Wiedźmin - planszówka lub RPG

+
Sam wygląd gry nie ulegnie już zmianie.

Czyli Geralt będzie leworęczny? :huh:
 
@Rafal Jaki, a przewidujecie chociaż jakąś zniżkę dla wersji PC dla tych, co kupią grę "fizycznie"? Choć osobiście dziwne mi się wydaje, że W1 i W2 oddano za darmo graczom, a na spin-offie próbuje się tak trzepać kasę ;/
 
@Rafal Jaki, a przewidujecie chociaż jakąś zniżkę dla wersji PC dla tych, co kupią grę "fizycznie"? Choć osobiście dziwne mi się wydaje, że W1 i W2 oddano za darmo graczom, a na spin-offie próbuje się tak trzepać kasę ;/
Znaczy co, masz pretensje do producenta, że nie rozdaje swojej NOWEJ gry, tudzież sprzedaje za półdarmo?
..
..
.
Aha. :|

Nie zapominaj, że na GOG-u kopię zapasową zaoferowano właścicielom pudełek dopiero po roku od premiery W2.
 
Myślę, że nie chodzi tu o darmowe rozdawanie gry. Pewnie są osoby (w tym ja), które mają dylemat, czy kupić wersję "tradycyjną" czy na PC. Ja osobiście preferuję pudełkową wersję i w pierwszej kolejności planuję zakupić właśnie ją, choć nie zawsze mam z kim zagrać fizycznie. Dlatego biorę pod uwagę kupno wersji PC, bo wiem, że tu graczy braknąć nie powinno. Pytanie jest tak naprawdę o to, czy wyrażając chęć zakupienia obu wersji gry, będzie pewna zniżka. Nie chciałbym dwa razy płacić za to samo tak naprawdę (choć oczywiście wiadomo, że ktoś musiał przenieść planszówkę w świat cyfrowy). Dlatego miło by było, aby przy zakupie wersji tradycyjnej (tu płacę za stworzenie gry, pomysł itp.) istniała możliwość zakupienia wersji PC ze zniżką (cena wersji elektronicznej w tym wypadku to by była właśnie moja opłata ze przeniesienie gry na PC).
 
Myślę, że nie chodzi tu o darmowe rozdawanie gry. Pewnie są osoby (w tym ja), które mają dylemat, czy kupić wersję "tradycyjną" czy na PC. Ja osobiście preferuję pudełkową wersję i w pierwszej kolejności planuję zakupić właśnie ją, choć nie zawsze mam z kim zagrać fizycznie. Dlatego biorę pod uwagę kupno wersji PC, bo wiem, że tu graczy braknąć nie powinno. Pytanie jest tak naprawdę o to, czy wyrażając chęć zakupienia obu wersji gry, będzie pewna zniżka. Nie chciałbym dwa razy płacić za to samo tak naprawdę (choć oczywiście wiadomo, że ktoś musiał przenieść planszówkę w świat cyfrowy). Dlatego miło by było, aby przy zakupie wersji tradycyjnej (tu płacę za stworzenie gry, pomysł itp.) istniała możliwość zakupienia wersji PC ze zniżką (cena wersji elektronicznej w tym wypadku to by była właśnie moja opłata ze przeniesienie gry na PC).

To było by bardzo rozsądne rozwiązanie, przecież nie chodzi o ty aby płacić krocie za grę tylko, aby developerzy zarobili i gracze mogli dzięki ich produktom świetnie się bawić. W pierwszej kolejności kupię planszówkę, aczkolwiek pewnie do gry będzie tylko brat, bo siostra to może zagra raz czy dwa z racji tego że to nowość, ale ile można grać tylko z bratem ;) W cyfrową wersje również się zaopatrzę może nie od razu, ale jednak i tu liczę że będzie z kim poszaleć

:hmm:
 
Last edited:
no właśnie o to mi chodziło, żeby była zniżka dla tych, co kupią pudełko. Nie, że każdy dostaje grę za free. Tak jak napisał siwy.
 
Wie ktoś czy klucz z puzzli wiedźmińskich (rzekomo w przyszłości uprawniający do zniżek) można już było gdzieś wykorzystać? Nie przypominam sobie by była do tego czasu taka możliwość.
 
