Wiedźmin - RECENZJE, wrażenia i oceny

+
SBK7 - niestety nie... patrząc teraz w poradnik ominąłem z 2, 3 zadania dodatkoweLordBart - eee, co ma granie bez przerwy do długości gry? jakoś nie wierze, żeby opisując ile czasu zajmie nam przejście gry, twórcy podawali czas spędzony na spanie, uczenie się i inne rzeczy poza graniem
 
Kotra said:
SBK7 - niestety nie... patrząc teraz w poradnik ominołem z 2, 3 zadania dodatkoweLordBart - eee, co ma granie bez przerwy do długości gry? jakoś nie wierze, żeby opisując ile czasu zajmie nam przejście gry, twócy podawali czas spędzony na spanie, uczenie się i inne rzeczy poza graniem
no, to nie wiem jest wyjść:a)Albo mi się coś pochrzaniło, że tylko fabuła zajmuje 50hb)kłamiesz/pomyliłeś się ;)c)jesteś nadczłowiekiem :)
 
To ma, że gry mające po 120-150h gameplay'a też można skończyć w 4-5 dni. I wszystko wyda się krótkie. A jak masz masz mało albo średnio czasu na grę to długa gra BĘDZIE długa a krótka BĘDZIE krótka.Ale ludzie grający na czas tego nie pojmą.Współczuję ci osobiście bo wiem, że kończąc Witchera nawet w okolicach Świąt, będę miał więcej frajdy niż ty. :-X
 
Eh no i temat o wrażeniach z gry zamieni się pewnie w ataki, obrony i takie tam rzeczy. Lordbart, ujmę to tak, to mój czas i moja sprawa jak go wykorzystam i raczej nie musisz mnie atakować insynuując, że człowiekiem nie jestem, nic o mnie nie wiesz więc nie oceniaj (może tego się nauczysz z Wiedźmina, jeśli jeszcze tego nie wiesz...). Poza tym intryguje mnie, czemu mi współczujesz i na jakiej podstawie uważasz, że przechodziłem grę na czas? Nie dopuszczasz do siebie wniosku, że nie mogłem się od niej oderwać, bo mnie tak wchłonęła?Wierz mi bądź nie strasznie przeżywałem niektóre wybory.Jak już mówiłem, gra jest wspaniała i jeszcze nie raz do niej wrócę.
 
O.K. no offence.Masz wrażenie, że jest krótka. Nie ma problemu.Ja mam wrażenie, że nie zrozumiałeś o czym mówię, ale to nie twój problem. Ja się po prostu tak wysławiam. :)
 
Gra zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Jest naprawdę piękna, ma klimat RPG. Rozbawiła mnie nawet tekstami w gospodzie i wiosce: "Komu by tu przypie...", "Czuję, że ta k... wiedźma ma na mnie ochotę". Jako gra na zmodyfikowanej aurorze jest o niebo ładniejsza od NWN2 czy Jade Empire. Co do tego drugiego to bałem się, że Wiedźmin będzie podobny ale na szczęście nie jest, tamte style walki są zupełnie inne chociaż też widowiskowe. W Wiedźminie system rozwoju postaci jest w/g mnie bliski ideałowi a przynajmniej zmierza w dobrym kierunku. Oczywiście nie wszystko można bezkrytycznie przyjąć, np monety w każdej beczce w biednej wiosce to trochę oklepany pomysł czy brak reakcji mieszkańców na wchodzenie do ich domostw i wybieranie z szaf całego dobytku. W samej walce chyba też jakieś poprawki będą bo np u mnie w gospodzie w czasie walki na pięści Geralt w pewnym momencie dobył miecza i niechciał go schować ani zadawać nim ciosów. Zmiana ustawienia kamery rozwiązała ten problem. Na moim naprawdę leciwym komputerze, który ma 5-6 lat (karta grafiki GeForce 6800 GS jest tylko młodsza) gra działa płynnie. W prologu grałem nawet na wysokich detalach ale zmieniłem na średnie. Naprawdę jest to gra dla mnie i dla każdego kto kocha gry RPG i mam nadzieję, że szybko jakieś dodatki do niej wyjdą.
 
