Wiedźmin - problem przy instalowaniu edycji rozszerzonej.

+
Wiedźmin - problem przy instalowaniu edycji rozszerzonej.

Witam,

Dzisiaj naszło mnie, żeby pograć sobie w Wiedźmina. Zainstalowałem oryginalną grę, po czym włożyłem płytę z nagraną aplikacją od Edycji Rozszerzonej i polskiej paczki językowej. Zaczynam instalować, a tu wyskakuje mi komunikat o treści: "musisz zarejestrować grę Wiedźmin nim przystąpisz do instalacji Wiedźmin - uaktualnienie do Edycji Rozszerzonej". Ok, otworzyłem launchera i tam kliknąłem "zarejestruj". Niestety pojawił się problem, bowiem już baaardzo dawno temu tę grę rejestrowałem i niestety nie byłem pewien ani loginu ani hasła. Próbowałem i próbowałem, ale nie dawało rady. Wysłałem prośbę o przypomnienie hasła na maila, niby mail został wysłany, ale nie mam go na skrzynce do teraz (minęło kilka godzin od chwili prośby o przypomnienie hasła). W końcu stwierdziłem, że założę drugie konto, podałem inny mail, którego też używam, miałem wiadomość o tym, że link aktywacyjny pojawi się na mojej drugiej skrzynce - nie pojawił się. Wreszcie po wielu kolejnych próbach zalogowania udało mi się! W końcu! Przepisałem kod aktywacyjny CD Projekt RED z ostatniej strony instrukcji do gry i pojawił się komunikat, że gra została zarejestrowana. Wreszcie szczęśliwy, iż udało mi się zarejestrować grę ponownie odpalam aplikację od Edycji Rozszerzonej i ponownie pojawia mi się komunikat o tym, że gra nadal nie jest zarejestrowana. Skończyły mi się już pomysły na to jak to zainstalować. Czy ktoś mógłby mi pomóc?

Pozdrawiam
 
Powiem tak, jeżeli miałbyś pudełkowe wydanie Edycji Rozszerzonej, to tego problemu by nie nie było, gdyż ona nie wymaga rejestracji. W najgorszym więc wypadku będziesz zmuszony do zakupu tejże, po 20 zł.
 
Możliwe że Redzi zmienili coś i z tym w nowej wersji starego patcha, jak mam edycję podstawową 1,0 i Wersję pudełkową update do 1,4 czyli Edycji Rozszerzonej. Ta miała DRM i dopiero patch 1,5 go zdejmował, a changeloga nie pamiętam czy zawierał jeszcze jakieś istotne zmiany, wpływające na jakość rozgrywki, ale chyba zawsze warto mieć grę spatchowaną do najnowszej wersji co nie? Rób jak uważasz, ja tylko linka dałem ;)
 
Nie wiem, ile razy mam o tym pisać, by ktoś łaskawie zauważył problem... Spróbujmy zatem jeszcze raz.

Pobierałem już kilkakrotnie patcha "w wersji nie wymagającej rejestracji" i to zarówno stąd jak i stąd.
Niestety to nie pomaga. Komunikat podczas instalacji jest następujący:

Nie wiem, czy to właśnie ze względu na brak aktywacji czy czegoś innego, ale W1 nie pozwala mi na instalację patcha 1.4 (nie mówiąc już o 1.5).
Ten sam błąd pojawia się przy instalacji na wersję 1.0, jak i na spatchowaną do 1.3 (patch 1.3 oczywiście da się zainstalować).
Nie tworzyłem i nie mam zamiaru tworzyć nowego konta. Oczekuję, że na starym ponownie aktywuję sobie W1 i zarejestruję w końcu (KIEDYŚ) W2.


Takie są rozmiary plików (pobranego ze strony powyżej) patcha 1.4 do W1 u mnie:
TWEE_Polish_language_pack.exe - 581 MB (bajtów: 609 291 656) - MD5: 4FBF98976639866FD2DA35EAC7AEBE5A
TWEE_Upgrade.exe - 909 MB (bajtów: 953 769 624) - MD5: 393B4783F2D6B906A6EAEA3D927B4A92

Co ciekawe oba pliki z płyty rozszerzającej grę do Edycji Rozszerzonej mają te same rozmiary i sumy kontrolne.
Zatem jakie "udostępniono patcha 1.4 w wersji nie wymagającej rejestracji gry"?
A czym on się zmienił, skoro wygląda dokładnie tak samo, jak ten na płycie?

