Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka

+
W sprawie dubbingu wszystko leży w kwestii dogadania się z REDami i podmiotem, który byłby odpowiedzialny za to. Warto próbować, jeśli się nieuda to nikt nie powinien mieć pretensji.
 
LordWieslaw;n10688301 said:
W sprawie dubbingu wszystko leży w kwestii dogadania się z REDami i podmiotem, który byłby odpowiedzialny za to. Warto próbować, jeśli się nieuda to nikt nie powinien mieć pretensji.

Pewnie, że nikt nie powinien mieć pretensji.
Dogadanie się z Redami to jedno, ale nie wiemy jak, wygląda umowa licencyjna pomiędzy Andrzejem Sapkowskim a Redami.
CDPR i autorzy moda wzorują swoje projekty na świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego.
Trochę siedzę w prawach autorskich i to nie jest taka prosta sprawa, jak się niektórym ludziom wydaje.
Podam przykład: w USA Anne Rice wytoczyła proces stronom zamieszczającym fanfiction do jej serii "Kroniki Wampirów" i go wygrała. Prawo w Stanach jest znacznie bardziej surowe niż w Polsce, ale to nie zmienia faktu, że ogłoszenie zbiórki na dubbing, mogłoby twórcom moda narobić dużych problemów, a na wyłożenie własnych pieniędzy na opłacenie profesjonalnych lektorów może zespół nie stać.
Znaczy trzeba mieć tego świadomość, a czytając niektóre komentarze pod filmem na TV Gry odnoszę wrażenie, że dla niektórych sprawa dubbingu jest kluczowa, zrobienie zrzutki na lektora to takie hop-siup, robim ściepę narodową na Wiedźmina. :/
 
Dark_Hekate;n10690541 said:
czytając niektóre komentarze pod filmem na TV Gry odnoszę wrażenie, że dla niektórych sprawa dubbingu jest kluczowa, zrobienie zrzutki na lektora to takie hop-siup, robim ściepę narodową na Wiedźmina. :/
Daj spokój, szkoda nerwów na ludzi którzy nie potrafią zrozumieć prostej rzeczy. Dubbingu nie będzie i koniec. Trzeba uszanować decyzję Twórców i się z tym pogodzić. Kto ma zagrać i tak zagra, bez znaczenia czy z głosem, czy bez. Robi się to na tyle durne że przypomina mi wojnę Triss kontra Yen. Zresztą, zdaje się że niektórzy mają już jakieś sapy dlaczego nie Triss... Ludzie poświęcają swój czas, aby godnie pożegnać naszego ulubionego bohatera- Wiedźmina, a niektórym dalej nie dogodzisz. Tak źle i tak niedobrze.
 
CannibalisticCorpse;n10691841 said:
Daj spokój, szkoda nerwów na ludzi którzy nie potrafią zrozumieć prostej rzeczy. Dubbingu nie będzie i koniec.

Nie denerwuję się, ale to jest po prostu przykre, jak ludzie reagują na dobre wiadomości, że jeszcze będzie można pograć wiedźminem. Zamiast się cieszyć, to są żale w stylu: czemu nie na platformie W3, dawać Triss, zamiast Yen, albo ja chcę z dubbingiem i to jeszcze oryginalnym.

A może niech te osoby same usiądą przed komputerami i zrobią takiego moda. Po dwóch dniach im się odechce, kiedy zobaczą, ile pracy trzeba w to włożyć. Ludzi ze słomianym zapałem i wygórowanymi oczekiwaniami (oraz bladym pojęciem) jest zawsze więcej niż realistów.

CannibalisticCorpse;n10691841 said:
Robi się to na tyle durne że przypomina mi wojnę Triss kontra Yen. Zresztą, zdaje się że niektórzy mają już jakieś sapy dlaczego nie Triss...

Jeżeli chodzi o sapy to widzę dwa wyjścia: albo nie grasz w tego moda i nikt Cię przecież nie zmusza, albo siadasz do kompa, zbierasz grupą Trissowców, którzy zrobią moda z Triss.

Popieram, wojna Triss vs. Yennefer była durna, ale na tej wojnie można umiejętnie (podgrzewając atmosferę) ukręcić jeszcze trochę interesu i podtrzymać zainteresowanie graczy, a tu się jakiś komiks wyda, planszówkę, moda, patche z dodatkowymi dialogami. A że ludzie sobie na forach skoczą do gardeł to inna para kaloszy.

