Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka

+
LordWieslaw;n10606302 said:
W sumie to nie ma co się ekscytować modem, mod jak mod
Jest się czym ekscytować, bo mod zapowiada się na największą i najbardziej rozbudowaną przygodę do Wiedźmina 2. No i wszystko wskazuje na to, że w odróżnieniu od większości, ta zostanie przynajmniej ukończona. Dodatkowo dla fanów będzie to okazja na kolejne wejście w świat Wiedźmina i ujrzenie (być może) lepszego zakończenia marki, niż te zaprezentowane w Krwi i winie.
Mam takie wrażenie, że wszedłeś w fazę malkontenta, bo odmówiono ci dubbingu. Prawda, wszyscy by go chcieli, ale to prawie nieosiągalny cel dla grupy fanów.

 
Po obejrzeniu materiału mam jeszcze większy hype na tego moda. Fragmenty rozgrywki robią wrażenie i aż dziw, że autorom udało się to osiągnąć w Wiedźminie 2. Zwłaszcza gdy spojrzymy, jak wyglądają dotychczasowe przygody z REDkita.
 
Nie można poprośić CD projekt o zrobienie dubbingu zapłąciło by się i problem z głowy
Albo start international polska oni się tym zajmą
 
Ciekawe czy ludzie są świadomi, że ten mod bardziej opiera się na twórczości AS'a niż na dziele wykreowanym przez RED'ów (a tam, w brew pozorom, pewne "delikatne" różnice występują)...
 
I_w_a_N;n10647301 said:
Ciekawe czy ludzie są świadomi, że ten mod bardziej opiera się na twórczości AS'a niż na dziele wykreowanym przez RED'ów (a tam, w brew pozorom, pewne "delikatne" różnice występują)...
Ehe, dlatego na weselu pojawią się Roche z Iorvethem, Saskia, Letho i masa innych stricte growych postaci, z których na pewno część dostanie swoje pięć minut w postaci spersonalizowanego epilogu.

Sam pomysł na mod owszem, wychodzi od tego co Sapkowski popełnił w opowiadaniu "Coś się kończy...", ale PBW jest zakończeniem całej opowieści, które w bardzo znaczącym stopniu uwzględnia trzy gry i ma w zamyśle kończyć to, co REDzi zaczęli.
 
Gilthoniel;n10645731 said:
ach ty nienawidzące komentarze, bo Triss nie jest panna młoda...przypomina mi to czasy na angielskim forze po premierze TW3 :(

Triss nie będzie panną młodą? O mujeju! Tragedia!!! Idem się powiesić na suchej gałęzi, która i tak się pode mną zarwie! W akcie protestu oczywiście.

Jejku, skoro ludzi tak bolą cztery litery, to dlaczego nie skrzyknie się grupka i nie zrobi sobie podobnej historii z Triss w roli głównej?
To nie jest oficjalna wersja tylko dodatek zrobiony przez fanów, a że tej grupie fanów bardziej odpowiada Yennefer, a nie Triss?
Równie dobrze można zrobić dodatek: Pożegnanie Białego Wilka. Ostatni dech w Passiflorze. (dla opcji trójkątowej).

Serio, zamiast cieszyć się kolejnym epizodem z uniwersum Białego Wilka, to lepiej robić wojenki i wylewać żale, bo przecież gra z fikcyjnymi postaciami, to poważny biznes od którego zależą losy Polski i Księżyca. :facepalm:

Zresztą widziałam hejty na Andrzeja Sapkowskiego i oficjalne zapowiedzi bojkotu filmowej produkcji, bo przecież ksiunżki nam narzucają jedną wersję opowieści.
Na "Szpony i kły" też żale, bo tam jest opowiadanie z Triss i Lambertem, a nie ma z Triss i Geraltem. o_O



 
Last edited:
Dark_Hekate;n10651411 said:
Zresztą widziałam hejty na Andrzeja Sapkowskiego i oficjalne zapowiedzi bojkotu filmowej produkcji, bo przecież ksiunżki nam narzucają jedną wersję opowieści.