Jeśli komuś udało się dokonać spatchowania przy użyciu niby-zmienionych patchy niech poda ich rozmiar w bajtach i sumę kontrolną MD5.
Jeśli będą inne niż to co podałem to prosimy o linki...

P.S. Co u licha w instalatorze patcha oznacza sformułowanie "Jeśli na komputerze zainstalowana jest gra Wiedźmin w wersjach 1.0 - 1.3 zdeinstaluj ją przed rozpoczęciem instalacji gry Wiedźmin Edycja Rozszerzona"?
Mam odinstalowywać grę, żeby później instalować patcha? LOL

EDIT: Załączę jeszcze plik localized.key (spakowany, ponieważ forum nie dało mi załączyć pliku *.key), na którym wywala mi się instalator patcha 1.4
 
OK, po pierwsze - wybaczcie za post pod postem, ale chciałem, żeby innym ułatwić wyjaśnienie problemu (dlatego nie chciałem modyfikować poprzedniego posta).

CDP proponuje następujące rozwiązanie wspomnianego przeze mnie problemu... Oczywiście to nie działa. Wyłącznie antywirusa (używam NIS) nic nie daje, a odinstalowywać go nie mam zamiaru.

Zrozumiałem (pewnie niektórzy to wiedzą), że udostępniony patch "w wersji nie wymagającej rejestracji" to nic innego, jak patch, który był umieszczony w UPDATE do Edycji Rozszerzonej. Czyli wcześniej w Internecie był zamieszczony patch "w wersji wymagającej rejestracji", a następnie był podmieniony na ten z UPDATE'u.

Przejdźmy jednak do skutecznego rozwiązania.
Uruchamiamy TWEE_Upgrade.exe z parametrem:
Code:
TWEE_Upgrade /extract_all:C:\TWEE_Upgrade
(czyli wejdźcie do folderu, gdzie macie TWEE_Upgrade.exe i w pasku adresu wpiszcie to co powyżej, następnie ENTER)

Następuje rozpakowanie pliku patcha 1.4 na pojedyncze pliki instalatora...
Do folderu C:\TWEE_Upgrade wrzucamy pozostałe pliki (TWEE_Polish_language_pack.exe + ewentualnie 2 pliki z dodatkowymi przygodami) i uruchamiamy setup.exe

Jak widać na obrazku poniżej instalacja nagle działa (na tle folderu z rozpakowanym patchem 1.4):

Po zamknięciu się okienka "Modyfikuje pliki gry, to może potrwać nawet dwie godziny..." automatycznie zainstaluje się umieszczony w tym samym katalogu TWEE_Polish_language_pack oraz ewentualnie dodatkowe przygody.

Instalacja patcha 1.4 -> 1.5 w tym momencie to już formalność.
 
że CO???
jaki folder
Przejdźmy jednak do skutecznego rozwiązania.
Uruchamiamy TWEE_Upgrade.exe z parametrem:
TWEE_Upgrade /extract_all:C:\TWEE_Upgrade

(czyli wejdźcie do folderu, gdzie macie TWEE_Upgrade.exe i w pasku adresu wpiszcie to co powyżej, następnie ENTER)
można jaśniej?
 
-KaSkA- said:
że CO???
jaki folder

Zakładam, że masz pobrane następujące pliki:
TWEE_Upgrade.exe
TWEE_Polish_language_pack.exe
+ ewentualnie 2 pliki z 2 dodatkowymi przygodami

1. Wrzuć powyższe pliki do wybranego folderu, niech będzie to c:\Wiedzmin
2. Wejdź do tego folderu. W pasku adresu będzie wpisane c:\Wiedzmin
3. Wpisz w pasek adresu c:\Wiedzmin\TWEE_Upgrade /extract_all:C:\Wiedzmin

4. Wpisane polecenie zatwierdź ENTERem.
5. Zaczną Ci się rozpakowywać pliki (w ten sam katalog, czyli c:\Wiedzmin)
6. Po zakończeniu procesu uruchom powstały plik setup.exe
7. Reszta jest w moim poprzednim poście...
 
Identycznie instalowalem ER jakis tydzien temu i tez o tym pisalem. Niech jakis mod wrzuci to do faq i po problemie bedzie.
 
no super ja wszystko rozumiem:) jakie macie win?? bo ja takie coś jak ten pasek adresu to widziałam z 7 lat temu
 
jeeej dobra znalazłam ! dla reszty jakby też mieli problem ze znalezieniem tego ustrojstwa widok->paski narzędzi->pasek adresu. DZIĘKUJĘ !!!! :)
 
albo drze sie o paczkę językową której instalke wsadziłam do tego folderu tak jak było napisane
 
Top Bottom