Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka

+
Zmieniliście może fryzurę Gerwantowi, czy to już od jakiegoś czasu ma taką? A może od początku xD?

A musi mieć jedną cały czas? :>

Geralt lubi związywać włosy, ale Yen uważa, że to pretensjonalne :D Bywają takie dni, gdzie dla ukochanej jest się gotowym na trochę poświęcenia :D
 
Czy będzie możliwość podmiany tekstury Geralta do W2, gdy już modyfikacja wyjdzie? Przydałaby się również zamiana tekstury jakieś kurtki na Mantikorę- taki powrót do korzeni rodem z Krwi i Wina ;). Bardzo podoba mi się pomysł z podwinięciem rękawów w Mantikorze, wygląda bardzo swojsko.
PS: Czy tylko mnie drażnią te fruwające paski na ramionach? Skoro modyfikacja jest jeszcze w produkcji, może byście to usunęli? Posłużę się przykładem modyfikacji do W3- https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/2963?tab=files
 
Czy będzie możliwość podmiany tekstury Geralta do W2, gdy już modyfikacja wyjdzie? Przydałaby się również zamiana tekstury jakieś kurtki na Mantikorę- taki powrót do korzeni rodem z Krwi i Wina ;). Bardzo podoba mi się pomysł z podwinięciem rękawów w Mantikorze, wygląda bardzo swojsko.

Pomyślimy nad tym :p Niestety nie jest to kwestia klik klik, dlatego nie teraz, ale po premierze się zobaczy :p Mi też się marzy przejście W1, W2 i W3 w jednej, najlepszej kurtce :D

PS: Czy tylko mnie drażnią te fruwające paski na ramionach? Skoro modyfikacja jest jeszcze w produkcji, może byście to usunęli?

Takich zmian w modelach już nie wprowadzamy, bo byśmy sobie mocno wydłużyli pracę, znalazłoby się pewnie sporo takich małych rzeczy :D Ale dla pocieszenia powiem, że u nas nie fruwają, są cały czas złączone z kurtką :p
 
Super, czekam od zapowiedzi!

To się naczekałeś... :D Dzięki ogromne za tak długotrwałe wsparcie! :D Coś się za to należy, proszę, nadprogramowy screen z Jaskółką :p

 
Kurczę, nadzwyczaj dobrze wyglądają modele postaci, jeszcze jakiś mod na tekstury (otoczenia) zainstalować i grafika lepsza niż w W3 będzie!

PS. Premiera CP2077 opóźniona, macie fory w tym wyścigu :ROFLMAO:

PS2. Czy włosy Ciri nie są delikatnie zbyt ciemne? Czy to kwestia oświetlenia sceny?
 
Kurczę, nadzwyczaj dobrze wyglądają modele postaci, jeszcze jakiś mod na tekstury (otoczenia) zainstalować i grafika lepsza niż w W3 będzie!

Masz na myśli naszą przygodę, czy W2? Bo u nas tekstury pochodzą głównie z W3 i na pewno nie będziemy ich zmieniać/poprawiać, są ich setki, jeżeli nie tysiące, nie dalibyśmy rady :D A i dzięki bardzo za komplement! Po poprawie mapowania modele faktycznie przypominają bardzo mocno trójkową jakość w niektórych warunkach oświetlenia :p Oprócz włosów, które jakością niestety będą zawsze nieco odstawać, gdyż silnik W2 nie ma pośredniej przezroczystości. Tam, gdzie w W3 kosmyki mogły być półprzezroczyste, w W2 jest ostra granica i albo coś jest całkowicie przezroczyste, albo całkowicie widoczne. Jest materiał dla szkła, który jest półprzezroczysty i kombinowaliśmy z nim przy włosach, ale nie reaguje on na światło, przez co w ciemnych pomieszczeniach włosy byłyby zbyt jasne, lub w jasnych zbyt ciemne, nie cieniowałyby się pod wpływem światła.

PS2. Czy włosy Ciri nie są delikatnie zbyt ciemne? Czy to kwestia oświetlenia sceny?

Ciężko powiedzieć, bo po prostu dla nas szare włosy tak wyglądają :p Na screenie z rozpuszczonymi włosami na pewno są ciemniejsze, niż na tym drugim, gdzie ma je związane, więc tak, oświetlenie też ma znaczenie.
 
Last edited:
Masz na myśli naszą przygodę, czy W2?

Głównie mam na myśli tekstury z podstawki W2 (bo zakładam, że korzystacie też z jakichś "oryginalnych" assetów z W2) i (poprawcie mnie, jeśli się mylę) mogą się rzucać w oczy w porównaniu z Waszymi autorskimi assetami, bądź tymi wziętymi z Wieśka 3.

