Wiedźmin:Powrót białego Creepera (Minecraft Projekt)

+
Wiedźmin:powrót białego Creepera (Minecraft Projekt)

"UWAGA!!!PRZECZYTAJ DO KOŃCA!!!"
Witam forumowiczów :)/>. Od pewnego czasu po głowie chodzi mi myśl dotycząca pewnego projektu. Mianowicie "wiedźmin w minecraft". Wiem, wiem że od razu padną komentarze typu:
"ehh dawdon przecież ty "masz" już przygodę do wiedźmina której i tak nie dokończyłeś, więc tego pewnie nie dokończysz".
Więc proszę, tylko proszę o nie umieszczanie takich komentarzy, a wiem że wielu ma zamiar tak zrobić i nie dziwię się.
Ale to inna bajka. To minecraft czyli klocki lego, budowanie blokami i surowcami, a nie D'jinni, skomplikowany edytor, w którym trzeba bawić się, teksturami, filmami czy skryptami.
I teraz jedni napiszą coś w stylu: "Wiedźmin w ... minecraft?!. Chcesz świetną grę zrobić w tym !@#@?!". Wiem że minecraftem jest teraz zalewany Youtube i jest przez niego tyle dram czy znięchecań do niego, no i jest kwadratowy i nie ma tylu broni, zbrój czy zwierząt.
Ale po instalacji modów zmienia się postać rzeczy. No i co z tego że to kwadraty. Hę? Jakoś mapka "Toy Story 2" w minecraft od pitchOlogi jest fajna.
No, ale przechodząc do rzeczy, chcę zebrać ekipę (Jak ktoś chcę motywację w postaci zdjęć albo filmów z projektu musi poczekać) która by pomogła mi w budowie. Do budowy oczywiście będą potrzebne mody, ale ja to załatwię :)/>.
Więc ci którzy zainteresowani są projektem, niech piszą tu albo na PW. Jeśli nie będzie nikogo, no cóż poradzę sobie sam :)/>.
Ale nie przedłużając zainteresowani niech piszą, i daję gwarancję że bez słowa nie opuszczę ;)/>.
 
Jak dla mnie minecraft to mało ambitna gra. Na samą myśl o niej robi mi się niedobrze... a pomysł uważam za chory.
 
Bardzo dobrze że została dodana ankieta do postu bedzie wiadomo co ludzie sądzą o tym pomyśle
 
@ Nars

^ Hehe.

Myślę, że hejt wynika z tego, że Minecraft jest popularny, szczególnie wśród młodszej generacji graczy - hardcore' owcy nie mają o czym z nimi rozmawiać.


@ Autor

Minecraft to jednak nie klocki LEGO, choć wiele je łączy. Klocki są lepsze. :p/>
 
Vojtas said:
Myślę, że hejt wynika z tego, że Minecraft jest popularny, szczególnie wśród młodszej generacji graczy

Hejt wynika raczej z tego, jak ta minecraftowa społeczność się zachowuje. Ze swoich doświadczeń mogę stwierdzić, że w Polsce 98% osób grających w minecrafta to dzieci w wieku do dwunastu lat, które chcą cię zabić, jeżeli powiesz, że minecraft albo filmik jakiegoś znanego YouTubera, który kręci minecrafta, ci się nie podoba. W internecie zachowują się najczęściej, jak idioci, którzy nie są w stanie napisać cokolwiek normalnego.
Pamiętam jakiegoś dziesięciolatka, który mi groził, że mnie pobije, po tym jak napisałem, że minecraft mi się nie podoba. Ach te wspomnienia.

Hejt wynika też z tego, że ta gra jest po prostu beznadziejna. Nie ma żadnej fabuły czy klimatu. Można w niej tylko kopać klocki, budować z klocków, kopać klocki, budować z klocków, kopać klocki, budować z klocków, (...) i można przechodzić te nudne escapy.

Hejt wynika też z tego, że tej gry jest już za dużo i jej popularność ciągle rośnie, mimo tego jaka ta gra jest. Kiedyś ta gra może była oryginalna, a teraz nic co związane z tą grą nie jest oryginalne.

Co do projektu, to uważam, że umieszczanie świata wiedźmina w takiej grze, jest po prostu obrazą dla niego. Ten projekt pewnie sprowadziłby też dzieci minecrafta na forum, a to byłaby apokalipsa
 
Według mnie to nie jest obraza dla tego wspaniałego dzieła. Minecraft to jedyny program, który daje mi pewną swobodę i możliwość tworzenia "dowolnych" rzeczy. D'jinni się nie liczy, bo z tego co się orientuje, nie da się dać takiego skryptu jak np. swobodna jazda na koniu, albo pływanie czy wspinaczka.
Ale nie ważne, chodzi o to że mi się pomysł spodoba i zobaczę co z tego wyjdzie, nie chcę obrażać tu osób twierdzących że pomysł jest głupi, po prostu piszę co myślę :)/>.
A tak btw. skyrima zrobili w minecrafcie (nie całego bo to za dużo roboty), ale jest fajny, sam grałem. Aha i najważniejsze, nie bierzcie mnie za jakieś dziecko minecrafta, bo owiele bardziej wole wieśka :)
EDIT.
Ten projekt pewnie sprowadziłby też dzieci minecrafta na forum, a to byłaby apokalipsa
W sumie.
 
