Wiedźmin i wspomnienia z nim związane - Konkurs

+
Smiki zwracam ci uwagę że to nie ty zakładałeś ten temat i troszkę nie ładnie tak wytykać błędy. Miałeś pomysł na taki temat, to mogłeś go założyć a teraz to jest po ptokach.
 
RoleQ said:
Smiki zwracam ci uwagę że to nie ty zakładałeś ten temat i troszkę nie ładnie tak wytykać błędy. Miałeś pomysł na taki temat, to mogłeś go założyć a teraz to jest po ptokach.

Uno nie baw się w moderatora... Nie opłaca się. Duo panuje tu wolność słowa. Trzy post Smikiego ma więcej sensu niż post autora tematu.

A wracając do tematu to wypadałoby dodać punkty na jakie zwrócił uwagę Smiki i poprawić nazwę dewelopera CD Project... Srysly?
 
RoleQ said:
Smiki zwracam ci uwagę że to nie ty zakładałeś ten temat i troszkę nie ładnie tak wytykać błędy. Miałeś pomysł na taki temat, to mogłeś go założyć a teraz to jest po ptokach.
Nie miałem zamiaru zakładać żadnego tematu. Po prostu zwróciłem uwagę, iż ankieta nie spełnia swojego zadania.

Założyciel zresztą pomysłu też nie miał. Podobnych wątków jest kilka, jedynym wkładem było dodanie ankiety. Która, jeśli topic ma się utrzymać, powinna IMO spełniać swoje zadanie.
 
NapoleonPL said:
A wracając do tematu to wypadałoby dodać punkty na jakie zwrócił uwagę Smiki i poprawić nazwę dewelopera CD Project... Srysly?
EDIT: Źle zinterpretowałem powyższy post :p Przyjąłem, że poprawa nazwy była jednym z punktów, które napisał SMiki^^
 
Wystarczy tylko zmienić nazwę i rozdzielić książki z serialem. Temat zostanie w rękach założyciela i jeżeli się obroni to zostanie.
 
RoleQ said:
Wystarczy tylko zmienić nazwę i rozdzielić książki z serialem. Temat zostanie w rękach założyciela i jeżeli się obroni to zostanie.
Ankieta jest biedna. Jeśli się tylko rozdzieli, nadal taka będzie.

@Mocarella/Camembert/Gouda
Oj, oj... posty się w całości czyta, później się wypowiada ;p

E:
O, Ser zniknął.
 
Przepraszam bardzo,pomyłkę już poprawiłem,obiecuje poprawe :)
Proszę też o jakieś sugestie względem posty.
 
Uwaga. Autor tego posta się rozdrabnia.

Jak miałem cztery czy pięć lat, w TVP1 emitowany był serial. Starsza
siostra, (której do dzisiaj za to dziękuję) która książek AS'a nie czytała pozwoliła mi go oglądać. Byłem mały więc więc serial wydał mi się "super". Szczególnie zapadła mi w pamięć postać Vesemira, Geralta i Jaskra. I bezkonkurencyjna ścieżka dźwiękowa. O książce nie wiedziałem, bo i skąd, wtedy kanon literatury tworzyli dla mnie Brzechwa i Andersen :D Gdy sięgnąłem po "Ostatnie Życzenie" nie mogłem zrozumieć, czemu serial wygląda tak jak wygląda, chociaż do teraz mam do niego sentyment. Gry nie komentuję bo nie wystarczy czasu. Zwyczajnie dziękuję RED'om :)
 
Pomimo podzielonych zdań, może warto wrócić do tematu? :) Ja poznałem wiedźmina przez YT, gdy, nie tak dawno, Wiedźmina 2 nagrywał Rock. Gdy był na zamku La Valette grafika, dialogi, walka itp. zrzuciły mnie z krzesła, kopnęły kila razy po czym uświadomiły, że muszę wejść w posiadanie Wiedźmina. Dalej już poszło, za koleją ;)
 
Ja poznałem Gerwanta dzięki reklamie w Komputer Świecie. Gdy tylko skojarzyłem, że jest jedna książka ASa w szkolnej bibliotece a mianowicie "Krew Elfów" natychmiast ją wypożyczyłem i przeczytałem. Niestety okazało się, że to jedyna część na stanie. W trybie błyskawicznym i z nastawieniem bojowym ruszyłem do "Szanownej Derekcji" z wnioskiem o zakup pozostałych części dla biblioteki. Jako, że (skromnie mówiąc) mam dar przekonywania po tygodniu na półce stały w równiutkim rządku wszystkie części Wieśka. Natychmiastowo wypożyczyłem wszystkie i dopiero po pięciokrotnym przeczytaniu każdej oddałem. Potem weszły do akcji obie części gry i do teraz jestem bardzo szczęśliwy, że miałem szczęście poznać tak wspaniałe uniwersum ;)>
 
Ja pierwszą styczność z Wiedźminem miałem poprzez... książki.