Natomiast jeżeli Wasza przygoda osiągnie sukces podczas premiery, to myślę, że ktoś pokusi się o stworzenie moda w stylu "The Witcher 3 HD Reworked Project" (może nie na taką skalę), a przynajmniej jeśli chodzi o tekstury wzięte wprost z W2.


silnik W2 nie ma pośredniej przezroczystości

Czyli jak dobrze rozumiem, to nawet jeżeli tekstura ma jakąś przezroczystość w skali 0-255 (w różnych miejscach), to silnik sobie to skaluje prosto do zakresu 0 albo 1? Muszę przyznać, że dziwne ograniczenie, w szczególności, że przy szkle jest to poprawnie zaimplementowane.


Ciężko powiedzieć, bo po prostu dla nas szare włosy tak wyglądają :p Na screenie z rozpuszczonymi włosami na pewno są ciemniejsze, niż na tym drugim, gdzie ma je związane, więc tak, oświetlenie też ma znaczenie.

Rozumiem! Po prostu wydawało mi się, że w W3 one były ogólnie bardziej biało-szare niż szare, jak np. na tym screenie:



Ale oczywiście oświetlenie swoje zmienia, więc pewnie w czasie rozgrywki będzie się to zgadzać ;).
 
Głównie mam na myśli tekstury z podstawki W2 (bo zakładam, że korzystacie też z jakichś "oryginalnych" assetów z W2) i (poprawcie mnie, jeśli się mylę) mogą się rzucać w oczy w porównaniu z Waszymi autorskimi assetami, bądź tymi wziętymi z Wieśka 3.

Natomiast jeżeli Wasza przygoda osiągnie sukces podczas premiery, to myślę, że ktoś pokusi się o stworzenie moda w stylu "The Witcher 3 HD Reworked Project" (może nie na taką skalę), a przynajmniej jeśli chodzi o tekstury wzięte wprost z W2.

A tak, korzystamy, ale nie powinno być zbytniego dysonansu :p Szczególnie, że to głównie właśnie tekstury jakichś beczek, skrzyń, otoczenia, które w W3 też nie były szczególnie wybitne, ale jako otoczenie sprawdzają się całkiem dobrze :p W3 też korzysta z mnóstwa tekstur z W2 i nie było widać zbytnich różnic :p

Czyli jak dobrze rozumiem, to nawet jeżeli tekstura ma jakąś przezroczystość w skali 0-255 (w różnych miejscach), to silnik sobie to skaluje prosto do zakresu 0 albo 1? Muszę przyznać, że dziwne ograniczenie, w szczególności, że przy szkle jest to poprawnie zaimplementowane.

Przy szkle jest tak, że całość robi się jednakowo półprzezroczysta, a przy włosach jednak potrzebowalibyśmy solidnego środka i stopniowego zanikania. Może gdyby usiąść do tego i próbować i próbować, coś by się poradziło, ale mamy mnóstwó innych niezbędnych spraw na głowie :D Myśleliśmy też nad dwoma modelami na sobie, jeden nieprzezroczysty, a drugi półprzezroczysty, by krawędzie były miękkie, ale znowuż silnik W2 ma tendencje do problematycznego odczytywania odległości przy obiektach, przez co modele, które są blisko siebie mają tendencję do migotania (na pewno grając w W2 zauważyłeś jak tekstury migoczą, na przykład na deskach w namiocie z Triss), i tego też nie przeskoczymy :p Czasem już trzeba uznać, że coś jest niewarte czasu, skoro mamy rozwiązanie, które jest co najmniej, według nas, ok :p


Rozumiem! Po prostu wydawało mi się, że w W3 one były ogólnie bardziej biało-szare niż szare, jak np. na tym screenie:

A to fotka z moda Lore-friendly Ciri, nie z W3, i tak, my mamy troszkę ciemniejsze, by różnica w kolorze włosów jej i Geralta była nieco bardziej widoczna :p
 
W3 też korzysta z mnóstwa tekstur z W2 i nie było widać zbytnich różnic :p
Mówiąc szczerze nie wiedziałem o tym aż do teraz ;) Czyli istotnie - nie będzie dysonansu.


Czasem już trzeba uznać, że coś jest niewarte czasu, skoro mamy rozwiązanie, które jest co najmniej, według nas, ok
Jak najbardziej, są rzeczy ważnie i ważniejsze :D

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi, życzę dalszej wytrwałości! :disapprove:
 
Mówiąc szczerze nie wiedziałem o tym aż do teraz ;) Czyli istotnie - nie będzie dysonansu.

Sporo z nich poprawiał Halk w HD Reworked Project, na przykład palisady i bale drewna, stąd je zauważyłem, bo na screenach porównawczych mogłem się przyjrzeć i zauważyć, że te elementy są identyczne jak w W3 :p

Jak najbardziej, są rzeczy ważnie i ważniejsze :D

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi, życzę dalszej wytrwałości!

A proszę, zawsze chętnie odpowiem, jeśli będę mógł :p
 
Hej mam pytanko z ciekawości CD Projekt udziela wam wsparcia czy jest to absolutnie tworzona tylko i wyłącznie przez was modyfikacja i czy istnieje możliwość że modyfikacja będzie posiadała dubbing? (jeżeli gdzieś umieściliście takie informacje to sorrki ale nic nie mogłam znaleźć :3) a i przypuszczana data premiery jest gdzieś podana?
 
