Wiedźmin jako kultura masowa?

+
Wiedźmin jako kultura masowa?

Ostatnio naszła mnie taka myśl aby założyć taki temat. Czy Wiedźmina jako grę możemy zaliczyć do kultury masowej czy nie?Komentarze mile widzane.
 
Jeżeli Geralt byłby tak rozpoznawalny jak Lara Croft wtedy moglibyśmy dyskutować, niestety za mało zostało włożone (pieniędzy) w promocję jego wizerunku. Mam nadzieję jednak, że wszystko przed nami.
 
lara croft miala 12 lat, zeby zagoscic w umyslach fanow. nie mozna porownywac zeszlorocznego debiutu geralta na rynku swiatowym z 12 letnia promocja gry + hollywoodzkim filmem
 
Moim zdaniem Lara zagościła w kulturze masowej (stała się powszechnie rozpoznawalna) już po pierwszej części gry. Sukcesy pozostałych części były niczym w porównaniu do sukcesu pierwowzoru.
 
jakby zrobili jakieś pełno petrażowy film ( nie ten polski) mam na mysli tak jak intro lub koniec to by był cool
 
flashintheflesh said:
lara croft miala 12 lat, zeby zagoscic w umyslach fanow. nie mozna porownywac zeszlorocznego debiutu geralta na rynku swiatowym z 12 letnia promocja gry + hollywoodzkim filmem
flashintheflesh said:
Moim zdaniem Lara zagościła w kulturze masowej (stała się powszechnie rozpoznawalna) już po pierwszej części gry. Sukcesy pozostałych części były niczym w porównaniu do sukcesu pierwowzoru.
Panowie, panowie, mówimy o Geralcie, o Wiedźminie a nie o Larze 8)
flashintheflesh said:
jakby zrobili jakieś pełno petrażowy film ( nie ten polski) mam na mysli tak jak intro lub koniec to by był cool
Film powinien zostać zrealizowany na czymś nowych lub ponownie nakręcić opowiadanie.Lecz żeby nie doszło do tej powtórki, ekranizacje musi nakręcić osoba która ma doświadczenie, a nie jak było kilka lat temu, osoba ta musi mieć też zamiłowanie do sagi Sapkowskiego oraz powinna zagrać w Wiedźmina.Jeśli Geralt miałby stać się gwiazdą pop kultury muszą być spełnione trzy warunki.1.Książki Sapkowskiego powinny być bardziej promowane2.Gra Wiedźmin musi być dalej promowana przez graczy3.Muszą być funduszeA film mógłby powstać 8)
 

SaLi

Forum veteran
Kiedys podsunalem pomysl zeby zrobic z Wiedzminem cos ala animatrix.Historie z opowiadan przezucic do krotkich animowanych filmow, ktore powstaly by w roznych stylach i puscic w eter ;DPoniewaz w naszym geograficznym regionie Wiedzmin jest dosyc popularny, glownym celem byla by popularyzacja Geralta na zachodzie.Patrzac na ogromne zainteresowanie takim Animatrixem, albo Batman-Rycerz Gotham mozna stwierdzic, ze jest to jeden z lepszych sposobow promocji.
 
Maxraj said:
Godspeed. Zapytaj Bagińskiego ile siedział nad intrem.
Zawsze można zatrudnić kilku najlepszych rysowników, dać im do wyboru jakie opowiadanie chcą "przerysować" i po problemie. Tym sposobem mielibyśmy nie tylko animacje komputerową Bagińskiego, ale też kilka animacji kreskówkowych innych twórców. Animatrix i Batman: Rycerz Gotham są świetne. Właśnie takie pomieszanie stylów sprawia, że te produkcje mają niepowtarzalny klimat :)
 
Aalaron said:
Aalaron said:
2.Gra Wiedźmin musi być dalej promowana przez graczy
Co przez to rozumiesz?
Hmm.... Wydaje mi się, że autor zacytowanej przez Ciebie wypowiedzi ma na myśli reklamowanie wiedźmina gdzie jest to tylko możliwe. ( czyli akcje w stylu: idziemy przez miasto w wiedźmińskich koszulkach ^^ ).
 
