Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka

+
Prawdopodobnie się mylę, ale jakoś ta lokacja skojarzyła mi się z bagnami Pereplutu i chatą Vysygoty ;) Choć w sumie nie wiem, co Ciri miałaby tam jeszcze robić, bo pod koniec Pani Jeziora pochowała szczątki Vysygoty razem z Geraltem i Yen.
1600084975136.png
 
To będzie samodzielny mod czy trzeba będzie zainstalować Wiedźmina 2? Zapowiada się zacnie, dobrze, że mod nie jest tak przeładowany różnymi efektami graficznymi jak W2. Rozmach jest dużo większy niż się spodziewałem, to nie będzie tylko prosta historyjka o weselu. Widzę też, że udało się zaimplementować konie na silnik W2, podobnie ma się sprawa z modelami, pewnie było tym łatwiej, iż silniki W2 i W3 są pokrewne. Jedynym zgrzytem będzie brak dubbingu, co prawda jestem do tego przyzwyczajony ogrywając gothicowe modyfikacje czy gry, gdzie nie wszystkie dialogi są udźwiękowione, ale jednak w Wiedźminach ten aspekt był dużo bardziej istotniejszy niż w wielu innych grach. Wiadomo, że o zatrudnieniu oryginalnych aktorów nie było mowy, amatorzy czy półprofesjonalni aktorzy, nawet z podobnymi głosami, to nie byłoby już to samo. Ekipa Bractwa Spolszczenia ostatnio wyspecjalizowała się w tworzeniu dobrych dubbingów do modów, próbkę ich możliwości można zobaczyć w modzie Cienie Przeszłości. A kolejne spore projekty jak Świat Skazańców 2.0, Sythera 2.0, Dirty Swamp 2.0 czy Enderal do Skyrima są w drodze. Trzeba przyznać, że w Cieniach Przeszłości dość dobrze udało się zachować klimat oryginału. Można by też spróbować z botem, choć dość czasochłonne jest nauczenie go dobrze mówić.
 
To będzie samodzielny mod czy trzeba będzie zainstalować Wiedźmina 2?

Trzeba będzie mieć Wiedźmina 2 :p


Widzę też, że udało się zaimplementować konie na silnik W2, podobnie ma się sprawa z modelami, pewnie było tym łatwiej, iż silniki W2 i W3 są pokrewne.

Nie powiedziałbym, że było to łatwiejsze niż importowanie jakiegokolwiek innego modelu :p Pomogło na pewno to, że assety z W3 miały gotowe tekstury i można było zorientować się jak napisać materiały, by shadery działały jak powinny (tekstury znaaaacznie się różnią, nie tylko jakością, ale i sposobem działania). A każdy ruchomy model i tak trzeba było od zera riggować do szkieletów :p
 
Szacun za poświęcony czas i ogrom pracy:D No i jeszcze data premiery w 13stą rocznicę "jedynki" ...starzy już jesteśmy..Pozdro
Właśnie stuknęło mi 12 lat na forum:beer:
 
Wow, niesamowite aż mam ciary po obejrzeniu :D Szczerze nie spodziewałem się aż takiego rozmachu, szacun i czapki z głów. Czekam na premierę ;)
 
Bardzo się cieszę, że projekt ma już konkretną datę premiery. Kibicowałem mu od ponad 4 lat, naczekałem się, ale już teraz mogę stwierdzić - było warto! Nie mogę się doczekać, żeby zagrać! Pozdrawiam serdecznie twórców :cool::D
 
Czołem!

Oto porównanie znanych Wam fragmentów rozgrywki PBW z 2018 roku z obecną wersją przygody.


Chcieliśmy bardzo podziękować za ogromnie pozytywne przyjęcie zwiastuna, za mnóstwo ciepłych komentarzy!

Oby grało się Wam jak najprzyjemniej.
Bywajcie!
 
Gratuluje ukończenia moda. Bardzo fajnie to wygląda. Muszę zabrać się za szukanie pudełka z W2, bo nie mam pojęcia gdzie się podziało..
 
Muszę zabrać się za szukanie pudełka z W2, bo nie mam pojęcia gdzie się podziało..

Zapewne masz go również na wirtualnej półce na gogu ;).

Co do porównania stanu z 2018r. ze stanem obecnym to widać na prawde spory przeskok jakościowy. Momentami dla mnie jest to W3. Ogrom pracy i arcymistrzowska dbałość o szczegóły. Rozpływam się z wrażenia.
 
Wersja 2020 zdecydwanie jest lepsza od starszej. Szczególnie Nenneke lepiej się prezentuje. Ale dwie rzeczy przykuły moją uwagę:
bandicam 2020-09-23 19-19-13-786.png

Kurtka Mantikry z W3 miała właśnie takie brzydkie przerwy przy ramieniu przez które było widać białą koszulę. Był już mod na nexusie który te dziury łatał, myślałem że u was też tak będzie ale widzę, że zostawiliście to takie jakie było.
bandicam 2020-09-23 19-21-18-353.png

Nie najlepiej to ocenzurowaliście. widzę, że tu pisze: "Witaj, stary przyjacielu." Gdyby mi się chciało to pozostałe napisy też bym pewnie rozczytał.
A poza tym nie mam nic do zarzucenia.
 

Attachments

  • bandicam 2020-09-23 19-21-18-353.png
    bandicam 2020-09-23 19-21-18-353.png
    771.7 KB · Views: 38
Dzięki wielkie za ciepłe słowa :D Nic tak nie cieszy jak doceniony wkład pracy :p

Kurtka Mantikry z W3 miała właśnie takie brzydkie przerwy przy ramieniu przez które było widać białą koszulę. Był już mod na nexusie który te dziury łatał, myślałem że u was też tak będzie ale widzę, że zostawiliście to takie jakie było.

W sumie myśleliśmy o tym, ale po wszelkich fixach, kiedy zaczęły w końcu odbijać światło tak jak powinny, zostawiliśmy je tak jak w W3 :p Poza tym edycję modeli chcieliśmy jednak sprowadzić do koniecznego minimum, łatwo coś zepsuć, no i czas :p A moda do W3 sam używam, przede wszystkim dlatego, że w W3 te małe kawałki były latające w pewnych animacjach. U nas nie ma tego problemu :p

Nie najlepiej to ocenzurowaliście. widzę, że tu pisze: "Witaj, stary przyjacielu." Gdyby mi się chciało to pozostałe napisy też bym pewnie rozczytał.

W gruncie rzeczy większość tych napisów to tekst z już udostępnionego gameplaya, więc nie byłby to zbyt wielki cios :D Ale tak, przyznam, na screenach byliśmy bardziej uważni :p

A poza tym nie mam nic do zarzucenia.

Najlepszy komplement <3 Dzięki :)
 
1 Października, zaczynamy odliczanie :)
25
Post automatically merged:

24
 
Last edited:
Top Bottom