Cała magia adaptacji polega na tym, że to adaptacja :D Niestety nie wszyscy potrafią to zrozumieć. A co do moda to już nie mogę się doczekać xD Zacieram ręce i czekam do daty premiery ;)
 
hertores;n10651441 said:
Cała magia adaptacji polega na tym, że to adaptacja :D Niestety nie wszyscy potrafią to zrozumieć. A co do moda to już nie mogę się doczekać xD Zacieram ręce i czekam do daty premiery ;)

Ale do niektórych nie dociera chyba, że to Sapkowski stworzył to uniwersum, postacie, świat, linię fabularną, a Redzi jakkolwiek zrobili świetne gry, wykorzystali stworzony już świat przez innego twórcę.
To nie Redzi są twórcami Wiedźminlandu, oni jedynie na bazie tego świata pociągnęli historię w formie gry.

A ludziska mają wielkie żale, bo nie można wybrać między Triss a Yennefer, tylko Yennefer jest narzucona z góry. We Władcy Pierścieni wolałam Eowinę od Arweny, ale nie ciskam gromów na Tolkiena, że Aragornowi przeznaczył Arwenę. Jego święte prawo.

A te wojny i płacze w komentarzach przestają być po prostu śmieszne. Redzi to Redzi, ale tu są żale na fanów, którzy zakasali rękawy i sami robią mod, poświęcając swój czas i pewnie środki, aby innym fanom zrobić przyjemność. Zamiast się cieszyć i pogratulować, to lepiej płakać i hejcić "nie chcę tego moda", bo laska w białej sukni będzie miała czarne włosy, a nie rude.

Nie chcą, niech nie grają, albo niech sobie stworzą własnego moda, ale niech nie hejcą cudzej pracy. :/

Edit. BTW. Ja tam się cieszę z każdej nowinki, która wychodzi ze świata Wiedźmina, czy to nowa przygoda w formie moda, czy zbiorek opowiadań z błogosławieństwem od Andrzeja Sapkowskiego. Fajnie, że uniwersum nie umiera, a fani wciąż są żywi i aktywni.
 
Last edited:
A może warto zorganizować jakąś zbiorke crowdfundingową i poprosić CDP RED o pomoc w przygotowaniu profesjonalnego dubbingu? Myślę, że przy takiej skali projektu oraz wsparcia i zainteresowania całego community zebranego wokół Wiedźmina jest to całkiem atrakcyjna wizja.
 
BeF1990;n10660251 said:
A może warto zorganizować jakąś zbiorke crowdfundingową...

Moim zdaniem 50 tyś zł lekko by się uzbierało. Materiał TV Gry obejrzało 250 tyś ludzi. Zakładając, że 2% z oglądających wpłaci po 10zł, to już jest taka kwota gotowa.
A z pewnością trafiliby się ci, co zapłaciliby więcej.

Moim zdaniem potencjał jest, ale no wola Twórców święta sprawa - decyzję podjęli już dawno temu, w sumie szkoda, no ale widocznie tak musi być.
Mimo wszystko czekam z zainteresowaniem na to, żeby ograć tego moda :)
 
Niektórym ewidentnie brakuje wyobraźni. Już abstrahując od tego, że twórcy moda chcieli by zadbać o jak najlepszą jakość udźwiękowienia i nie wyobrażają go sobie inaczej, niż z udziałem aktorów, którzy w pierwszej kolejności ożywili ich postaci - po pierwsze zbiórka crowdfundingowa to duża odpowiedzialność, te pieniądze zebrane od społeczności trzeba przeznaczyć na konkretny cel - a jak rozsądnie je ulokować nie wiedząc ile trzeba płacić za studio? Jak często uda się załatwić termin i jak często uda się go zsynchronizować z aktorami? Nie mając doświadczenia z aspektami technicznymi? Reżyserią? Obróbką dźwięku? Obsługą sprzętu?

Jak wyznaczyć deadline nie mając żadnego pojęcia o tworzeniu udźwiękowienia i jak w tym wypadku zapewniać wspierających pieniężnie o postępach prac?

Przecież twórcy moda musieliby na to wszystko poświecić własny, prywatny czas, który wypełnia im praca, studia i życie towarzyskie. To NIE SĄ profesjonalni developerzy z jakimś tam zapleczem, tylko kilku kolesi z pasją, którzy tworzą moda w zaciszu własnych domów, którzy kreatywnie uzewnętrzniają swoją wizję epilogu ich ukochanej serii i decydują się tym dzielić. Nikt im za to nie płaci.