Hej mam pytanko z ciekawości CD Projekt udziela wam wsparcia czy jest to absolutnie tworzona tylko i wyłącznie przez was modyfikacja i czy istnieje możliwość że modyfikacja będzie posiadała dubbing? (jeżeli gdzieś umieściliście takie informacje to sorrki ale nic nie mogłam znaleźć :3) a i przypuszczana data premiery jest gdzieś podana?
Wejdź na fanpage https://www.facebook.com/pbwwitcher/. Tam znajdziesz wszystko czego szukasz. Poczytaj również ten temat bo te pytania przewijały się już niebotyczną ilość razy.
 
Hej mam pytanko z ciekawości CD Projekt udziela wam wsparcia czy jest to absolutnie tworzona tylko i wyłącznie przez was modyfikacja i czy istnieje możliwość że modyfikacja będzie posiadała dubbing? (jeżeli gdzieś umieściliście takie informacje to sorrki ale nic nie mogłam znaleźć :3) a i przypuszczana data premiery jest gdzieś podana?

Przygoda jest absolutnie projektem tworzonym wyłącznie przez nas, bez jakiegokolwiek wpływu CDPR, jednak Redzi w swojej życzliwości publikowali odnośniki do naszych materiałów tu na forum bądź w mediach społecznościowych.

Nie ma możliwości, by przygoda posiadała dubbing. Dużo się nad tą kwestią zastanawialiśmy jeszcze przed ogłoszeniem, że prace trwają, i wniosek był jeden, temat pozostaje zamknięty do premiery, a w dzień publikacji przygoda będzie niema.

Data jest jeszcze nieustalona, podamy ją jak tylko będziemy pewni w 100%, że na dany dzień w pełni się wyrobimy :)
 
Czołem!

Dziękujemy redaktorce Martynie Kalecie z portalu moviesroom.pl za świetny wywiad!

LINK do wywiadu



Oprócz garści informacji czekają tam na Was świeżutkie screeny. Możemy się założyć, że postęp graficzny względem starszych materiałów zauważycie gołym okiem.

Milczenie, które dopadło nas na dłuższą chwilę, spowodowane było chęcią całościowego zamknięcia przygody pod względem wizualnym. Pokazywanie materiałów z niedoróbkami uznaliśmy za chybiony pomysł, jednakże od tego momentu, kiedy planujemy zmienić już tylko niewielkie detale, a poziom graficzny reprezentuje już finalną jakość, obiecujemy być bardziej hojni (o czym również wspominamy w wywiadzie).

Mamy nadzieję, że wywiad i nowe screeny Wam się spodobają. Więcej materiałów już wkrótce! Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, postujcie je na forum, zawsze chętnie odpowiemy.

Bywajcie!
 
Przez mody i książki tak się przyzwyczaiem do Jaskra-bondyna, że zaczął mnie razić ich normalny growy kolor. Czy istniałaby możliwość wyboru ich koloru np. w trakcie instalacji?
 
Przez mody i książki tak się przyzwyczaiem do Jaskra-bondyna, że zaczął mnie razić ich normalny growy kolor. Czy istniałaby możliwość wyboru ich koloru np. w trakcie instalacji?

Nie, takiej możliwości nie będzie. Pamiętam jednak, jak kiedyś zadałeś pytanie o modele wiedźminów z W1 i wtedy też chciałem coś więcej powiedzieć, ale nie mogłem. Z tym pytaniem jest tak samo, wybacz :D
 
Wrzucam screeny z wywiadu w wyższej jakości, bo niektóre z nich sporo ucierpiały na kompresji :p

Jaskółka świtem bladym, gdy ledwie co słonko wschodzące zaróżowiło wiszące nad łąkami całuny mgieł…

Śnieżny dzień doliny rzeki Gwenllech

Zapachniało powiewem jesieni

Karczma w Ban Grim

Kapelusik znany od Jarugi po Buinę

Eskel i ruiny Ard Morhen wśród gór doliny

Jak gwiazdy nad traktem

Ostatni relikt z Haern Caduch

Mój brat niedźwiedź

Hmm...

Wioska Ban Grim
 
Last edited:
Skoro przenieśliścię już zbroję cechu mantikory z Wiedźmina 3 do Wiedźmina 2, to czy nie mogli byście wydać do Wiedźmina 2 moda który zastępował by model ćwiekowanej skórzanej kurtki modelem zbrojii cechu mantikory ?
 
Skoro przenieśliścię już zbroję cechu mantikory z Wiedźmina 3 do Wiedźmina 2, to czy nie mogli byście wydać do Wiedźmina 2 moda który zastępował by model ćwiekowanej skórzanej kurtki modelem zbrojii cechu mantikory ?

Pomyślimy po premierze, niestety to nie kwestia kilku kliknięć :p
 
Top Bottom