Wiedźmin Gra Planszowa - mechanika rozgrywki

+
Filmik instruktażowy, wg cdp.pl po weekendzie polska wersja :)

"Gorąco zachęcamy Was do obejrzenia filmu instruktażowego do gry planszowej Wiedźmin Gra Przygodowa, który właśnie znalazł się na kanale CD PROJEKT RED i cdp.pl. Dzięki niemu poznacie podstawy naszej nadchodzącej planszówki, dowiecie się w jakich bohaterów można się wcielić oraz jakie są ich specjalne zdolności."

http://blog.cdp.pl/2014/11/13/wiedzmin-gra-przygodowa-film-instruktazowy/

 
Mógłby mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tabelką wsparcia, z instrukcji jakoś ciężko pojąć, i jeszcze jedna moja niewiadoma, a mianowicie w walce liczą się tylko symbole tarczy i miecza z kostek?
 
Co do walki to zazwyczaj bo bodajże taka zjawa ma inny znaczek. Ogólnie musi Ci wypaść (po zmodyfikowaniu) to co masz w statystykach potwora lub na karcie.
 
Mógłby mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tabelką wsparcia, z instrukcji jakoś ciężko pojąć, i jeszcze jedna moja niewiadoma, a mianowicie w walce liczą się tylko symbole tarczy i miecza z kostek?

tabelka wsparcia służy do tego, że gracze za pomocą żetonu ze swoją podobizną oznaczają jakiego koloru tropu lub złota potrzebują. dzięki temu nie musisz zaglądać w karty zadań graczy, tylko od razu wszystko widać (w instrukcji opisana jest jakaś pierwotna wersja tabeli - błąd)

A ja mam takie pytanie: w instrukcji jest napisane, że nie można wymieniać z powrotem dowodów na tropy. Czyli np. jeśli musimy oddać trop - a mamy już je wymienione na dowody to nie możemy tego zrobić. Natomiast w wersji komputerowej dowody są automatycznie rozmieniane jeśli oddajemy tropy.
To jak to jest ostatecznie?

edit:
jeśli chodzi o tabelę wsparcia to w angielskiej instrukcji jest to dobrze rozpisane (czemu więc w polskiej takie babole?):
Players use the support chart to display each character’s current support quest. This way, players can see at a glance how they can
complete support quests for their opponents. When a player keeps a new quest, he moves his hero token to the banner that corresponds to his new support quest’s type.
 
Last edited:
Top Bottom