Inna sprawa, że dla mnie czym innym jest rozmowa o tych dwóch postaciach, ich motywy, ocena postępowań, a czym innym jest "histeria",w stylu "wybrałeś Yennefer, przestaję oglądąć Twój program, cofam subskrypcje", czy pisma na Twitterze do twórców serialu, żeby było więcej Triss w serialu, bo fani będą się czuli skrzywdzeni.
Jejku, przecież to są fikcyjne postacie, zresztą serial jest w oparciu o książki, co niby mają twórcy zrobić? Wysłać Triss na tortury do Vilgefortza? Zrobić rozdartego Geralta pomiędzy Triss a Yennefer? Stokrotkę będzie oskubywał: Triss, Yennefer, Triss, Yennefer? Takie wojenki i lamenty są jak napisałeś durne. Dyskusja owszem, ale konstruktywnych dyskusji jest mało, głównie to lamentowanie.
Zresztą dla mnie sprawa z Triss jest bardzo prosta. Triss jako realną konkurentkę dla Yennefer stworzyły gry. W książkach ona mogła drażnić Yennefer mizdrzeniem się do Geralta, ale jakąś przeszkodą do ich związku nie była (już Istredd był większym zagrożeniem). Gry sytuację zmieniły. A książki - to książki, tam sytuacja była bardzo prosta iasna, więc lamentować nie ma nad czym.
 
Last edited:
Dark_Hekate;n10694501 said:
Nie denerwuję się, ale to jest po prostu przykre, jak ludzie reagują na dobre wiadomości, że jeszcze będzie można pograć wiedźminem. Zamiast się cieszyć, to są żale w stylu: czemu nie na platformie W3, dawać Triss, zamiast Yen, albo ja chcę z dubbingiem i to jeszcze oryginalnym. A może niech te osoby same usiądą przed komputerami i zrobią takiego moda. Po dwóch dniach im się odechce, kiedy zobaczą, ile pracy trzeba w to włożyć. Ludzi ze słomianym zapałem i wygórowanymi oczekiwaniami (oraz bladym pojęciem) jest zawsze więcej niż realistów.
Cóż mogę rzec... Takie czasy.
Dark_Hekate;n10694501 said:
Zresztą dla mnie sprawa z Triss jest bardzo prosta. Triss jako realną konkurentkę dla Yennefer stworzyły gry. W książkach ona mogła drażnić Yennefer mizdrzeniem się do Geralta, ale jakąś przeszkodą do ich związku nie była (już Istredd był większym zagrożeniem). Gry sytuację zmieniły. A książki - to książki, tam sytuacja była bardzo prosta iasna, więc lamentować nie ma nad czym.
Panienka trafiła w samo sedno! Pełne poparcie!
 
CannibalisticCorpse;n10695811 said:
Cóż mogę rzec... Takie czasy.

Jeszcze się taki nie urodził, który każdemu dogodził. :listen:

A gdyby twórcy mieli słuchać każdego, kto ma jakieś zachcianki, to nigdy by żaden mod nie powstał.

Poza tym słuchanie VOX POPULI nie zawsze wychodzi twórcom na dobre. Kilku pisarzy i reżyserów już się na tym przejechało.
 
Przypadkowo w proponowanych wyskoczył mi materiał z TVGRY i aż mi się ciepło na serduszku zrobiło ;3 "Pamiętam was od takich, o, wyrostków, gdy was poznałem, sięgaliście mi paska od spodni"(cytat zmodyfikowany). Do dziś w pamięci mam momenty, kiedy pytaliście na forum technicznym jak odpalić wiedźmina, a teraz sami tworzycie dodatki i stajecie się internetowymi gwiazdami światowego formatu. Jestem dumny, chłopaki!
 
Prezentujemy Wam fragment rozgrywki, którym jest pierwsze 20 minut naszej przygody. Jest to wciąż wersja alpha i sporo rzeczy może ulec zmianie, ale mniej więcej tak to będzie się prezentować w dniu premiery. Życzymy miłego oglądania i czekamy niecierpliwie na Wasze komentarze.

Ścieżka dźwiękowa zawiera utwory z serii gier Wiedźmin autorstwa CD Projekt RED.

 
Mistrzostwo świata! Już to traktuję jako oficjalny, trzeci dodatek! "Daj spokój, Roche, nie mów, że się nie cieszysz na mój widok"- już widać że ci panowie będą się wspaniale bawić na weselu! I ten grób Vesemira z kapelusikiem! Stwierdzam, że jest na co czekać! Może z tej okazji powstanie jakiś hype train?
 
Czapki z głów :hatsoff: Już sobie to wyobrażam jakby te teksty brzmiały głosami aktorów dubbingowych, czekam na premierę i trzymam kciuki ;)
 
Wszystkim się podoba, więc ja dla równowagi, trochę ponarzekam.

