Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka

+
Cześć!

Oto obiecany fragment rozgrywki, który przedstawia mniej więcej jedną czwartą wieczoru kawalerskiego Geralta z Rivii. To wciąż wczesna wersja beta, jednakże nie przewidujemy większych zmian, skupiamy się przede wszystkim na naprawianiu bugów.

Jeśli ktoś chce podejść do przygody całkowicie na świeżo, to ostrzegamy, iż pojawiają się tutaj drobne spoilery, aczkolwiek zawartości jest na tyle dużo, że nawet oglądając nasze materiały od deski do deski sporo rzeczy powinno Was zaskoczyć.

Warto oglądać do końca!

Poprzedni fragment rozgrywki dostarczył nam sporo miłych i konstruktywnych opinii, z których wiele wzięliśmy sobie do serca. Mamy nadzieję, że również tym razem śmiało wyrazicie swoje zdanie, a przede wszystkim, że gameplay Wam się spodoba.

Pozdrawiamy!

 
Świetny ten materiał :D. Znalazłem co prawda jedną literówkę i chyba w dwóch miejscach stylistycznie coś mi nie grało, ale to drobiazgi do poprawy. Z niecierpliwością czekam na całość :D. A jak Redzi w to zagrają, to może dograją duubing :D.
 
Ciekawie się to prezentuje. Bardzo fajne dialogi i interakcje postaci. Mam trochę wątpliwości odnośnie pokazywania tak dużych fragmentów gry. Niektórzy gracze mogą się czuć nieco znużeni jeśli później będą ogrywać fragmenty które już widzieli.
Pamiętam że kiedyś pisaliście że główna linia fabularna jest ukończona lecz tu piszecie że to wczesna wersja beta.
Jak wygląda ogółem procent ukończenia moda?
Czasami moderzy wydają wersje beta swojego tworu i później tylko wypuszczają aktualizowane wersje. Planujecie też to robić w ten sposób czy poczekać aż gra będzie wg. was kompletnie doszlifowana?
 
@Goospo
Dzięki wielkie za miłe słowa :)
Zdecydowaliśmy się opublikować większe fragmenty, by pokazać, że nasza przygoda działa i wszystko jest rzeczywiste, a nie tylko ustawione na potrzeby screenów czy krótkich scenek. Kontrolujemy się jednak i obiecujemy, że wszystkiego na pewno nie pokażemy :D Mod będzie w przybliżeniu tak długi jak Serca z Kamienia, więc jeśli raz czy dwa natraficie na 20 minut znajomego materiału, to mamy gorącą nadzieję, że uda Wam się to przetrwać :p
Tak, główna linia fabularna jest ukończona, skupiamy się na wyłapywaniu i eliminacji bugów. Pracujemy też obecnie nad mniejszymi historiami pewnych bohaterów, przy których stopień zaawansowania prac również jest wysoki.
Nie zamierzamy wydać szerokiemu gronu odbiorców wersji beta, doszlifujemy przygodę jak najlepiej potrafimy :) Oczywiście jeśli coś przeoczymy i potrzebna będzie interwencja, to nie schowamy głowy w piach, ale dążymy do tego, by nie było takiej sytuacji w ogóle :)
 
Materiał świetny. Brakuje mi tylko podpisów kto wypowiada daną kwestię.
W tym materiale wszystko było jakoś tak fajnie zmontowane, że jakoś w ogóle nie zwróciłem na to uwagi :). Ale faktycznie w mniej oczywistych sytuacjach mogłoby się przydać.
 
Świetne, już nie mogę się doczekać żeby zagrać ;) Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to hmm czasami mam wrażenie, że dialogi zlewają się z tłem i przez to są mało czytelne ale tego raczej się nie da obejść. Trzeba by wprowadzić jakieś tło a to z kolei raczej zepsułoby immersję.
 
Mam jeszcze pytanko odnośnie poziomu od strony technicznej.
Słyszałem na filmiku z TvGry z waszym udziałem, że Kaer Morhen budowaliście na zmianę przełączając okno pomiędzy Wiedźminem 3 a RedKit'em i wszystko ręcznie ustawiając.
Sam co jakiś czas zaglądam do RedKit robiąc jakieś testowe hub'y i rozpoznałem na gameplay'u wiele assetów z TW2 wewnątrz głównego zamku.
Jednak ciekawi mnie jak rozwiązaliście sprawę murów zamku, wieżyczek itp.
Ustawialiście ręcznie ściany z odpowiednią teksturą, wrzucaliście importowane modele czy to też assety np. z zamku La Valette?
 
