Wiedźmin - RECENZJE, wrażenia i oceny

+
Zgadzam sie... Poza tym prosze sobie wyobrazic moje zdziwienie gdy ''as wywiadu, kurwa mac'' nagle przestal nagminnie przeklinac... normalnie szok ;) (tylko te, khm, kudly w uszach mi troche przeszkadzaly... aczkolwiek nadawaly klimatu :p)
 
Witam wszystkich :DPostanowiłem, że podzielę się z Wami swoją opinią na temat Wiedźmina i tym jak pojawiło się moje zainteresowanie tą grą, bo z np. Sapkowskim nie miałem nic do czynienia, poza tym, że wiedziałem kto to :) Ale wracając do mojej mini recenzji..Na samym początku Wiedźminem nie interesowałem się zupełnie, potem pojawiły się pierwsze trailery i było "no no to może być coś". Jednak z upływem kolejnych lat produkcji gry, mimo stopniowego pojawiania się coraz większej ilości materiałów promocyjnych z gry, moje zainteresowanie Wiedźminem spadało, aż do czasu, gdy zmieniłem konfigurację mojego PC :D (był taki etap, że mój PC się dosyć zestarzał, więc nabyłem konsolkę z zamiarem przestania gry na PC i częstej aktualizacji hardware)Przypomniałem sobie o Wiedźminie, zacząłem śledzić nie obejrzane materiały z gry, arty, screeny i filmy i tak się podjarałem, że praktycznie z dnia na dzień zrobiłem preorder i nie mogłem się doczekać gierki. Potem nastał ten dzień!Dostałem go w swoje łapki, wersja podstawowa z gram.pl :)WRAŻENIA:1. Opakowanie - Świetne czarne etui, super logo Wiedźmina, opakowania dvd także bardzo fajne, no nie ma się do czego przyczepić. Bogata wersja podstawowa gry rzuca na kolana :) Koszulki mi nie trzeba, breloków i innych pierdół też, więc w zupełności jestem zadowolony. Dołączone instrukcja, poradnik i opowiadanie są równie fajnie wykonane. Jedyny malutki minus, za zbyt wiele błędów ortograficznych w książeczkach.2. Intro, Menu - pierwsze odpalenie gry, ekstra intro, aczkolwiek Strzygę, mimo, że Sapkowskiego nie czytałem, to wyobrażałem sobie całkiem inaczej.. bardziej straszną, upiora :D Ale brawa dla Tomka Bagińskiego i studia, które robiło filmik. Wreszcie ukazuje się menu, które jest naprawdę super, zresztą jak i cały HUD w grze. Po wstępnych ustawieniach grafiki wreszcie czas zacząć kampanię..Aktualnie jestem w środku 3 aktu i mogę już bez emocji w miarę miarodajnie określić poszczególne aspekty rozgrywki.3. Grafika - Nie wiedziałem, że tak da się zmienić engine Aurora 2007, ten sam, na którym śmiga NWN2 i MOTB! Szok i brawa dla Panów z CD PROJEKT RED! Chodzi fajnie, nawet bardzo fajnie, czasem minimalne spowolnienia, jednak porównując engine Wiedźmina do NWN2 to jest deklasacja w skali 1-10, 10 dla Wiedźmina :D RED wykonali naprawdę fajny kawał kodu!4. Muzyka - 10/10 boska! Dawno w grach rpg nie słyszałem tak świetnych kawałków. Nie mam o czym pisać.. Jedno słowo POEZJA!5. Gameplay - Jest bardzo dobrze, ale nie idealnie. W głównej mierze w oczy kolą bugi jak; zacinanie sie postaci przy ataku, zacinanie się postaci na przeszkodach, czasem brak reakcji przy przeszukiwaniu przedmiotów. Mimo to są to aspekty do poprawienia w paczu i nie przeszkadzają w grze na tyle, by odejmować tu jakiś punkt. Co więcej, sama rozgrywka jest boska, pochłonęła mnie bez reszty! Pierwszy raz od czasów Baldura czuję, że gram w zajebist.... erpega! MAGIA. Głębokie dialogi, świetny polski dubbing, mnóstwo questów i wykluczanie się jednych z drugimi, wpływ na losy bohatera i bliskich no jest tego sporoooo. Należy pamiętać o 3 różnych zakończeniach! Malutki niedosyt mam, że nie można upgradować i kupować zbroi :/ Wiem, że w grze jest jedna za 5000 orenów i drugą można wykuć pod koniec gry, ale to zbyt mało! Miecze rozumiem, że Wiedźmin ma swoje stałe i ich nie zmienia, ale zbroję by mógł :p Z dodatkowych mniej upierdliwych bugów są sporadyczne przenikania tekstur, brak chodzenia w TPP i DŁUGIE LOADINGI. :| Co prawda nie mogę narzekać bo wczytują mi się mapki średnio po około 40 sekund na zewnątrz, a w pomieszczeniach po około 5-10 sekund, ale np. w 3 akcie jak trzeba latać z jednym questem z dzielnicy do dzielnicy i od mieszkania do mieszkania, to częściej widać artworki i loading niż samą grę :pSystem walki imho bardzo fajny, szczególnie jak się go rozbuduje. Na początku miałem wrażenie, że jest troszkę hm.. nudny i dalej jakoś takie wrażenie mam, być może że jest jakoś za mało urozmaicony, ale powoli przywykam (najlepsza frajda wg. mnie jest przy wykonywaniu fatality, lub stylu grupowym jak naraz siekamy po parę bestii i krew leje się strumieniami, a kończyny odpadają z trzaskiem) :D Rozwój postaci bardzo fajnie zrobiony. Nie mam zastrzeżeń. Eliksiry, także super sprawa, a patent z zapamiętywaniem receptur i automatyka umieszczania składników jest boska! powinni to wymyślić w NWN2 :] Jedyny i kolejny mini minus za inwentory, a mianowicie zbyt małe teksturki itemów i brak możliwości ich sortowania. Gram na HD 40 calowym i niestety itemów prawie nie widać :/Coś więcej o questach? Świetnie rozwiązane, wielowątkowe, zgrabnie opisane. Bez poradnika spokojnie da radę grać. Co więcej jak dotąd każdy quest da się ukończyć, bo niestety zmorą wielu ostatnich rpg są bugi w questach. Tutaj jedynie wiem o queście z zębami, że jest zwalony..PODSUMOWANIE:Cieszę się niesamowicie, że mogłem wesprzeć CD PROJEKT RED kupnem gry, bo wykonaliście Panowie kawał BARDZO DOBREJ ROBOTY! Tak trzymać! Poprawcie drobne bugi, które wymieniłem ja i wielu moich poprzedników, a stawiam wam kratę piwa i kupię po kopii gry dla znajomych :D A mam ich wielu :)Gratulacje jeszcze raz, a tym czasem wracam do gry, bo czekają mnie 3 drogi do 3 zakończeń i masa ponownego grania z Geraltem :D mam cichą nadzieję, że wyjdzie kiedyś kontynuacja, byle nie nazywała się Wiedźmin 2 :p (niech nazywa się np. Wiedźmin: Geralt z Rivii) lub by wyszedł nie jeden a więcej dodatków! Czekam z niecierpliwością.Ps: Proszę dajcie możliwość wyłączenia autosave ^^Pozdrawiam.
 