tajron8 said:

No patrz, ja mam 26 lat, a grywam. Jeśli dla Ciebie ta gra sprowadza się do kopania i budowania, to totalnie nie zrozumiałeś założeń gry, albo masz strasznie płaską wyobraźnię. W moim mniemaniu to dalej nie usprawiedliwia hejtu, Minecraft, to nie kontynuacja, tylko oryginalna produkcja, więc nie możesz się czuć oszukany, nikt nie broni Ci jakiejś gry nie lubić, ale po co wylewać na niej wiadra pomyj? Skąd ta złość? Nie lepiej dla własnej zdrowotności olać sprawę, nie oglądać filmików na jutubie, nie kłócić się z polskimi 10 latkami? No chyba, że lubisz takie dyskusje...
 
Nie lepiej zrobić tego w REDkicie? Jest łatwiejszy w obsłudze niż Djinni, a efekt końcowy wygląda niebo lepiej, niż w Minecrafcie.

PS.: Nazwa "Powrót Białego Wilka" jest nazwą zarejestrowaną (klik!). Proponuję zmienić na "Powrót Białego Creepera".
 
Nars said:
Jeśli dla Ciebie ta gra sprowadza się do kopania i budowania, to totalnie nie zrozumiałeś założeń gry, albo masz strasznie płaską wyobraźnię.
To jakie są według ciebie założenia tej gry?
Nars said:
to nie kontynuacja, tylko oryginalna produkcja, więc nie możesz się czuć oszukany
http://youtu.be/xhX6os3g3aM?t=6m43s
Polecam obejrzeć ten filmik.
 
Nie lepiej zrobić tego w REDkicie?
Z tego co wiem to działa tylko pod wieśka 2 a ja mam za małą grafikę mam gdzieś tak GeForce 7900 albo GF gt 8600
Ale jeśli nie potzebuje wieśka i nie ma takich dużych wymagań możesz dac linka do kupna/downloadu.
 
dawdon12 said:
Z tego co wiem to działa tylko pod wieśka 2 a ja mam za małą grafikę mam gdzieś tak GeForce 7900 albo GF gt 8600
Ale jeśli nie potzebuje wieśka i nie ma takich dużych wymagań możesz dac linka do kupna/downloadu.

Cóż, jeśli nie zamierzasz kupować lepszej karty graficznej, to w REDkicie się nie pobawisz.


Przypominam o nazwie.
dawdon12 said:
PS.: Nazwa "Powrót Białego Wilka" jest nazwą zarejestrowaną (klik!). Proponuję zmienić na "Powrót Białego Creepera".
 
Mnie taka propozycja bardzo ucieszyła. Minecraft to nie tylko kopanie klocków, ale także fantastyczne mody, które wciągają niesamowicie. Dla niedowiarków odsyłam do produkcji Hypixela, który robi niesamowite mody które nie polegają na kopaniu i budowaniu. Fabuła niejednokrotnie jest ciekawsza niż w budżetowych grrach. Dawdon12 jeżeli zrobisz jakościowo podobny mod to życzę powodzienia.
 
I tak Lego lepsze. Dowód

A najlepsza jest ta scenka:



Geralt i Yennefer prywatnie
 
Sam grywałem nieco w Minecraft'a, lecz gdy zbudujesz Cesarskie miasto, Masjaf, PRL-owskie osiedle czy choćby średnią Nordycką wioskę pod którą bloki wystukują theme z Skyrim małe rzeczy już tak nie cieszą i grasz tylko gdy cię najdzie natchnienie - Podobnie mam zresztą z LEGO :D Jednak tu się koleżko nieco spóźniłeś - Pewien człowiek wybudował już Kaer Morhen http://www.youtube.com/watch?v=cWNOlYc0Tpg - Na tym filmie masz link, a na innych filmach użytkownika masz budowę, więc oryginalny już niestety nie będziesz :p Ale nikt ci pracować (Zabawa kończy się tu na szałasach z drabinkami - potem bez planów ani rusz) w Minecraft nie zabrania - byle by efekty były dobre. No i z własnego doświadczenia radzę robić samemu - może i więcej czasu zajmuje, ale za to wszystko jest jak chcesz bez żadnych nieporozumień, no chyba że masz plany i naprawdę świetną ekipę, wtedy to inna sprawa...
 
Stanowczo nie !!! Minecraftowy Wiesiek, nigdy w życiu, wole poczekać na RedKit i posmakować prawdziwe przygody od fanów, o Geralcie z Rivii :)
 
Mi tam taki pomysł odpowiada. Ta gra to typowa podstawka pod mody. Kiedyś się fajnie grało, był survival. Autor filmiku wstawionego wyżej, co tak hejci ma z grubsza racje. Notch ma w dupie tę grę, jest niedoproacowana. Co więcej jak dla mnie zrobiła się zbyt prosta, no i popularność ją generalnie zabiła.

Mimo to chciałbym zobaczyć coś takiego.
 
Top Bottom