A działo się to w pierwszej połowie lat 90-tych. Moje (starsze) siostry miały wówczas fazę na książki fantastyczne - Kroniki Amberu, Świat Dysku i właśnie Wiedźmin.
Muszę przyznać, że wówczas perspektywa nieprzymuszonej lektury nie bardzo mnie porywała. Zapewne z powodu urazu wywołanego na mej psychice przez szkolne pozycje. Jednak ostatecznie przemogłem się na tyle aby ostatecznie skończyć wiedźmińską sagę, która mnie naprawdę wciągnęła.

O samej grze Wiedźmin wpierw słyszałem jeszcze gdy była w planach innego dewelopera (chyba był to Metropolis). Pamiętam jakąś "reklamę" w magazynie dla graczy (bodajże Secret Service). Była to bardziej notka o projekcie i szukaniu do niego ludzi (?).
Później dowiedziałem się, iż (już wówczas niepewny) los projektu został ostatecznie przypieczętowany.
Nie będąc tak bardzo wkręcony, nie rozpaczałem nad tą stratą.

O projekcie RED'ów dowiedziałem się w stosunkowo późnym stadium. Lecz zwrócił on moją uwagę i spowodował, iż nabyłem pierwszą w życiu grę... w edycji kolekcjonerskiej (w dniu premiery). Grę, która po kilku dniach grania (zatrzymałem się w akcie 1) wylądowała na półce. Produkcja po prostu jakoś nie przypadła mi do gustu. Pewnie po części było to spowodowane mozolnym wprowadzeniem oraz wolno rozwijającą się historią , którą nie uważałem za jakąś specjalnie ciekawą czy oryginalną (do dziś dnia tak sądzę, ale widzę growego Wiedźmina jako spójną i mocną całość). Po pewnym czasie (niemal pół roku i modyfikacji kompa) powróciłem do gry się w nią zagłębiłem.
 
Założyłem posta by poznać co było pierwsze według użytkowników tego forum-gra czy książka,bo o filmie zdania są podzielone.Wiele osób jak widzę poznało Geralta ze gry(większa ilość z was) i to dość niedawno
 
Miło by było jednak sprecyzować, z której gry...

Nie musisz zamieszczać tak dokładnej listy, jak wypisałem, ale trochę więcej punktów by się przydało. Choćby komiksy...

E: No i po co ankieta jest anonimowa?
 
Po pierwsze poszerz ankietę o propozycję SMikiego, bo w tej postaci to kpina, a po drugie kur** mać popraw nazwę CD Projekt!

Ps. To do Niebieskich - założyciela proszono o to parokrotnie i widać potrzebny jest dosadniejszy język.
 
pawel1912 said:
Założyłem posta by poznać co było pierwsze według użytkowników tego forum-gra czy książka,bo o filmie zdania są podzielone.Wiele osób jak widzę poznało Geralta ze gry(większa ilość z was) i to dość niedawno
Czyli jak mówiłem - temat do zamknięcia z powodu braku chęci autora tegoż tematu do współpracy.
 
Napoleon, Serek - jeśli macie jakieś uwagi, proszę raportować posta. Jeśli nie, to siedźcie cicho. Albo będzie warn. Parafrazując: zwracano wam uwagę wielokrotnie i widać, że potrzebny jest dosadniejszy język.
 
Czyli co poprawić ,a komiksy zaliczyłem do innych. Do tego widzę ze tutaj to tylko żale zamiast pomoc.A współpraca ze mojej strony jest,tylko proszę o taką,bo forum coś mało się rozwija a i wiele osób sie nie wypowiada ze wzgledu ze się boją ze dostaną ujemne punkty plus brak współpracy. Wczesniej sie pytałem co zmienić ale tylko skargi dostałem co na moim przykładzie pokazuje ze nie warto przynajmniej zakładać postów ani się nie udzielać.
 
szypek26 said:
Napoleon, Serek - jeśli macie jakieś uwagi, proszę raportować posta.
Ja już na początku raportowałem ten temat. Uznałem, że drugi raz nie ma po co xD
 
pawel1912 said:
Czyli co poprawić ,a komiksy zaliczyłem do innych. Do tego widzę ze tutaj to tylko żale zamiast pomoc.A współpraca ze mojej strony jest,tylko proszę o taką,bo forum coś mało się rozwija a i wiele osób sie nie wypowiada ze wzgledu ze się boją ze dostaną ujemne punkty plus brak współpracy. Wczesniej sie pytałem co zmienić ale tylko skargi dostałem co na moim przykładzie pokazuje ze nie warto przynajmniej zakładać postów ani się nie udzielać.
"Żale zamiast pomoc"? Pomoc moją znaleźć możesz na pierwszej stronie...

Przede wszystkim: za dużo tych "innych"...
 
Top Bottom