Vitam wszystkich. :) Ja jestem zachwycony, gra miala byc i jest bestselerem. To oczywiscie moje prywatne zdanie, ale wiem cos o tym bo gram juz w gry od kilkunastu lat i tak dopracowanej gry (jak na swą epoke) jeszcze nie bylo :) Gothic 2 i NWN 1 oraz Spell force 1 i 2 , te gry moga tylko polezec godnie obok WIEDZMINA !!. Ale tylko polezec. Po zainstalowaniu zaczolem grac i co?? Bardzo podoba mi sie wprowadzenie do gry , jest naprawde rozwiniete i przemyslane w kazdym szczegule. siedzialem przy grze chyba z godzine zanim zaczolem grac ogladalem dodatki DVD z bonusa i ksiazeczki. Wszystko jest pieknie dopracowane i mile dla oka. Sama gra, no oczywiscie ze tak JEST SUUUPER !!! grafika, muzyka i interakcja ze swiatem gracza oraz ai przeciwnikow bardzo mi sie podoba w knajpie siedzialem chyba z godzine taki bylem zachwycony ( w knajpie w grze oczywiscie) :) :D Powiem tak, poraz kolejny nasi programisci udowodnili ze jak chca to swiatu niezostaje nic jak tylko ich podziwiac !!! PANOWIE SZCZERE GRATULACJE !!! Az czlowiek jest dumny z tego ze to polski produkt :) Nie zrobiono tu tego bledu, przynajmniej nie na taka skale (bo jest patch w wersji 1.1) co z Gosthic 3 , gdzie gre wydali w terminie , ale niedopracowali jej i calyswiat graczy sie teraz wscieka. BRAVO !!! Pozdrawiam wszystkich VITO :)
 
Wlasnie dostalem szewskiej pasji i Wiedzmin o malo nie wylecial z dysku. Czas od smierci w walce z bestia do ponownego rozpoczecia z nia walki to w moim przypadku ok 5 minut (wczytanie gry, dialog z wiesniakami, nawet juz nie czytam tych kwestii tylko szybko klikam, ESC po wyjsciu z Abigail z jaskini i poczatek walki) BITE 5 minut, po 6 smierciach o malo nie roznioslem klawiatury a Wiedzmin prawie wylecial z dysku. Pozdrowienia dla Tworcow gry. ;)
 
Krótko i zwięźle- gra miażdży ;] Kamera TPP, powinna być jedyną dostepną i słuszną kamerą. "feel" lepszy niż w Gears of War, a to chyba niezła rekomendacja :)Dialogi, fabuła, walka i muzyka, cóż, po prostu rewelacja :]
 
Gra jest cudna Ave CdProjectRed. Spełniliście wszelkie nadzieje pokładane w tej grze. Od tego nie można się oderwać (wcześniej wow mnie tak uzależnił). Wiedzmin to najlepsza polska gra oceniłem na 9/10 kandydat na RPG roku!!!
 