1. Nie podoba mi się model Nenneke. Wygląda moim zdaniem zdecydowanie zbyt młodo. Nie mogłaby mieć chociaż siwych włosów?
2. Włosy i broda Geralta z trójki jakoś dziwnie wygląda na silniku dwójki, choć może tylko ja mam takie wrażenie.
3. Te białe paski na kurtce Geralta mnie denerwują, w KiW też mnie denerwowały, powstał nawet mod który je usuwa: https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/2963
4. To jest nadal nadal wersja alpha?! Pozytywnie mnie to zaskakuje (bo tak nie wygląda) a z drugiej strony, boję się że mod podzieli los Community Story Project do Gothica 3.
5. Cieszę się z muzyki z pierwszego wiedźmina, ale czy nie byłoby lepiej, gdyby w samej twierdzy grał ten sam utwór, który grał w jedynce? https://www.youtube.com/watch?v=M7vAYjCOSyA

Mam jeszcze parę pytań
"Przecież znam cię od takiego, o , wyrostka, gdy cię poznałam, sięgałeś mi do paska spódnicy"
Skoro w modzie znajdzie się Nenneke, to czy pojawi się sprostowanie do powyższego cytatu?

I czy będzie można zmienić fryzurę Geralta na te z dwójki?
 
Panowie - Czapki z głów! :hatsoff: Dziękuje Wam za to co dla nas szykujecie. Nie śmiem na nic narzekać...Nie mogę sie doczekać...
hertores;n10717331 said:
Po kilki minutach oglądania i tak w głowie słyszałem dialogi
Uwierzycie mi że po 10 minunatuch oglądania zrobiłem sobie przerwe właśnie po to aby to napisać? ....Również słyszałem ich głosy....Wiem że uwierzycie ;)

Jest Moc :victory:
 
Last edited:
Nenneke powinna być bardziej siwa, taka jak w Gwincie. Lepiej się na Gwincie wzorować jeśli chodzi o postacie, które nie pojawiły się w grach, jeśli oczywiście są w grze karcianej.

http://gwint.wikia.com/wiki/Nenneke

Poza tym Jaskier powinien być Jaskrem z 3 części, chodzi mi tutaj o głowę przynajmniej, a i staracie się poprawić oświetlenie, może mody graficzne dodajcie do swojego moda, żeby postacie lepiej wyglądały.

Może to zabrzmi dziwnie, ale warto byłoby naprawić trochę to Kaer Morhen, te rozwalone mury i bramy, hmm... lepiej czerpać przyjemność z otwierania takiej bramy. ;)

Mam nadzieję, że pojawią się retrospekcje także z sagi.

Dialogi okej, przeniesienie postaci poza drobnymi wadami kosmetycznymi, okej, świat okej. Jak na pierwszy gameplay jest super, powinniście dostać wsparcie od REDów. :)
 
Last edited:
LordWieslaw;n10752991 said:
Nenneke powinna być bardziej siwa, taka jak w Gwincie. Lepiej się na Gwincie wzorować jeśli chodzi o postacie, które nie pojawiły się w grach, jeśli oczywiście są w grze karcianej.

http://gwint.wikia.com/wiki/Nenneke

Poza tym Jaskier powinien być Jaskrem z 3 części, chodzi mi tutaj o głowę przynajmniej, a i staracie się poprawić oświetlenie, może mody graficzne dodajcie do swojego moda, żeby postacie lepiej wyglądały.

Może to zabrzmi dziwnie, ale warto byłoby naprawić trochę to Kaer Morhen, te rozwalone mury i bramy, hmm... lepiej czerpać przyjemność z otwierania takiej bramy. ;)

Mam nadzieję, że pojawią się retrospekcje.

Dialogi okej, przeniesienie postaci poza drobnymi wadami kosmetycznymi, okej, świat okej. Jak na pierwszy gameplay jest super, powinniście dostać wsparcie od REDów. :)

Chciałem zacytować, a dałem Ci REDPointa :p. Niech będzie na zachętę ;).
Warownia w Kaer Morhen było przez chłopaków robione OD ZERA - odwalili gigantyczną robotę, ja bym się nie czepiał. Nie myślałem, że coś takiego jest w ogóle możliwe. Jako model na pracę dyplomową - tak, ale działające i do zwiedzania jako główna lokacja w grze? Szacun. Oświetlenie i tak jest znacznie poprawione względem tego z "dwójki", przynajmniej twarze nie świecą własnym światłem. W modzie wygląda to dużo lepiej. Poza tym weź poprawkę na ograniczenia silnika Wiedźmina 2, niektórych z nich w "trójce" już nie było.
To jest naprawdę kawał gigantycznej roboty. Myślę, że ich kreatywność jest w stanie zaskoczyć samych RED-ów. Mod jeszcze nie jest skończony i na pewno w wielu aspektach się poprawi, choć jak dla mnie to, co do tej pory widziałem, przekracza moje oczekiwania i trzyma wystarczająco wysoki poziom, by to "wypuścić do ludzi".
 
Last edited:
Top Bottom