Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka

+
LordWieslaw;n10752991 said:
Nenneke powinna być bardziej siwa, taka jak w Gwincie. Lepiej się na Gwincie wzorować jeśli chodzi o postacie, które nie pojawiły się w grach, jeśli oczywiście są w grze karcianej.

http://gwint.wikia.com/wiki/Nenneke

Poza tym Jaskier powinien być Jaskrem z 3 części, chodzi mi tutaj o głowę przynajmniej, a i staracie się poprawić oświetlenie, może mody graficzne dodajcie do swojego moda, żeby postacie lepiej wyglądały.

Może to zabrzmi dziwnie, ale warto byłoby naprawić trochę to Kaer Morhen, te rozwalone mury i bramy, hmm... lepiej czerpać przyjemność z otwierania takiej bramy. ;)

Mam nadzieję, że pojawią się retrospekcje także z sagi.

Dialogi okej, przeniesienie postaci poza drobnymi wadami kosmetycznymi, okej, świat okej. Jak na pierwszy gameplay jest super, powinniście dostać wsparcie od REDów. :)

Nenneke była tworzona zanim pojawił się jeszcze GWINT. Jej postać pozostanie taka jaka jest, jesteśmy zadowoleni z efektu :)

Głowa Jaskra jest przeniesiona 1:1 z W3. Zdecydowaliśmy się tylko zmienić beret na charakterystyczny kapelusik oraz usunęliśmy mu zarost. Jakie mody graficzne masz na myśli?

Jedynym, który jako tako łatał te mury był Vesemir, który niestety zginął :( Lambert i Eskel nie są murarzami. Niestety żaden ze specjalistów budowlanych, nawet wszechmocny pan Wiesio, nie zna drogi do twierdzy :(

Nie będziemy spoilerować :D

geralt.z.rivi.20;n10721301 said:
4. To jest nadal nadal wersja alpha?! Pozytywnie mnie to zaskakuje (bo tak nie wygląda) a z drugiej strony, boję się że mod podzieli los Community Story Project do Gothica 3.

5. Cieszę się z muzyki z pierwszego wiedźmina, ale czy nie byłoby lepiej, gdyby w samej twierdzy grał ten sam utwór, który grał w jedynce? https://www.youtube.com/watch?v=M7vAYjCOSyA

Mam jeszcze parę pytań
"Przecież znam cię od takiego, o , wyrostka, gdy cię poznałam, sięgałeś mi do paska spódnicy" Skoro w modzie znajdzie się Nenneke, to czy pojawi się sprostowanie do powyższego cytatu?

I czy będzie można zmienić fryzurę Geralta na te z dwójki?

Nie podzieli, to możemy obiecać :) Osobiście wciąż śledzę tamten projekt i mam nadzieję, że kiedyś wyjdzie :D

W finalnej wersji będzie tam grał motyw z eksploracji twierdzy w W1. :)

Jakie sprostowanie? Przecież to sama prawda :D

Zmiana fryzury będzie uzależniona od zdarzeń. Nie będzie jej można dowolnie zmieniać.


Dziękujemy serdecznie Wam wszystkim za ciepłe słowa! :)
 
PATROL;n10754341 said:
Jakie sprostowanie? Przecież to sama prawda

No chyba nie :geraltthatsgood:. Geralt jest zwyczajnie za stary, by Nenneke mogła pamiętać go tak młodego. W mojej interpretacji sagi Geralt w "Dzikim Gonie" ma 150 lat, według gry (i was) około stu, zaś według Sapka ma więcej niż 50 w trakcie wydarzeń z "Chrztu Ognia". Więc dla mnie nie jest to możliwe, chyba że Nenneke jest ukrytą wampirzycą. Poprzez "sprostowanie" miałem na myśli jakieś nawiązanie do tego zdania. na przykład w formie takiego dialogu:

Yarpen: Słuchaj no Regis, długo znasz Nenneke?
Regis: Nie, dopiero teraz ją poznałem. Czemu pytasz?
Yarpen: Aaa, bo myślałem, że wy wampiry, jesteście jak czarodzieje. Każdy zna każdego.
Regis: Co? Myślisz, że matka Nenneke jest wampirzycą?
Yarpen: A nie jest? Jaskier mi powiedział, że zna Geralta, odkąd sięgał jej do paska spódnicy, a przecież nie może być aż tak stara! A ponieważ staro też nie wygląda, wniosek jest prosty: Ona musi być wampirzycą.
Regis: A pomyślałeś, że Geralt i Nenneke mogą wcale nie być tak starzy?
Yarpen: Ha! W to akurat nigdy nie uwierzę!

I jeszcze odnośnie moda ( a konkretnie, wywiadu dla tvgry)

Szczerze mówiąc, jedyne co wyleciało w porównaniu do wiedźmina 3 to wyścigi, a i tak udało nam się jakby rozpocząć tą sekwencję cutscenkami

W sensie wyścigi konne? A czy nie pisaliście wcześniej, że nie da się w wiedźminie 2 wprowadzić mechaniki jazdy konnej?

