Wiedźmin na kartach komiksu

+

Wiedźmin na kartach komiksu

  • Wiedźmin (Parowski & Polch)

    Votes: 4 9.1%
  • Racja stanu (Gałek & Klimek)

    Votes: 12 27.3%
  • Dom ze szkła (Tobin & Querio)

    Votes: 9 20.5%
  • Killing Monsters (Tobin & Bertolini)

    Votes: 1 2.3%
  • Dzieci Lisicy (Tobin & Querio)

    Votes: 2 4.5%
  • Rachunek sumienia (Gałek & Klimek)

    Votes: 2 4.5%
  • Wszystkie były słabe...

    Votes: 14 31.8%

  • Total voters
    44
Wiadomo, że ma być w tym roku. Zbiorcze wydanie w USA ukaże się w lipcu więc obstawiam sierpień, bo tak to wyglądało do tej pory, że zwykle miesiąc później. Podobnie zresztą będzie z komiksem z Cyberpunka 2077 - w USA w marcu, u nas w kwietniu.
 
Najbardziej mnie grzeje info o tym, że to znów Sztybor jest autorem. Fading Memories to przepiękny kawałek wiedźmińskiej opowieści na etapie 3 zeszytów z 4, nie dziwi mnie zupełnie fakt, że tak szybko dostał kolejną serię do napisania.
 
W czerwcu wychodzi u nas zbiorcze wydanie piątej mini serii komiksów o Wiedźminie pt. Zatarte Wspomnienia.



W maju z kolei rusza kolejna mini seria i możemy zobaczyć już okładki dwóch z czterech planowanych zeszytów.

 
W czerwcu wychodzi u nas zbiorcze wydanie piątej mini serii komiksów o Wiedźminie pt. Zatarte Wspomnienia.



W maju z kolei rusza kolejna mini seria i możemy zobaczyć już okładki dwóch z czterech planowanych zeszytów.

Strasznie mi przykro, że to nie ta okładka

1618183782852.png
 
W czerwcu wychodzi u nas zbiorcze wydanie piątej mini serii komiksów o Wiedźminie pt. Zatarte Wspomnienia.

Patrząc na tą okładkę, mam ochotę skipnąć to. Czy sam komiks prezentuje się lepiej graficznie, czy wygląda tak samo?
 
Patrząc na tą okładkę, mam ochotę skipnąć to. Czy sam komiks prezentuje się lepiej graficznie, czy wygląda tak samo?

Środek jest zupełnie inny. I niestety muszę stwierdzić, że według mnie to najbrzydszy obok Klątwy Kruków komiks wiedźmiński. Jednocześnie też myślę, że jest najciekawszy ze wszystkich dotychczasowych. Może nie najlepszy, ale krok w stronę dużo mniej konwencjonalnych i bardziej ambitnych komiksów wiedźmińskich.
 
Już za parę dni... Warto w ogóle się zainteresować, czy lepiej olać?
 
Już za parę dni... Warto w ogóle się zainteresować, czy lepiej olać?
Końcówka rozczarowuje ale pierwsze trzy zeszyty mi się podobały.
 
Mogliby zaktualizować w końcu to logo. Patrzę na te wszystkie ładne okładki i wygląda to tak, jak gdyby ktoś nakleił logotyp Hot Wheels na Monę Lisę :cry:
 
Widząc ile takich wiedźmińskich komiksów będących oryginalnymi historiami wydał Dark horse, zastanawiało mnie, czemu nie mogli się zabrać za komiksową adaptację opowiadań i sagi. A dzisiaj się właśnie dowiedziałem, że nie tylko wyszła komiksowa adaptacja Ziarna Prawdy, ale jeszcze przygotowywane jest Mniejsze Zło:eek:
No dla mnie to wiadomość dnia, dziwi mnie że nikt w tym dziale jeszcze o tym tutaj nie pisał. Mam nadzieję że za resztę opowiadań i sagę też się zabiorą.
 
No dla mnie to wiadomość dnia, dziwi mnie że nikt w tym dziale jeszcze o tym tutaj nie pisał.
Coś tam było wspominane, ale w innym temacie.

Żeby pozostawać w temacie, Dark Horse ogłosiło kolejny ze swoich wiedźmińskich komiksów.
1663696876188.png
 
Ja się dowiaduje o nowych komiksach gdy wyskoczy mi reklama ze sklepu Egmont xD
Chociaz nie przeczytałem jeszcze wszystkich to zebrałem póki co chyba całość z Cyberpunka 2077 i Wiedzmina z Dark Horse.
Któregoś weekendu muszę się za to zabrać.
 