Pierwsze wrażenie?To nie jest zwyczajny RPG. I to bardzo :D Masa oryginalnych pomysłów, których nie sposób szukać w innych grach fabularnych, moim zdaniem, niemal wszystko, co stanowi o odmienności gry Wiedźmin, jest jej plusem. W wiedźmina po prostu gra się dużo fajniej niżw inne rpgi i mam nadzieję, że nie jest to tylko moje subiektywne odczucie :p Czuję, że gdyby gra wyszła wcześniej, choćby o rok, nie byłaby tak dopracowana i przemyślana.
 
Gra po prostu cudowna, walki wyrabiste(postaram się zrobić parę screenów), dialogi powalające i absolutnie oryginalne, a wybory w trudnych sytuacjach naprawdę wymagającePOLECAM
 
Ja jestem zdecydowanie na tak, mimo że trochę mi ścina i czasami mi sie komp restartuje nie wiem czemu :/. Jednakże jaram się bezsprzecznie gierką :D:D
 
Jestem na tak, ale tylko pod jednym warunkiem. Gra ma niespotykany w branży potencjał, nie chciałbym, aby go zmarnowano. Dlatego oddaję głos ZA tylko wyłącznie, jeśli REDzi na poważnie wezmą się do łatania bugów. Pierwszy patch to miła inicjatywa, ale potrzeba czegoś więcej. Pozdrawiam.
 
przyjaciele z podrozy mam 2 pytania:1. ogladalem gameplay i widzialem jak Geralt sobie spacerowal, a nie biegal.. Jak skorzystac z tej opcji, bo moj to wiecznie Run Geralt Run!2. czy system gry od razu dopasowuje ustawienia graficzne na podstawie wykrytego sprzetu tak zeby gra chodzila optymalnie ?z gory dziekuje :D
 
Dla mnie rewelacyjne sa akcenty polityczne - az zrobilem mala kompilacje i wrzucilem na youtube ;)http://skocz.pl/wiedzminpis
 
Moje pierwsze wrazenie z gry bylo taki - Cholernie dlugo i czesto gra wczytuje lokacje :( Az mnie to prawie zaczelo zniechecac bo gra robila sie powolna i malo dynamiczna...Ale naszczescie sie nie poddalem, koncowka pierwszego aktu byla juz bardzo dobra a Wyzima jest genialna! Naprawde te dialogi, zwlaszcza z Zoltanem i z Talarem momentami lezalem na podlodze ze smiechu :DI jeszcze jedna niesamowita rzecz - Geralt potrafi bezblednie dojsc do celu, niewazne jak daleko sie kliknie, chocby mial obejsc cala mape w kolko by przejsc po jakims moscie to dojdzie tam gdzie mu kazalismy - fenomenalne jeszcze nie widzialem czegos takiego ;)A od gry w kosci jestem uzalezniony :p Mase orenow na to przegralem...
 
Najlepszy rolplej od czasu Planescape: Torment. Klimat ksiazek Sapkowskiego oddany wysmienicie, swietne dialogi i postacie. Wlasciwie gra nie ma mankamentow, moze oprocz slynnych klonow i niekiedy slabego aktorstwa (trafia sie niektorym pobocznym postaciom, na szczescie rzadko). W kazdym razie dodaje Wiedzmina do mojej Swietej Dwojcy rolplejow wszechczasow, robiac z niej Swieta Trojce: Betrayal at Krondor, Planescape i od teraz jeszcze Wiedzmin.REDzi, odwaliscie kawal swietnej roboty, gratuluje. A teraz czekam na Wasza adaptacje Trylogii o Reynevanie :p@durendal1988: w trybie TPP niestety nie da sie chodzic, musisz zmienic widok na f1 lub f2 i uzywac myszki - kursor trzymasz przy nogach Geralta i cisniesz prawy klawisz.
 