Jeżeli kwestia dubbingu jest dla kogoś decydująca, to zwyczajnie nie zagra, myślę że chłopakom korona z głowy nie spadnie, a ich praca trafi do tych, którzy będą potrafili ją docenić.
 
Szincza;n10670881 said:
Przecież twórcy moda musieliby na to wszystko poświecić własny, prywatny czas, który wypełnia im praca, studia i życie towarzyskie. To NIE SĄ profesjonalni developerzy z jakimś tam zapleczem, tylko kilku kolesi z pasją, którzy tworzą moda w zaciszu własnych domów, którzy kreatywnie uzewnętrzniają swoją wizję epilogu ich ukochanej serii i decydują się tym dzielić. Nikt im za to nie płaci.

Polać Ci podwójnie za te mądre słowa! Popieram całym sercem!

Poza tym w przypadku jakichkolwiek zbiórek do moda zaraz wypłynie jeszcze jeden temat.
PRAWA AUTORSKIE. To się nazywa. Dopóki zespół tworzy na zasadzie "Od fanów dla fanów" to może sobie robić modyfikacje wszelakie. Nie zarabia na tym pieniędzy.
W chwili kiedy pojawiają się zbiórki, kwestie finansowe, to może ktoś złośliwy (komu nie podoba się nie wiem wybór panny młodej, to że mod nie jest na silniku TW3, WINCYJ BABY WODNEJ, nie wiem, co tam jeszcze) zacząć się czepiać. Nie wiem czy tu by tylko wchodziły prawa autorskie względem Redów czy też i Andrzeja Sapkowskiego.
Dlatego moim zdaniem lepiej się w takie rzeczy nie bawić. A wszelkie porady prawne i prawnicy też kosztują.

Należy się duży podziw dla tego zespołu, że spędzili tyle godzin (oglądałam cały materiał na TV Gry), aby zrobić taki mod. Szacunek! :)

Edit.

Napiszę jeszcze o jednej nieprzyjemnej rzeczy. Na TV Gry jest pełno komentarzy o różnym poziomie lamentu i niezadowolenia, że zespół "narzucił" Yennefer jako pannę młodą. Bo powinien być wybór, albo jakieś referendum od razu, a w ogóle to się wszystko wszystkim należy.
Gdyby do tego jeszcze zespół ogłosił, że zbiera pieniądze na dubbing, to wylałaby się na te osoby kolejna fala hejtu w stylu "naciągają nas na kasę, chcą zarobić, oni powinni wyłożyć te pieniądze, jak im się zachciało robić moda, dlaczego mam dawać pieniądze na nieoficjalne historie, skoro dokładam się to CHCĘ TRISS, POŁUDNICĘ i JASKRA W SUKNI ŚLUBNEJ!" Pewnie wiele osób byłaby gotowa pomóc, ale zaraz by się pojawiła druga strona - wiecznie niezadowolonych.

Szkoda szarpać sobie nerwy, bo na pewno zespołowi już nie jest miło, kiedy czytają niektóre wypowiedzi.

Wroobelek;n10660891 said:
Nie bój boja. Tylko patrzeć, aż wyjdzie mod do moda, który podmieni model czarny na rudy :p.

Nie takie rzeczy jeszcze zobaczymy. Podmieniona Triss to pół biedy, wierząc w nieograniczone pokłady wyobraźni fanów, to Geralt i Yennefer mogą zostać podmienieni na Letho i Vernona Roche'a.

Letho: "Vernon, i nie opuszczę Cię aż do śmierci. Mojej lub Twojej" :cheers:
 
Last edited:
Dark_Hekate;n10672541 said:
Letho: "Vernon, i nie opuszczę Cię aż do śmierci. Mojej lub Twojej" :cheers:

He, he - takiego tekstu to spodziewałbym się raczej, gdyby w pijanym widzie na ślubnym kobiercu dał się postawić Vernon z Iorvethem. :p
 
Wroobelek;n10674841 said:
He, he - takiego tekstu to spodziewałbym się raczej, gdyby w pijanym widzie na ślubnym kobiercu dał się postawić Vernon z Iorvethem. :p

Ale przynajmniej wiemy, dlaczego do Kear Morhen nie można zaprosić i Iorwetha, i Vernona Roche'a. Dziki Gon nie miałby co tam już robić ^^
 
Last edited:
Top Bottom