Wiedźmin - planszówka lub RPG

+
@Booraz

A więc wnoszę, że jesteś poważnie zainteresowany. Goood. ;D Nawet jeśli nie jesteś zmotoryzowany, to z Katowic masz świetny dojazd. Zastanawiałem się, czy jechać, ale gdy dzisiaj Trzewik wspomniał o WGP, to wątpliwości prysnęły.

Ze Śląska jest też @Wallace , a dokładnie z Jastrzębia-Zdroju. Powinien móc przyjechać. Batmanie, czy mnie słyszysz?
 
UWAGA: ważna informacja!

Planszówka wiedźmińska będzie wystawiona na Portalkonie, konwencie gier planszowych organizowanym przez Portal Games.
Impreza odbędzie się w sobotę, 12 lipca, w Gliwicach. Godzinną prelekcję nt. WGP poprowadzi Trzewik.

Ale to nie koniec. Na Portalkonie gościem będzie Marcin Blacha, projektant i scenarzysta W1/W2/W3. ^_^ Marcin zanim stał się Redańczykiem, pracował właśnie w Portalu.




WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW.

Zasadnicze pytanie: kto jest ze Śląska i okolic? ;D

Fajno, ale nie wiem jeszcze czy w tą sobotę będę miał wolną :(
 
@Vojtas Waham się. Nigdy w takiej imprezie nie uczestniczyłem, więc nie wiem czy warto i jak to generalnie wygląda. Z czasem nie powinno być problemu, z dojazdem też nie.

P.S. Jak zbierze się nas czterech to możemy zrobić cosplay Odrina z przyjaciółmi :)
 
@Booraz, ale to nie jest konwent sensu stricte, to jednodniowa impreza jednej firmy do zaprezentowania nowości wydawniczych, prototypów kolejnych gier i dodatków itd.
 
@Booraz, ale to nie jest konwent sensu stricte, to jednodniowa impreza jednej firmy do zaprezentowania nowości wydawniczych, prototypów kolejnych gier i dodatków itd.

Wiem, z tym cosplayem to taki żart. W każdym razie, trwa to 10 godzin, zastanawiam się, jak wygląda prezentacja tych nowości itp.
 
Zdjęcia z Portalkonu autorstwa Tycjana Znad Planszy. Z jego relacji wynika, że nie można było robić szczegółowych zdjęć, a filmowanie było zabronione. Stąd jakość raczej kartoflana. :(

Uczestnicy próbują rozszarpać grę:



Zdjęcia komponentów, które już widać było na innych fotkach linkowanych przeze mnie:








Rzut oka na figurki:




Autor ze swoim dziełem:

 
Last edited:
Zdjęcia z Portalkonu autorstwa Tycjana Znad Planszy. Z jego relacji wynika, że nie można było robić szczegółowych zdjęć, a filmowanie było zabronione. Stąd jakość raczej kartoflana. :(

Dzięki za zdjęcia! Przez te nowe foty mam jeszcze większą ochotę zagrać! A tu jeszcze tyle czasu czekać, jak to dobrze, że mam bete ^_^
 
Dopiero teraz zobaczylem Twoj post, przepraszam. To jeszcze wiecej zdjec masz tutaj; http://gra.wstepna.pl/wiedzmin-gra-przygodowa/ :)
Ciekawe, kiedy w praktyce bedzie w sprzedazy! Dobrze, ze oczekiwanie umila gry "Pan Lodowego Ogrodu" i "Magnaci".

Dzięki Ci dobry człowieku..nawet nie wiedziałem ze ktoś robi planszówke na podstawie PLO i mogłoby mi to umknąć...

Ból jest taki ze i WGP i PLO wyjdą w podobnym okresie i ciężko o denary na oba tytuły....
 
Fantasy Flight Games poinformował na swoim profilu FB, że Trzewik osobiście będzie prezentował Wiedźmina na Gen Conie, największym konwencie planszówkowo-erpegowym w Ameryce Północnej - a więc możemy się spodziewać filmu z prezentacją Ignacego pomiędzy 14 a 17 sierpnia, dzięki BoardGameGeek TV. Zapowiada mu się pracowita impreza, bo oprócz Wiedźmina, ma jeszcze - a raczej przede wszystkim - Imperial Settlers na głowie.
 
Wiadomo coś może co z premierą gry? Bo na FFG Wiedźmin ma wyjść w Q3 czyli do końca ma jeszcze 6 dni a tu taka cisza. Czyżby coś poszło nie tak?
 
Zrobię sobie prezent pod choinkę. :)
@Rafal Jaki - dwa pytanka kilka pytań: ;)
1. Czy będzie można grać przez Internet z konkretną, wybraną przez siebie osobą?
2. Czy będzie można grać na dwa PC podłączone do tej samej sieci LAN (bo przez Internet to droga trochę "na okrętkę")?
3. Czy będzie można grać we dwóch Android vs. Android via bluetooth?
4. Czy zabawa cross-platformowa (np. PC vs. Android albo Android vs. iUrządzenie) przez LAN, bluetooth bądź Internet będzie możliwa?
5. Czy w przypadku gry poprzez sieć domową na dwóch komputerach (o ile będzie taka możliwość) warunki licencji będą dopuszczały użycie tej samej kopii gry?
6. Czy zakup gry będzie umożliwiał instalację jej na różnych (oczywiście swoich) urządzeniach - np kupuję jeden egzemplarz gry na cdp.pl i mam możliwość zainstalowania jej na swoim PC, a jednocześnie mogę legalnie ściągnąć wersję instalacyjną na swojego smartfona?
 
1. Czy będzie można grać przez Internet z konkretną, wybraną przez siebie osobą? Będziesz mógł stworzyć prywatną grę do której będą miały dostęp tylko wybrane przez ciebie osoby.
2. Czy będzie można grać na dwa PC podłączone do tej samej sieci LAN (bo przez Internet to droga trochę "na okrętkę")? NIE
3. Czy będzie można grać we dwóch Android vs. Android via bluetooth? NIE
4. Czy zabawa cross-platformowa (np. PC vs. Android albo Android vs. iUrządzenie) przez LAN, bluetooth bądź Internet będzie możliwa? Cross Platformowo będzie działać tylko wersja PC / MAC
5. Czy w przypadku gry poprzez sieć domową na dwóch komputerach (o ile będzie taka możliwość) warunki licencji będą dopuszczały użycie tej samej kopii gry? NIE
6. Czy zakup gry będzie umożliwiał instalację jej na różnych (oczywiście swoich) urządzeniach - np kupuję jeden egzemplarz gry na cdp.pl i mam możliwość zainstalowania jej na swoim PC, a jednocześnie mogę legalnie ściągnąć wersję instalacyjną na swojego smartfona? NIE - wersja na PC pozostaje wersją na PC. Niestety nie ma możliwośco "odblokowania" gry an iOS i Androida ze względu na polityke Apple/Google.
 
Zróbcie w przyszłości REDzi własne systemy operacyjne na różne urządzenia, nareszcie będzie całkowity brak ograniczeń i DRM :D
 
Top Bottom