Wiedźmin II Edycja Rozszerzona - pudełkowy update (ankieta)

+
Wiedźmin II Edycja Rozszerzona - pudełkowy update (ankieta)

Temat bliźniaczy do tego, który forumowicze założyli przy okazji premiery Edycji Rozszerzonej Wiedźmina pierwszego.

Lubię mieć na półce ładne pudełka, które pasą moje oko :p Dlatego postanowiłem przeprowadzić małą ankietę. Może uda nam się, tak jak w przypadku poprzedniej części przekonać REDÓW do puszczenia UAKTUALNIENIA w wersji pudełkowej.
Nie każdy ma dostęp do internetu, nie każdy ma szybki internet, nie każdy lubi mieć płyty podpisane markerem. Pokażmy jak wielu z nas ceni sobie estetykę i byłoby w stanie zapłacić CDP RED za wypuszczenie Edycji Rozszerzonej w wersji pudełkowej.

Jestem w stanie wydać za taki pakiet 20-30 zł.

Jeszcze raz zapraszam Wszystkich do głosowania :)
 
(rozumiem, że chodzi o same dodatki bez podstawki) Dobry pomysł, z chęcią zapłacę ile będzie trzeba.
 
Czy tylko ja nie do końca rozumiem, o co Ci chodzi?
Chcesz tak jakby jeszcze raz kupić Wiedźmina 2, tyle żeby teraz miał tą nowszą okładkę? Wyjaśnij, proszę, bo chyba nie do końca pojmuję.
 
nickstone said:
(rozumiem, że chodzi o same dodatki bez podstawki)

Oczywiście, chodzi o samo uaktualnienie :) Po co drugi raz kupować grę?

nickstone said:
Chcesz tak jakby jeszcze raz kupić Wiedźmina 2, tyle żeby teraz miał tą nowszą okładkę? Wyjaśnij, proszę, bo chyba nie do końca pojmuję.

Chcę żeby przykładem Wiedźmina pierwszego REDZI wydali samo uaktualnienie w wersji pudełkowej, żebyś na półce nie miał wypasionego pudełka z Wiedźminem, a w środku płyty z patchem podpisanej markerem.
 
Ok, to popieram, ale czemu przytaczasz sytuację z jakimś zgrywaniem płyt i markerami? Ktokolwiek w ogóle tak robi? Przecież gdy ściągasz patche na komputer, nie trzeba nic zgrywać, wszystko odbywa się wewnątrz komputera, że tak powiem...
 
Sawu97 said:
Ok, to popieram, ale czemu przytaczasz sytuację z jakimś zgrywaniem płyt i markerami? Ktokolwiek w ogóle tak robi? Przecież gdy ściągasz patche na komputer, nie trzeba nic zgrywać, wszystko odbywa się wewnątrz komputera, że tak powiem...

Ja tak robię. Tak na wszelki wypadek jakbym chciał uaktualnić Wieśka, a z różnych przyczyn nie miał dostępu do internetu.
 
Niech będzie :p Dla samej estetyki, i harmonii na mojej półce z Wiedźmińskim Uniwersum, przyznaję Ci rację, że REDzi mogliby nam udostępnić takie coś. :D
 
Sawu97 said:
Ok, to popieram, ale czemu przytaczasz sytuację z jakimś zgrywaniem płyt i markerami? Ktokolwiek w ogóle tak robi? Przecież gdy ściągasz patche na komputer, nie trzeba nic zgrywać, wszystko odbywa się wewnątrz komputera, że tak powiem...

Ma rację - ja też zawsze staram się mieć zgrane patche (na wszelki wypadek).
 
Sawu97 said:
Ok, to popieram, ale czemu przytaczasz sytuację z jakimś zgrywaniem płyt i markerami? Ktokolwiek w ogóle tak robi? Przecież gdy ściągasz patche na komputer, nie trzeba nic zgrywać, wszystko odbywa się wewnątrz komputera, że tak powiem...
Ja przed wydaniem pudełkowej wersji uaktualnienia Wiedźmina 1 miałem sidika z markerowym podpisem, nie widzę w tym nic dziwnego. Wolę nagrać sobie patche na płyty, żeby później, w razie czego, nie musieć ściągać wszystkiego od nowa.

Oczywiście popieram Szkota! Polać mu!
 
Przy okazji wydania pierwszej ER pomysł się sprawdził, więc nie widzę powodów, dla których CDPR miałby teraz postąpić inaczej. Też lubię mieć wszystko w jednym miejscu. Update do W1 kosztował 15 zł, dobrze kojarzę? Za podobną cenę (maksymalnie 20 zł) chętnie kupiłbym ER Wiedźmina 2.
 