Ożesz w mordę :eek:
Dark Horse wydał kolejny komiks o wiedźminie BAZUJĄCY NA OPOWIADANIACH.
I tym razem jest to Mniejsze Zło.
MNIEJSZE
ZŁO.
Ponownie to ważne opowiadanie zostanie zaadaptowane jako komiks, i jestem cholernie ciekaw jak to wypadnie, zwłaszcza że wersji Polcha nie miałem nic do zarzucenia, poza brzydkimi rysunkami.
Będzie dostępny do kupienia 12 Grudnia.
 
Ok, Mniejsze Zło wpadło mi w ręcę, więc krótko podzielę się moimi wrażeniami z tego komiksu:
bandicam 2023-12-06 09-33-46-672.jpg

Po pierwsze, ta okładka jest okropna, Geralt i Renfri są brzydcy, niepodobni do samych siebie, Dzierzba z jakiegoś powodu prezentowana tu jest z gołą dupą i za broń ma jakąś szablę. Przez tę okładkę miałem pewne obawy co do tego jak będzie wyglądał sam komiks, ale ku mojej uciesze, jest to, tak samo jak poprzedni komiks Rembiśa, niemal strona po stronie adaptacja Mniejszego Zła.
Sama Renfri w komiksie wygląda tak:
20231206_093834.jpg

W sumie, bardzo przypomina mi tą z komiksu Polcha.
bandicam 2023-12-06 09-33-54-426.jpg

Fabuła tu przebiega praktycznie tak samo jak w opowiadaniu, nie ma żadnych dodanych wątków, jak Jaskier u Polcha, ani Netflixowych udziwnień. Zaskoczyło mnie jednak, że Stregobor wyglądem ewidentnie był wzorowany na tego Netflixowego, ale to jest chyba jedyne takie nawiązanie do tamtej produkcji.
bandicam 2023-12-06 09-34-18-952.jpg

Tutaj chciałbym przypomnieć coś, co kiedyś pisał @Deymos666
bandicam 2023-12-06 09-50-27-166.jpg

Rozwala mnie że komiks zrobił dokładnie to samo, co Deymos pisał. Najpierw jest przedstawiona historia Renfri opowiadana z jego perspektywy, oczywiście ją oczerniając, a potem Renfri opowiada własną wersję, mocno się różniącą. Można więc powiedzieć, że pan Rembiś postarał się, by zachować niejednoznaczność z opowiadania.
Polch w swojej wersji bardzo rozbudował wątek Eltibalda, Czarnego Słońca, dzieciństwa Renfri itd, tutaj też jest to pokazane, wizualnie, nie w formie dialogu Geralta i Stregobora, ale komiks nie rozwodzi się nad tym zbyt zbytnio, ot, ogranicza tylko do tego co Sapokowski przekazał w opowiadaniu.
Co do rysunków, ech, średnio mi się podobają, nie są to takie brzydkie karykatury jak u Polcha, co już jest plusem, ale nie jest to też ten naturalistyczny styl, jaki chciałbym widzieć w komiksie o wiedźminie.
Mówiąc krótko, ten komiks niczym specjalnym nie zaszkodzi kogoś kto tę historię zna, ot, bardzo zachowawcza i wierna adaptacja, żal tylko że tak oczywiste podejście kompletnie umknęło każdym próbom przedstawienia jej w wydaniu live action.
Najbardziej jednak spodobało mi się to:
20231206_093732.jpg

Doczekać się nie mogę, bo mam wrażenie że te komiksy Black Horse na podstawie opowiadań to jedyne dobre adaptacje tych historii jakie kiedykolwiek dostaniemy. A może przy odrobinie szczęścia wezmą się kiedyś jeszcze za sagę?
Ciekawi mnie jakie opowiadanie wezmą w następnej kolejności, fajnie byłoby jakby wzięli na warsztat opowiadanie które nie miało jeszcze komiksowej adaptacji, może Kwestię Ceny, albo Wieczny Ogień?
Edit.
Dowiedziałem się że autor komiksów Ziarno Prawdy i tego tu, Jacek Rembiś, pracuje w CDPR przy nowym wiedźminie. Ot, dobrze wiedzieć:ok:
 
Last edited:
Top Bottom