@Goospo
Tak, główna linia fabularna jest ukończona, skupiamy się na wyłapywaniu i eliminacji bugów. Pracujemy też obecnie nad mniejszymi historiami pewnych bohaterów, przy których stopień zaawansowania prac również jest wysoki.
Nie zamierzamy wydać szerokiemu gronu odbiorców wersji beta, doszlifujemy przygodę jak najlepiej potrafimy :) Oczywiście jeśli coś przeoczymy i potrzebna będzie interwencja, to nie schowamy głowy w piach, ale dążymy do tego, by nie było takiej sytuacji w ogóle :)

Podejście godne wszelkich pochwał.
Niestety w dzisiejszym świecie obserwuje się tendencje odwrotną - atrofię rzetelności i to w szczególności u firm, które winny z niej słynąć. Zamiast tego wypuszczają one (za słoną opłatą) swoje wersje beta bezczelnie nazywając je skończonym produktem.

Widziałem filmik. Jestem pod dużym wrażeniem tego co zobaczyłem. Mogę tylko domyślać się ogromnych ilości godzin spędzonych przy tym projekcie. Sam pół roku uczyłem się RedKita stąd wiem, że wcale nie jest to takie proste narzędzie jak mogłoby się komuś wydawać (np w stosunku do Aurory z NWN). Gdy w końcu go sam opanowałem byłem już nim tak zmęczony, że nie miałem sił i motywacji aby tworzyć w nim cokolwiek.

Dlatego na koniec pochwalę was za rzetelność, którą widać tym bardziej, że nikt wam za nią nie zapłaci!
Żałuję, że nie mogę wam w żaden sposób pomóc. Mam własny projekt do wypuszczenia w listopadzie, a pracuję nad nim już 4 lata.

Pozdrawiam was serdecznie i z góry dziękuję za czas, który będę mógł spędzić w Kaer Morhen.
Elhior
 
Świeży trailer WoT nieco mnie natchnął i naprowadził na pewien pomysł - ciekaw jestem ile zażyczyłby sobie zespół "Żywiołak" za udostępnienie swoich utworów w modzie? A może wystarczyłaby im promocja, jaką zapewniłoby im "Pożegnanie"? Kawałki są zarąbiste, odpowiednio ciężkie i genialnie pasujące do świata wiedźmina.
Na przykład "Wiły".
 
Żywiołak może ma fajne utwory, ale to raczej nie przejdzie ze względu na licencje (i wiążące się z tym koszta), a nikt raczej za darmo niczego nie udostępni w ramach "promocji" (musiałby być bardzo zdesperowany lub sam projekt, w którym by się promował, baaardzo popularny).
 
Żywiołak już współpracował przy Wiedźmaku - utwór "Oj ty, Petre, Petre" we wprowadzeniu do "Zabójców Królów". Nie wykluczałbym ich chęci do darmowego udostępninia kilku utworów. W końcu mod ma charakter niekomercyjny, nie takie rzeczy zię zdarzały. Może warto się skontaktować, choćby przez fejsbucha?
 
Żywiołak może ma fajne utwory, ale to raczej nie przejdzie ze względu na licencje (i wiążące się z tym koszta), a nikt raczej za darmo niczego nie udostępni w ramach "promocji" (musiałby być bardzo zdesperowany lub sam projekt, w którym by się promował, baaardzo popularny).

Mogę podpytać Roberta jeśli chcecie, Panowie w waszym imieniu. Żywiołaka i ja bym chętnie widział w modzie.

P.S. Forum czytam od dawna, na potrzeby tego posta się zalogowałem. Pozdro.
 
Widziałbym tutaj kilka utworów Percivala:
Do tańca >
Napisy końcowe, albo początek przygody >
Inne >

Żywiołaka też lubię np. Epopeja Wandalska. Spytajcie ich, może się uda dogadać. :)

Co do moda, Yennefer pasowałby wianek na głowie, ale nie jest konieczne. :p
 
Last edited:
Cześć!

Jesteśmy w zaawansowanym stopniu prac nad czeską wersją naszej przygody. Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, że naszym tłumaczem jest sam Filip Aleth Ženíšek!

https://twitter.com/AletheiasCZ
https://www.facebook.com/Aletheias

Jest pełnoetatowym menadżerem lokalizacji i nadzorował czeską wersję Wiedźmina 3: Dziki Gon oraz Wiedźmina 2: Zabójcy Królów. Jest również profesjonalnym tłumaczem gier wideo i przełożył zdecydowaną większość Dzikiego Gonu oraz całość Serc z Kamienia i Krwi i Wina.

Brakuje nam słów, aby wyrazić jak wdzięczni jesteśmy. Dziękujemy Filipie za ogrom wspaniałej pracy!

Bywajcie!

logov2_cz_s.png
 
Widzę, że projekt staje się coraz bardziej "międzynarodowy" ...

Miło to słyszeć.

P.S. Jeszcze chwila, a okaże się, że RED'zi wezmą projekt pod swój patronat i go w pełni udźwiękowią ;) ...
 
Top Bottom