Wszędzie wokół ta korupcja. Pytam: Gdzie jest prawo i sprawiedliwość - this one ownz hardDawno nie grałem w tak klimatyczny i ciekawy RPG (inna sprawa że od Tormenta niewiele sie sensownych RPGów z wciągającą historią ukazało). Czekałem naprawde długo na ten tytuł i nie zawiodłem się. Fabuła, grafika, muzyka, mechanika rozgrywki, kapitalne dialogi i mini-gry (kościany poker -- Zróbcie standalone wersje z tego PLZ ;) ) to moim zdaniem największe atuty Wiedźmina. Minusy: mała liczba skinów NPCów czy brak możliwości nazywania save'ów - to w sumie da sie przełknąć (choć mogłoby ich nie być). Naprawde solidna, fachowa robota warta pieniądza gracza :).
 
witas said:
A od gry w kosci jestem uzalezniony :p Mase orenow na to przegralem...
Od czego jest save/load? ;)Ale jeśli gramy uczciwie to i tak spokojnie można wygrać. Dla mnie jest tu zła AI.
 
Póki nie mamy dużego pecha to faktycznie ciężko przegrać, na razie mi się tylko raz zdarzyło na chyba 25 gier. A jestem już w Akcie II i gram z "zawodowcami".
 
No, pograłem i jestem gotów żeby coś o grze napisać. Bałem się zainstalować tą grę. Bałem się dotknąć czegokolwiek z nazwą Wiedźmin na okładce, bo kompletna kompromitacja jaką był film (haha w Newsweeku określili Żebrowskiego jako "walczący z gumami") skutecznie zniechęciła mnie do jakichkolwiek polskich produkcji. Odpaliłem i wszelkie obawy uciekły.Intro - czapki z głów, po prostu świetne. Sama gra - absolutnie cudowna.Staram sie patrzeć obiektywnie, a będąc fanem Sapkowskiego z jednej strony jestem krytyczny, z drugiej bezkrytyczny. Po kolei:- fabuła - najlepsza z jaką spotkałem się w erpegu. Nie bawiłem się tak dobrze od czasu KOTOR-u- grafika - to rzecz dyskusyjna. Jednemu się będzie podabać innemu nie. Mnie się bardzo podoba. Bardzo. Miła odmiana po cukierkowo-bajkowym Oblivionie- dialogi - Sapkowski to to nie jest. I dobrze. Inaczej podniosłaby się wrzawa, że się książkę w całości przepisuje. Może dialogi nie mają tej finezji, jaką mają te w książkach, ale są świetne. Nieraz ryknąłem śmiechem grając w tą grę. - muzyka - świetna. Doskonale ilustruje to co się dzieje w grze. Jestem melomanem, szczególnie ceniącym muzykę orkiestralną, więc w tej kwestii byłem bardzo krytyczny. Nie zawiodłem się. Idealna synteza muzyki orkiestralnej z nowoczesną. Czerpie z wielu gatunków i sprawnie je łączy.- system walki - SPEKTAKULARNY. To naprawdę wygląda cudownie. Należą się również pochwały za sterowanie. Nie ma bezmyślnej klikaniny, a z drugiej strony człowiek mniej wprawny nie musi się nadmiernie pocić żeby wykonać sekwencję. W prostocie leży piękno. A tu jest prosto i intuicyjnie. - kamery - dla każdego coś dobrego. Ja gram przemiennie, TPP z izometryczną F2. Zależy od nastroju. Spisuje się świetnie-silnik - po NWN mam słabość do Aurory. KOTOR korzystał z bardzo podobnego silnika o nazwie Odyssey, a do tej gry mam jeszcze większą słabość. - system rozwoju - ekstra. Wreszcie koniec z cyferkami. Ten system idealnie ilustruje bohatera. Wreszcie wykupione z pedeki umiejętności naprawdę coś znaczą.- klony i mimika - jak dla mnie ludzie narzekający na takie rzeczy podpadają pod tą samą kategorię, co ci którzy oglądają Gladiatora klatka po klatce w poszukiwaniu adidasów, lub zegarków u statystów. Get a life! Co z tego że są klony i mimika się nie zgadza? Skoro gra rekompensuje to w 100%.- bugi - nie doświadczyłem żadnych. Zero.- loadingi - to prawda są uciążliwe, ale ja się przyzwyczaiłem.W sumie mogę pokusić się o stwierdzenie, że na dzisiejsze czasy jest to gra idealna. I tak ją właśnie oceniam. Dziękuję ekipie CD PROJEKT RED za tą cudowną rozrywkę.
 
Top Bottom