Zawsze można również zrobić reklamę w telewizji albo co więcej promować Wiedźmina (również ER) na targach.
 
Piecia18 said:
Zawsze można również zrobić reklamę w telewizji albo co więcej promować Wiedźmina (również ER) na targach.
Można, można, nawet trzeba, ale na to idą ogromne fundusze. Cała nadzieja w tym że 2 część być może będzie reklamowana przez dystrybutora z należną jej pompą i rozmachem.
 

SaLi

Forum veteran
Wallace said:
Wallace said:
Godspeed. Zapytaj Bagińskiego ile siedział nad intrem.
Zawsze można zatrudnić kilku najlepszych rysowników, dać im do wyboru jakie opowiadanie chcą "przerysować" i po problemie. Tym sposobem mielibyśmy nie tylko animacje komputerową Bagińskiego, ale też kilka animacji kreskówkowych innych twórców. Animatrix i Batman: Rycerz Gotham są świetne. Właśnie takie pomieszanie stylów sprawia, że te produkcje mają niepowtarzalny klimat :)
Dokladnie o to mi chodzilo.Doskonale sobie zdaje sprawe, ze nierealne jest stworzenie calego filmu w technice w ktorej zrobbione jest intro/outro.Dlatego jako przyklady podalem Animatrixa i Batmana, ktore sa "stylowo" pomieszane.:beer: Wall-e
 
Natomiast mi chodziło o to, że stworzenie jakiegokolwiek wartościowego filmu (także znimowanego) to nie jest 2 miesiące pracy w weekend 5 pasjonatów.FPS takiego filmu musiałby wynieść ponad 20 klatek na sekunde. Przy 6 minutach filmu daje to 6x60x20=7200 klatek. :eek:Pojedyńcza scena w 3dmax zajmuje bardzo wprawnemu grafikowi jakieś 2-3 miesiące.A (poprawcie mnie jeśli się mylę) profesjonalni animacją filmową zajmuje się u nas bodajże tylko Se-Ma-For, któremu (jak kiedyś słyszałem) ciągle i przy każdej okazji przycina się budżet.Polska animacja filmowa nie ma już takiej komndycji jak w "niesławnych" czasach PRL-u. :(
 

SaLi

Forum veteran
Boze bron przed Polska animacja!Moze to malo patriotyczne, ale prawde mowiac nawet mi do glowy PL producent nie przyszedl.Powiedzmy sobie szczerze.Chcemy dobrego filmu to pchnijmy to wszystko na zachod.A Se-Ma-For to do "Reksia" i "Piotrusia z Wilkiem" sie nadaje, ale na komercyjne, czysto promocyjne kino to juz chyba niekoniecznie 8)
 

SaLi

Forum veteran
Maxraj said:
Maxraj said:
A Se-Ma-For to do "Reksia" i "Piotrusia z Wilkiem" sie nadaje, ale na komercyjne, czysto promocyjne kino to juz chyba niekoniecznie 8)
A to widziałeś ???:ICHTHYSMOKRA BAJECZKAgoodnewsbadnewscudze chwalicie, swego nie znacie :p
Wybacz, ale co te linki wnosza nowego?Czy w jakis sposob neguja to co napisalem?Filmy wygladaja imponujaco, ale albo mi sie wydawalo, albo w 2 pierwszych glownymi bohaterami sa... laleczki.Ja rozumiem, glebia, przeslanie, nie bojmy sie uzyc tego osmieszonego przez TVP slowa - MISJA.Jak to sie ma jednak do Animatrixa i Batmana?Se-Ma-For spelnia zupelnie inne funkcje niz tworcy komercyjni.Komercyjni w pelnym tego slowa znaczeniu.Bo umowmy sie i nazwijmy rzeczy po imieniu.W warunkach totalnie wolnego rynku nasza wytwornia nie istnieje.Nie neguje talentu osob tam pracujacych.Poprostu ich dziela nijak maja sie do komercyjnego zapotrzebowania na animowanego Wiedzmina.
 
Top Bottom