Jestem jak najbardziej za pudełkowym uaktualnieniem, podobnie jak Wallace lubię cieszyć oczy kolekcją pudełek (a z Wiedźminów to mam już naprawdę sporą, te kolekcjonerki, ER-owe update'y, empikowe preordery... ;P). Myślę, że rozsądną ceną, jaką mógłbym na to wyłożyć, to nawet te 4 dychy. Więcej to już trochę by się nie opłacało... ;P


A jeśli tego nie wydadzą, to chyba się wkurzę i kupię sobie uaktualnioną nówkę, by się już nie babrać z tymi uaktualnieniami, dzięki którym ZA KAŻDYM PATCHEM muszę reinstalować grę (bo "zainstalowana wersja gry jest nieprawidłowa albo niekompletna"... ;P). Patcha 2.0 do tej pory nie udało mi się zaaplikować, bo nie chciało mi się po raz n-ty robić reinstallu, a potem stwierdziłem, że jednak już poczekam sobie do xboksowego update'a... ;P
 
Mogłeś jeszcze dodać wariant np. "nie interesują mnie pudełka", żeby też było wiadomo jaki mniej więcej jest procent tych co wolą jednak pieniędzy nie wydawać na pudełko. Ja osobiście 2 dyszki bez zastanowienia mogę wydać. Również jestem typem kolekcjonera i lubię te pudełeczka z grami na półce.
 
dazz007 said:
Mogłeś jeszcze dodać wariant np. "nie interesują mnie pudełka", żeby też było wiadomo jaki mniej więcej jest procent tych co wolą jednak pieniędzy nie wydawać na pudełko.

Mówisz i masz :)

To ja jeszcze tak w ramach wyjaśnienia. Nie proponuję wprowadzenia płatnego uaktualnienia. Chciałbym jedynie, żeby równocześnie z DARMOWYM patchem pojawiło się również płatne, pudełkowe wydanie dla ludzi, którzy są w stanie wydać trochę pieniędzy, żeby nie "psuć" swojej wiedźmińskiej kolekcji. Wolny wybór. Chcesz płacisz, nie chcesz, ściągasz ze strony REDÓW :)
 
Ja akurat zamierzam drugi raz kupić całą grę. Dlaczego?

Po pierwsze, na naszych płytach, które kupiliśmy w maju, nie ma nawet pełnej gry - brakuje tych osławionych 50 Mb do internetowej aktywacji. Co będzie jak za kilka lat serwery CDPR przestaną działać? I tak będziemy musieli wtedy posiadać płytkę "podpisaną markerem", która zawierałaby te brakujące dane.

Po drugie, łączna waga patch'y od wersji 1.0 do EE wyniesie pewnie jakieś 3 Gb, jakoś nie widzi mi się ściągać tego automatycznie przy każdej instalacji.

Po trzecie, nawet jeśli Redzi dołączyliby do wersji UPDATE płytę z patch'ami, to przy instalacji musielibyśmy żonglować trzema płytami, a sama instalacja byłaby znacznie dłuższa.

A po czwarte, uważam, że CDProjekt zasługuje na moje pieniądze. :D

Jakoś wolę mieć u siebie na półce jeden w pełni dopracowany kawałek kodu, niż serie patch'y na trzech płytach - nawet gdy mają oryginalne nadruki.
 
Scani said:
Ja akurat zamierzam drugi raz kupić całą grę. Dlaczego?

Po pierwsze, na naszych płytach, które kupiliśmy w maju, nie ma nawet pełnej gry - brakuje tych osławionych 50 Mb do internetowej aktywacji. Co będzie jak za kilka lat serwery CDPR przestaną działać? I tak będziemy musieli wtedy posiadać płytkę "podpisaną markerem", która zawierałaby te brakujące dane.

Po drugie, łączna waga patch'y od wersji 1.0 do EE wyniesie pewnie jakieś 3 Gb, jakoś nie widzi mi się ściągać tego automatycznie przy każdej instalacji.

Po trzecie, nawet jeśli Redzi dołączyliby do wersji UPDATE płytę z patch'ami, to przy instalacji musielibyśmy żonglować trzema płytami, a sama instalacja byłaby znacznie dłuższa.

Ad 1 i 2) Może mam jakieś przewidzenia, ale właśnie instaluje Wiedźmina II z patchami, które mam na dysku (1,06 GB) i nie uświadczyłem ściągania tych sławnych 50 (28) MB :p I mam pięknego Witchera w wersji 2.0 :p

Ad 3) Coś mi się zdaję, że jak kupisz nową grę też będziesz musiał żonglować płytami (ale ręki sobie za to nie dam uciąć) :p
 
Wallace said:
Ad 3) Coś mi się zdaję, że jak kupisz nową grę też będziesz musiał żonglować płytami (ale ręki sobie za to nie dam uciąć) :p

Owszem, ale jedynie dwoma :D

Zresztą mojego Wieśka 2 1.0 traktuję jako historyczny eksponat i integralną część EK. Pełne ER W2 po prostu będzie kolejnym dodatkiem do kolekcji.
 
Top Bottom