Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka

+
Dobra, ale mógłby być ubogacony o szczegóły, które nadesłany przeze mnie herb posiada.
Jakie szczegóły? Konieczność stosowania odrębnych kolorów dla szponów i dzioba w stosunku do ciała przestrzegana była jedynie w herbarzach, obrazach i gobelinach, których twórcy byli dość oblatani w kwestiach heraldyki. Na wamsie też mogłyby się pojawić, o ile właściciel był magnatem i stać go było na opłacenie różnych kolorów nici. Barwniki tanie nie były, a Borch raczej dbał o incognito.

@zuber1906 Akurat herb Chyry ma jeden grzeszek, czyli odbicie lustrzane kawek - jeżeli patrzą w prawo widza (czyli herbowe/posiadaczowe lewo), opis zawsze to uwzględnia, podczas gdy w podanym przeze mnie cytacie tego faktu nie ma.
 
Jakie szczegóły? Konieczność stosowania odrębnych kolorów dla szponów i dzioba w stosunku do ciała przestrzegana była jedynie w herbarzach, obrazach i gobelinach, których twórcy byli dość oblatani w kwestiach heraldyki. Na wamsie też mogłyby się pojawić, o ile właściciel był magnatem i stać go było na opłacenie różnych kolorów nici. Barwniki tanie nie były, a Borch raczej dbał o incognito.

Okej, więc wszystko jest w porządku.
 
Bardzo ładnie wyszedł Borch. Panie rzeczywiście jedynie nieco rozjaśnić i będzie już zupełnie perfekcyjnie.
 
Moim skromnym zdaniem można było by ogłosić coś w stylu "kastingu" np nagra ktoś jak mówi np kilka kwestii (które są podane gdzieś tam np na forum) wtedy twórcy moda wybierają kilka os. Zgłosi się raczej dużo osób bo jest potężna liczba osób które chcą włożyć swój mały wkład w tą historię jaką jest saga wiedźmin. Potem selekcja by wybrać tych naj, nagrać nawet w domu i dodać dialogi do gry :)
 
Tylko że do dobrej jakości dialogów trzeba wręcz profesjonalnego sprzętu a nie mikrofonu z biedronki. Co z tego, że ktoś będzie dobrze wymówi, skoro jakość to będzie horror. Oczywiście, ktoś może posiadać sprzęt za kilka stów, ale i tak to może nie być "to".
 
Witam!

Mam pytanie, dotyczące gry (jej "technicznej" strony). Czy drzwi będą w stylu Wiedźmina 2 (czyli klikamy na drzwi, chwila czarnego ekranu i jest wnętrze), czy będą w nowszym stylu Wiedźmina 3, czyli bez przerywania gry?
 
Jeśli bazą jest Wiedźmin 2, to odpowiedz wydaje się raczej prosta. Chyba że twórcy uproszczą moda i drzwi nie będzie wcale.
 
Czy drzwi będą w stylu Wiedźmina 2 (czyli klikamy na drzwi, chwila czarnego ekranu i jest wnętrze), czy będą w nowszym stylu Wiedźmina 3, czyli bez przerywania gry?
Będą obydwa rodzaje. Czarny ekran jest wynikiem ładowania nowej warstwy świata, dlatego występuje przy pewnych strefach. U nas powodują to tylko główne wrota do zamku, wszystkie drzwi wewnątrz będą otwierane normalnie.
 
O to miło, że większość drzwi będzie się normalnie otwierać :)

To jest jedna z tych rzeczy która mnie w W2 trochę wkurzała ;D
Rozumiem oczywiście, że takie rozwiązanie jest stworzone ze względów wydajnościowych / ograniczeń samego silnika. Gra by się zapchała gdyby wszystko miało iść do "jednego worka".

Trzymam za Was kciuki, zrobiłem 2 małe modziki do Wieśka 1 to wiem ile to pracy ;)
Wytrwałości!
 
Ale bym zagrał w wieśka 2, takiego z PBW. Co do dialogów, ja jestem za lektorem, a jak nie to żeby chociaż powitania były wzięte z W3.
 
Na tym etapie może już jest na to za późno ale nie głupim pomysłem byłaby ankieta pt. "jaką postać chcielibyście zobaczyć na weselu".
Forumowicze będą mieli uciechę itd. a zespół pracujący nad PBW czy to wykorzysta czy nie, to już ich sprawa :D
 
Kolejny film na temat PBŚ - ogólnie ciekawy, niemniej dla mnie, i pewnie większości na forum, nic nowego.
[video=youtube;Iz0Fb-k1hmQ]https://www.youtube.com/watch?v=Iz0Fb-k1hmQ[/video]
Swoją drogą, @Rustine , jak się ciebie czyta? Rastajn, jak na filmie, czy Rastin, jak ja czytam? :surprise:
 
Dlaczego uważasz, że jest słabej jakości? Mi się tam podoba, zwłaszcza intro, bo jest takie klimatyczne. :)
Dlatego, że w treści znajdują się merytoryczne błędy - ja bym tego do ludzi nie wypuścił z doklejonymi adnotacjami, tylko nagrał materiał od nowa - tym razem z uwzględnieniem faktów, zamiast bajkopisarstwa.

Grafika zbliżona do W3? Ogarnięcie narzędzi w stopniu pełniejszym, niż w przypadku samych twórców?
No i takie kwiatki jak:
"(...)Była ona wybranką Geralta w książkach i przybraną matką Ciri, co według nich (twórców moda) jest bardziej kanoniczne."
To po prostu jest kanon, spisany na kartach powieści przez Sapkowskiego, opinie nie mają tu nic do rzeczy.
Szkoda tych baboli, bo edycja materiału jest okej.
 
Top Bottom