Wiedźmin na kartach komiksu

+

Wiedźmin na kartach komiksu

  • Wiedźmin (Parowski & Polch)

    Votes: 4 9.1%
  • Racja stanu (Gałek & Klimek)

    Votes: 12 27.3%
  • Dom ze szkła (Tobin & Querio)

    Votes: 9 20.5%
  • Killing Monsters (Tobin & Bertolini)

    Votes: 1 2.3%
  • Dzieci Lisicy (Tobin & Querio)

    Votes: 2 4.5%
  • Rachunek sumienia (Gałek & Klimek)

    Votes: 2 4.5%
  • Wszystkie były słabe...

    Votes: 14 31.8%

  • Total voters
    44
Na ten miecz patrzeć nie mogę.
W zasadzie nie powinienem się wypowiadać, bo jeszczem nie grał, ale w grze Cyruchna ma takie toto, więc, teges.
A okładka ogólnie ładna. :) No i Cyruchna ma (chyba) szare włosy, ale to, jak wiemy, zawsze kwestia oświetlenia.
 
Last edited:
w grze Cyruchna ma takie toto, więc, teges.
Więc teges powinien się złamać po kilku dobrych urzedeniach, o ile się nie mylę. Rozpowszechnianie tej wizji Jaskółki również irytuje (oczywiście jeśli raisonowi właśnie o to chodziło).
 
I to ma być jakieś wytłumaczenie dla absurdalnej nieużyteczności tego czegoś udającego miecz? I to udającego bardzo nieumiejętnie. To jest poziom pancernych bikini. Już przy pierwszej prezentacji rendera Ciri nie mogłem powstrzymać śmiechu. Ktokolwiek to projektował, pojechał po bandzie tak bardzo, że Kubica się chowa.

ed
W ogóle moim zdaniem to ażurowanie jest... no cóż, paskudne.
To jest broń pokazowa, ceremonialna, a nie użytkowa. I to samo jest z mieczem Ciri. Dobry do obrazka z fantasy heroiną. W sumie tak ją redzi sobie wymyślili, więc i miecz odpowiedni.
I jaskółka to byłoby moje ostatnie skojarzenie względem tej dziury w mieczu. Bardziej mi to na mątwę czy rybę wygląda.
 
Last edited:
W ogóle moim zdaniem to ażurowanie jest... no cóż, paskudne. Moim zdaniem to niżej jest o wiele ładniejsze a i przede wszystkim (przynajmniej odnoszę takie wrażenie) realistyczne. A nawet jeżeli tych dziur jest za dużo, to można ograniczyć się do użurowania na zastawie - ładne i tak.
 
Jeśli chodzi o komiksy o Wiedźminie, to moim zdaniem godne uwagi są tylko te od Egmont i DarkHorses. Te stare, jakoś do mnie nie przemawiały, ale to tylko moje zdanie. :)
 
Czort z ażurowaniem, ale ten z gry przynajmniej jako tako wyglądał, trzymał proporcje. Ten na okładce ma rękojeść jak zweihander. I pojęcia nie mam, co te nowe komiksy mają z proporcjami - raz Jaskółka wielgachna, raz jak scyzoryk, raz ma jelec z końcami kierowanymi ku ostrzu, raz ku rękojeści, raz strzyga jest wielkości goryla, raz szympansa... I nie ględzić tu o "decyzji artystycznej", od bieda-kubizmu to są galerie sztuki.

Polch mógł sobie rysować brzydkie elfy i grubego Jaskra, ale przynajmniej od strony technicznej wiele mu zarzucić nie można.
 
W praktyce ażurowanie nadaje się tylko do mieczy paradnych albo takich do powieszenia na ścianie.

Ja widziałbym (mniej więcej) coś takiego:
View attachment 78751
To tylko taki tam szybki szkic, wymiar gabarytowy to około 100-110 cm.
 