Letho miał jechać na biesie.

Chciałbym się dowiedzieć co mogło by zmotywować Letho do takiej jazdy :what:
Lambert (mocno podchmielony): Te Letho, ty to byś w życiu nie dał rady ujeździć biesa.
Letho: Ja nie dałbym rady? Hold my beer.

A tak poza tym, rozważaliście pracę w CD Projekcie? Za tego moda powinni was przyjąć z otwartymi ramionami.
 
Ale Nenneke jest starsza od Geralta :D

Nie da się jeździć na koniach w W2, dlatego nie zaimplementowaliśmy faktycznego wyścigu. Ale jakiejś cutscenki można się spodziewać :)

Dla Letho to była po prostu kobyłka :D W jakim stanie musiał być, by tak uważać, odpowiedz sobie sam :D
 
geralt.z.rivi.20;n10755041 said:
No chyba nie :geraltthatsgood:. Geralt jest zwyczajnie za stary, by Nenneke mogła pamiętać go tak młodego. [...]

No cóż - przyznałeś się, że masz zaległości. Przeczytaj całość o Wiedźminie pióra mości Sapkowskiego i następnie do niego właśnie kieruj żądania sprostowania.
 
Panowie, zacny kawałek rozgrywki! Pełen szacunek za tysiące godzin pracy! :)

Jeżeli mogę powiedzieć co (negatywnie) rzuciło mi się w oczy (i uszy) - były to dwie rzeczy:

1. Oświetlenie na zewnątrz - chwilami jest z nim coś nie tak, raz po raz robi się jasno - ciemno - jasno. Widać to na przykład w 9:08 minucie filmu Rozgrywki. Chwilami na zewnątrz w ogóle jest zbyt ciemno moim zdaniem, ale może to tylko moje odczucie i tak właśnie miało być ;) .
2. Muzyka - podczas walki nie ma zmiany motywu muzycznego. Walka to walka, musi być poważniej! :D

Oprócz tego chyba nic poważnego nie rzuciło mi się w oczy. No, może z włosami Geralta coś tam jest nie do końca dobrze, ale ktoś już o tym wspominał. Cóż, silnik dwójki ma swoje ograniczenia, w końcu to tylko DirectX 9 i nie ma "bajerków" nowszych bibliotek.

Kaer Morhen ślicznie wykonane!!! Nie mogę się doczekać żeby zagrać!
 
Wroobelek;n10757111 said:
No cóż - przyznałeś się, że masz zaległości.

Wyrażę się jaśniej: Wiem że Nenneke według książek jest starsza od Geralta. Problem w tym, że gry kreują go na wiekowego dziada. A więc, skoro Geralt jest taki stary, a Nenneke jest od niego starsza, to ile w końcu ma ona lat? 150? 200? To jest właśnie mój problem: Ona (jako normalny człowiek) nie może być aż tak stara! (o ile nie jest wampirzycą).

Właśnie to jest rzeczą, która moim zdaniem "Pożegnanie..." powinno wyjaśnić: jeśli Geralt ma około 100 lat, a Nenneke jest nawet starsza od niego, to jakim cudem ona w ogóle jeszcze żyje?(I na dodatek wygląda zdecydowanie zbyt młodo w tym modzie)
 
geralt.z.rivi.20;n10758851 said:
Wyrażę się jaśniej: Wiem że Nenneke według książek jest starsza od Geralta. Problem w tym, że gry kreują go na wiekowego dziada. A więc, skoro Geralt jest taki stary, a Nenneke jest od niego starsza, to ile w końcu ma ona lat? 150? 200? To jest właśnie mój problem: Ona (jako normalny człowiek) nie może być aż tak stara! (o ile nie jest wampirzycą).

Właśnie to jest rzeczą, która moim zdaniem "Pożegnanie..." powinno wyjaśnić: jeśli Geralt ma około 100 lat, a Nenneke jest nawet starsza od niego, to jakim cudem ona w ogóle jeszcze żyje?(I na dodatek wygląda zdecydowanie zbyt młodo w tym modzie)

Pozwolę sobie przytoczyć myśli Yennefer uwiecznione w "Wieży Jaskółki":

"Ale jednak potrafią, gdy chcą, operować Mocą, nieraz równie dobrze jak my, czarodziejki. Wciąż jest zagadką, jak one to robią. Żadnych przygotowań, żadnej nauki, żadnych studiów... Tylko modlitwa i medytacja. Dywinacja? Rodzaj autohipnozy? Tak twierdziła Tissaia de Vries... Czerpią energię nieświadomie, w transie nabywają zdolności jej przetworzenia analogicznej do naszych zaklęć. Przetwarzają energię, traktując to jako dar i łaskę bóstwa. Wiara daje im siłę."
 
