Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka

+
Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka


„I ja tam byłem, miód i wino piłem. Wesele tej dwójki najbliższych mi ludzi było najbardziej niezwykłym z wesel, które zaszczyciłem swoją obecnością.
Było tam tak wielu naszych przyjaciół, poznanych w czasie licznych przygód, znamienite charaktery, których mieszanka dała wyraz i upust przeróżnym emocjom podczas tej uroczystości. Nie potrafię tego podsumować inaczej, niźli przez stwierdzenie, że były to najintensywniejsze trzy dni mojego życia”

- Jaskier, "Pół wieku poezji"

„Pożegnanie Białego Wilka” to przygoda, która jest epilogiem historii przedstawionej w serii Wiedźmin. Tworzona jest na silniku drugiej części, opowiada o weselu Geralta z Rivii i Yennefer z Vengerbergu, przeznaczonych sobie ludzi , którzy wreszcie odnaleźli spokój.

Podczas trzech dni, które przedstawi nasza przygoda, zobaczycie powroty ich najbliższych przyjaciół, zaskakujących gości, ciekawe opowieści oraz… niejedną historię miłosną.
Pisanie scenariusza rozpoczęło się w lipcu 2015 roku, a faktyczne prace ruszyły w styczniu. Mamy nadzieję, że uda nam się ukończyć projekt jeszcze w 2016 roku.

Członkowie zespołu:
Kalen – 3D Artist, Animator, Senior Environment Artist, Senior Level Designer, Character Artist
Rustine – Game Director, Senior Writer, Cinematic Designer
Stolarro - Senior Level Designer, Quest Designer, Gameplay Designer
Patrol – 2D Artist
UncleArtr – Junior Writer, Junior Level Designer

Album screenshotów: http://imgur.com/a/Jshkc
Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/pbwwitcher/

FAQ:
1. Dlaczego Yennefer?
- Ponieważ Yen jest według książek i również w naszych sercach wybranką Geralta, a także przybraną matką Ciri, dlatego naturalnym wyborem było oparcie przygody na jej postaci. Jednakże w planach mamy stworzenie wersji z Triss, ale jest to melodia odległej przyszłości po premierze, bo scenariusz wymaga praktycznie całkowitego przepisania. Oczywiście wspomniane plany mogą ulec zmianie.
2. Które opowiadania będą zawarte dokładnie w dodatku?
- Żadne, jest to autorski scenariusz, który nie opiera się na "Coś się kończy, coś się zaczyna", a jedynie występują w nim lekkie nawiązania do tego opowiadania.
3. Czy będą w nim dialogi głosowe?
- Nie w pierwszej wersji, być może po premierze skupimy się na zebraniu aktorów dubbingowych.
4. Czy do działania potrzebny jest Wiedźmin 2?
- Tak.
5. Optymalizacja, jakie są przewidywane wymagania sprzętowe?
- Nie mamy w tym momencie konkretnych ustaleń, na pewno większe od podstawowej wersji Wiedźmina 2.
6. Czy dodacie możliwość sprintu, jazdy na płotce albo poprostu przyśpieszycie geralta?
- Dodajemy piruet zamiast przewrotu oraz kontekstowy skok przez przeszkody. Nie przyspieszamy Geralta, bo nie ma takiej potrzeby, a jazda na Płotce jest technologicznie niemożliwa do wykonania.
7. Czy żeby zagrać w moda trzeba mieć save ze skończonej gry?
- Nie, w naszej przygodzie wybory są z góry przez nas ustalone, na przykład Keira żyje. Nie bylibyśmy w stanie wziąć pod uwagę wyborów graczy z całej serii.
8. Jaka jest przewidywana długość modyfikacji?
- Na pewno dobre kilka godzin, jeszcze nie wiemy, ile to potrwa wraz z częścią gameplayową.
9. Jaka jest data premiery?
- Wspomnieliśmy w pierwszej notce, że postaramy się zdążyć w tym roku.
10. Będzie jakiś trailer lub gameplay?
- Zwiastun z pewnością, ale nie tak wcześnie. Gameplay raczej nie, bo wszyscy wiemy, jak wygląda drugi Wiedźmin od tej strony.
11. Czy macie w planach inne modyfikacje, jak np. wydarzenia po zakończeniu Wiedźmina 3?
- Nasza przygoda ma miejsce po zakończeniu Wiedźmina 3 i to na niej obecnie się skupiamy.
12. Dużo modeli wygląda identycznie jak w Wiedźminie 3. Przenosicie modele z RedEngina 3 na silnik Wiedzmina 2?
- Tak, ale oczywiście tworzymy również własne modele.
13. Czy zastanawialiście się nad dodaniem nowej postaci do scenariusza? (Tutaj postać o imieniu XYZ)
- Scenariusz jest już zamknięty, nie będziemy dodawać nowych postaci. A jakie się pojawią? Tego nie zdradzimy.
14. Czy będą dodane nowe autorskie utwory?
- Nie posiadamy kompozytora w naszej ekipie.
15. Czy fabuła będzie całkowicie liniowa, czy może będą jakieś drobne rozgałęzienia, choćby w dialogach?
- Oczywiście rozgałęzienia występują, gracz stanie przed wyborami, mamy również parę zakończeń.
16. Czy będzie bardzo dużo elementów humorystycznych?
- Humor jest w odpowiednich momentach, starałem się go odpowiednio wyważyć.
17. Czy będzie walka mieczem?
- Przygoda stawia głównie na dialogi, chociaż nie zabraknie chwil oderwania od nich, również w postaci walk.
18. Dlaczego nie w W3? Przecież wyszedł Modkit.
- Modkit, a nie Redkit. Nie mamy możliwości tworzenia przygód, zadań, światów i dialogów.