Attachments

  • fl.jpg
    fl.jpg
    19.5 KB · Views: 35
Last edited:
Droga bez powrotu
Geralt
Mniejsze zło
Ostatnie życzenie
Granica możliwości
Zdrada


Dom ze szkła
Dzieci lisicy


Racja stanu (2 części)
Jak zabijać potwory
Rachunek sumienia


Są jeszcze jakieś?
Czy Racja stanu - druga część - jest również w wersji "animowanej"?
 
Jest jeszcze trzecia mini seria od Dark Horse, która ruszyła jakoś w sierpniu. Do tej pory wyszły dwa numery, a na maj przyszłego roku zaplanowano wydanie zbiorcze. Swoją drogą, na Amazonie pojawiła się okładka tego tomiku.

 
Na zakończonym wczoraj Pyrkonie Egmont podał zapowiedzi komiksów, które wyda do końca tego roku. Trzeci tom przygód Geralta również się tam znalazł, a premiera już w sierpniu czyli krótko po wydaniu amerykańskim.

Ciekaw jestem czy to koniec czy jednak doczekamy kolejnej mini serii.
 
Czy te kolejne serie komiksów o Wiedźminie są tak samo brzydkie jak cała reszta, czy może coś zmienili w tej materii?

Marzy mi się porządny komiks w uniwersum w z oprawą "w stylu" rysunków Rosińskiego, ech...
 
W tej najnowszej mini serii zmienił się rysownik, Joego Querio zastąpił Piotr Kowalski. Moim zdaniem wygląda to jednak gorzej. Pierwsze dwa komiksy miały jakiś styl, nie trafiał on w moje gusta, ale był. Ten najnowszy jest zwyczajny do bólu. Poniżej porównanie kadrów:



 
I_w_a_N;n8457270 said:
Marzy mi się porządny komiks w uniwersum w z oprawą "w stylu" rysunków Rosińskiego, ech...
Też bym chciał tak narysowany komiks, ale cóż - jak się nie ma co się lubi...
A to Przekleństwo Kruków wygląda nawet dość znośnie. Przynajmniej dla mnie.
 
Hm... trudno jednoznacznie ocenić.

Poprzednie amerykańskie odsłony po prostu nie podchodziły mi stylem, a dawne polskie wydania były po prostu okropnie brzydkie.
Obecna próbka jest tak pomiędzy. Może kiedyś pochyli się nad tym zacny rysownik.
 
I_w_a_N;n8457600 said:
a dawne polskie wydania były po prostu okropnie brzydkie.

Jeśli masz na myśli Polcha to pełna zgoda, ale przy okazji premiery Zabójców Królów wyszła Racja Stanu, która była całkiem niezła pod względem wizualnym.



Może nie jest to jakiś szał pał, ale na tle innych wiedźmińskich komiksów, ten jest moim zdaniem narysowany najlepiej.
 
HuntMocy;n8457660 said:
(...) przy okazji premiery Zabójców Królów wyszła Racja Stanu, która była całkiem niezła pod względem wizualnym.


Z tym akurat się nie zapoznałem i muszę przyznać iż kreska rzeczywiście całkiem całkiem. Gdyby poprawić kolorystykę i nasycenie barw było całkiem zacnie.
 
Rachunek sumienia, ten z Saskią, też jest niezgorszy. Odpowiadała za niego ekipa od Racji stanu.
 
Rozumie, że owe komiksy w wydaniu papierowym (jeśli takowe miały) są dzisiaj raczej niedostępne?
 
I_w_a_N;n8459560 said:
Rozumie, że owe komiksy w wydaniu papierowym (jeśli takowe miały) są dzisiaj raczej niedostępne?

Rachunek sumienia na 100% jest niedostępny w wersji papierowej. Racja stanu miała wydanie papierowe, fajne na zachodzie, kiepskie w Polsce. Pewnie da się wyszperać gdzieś w sieci.
 
Top Bottom