Wiedźmin - pytania odnośnie wydań gry, wersji językowych itp.

+
Wiedźmin - pytania odnośnie wydań gry, wersji językowych itp.

Witam wszystkich.
Jestem posiadaczem Wiedźmina części 1, w edycji rozszerzonej. Chciałbym sprawdzić grając, czym różni się od edycji pierwotnie wydanej.
Czy jest możliwość, jako legalny użytkownik ściągnięcia Wiedźmina w wersji 1.0?
 
Witam wszystkich.
Jestem posiadaczem Wiedźmina części 1, w edycji rozszerzonej. Chciałbym sprawdzić grając, czym różni się od edycji pierwotnie wydanej.
Czy jest możliwość, jako legalny użytkownik ściągnięcia Wiedźmina w wersji 1.0?

Jedynie zakup W1 w wersji podstawowej.
 
Wybacz, ale skoro mam już wersję z łatką, to kupowanie tej samej gry bez niej, nie wydaje mi się zbyt mądre.
Masz ktoś może jakiś lepszy pomysł?
 
Nie wiem czy jest sens zaprzątać sobie tym głowę. Nie znam dokładnie Twoich motywacji, ale chyba nie ma po co porównywać oryginalnej wersji z edycją rozszerzoną. Gra została po prostu lekko odświeżona graficznie, a główne prace były prowadzone nad optymalizacją kodu gry i rozgrywki. Żadnych spektakularnych wątków fabularnych, czy postaci nie dodali, to ta sama gra co przedtem :).
 
Wybacz, ale skoro mam już wersję z łatką, to kupowanie tej samej gry bez niej, nie wydaje mi się zbyt mądre.
Masz ktoś może jakiś lepszy pomysł?

Nie ściągniesz znikąd wersji 1.0. A z tego co kojarzę, to nawet gdybyś jakimś cudem kupił jeszcze grę w tej wersji, to i tak jej nie uruchomisz. Wymagana jest bowiem aktualizacja do wersji bodajże minimum 1.3, która znosi konieczność aktywacji. Tak jak @Venom97 napisał, szkoda twojego zachodu.

---------- Zaktualizowano 16:25 ----------

Wybacz, ale skoro mam już wersję z łatką, to kupowanie tej samej gry bez niej, nie wydaje mi się zbyt mądre.
Masz ktoś może jakiś lepszy pomysł?

Nie ściągniesz znikąd wersji 1.0. A z tego co kojarzę, to nawet gdybyś jakimś cudem kupił jeszcze grę w tej wersji, to i tak jej nie uruchomisz. Wymagana jest bowiem aktualizacja do wersji bodajże minimum 1.3, która znosi konieczność aktywacji. Tak jak @Venom97 napisał, szkoda twojego zachodu.
 
Wymagana jest bowiem aktualizacja do wersji bodajże minimum 1.3, która znosi konieczność aktywacji
Wydaje mi się, że mylisz Wiedźmina 1 z Wiedźminem 2 :p

Natomiast co do wersji gry, niestety nie mam sensownych pomysłów (pomijając kupno danej wersji). Kiedyś GOG przy projekcie Galaxy coś napomykał o możliwości downgrade'u, natomiast nie wiem na czym to się skończyło.
 
Wydaje mi się, że mylisz Wiedźmina 1 z Wiedźminem 2 :p

Mogę się mylić, ale tak mi się wydaje, że jedynki też w tej wersji 1.0 nie da się uruchomić. Tak czy siak, dyskusja jest raczej czysto akademicka :)
 
Z doświadczenia wiem, że podczas łatania gry są ne tylko poprawiane pod względem płynności działania.
Ale także zdarza się że są zmiany fabularne(co jest stosunkowo rzadkie), jak również zmiany pod względem mechaniki gry głównie poprzez zbytnie upraszczanie(co staje się niestety nagminne).
I właśnie kwestia uproszczeń, w wielu grach skłania mnie do sprawdzenia, czy wiedźmin w wersji pierwotnej nie był bardziej wymagający, a przez to przyjemniejszy do ogrania.
 
Głównym utrudnieniem w pierwszych wersjach gry były niekończące się ekrany ładowania. Jeśli uważasz, że uprzyjemnia to rozgrywkę... :p
 
Last edited:
Ja nigdy nie odczułem różnicy pomiędzy wersją 1.0 a najnowszą. Tzn różnicy w poziomie rozgrywki, czy ułatwieniu jakiegoś fragmentu fabularnego. W zasadzie większość rzeczy, która została poprawiona była kosmicznie denerwująca jak np. wspomniana tu długość ładowania.
 
Największy "ficzer" to chyba zmiana organizacji ekwipunku, czyli dodanie osobnej przegródki na alchemię.

@mirshannd jeśli uważasz, że gra może być dla Ciebie za łatwa, zawsze możesz skorzystać z modyfikacji Full Combat Rebalance zamiast szukać jakichś archaicznych wersji w odmętach internetów.
 
Last edited:
Biorąc pod uwagę to, że ekrany ładowania trwają u mnie obecnie około kilka-kilkunaście sekund, to myślę że w wersji pierwotnej ładowanie trwałoby na moim komputerze do 2-3min.
 
Wiedźmin 1 - wydanie z 2008r.

Dobry wszystkim!
Należy mi się karny jeżyk ale jako 14 latka nie miałam pieniędzy na zakup pierwszej części. Pytanie gdzie mogę kupić to piękne wydanie z 2008r. w czarnym pudełku? link --> http://www.gram.pl/news/2008/08/08/nowy-lepszy-wiedzmin-w-preorderze-sklepu-gram-pl.shtml Domyślam się, że będzie to bardzo trudne zadanie. Wersja ze sklepu CDP to już nie to, chociaż nadal lepsza niż gamebook... Zależy mi na czarnym pudełeczku z mapą. Chodzi głównie o walory estetyczne, ponieważ posiadam pozostałe wydania w wersji kolekcjonerskiej, niedługo dołoży się "Krew i wino" obok "Serc z kamienia". (Dawno porzuciłam nadzieję o zdobyciu 1 części EK - ceny na allegro pow 1k. zniechęcają studenta skutecznie). Będę wdzięczna za wszelkie informacje!

(Nie wiedziałam zbytnio gdzie wkleić taki temat, w razie złego działu proszę o przeniesienie tematu).
 
Ostatnio coraz częściej pojawiają się pytania o konkretne wersje bądź wydania gry Wiedźmin, zmodyfikowałem nieco nazwę tematu oraz dorzuciłem posty z wątku o podobnej tematyce.
 
Top Bottom