od ludzi na stanowiskach oczekuję większej odpowiedzialności i profesjonalizmu.
Ot, wszystko.

Minersi;n7850060 said:
Tak patrzę na tę wypowiedź i myślę sobie, że zasada "nie znam się, ale się wypowiem" ma się nieźle... niestety.

Dlatego się pytam, a nie przedstawiam mojej racji jako prawdy objawionej przez siły wyższe. Nie zamierzam też jej bronić jeśli zostanie obalona (poparta odpowiednimi argumentami) przez "znawcę" (może powinienem powiedzieć "znawczynię", tak jak "polityczkę"? ).
 
Myślisz, że nie widzimy sarkazmu w Twojej wypowiedzi? Pamiętaj, że tu są też inteligentni ludzie, którzy widzą Twoje intencje. Na każdym kroku.

Och, tak, bo moderatorzy jak tylko stali się moderatorami, to został im wgrany w mózg każdy słownik na świecie.
Przypominasz mi klientów w mojej księgarni, którzy uważają, że jeśli tu pracuję, to powinnam przeczytać KAŻDĄ książkę, która stoi na półce.
Otóż nie. Nikt nie jest idealny, ponadto nie popełnia błędów ten, kto nic nie robi.

I_w_a_N;n7835190 said:
A nie powinno być "ze znaczkiem"?
Ale niech zawyrokują nasi poloniści.

Pierwsze i najważniejsze: nie zaczyna się zdania od 'ale' :)
 
Top Bottom