Czyli moc jaką kapłanki zyskiwały poprzez modlitwy i medytacje miała powodować nie starzenie się i długowieczność? Cholernie to naciągane:huh:
Chyba łatwiej byłoby wytłumaczyć całą sprawę, gdyby po prostu przyjąć, że Nenneke mówiąc o Geralcie sięgającym jej do pasa spódnicy, nie mówiła poważnie.
 
geralt.z.rivi.20;n10759701 said:
Czyli moc jaką kapłanki zyskiwały poprzez modlitwy i medytacje miała powodować nie starzenie się i długowieczność? Cholernie to naciągane:huh:
Chyba łatwiej byłoby wytłumaczyć całą sprawę, gdyby po prostu przyjąć, że Nenneke mówiąc o Geralcie sięgającym jej do pasa spódnicy, nie mówiła poważnie.

"...nieraz równie dobrze jak my, czarodziejki..."

Czarodziejki żyły bardzo długo, nie ma żadnych przeciwwskazań ku temu, by kapłanki też żyły tyle, co one. :)
 
Oglądnąłem zapis rozgrywki i mi się bardzo podoba, aż kipi Wiedźmińskim klimatem, a dialogi są kapitalne.
Jak większość osób, mimo, że nie ma dubbingu ja słyszę głosy tych postaci.
Nie mogę się doczekać i zagram z pewnością (jak znajdę czas).
Świetna robota!
 
Nakręcony hajpem na Pożegnanie postanowiłem odświeżyć sobie Zabójców Królów (o rany, ile "ó" :p). Niestety, po kilkuset godzinach spędzonych z Dzikim Gonem już w chwili prologu rozbiłem się o koszmarny system sterowania Wiedźmina 2. Kierowanie postacią wychodziło mi jak Etiuda C-dur op. 10 na fortepianie w wykonaniu emerytowanego drwala, nie mam pojęcia jak udało mi się niegdyś przejęć grę na mrocznym. W związku z tym mam pytanie: czy istnieje możliwość zaimplementowania układu sterowania z Dzikiego do Zabójców? Czy taki pomysł był w ogóle podnoszony podczas prac nad Pożegnaniem?
Wiem, że alternatywą jest sterowanie padem (mam nawet taki od XBoxa 360), ale poza ścigałkami praktycznie nie potrafię się nim posługiwać - jestem urodzonym PeCetowcem i trzymanie obu rąk na jednym urządzeniu jest dla mnie nienaturalne.
 
Last edited:
Wroobelek;n10893341 said:
W związku z tym mam pytanie: czy istnieje możliwość zaimplementowania układu sterowania z Dzikiego do Zabójców? Czy taki pomysł był w ogóle podnoszony podczas prac nad Pożegnaniem?

Nie, taki pomysł nie jest brany pod uwagę. Nie wiem tylko, czy chodzi Ci o cały system poruszania się, czy tylko o przypisanie klawiszy? Z tego co pamiętam to ostatnie można zmienić w plikach gry, ale nie wiem, czy to jakkolwiek pomoże, bo jednak poruszanie się postaci jest diametralnie inne w ZK i w DG.
 
No właśnie. Sterowanie jest tym decydującym argumentem, z powodu którego Zabójcy są na zaszczytnym trzecim miejscu w mojej klasyfikacji gier o Geralcie za trójką i jedynką.
 
Zbiorowe zdjęcie gości obecnych na weselu. Choć nie są to wszyscy obecni...

 
No ładnie, żurawia się nie spodziewałem.
Szkoda tylko, że Borch już nie przypomina tak Chyry xD
 
Fajne...

Wygląda na mieszankę postaci growych (od RED'ów) i tych znanych z książek.


P.S. Wstyd się przyznać ale nie wszystkie (książkowe) postacie przedstawione na "zdjęciu" kojarzę.

 
Cześć!
Z przyjemnością ogłaszamy, że nasza przygoda ukaże się w dniu premiery również w języku rosyjskim oraz w brazylijskiej odmianie języka portugalskiego!

Za wersję rosyjską odpowiada Julia Gneusheva, która również prowadzi fanpage na portalu VK:
https://www.facebook.com/julia.gneusheva.9
https://vk.com/public150393072

Wersję brazylijską tworzy Julia Barcelos, jest także administratorką naszego fanpage'a w tym języku:
https://www.facebook.com/juuliabarcelos
https://www.facebook.com/adespedidadolobobranco/

Za jakiś czas pokażemy Wam nasz gameplay przetłumaczony na te języki, ale to nie wszystko co dla Was przewidzieliśmy w najbliższym czasie. Lada dzień pojawi się kolejny fragment rozgrywki, który pokaże część wieczoru kawalerskiego. Trzymajcie rękę na pulsie.

Wielkie dzięki dla naszych tłumaczy, zasługują na najwyższe uznanie!
Bywajcie!

logov2_ru_mini.png
logov2_br_mini.png
 
Czyli projekt wciąż żyje.

Dobrze... nie śpieszcie się (jak wciąż nad nim pracujecie) ale rozwijajcie i dopieszczajcie dalej.

P.S. I niech "Pożegnanie" wyjdzie przed Cyberpunkiem 2077 ;) .
 
Top Bottom