 
Last edited:
W sumie to trochę smutne, że fani potrafią na narzędziach modderskich z poprzedniej części serii robić coś co aż dziw, że Redzi nie zrobili w Corvo Bianco (spotkanie wszystkich przyjaciół na końcu ). Niemniej jednak wierzę, że wam się to uda, nie mogę się doczekać ostatniej popijawy Jaskra, Zoltana i Geralta :smile:
 
Taki szczegół jeśli na ostatnim obrazie jest Ciri jak podejrzewam to powinna mieć dwa miecze (jeśli została wiedźminka), i zamiast rzucającego się w oczy czerwonego kaptura lepszy czarny (w końcu Geralt okłamał Emhyra że Ciri zginęła więc raczej nie powinna się rzucać w oczy).

Projekt świetny i popieram. Grafik zemnie słaby wiec nie pomogę ale jeśli będzie potrzebna pomoc w wyszukaniu osób z opowiadań lub sagi które powinny wziąć udział w takiej uroczystości to służę pomocą.
 
Myślałem że to dodatek nowy do Wiedźmina 3 :( Ale W2? Szok. Powodzenia.

Będzie otwarty świat?
 
Last edited:
Oczywiście się jaram. O projekcie wiedziałem już dawno, ale taki wpis na forum jeszcze podnosi u mnie hype. Powodzenia Panowie.
 
To Panowie trzymam kciuki i oby się spełniło, to czym mnie wkręciliście w tramwaju!! :)

Są takie chwile, kiedy żałuję, że jestem upośledzony artystycznie :(
 
Last edited:

Guest 2364765

Guest
Jeśli będzie za darmo, to jestem z projektem całym sercem.
Mod nie może być za pieniądze.

A swoją drogą to powodzenia, troche tylko wstyd że projekt musi powstawać konkretnie na dwójce bo do 3 nie ma narzędzi.
 
OMG, wspaniała wiadomość! Trzymam mocno kciuki, żeby Wam się powiodło - ale przecież wszyscy wiemy, że Powrót uparcie do celu dążyć będzie, więc się nie obawiam. Z niecierpliwością czekam na rezultaty!
Screeny 1 i 4 :wub:

Edit: Obejrzałam resztę na FB - uroczo! I ten śnieg! Go Panowie, go! :)
 
Last edited:
Mam pytanie. Będzie coś w stylu symulacji wyborów (znaczy np. z Keirą, bo jak wiadomo z W3, może być z nią różnie) czy jednak jeśli dana postać w W1-W3 ma możliwość np. umrzeć, to nie pojawi się w przygodzie tak czy siak?
 
Top Bottom