Wiedźmin: Pół Wieku Poezji Później - Fan Film

+
Na początku roku celowano w date premiery czerwiec - lipiec. Widocznie coś się obsunęło lub po prostu uznali końcówkę roku jako bardziej atrakcyjną. Tak czy owak mega probsuje i czekam. IMO wygląda to rewelacyjnie jak na film od fanów dla fanów.
 
Ja mam tylko ten problem, że duża część dialogów w tych wszystkich zwiastunach brzmi dla mnie trochę słabo. I nawet już nie chodzi o samo scenopisarstwo, ale niektórzy aktorzy wygłaszają je po prostu strasznie nienaturalnie. Rozumiem, że tam grają również osoby niedoświadczone, ale np. decyzja, żeby główny zły gadał głosem jakby połknął butelkę Kreta jest dla mnie bardzo dziwna. Może mam za wysokie wymagania pod tym kątem po prostu.
 
Kurde, Lambert wygląda lepiej niż ten cały Superman, gdzie tam ponoć więcej kasy na wszystko mają.
Wystarczyło dać mu miecze i medalion z gry, i wygląda o niebo lepiej od Netflixa. Z drugiej strony, dla mnie Żebrowski z kataną też wyglądał lepiej.
 
Mi akurat głosy nie przeszkadzają. Większość mi się podoba, a biorąc pod uwagę fakt, że to niszowy projekt wygląda bardzo profesjonalnie. Zwłaszcza filtry i kolorystyka - chłodne, przytłumione - nice. Technicznie naprawdę fajnie.

Paradoksalnie, najbardziej przeszkadza mi coś, czego akurat nie można wytłumaczyć amatorskimi cechami produkcji - pomysł na zwiastun i sam montaż. Mianowicie jest to zlepek mniej lub bardziej udanych scen bez ładu i składu, które nic nie mówią ani o bohaterach, ani o fabule - można po jego obejrzeniu tylko powiedzieć, że będzie film zrobiony przez fanów dla fanów o jakimś Wiedźminie.

Więc jeśli coś budzi obawy, to raczej to czy będzie tam fajny pomysł, scenariusz, ciekawie zbudowani bohaterowie. Czyli nieodzowna rzecz dla każdego niskiego budżetu, bo olbrzymią popularność zdobywały już takie produkcje, które technicznie i warsztatowo nie domagały, ale broniły się właśnie powyższymi. Trzymam kciuki za projekt, ale mam małe wątpliwości, czy tak będzie.
 
Mnie trochę z klimatu wybiły motywy z gier, jak medalion, czy kurtka Eskela, który tam na chwile mignął.
Wiem, że to amatorski projekt, ale Lambert dostał swój, udziwniony bo udziwniony, ale oryginalny kaftan, mogli by pójść za ciosem.
 
Fakt, nie we wszystkim próbują być oryginalni, choć przy tego typu produkcji można przymknąć na to oko. Jak dla mnie, całość zapowiada się jak zwykła twórczość fanowska, co nie oznacza że w jakikolwiek sposób to skreślam. Co to to nie, bo widzę że od samego początku twórcy wkładali w to sporo serca i jak na fanowską produkcji wyrosło z tego coś większego niż sami początkowo zakładali.
Mają u mnie pewną taryfę ulgową, czekam na to, ale nie spodziewam się wybitnego kina. Jeśli wyjdzie z tego coś dobrego, to będę naprawdę bardzo miło zaskoczony.
 
Wystarczyło dać mu miecze i medalion z gry, i wygląda o niebo lepiej od Netflixa.
Medalion nie ma wyglądać, medalion ma być wygodny xD nie jestem fanem netflixowego, ale jest on na pewno krokiem w dobrą stronę w porównaniu z wielgachną kłującą bryłą z trzech części trylogii.

Drętwość dialogów przeżyję, w najgorszym wypadku otrzymamy kontynuację naszego serialu z początku millenium. Przy piwku będzie cacy.
 
No i jestem pod wrażeniem! Nie spodziewałem się (zważywszy na okoliczności powstania), że wyjdzie tak dobrze.
Sporo śmiechu; i muzyka na wielki PLUS - niech się Netflix uczy!
 
Moim zdaniem jak na fanowską produkcję to wyszło świetnie-zwłaszcza pod względem audio-wizualnym. Choć film sam w sobie był dość drewniany ,a dialogi mocno średnie. Mimo tego wyszło lepiej niż się spodziewałem.
 
Top Bottom