Jesteśmy teraz w fazie bety 2.0 dostaliśmy właśnie nowy poprawiony prototyp jesli po jego testach nie będzie juz zmian to będzie to juz finalna wersja
No to powodzenia. Weźcie pod uwagę, że gracze zgłaszali brak wystarczającej liczby żetonów złota w czasie gry 4-osobowej (Jaskier dużo śpiewał). Tak, wiem, że można złoto sobie tymczasowo zastąpić innym żetonem (np. czaszką czy serduszkiem), ale poważny wydawca nie ma problemu z dodaniem kilku sztuk więcej. Skoro robi się planszówkę w wersji deluxe, to nie ma co oszczędzać na kartonikach. Lup któregoś z kolorów też czasem brakowało.

Na jakichś polskich konwentach będziecie wystawiać prototyp?
 
@Rafal Jaki, czy wolno ci udzielić odpowiedzi na pytanie o to kto ma największą władzę nad planszówką? CD Projekt, Ignacy Trzewiczek czy może Fantasy Flight Games? Pytam, ponieważ interesuje mnie ewentualne rozwijanie Wiedźmina bez prądu w przyszłości. Patrząc po najpopularniejszych markach wydawanych przez FFG, na ogół nie kończą się na jednej grze. Gwiezdne Wojny, Warhammer Fantasy i 40k, Mity Cthulhu, Pieśń Lodu i Ognia i wiele innych, każda z nich ma kilka planszówek i/lub karcianek, gry figurkowe i fabularne, Wiedźmin również ma potencjał na taki rozwój. Gra w stylu Bitew Westeros o wojnie z Nilfgaardem albo LCG z masą politykowania i walki jak w Grze o Tron czy Warhammerze: Inwazji.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że wszystko zależy od popularności Gry Przygodowej, jak nie znajdzie wystarczająco dużo odbiorców to nie będzie sensu wydawać innych gier papierowych. Póki co jednak planszówka zapowiada się dobrze i moim zdaniem ma szansę na spory sukces więc potencjał jest ;)
 
@Rafal Jaki, czy wolno ci udzielić odpowiedzi na pytanie o to kto ma największą władzę nad planszówką? CD Projekt, Ignacy Trzewiczek czy może Fantasy Flight Games? Pytam, ponieważ interesuje mnie ewentualne rozwijanie Wiedźmina bez prądu w przyszłości. Patrząc po najpopularniejszych markach wydawanych przez FFG, na ogół nie kończą się na jednej grze. Gwiezdne Wojny, Warhammer Fantasy i 40k, Mity Cthulhu, Pieśń Lodu i Ognia i wiele innych, każda z nich ma kilka planszówek i/lub karcianek, gry figurkowe i fabularne, Wiedźmin również ma potencjał na taki rozwój. Gra w stylu Bitew Westeros o wojnie z Nilfgaardem albo LCG z masą politykowania i walki jak w Grze o Tron czy Warhammerze: Inwazji.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że wszystko zależy od popularności Gry Przygodowej, jak nie znajdzie wystarczająco dużo odbiorców to nie będzie sensu wydawać innych gier papierowych. Póki co jednak planszówka zapowiada się dobrze i moim zdaniem ma szansę na spory sukces więc potencjał jest ;)

Prawa do gier bez prądu z wiedzminem ma CDPR - FFG jest wydawca TWAGa - Ignacy designerem gry.

Tylko my mozemy zdecydować co chcemy robić dalej ale aby sie coś robić dalej musi być odpowiednie ku temu zainteresowanie :)
 
Prawa do gier bez prądu z wiedzminem ma CDPR - FFG jest wydawca TWAGa - Ignacy designerem gry.

Tylko my mozemy zdecydować co chcemy robić dalej ale aby sie coś robić dalej musi być odpowiednie ku temu zainteresowanie :)
A więc, reasumując, jeśli WGP się sprzeda, to Ignacy zasiądzie do pracy nad dodatkiem - czy tak? A może już przy nim dłubie?
 
UWAGA: ważna informacja!

Planszówka wiedźmińska będzie wystawiona na Portalkonie, konwencie gier planszowych organizowanym przez Portal Games.
Impreza odbędzie się w sobotę, 12 lipca, w Gliwicach. Godzinną prelekcję nt. WGP poprowadzi Trzewik.

Ale to nie koniec. Na Portalkonie gościem będzie Marcin Blacha, projektant i scenarzysta W1/W2/W3. ^_^ Marcin zanim stał się Redańczykiem, pracował właśnie w Portalu.




WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW.

Zasadnicze pytanie: kto jest ze Śląska i okolic? ;D
 
Top Bottom