Meciuk said:
Wlasnie dostalem szewskiej pasji i Wiedzmin o malo nie wylecial z dysku. Czas od smierci w walce z bestia do ponownego rozpoczecia z nia walki to w moim przypadku ok 5 minut (wczytanie gry, dialog z wiesniakami, nawet juz nie czytam tych kwestii tylko szybko klikam, ESC po wyjsciu z Abigail z jaskini i poczatek walki) BITE 5 minut, po 6 smierciach o malo nie roznioslem klawiatury a Wiedzmin prawie wylecial z dysku. Pozdrowienia dla Tworcow gry. ;)
He he he możesz wcisnąć esc podczas scenek :)
Meciuk said:
Krótko i zwięźle- gra miażdży ;] Kamera TPP, powinna być jedyną dostepną i słuszną kamerą. "feel" lepszy niż w Gears of War, a to chyba niezła rekomendacja :)Dialogi, fabuła, walka i muzyka, cóż, po prostu rewelacja :]
Z tą kamerą TPP to nie przesadzaj ,pozostałe też są spoko A o wrażeniach odnośnie gry nie chce mi się pisać bo mógłbym "popłynąć" i nikt by nie przeczytał tak wielkiego posta toteż wolę ten czas poświęcić na granie :)
 
Gregmastergruda said:
Gregmastergruda said:
Wlasnie dostalem szewskiej pasji i Wiedzmin o malo nie wylecial z dysku. Czas od smierci w walce z bestia do ponownego rozpoczecia z nia walki to w moim przypadku ok 5 minut (wczytanie gry, dialog z wiesniakami, nawet juz nie czytam tych kwestii tylko szybko klikam, ESC po wyjsciu z Abigail z jaskini i poczatek walki) BITE 5 minut, po 6 smierciach o malo nie roznioslem klawiatury a Wiedzmin prawie wylecial z dysku. Pozdrowienia dla Tworcow gry. ;)
He he he możesz wcisnąć esc podczas scenek :)
Jakbys przeczytaj uwaznie tresc w nawiasie to Twoj komentarz bylby zbedny ;)
 
A ja powiem tak:Jestem pod koniec drugiego aktu i.... nuuuuuudze sie okropnie (w zasadzie gram tylko po to, zeby uslyszec reszte calkiem dobrych dialogow). Jezeli bowie gra cRPG ma polegac na:- pobiegnij do postaci A na jeden koniec mapy- porozmawiaj z nia- pobiegnij do potworka B na drugi koniec mapy, walcz z nim 30 sekund- wroc ta sama droga do postaci A i odbierz nagrode....- pobiegnij do.... i tak w kolko - troche to smieszne jak na 2007 rok :)Jestem niezmiernie zadowolony z faktu, ze ukonczenie gry moze zajac 120 h. Czemu tylko nikt nie wspomnial o tym ze 3/4 czasu gracz straci na bieganie w kolkopo wciaz tych samych lokacjach ?
 
[quote author=Rogoo]i tak w kolko - troche to smieszne jak na 2007 rok :)[/QUOTE]Tak, szczególnie w porównaniu np. do takiego G3 gdzie absolutnie nie biegało się z punktu A do B aby, powiedzmy, przynieść komuś trochę bagiennego ziela ;D. Przesadzasz i to straszne wg mnie, czepialstwo na siłę. Jestem pod koniec 3 aktu i jeszcze ani razu się nie nudziłem, nawet przez chwilę.
 
jaszczur10 said:
[quote author=Rogoo]i tak w kolko - troche to smieszne jak na 2007 rok :)
Tak, szczególnie w porównaniu np. do takiego G3 gdzie absolutnie nie biegało się z punktu A do B aby, powiedzmy, przynieść komuś trochę bagiennego ziela ;D. Przesadzasz i to straszne wg mnie, czepialstwo na siłę. Jestem pod koniec 3 aktu i jeszcze ani razu się nie nudziłem, nawet przez chwilę.[/QUOTE]No nie nie jest to moim zdaniem czepianie się. Kolega ma słuszność. Jeżeli gra ma pretendować do naj naj na rynky to trzeba wymagać. Wystarczy przypomnieć sobie doskonałe "Arcanum" tam fabuła wciskała w fotel a mnogość rozwiązań i konsekwencji jest niesamowita. Wiedźmin jest grą bardzo dobrą a dzięki postaci Sapkowskiego świetną ale nie wprowadza żadnych rewelacji.
 
Mało grałem w Witchera i dopiero co opuściłem ten zamek, ale już mogę powiedzieć, że gra jest super, na początku denerwowała mnie trochę kamera w TTP(myślałem że będzie coś jak w gothicu czy oblivionie a tu za ramieniem), ale już się przyzwyczajam, system walki wymaga przyzwyczajenia, jednak jest dużo lepszy od tego w G3, wymaga refleksu. Grafika bardzo ładna gram na wysokich detalach, aż sam się zdziwiłem, że tak dobrze chodzi :DNie no Redsom należy się duży browar za tą grę 8)
 
Cóż mogę powiedzieć :) Na to liczyłem ! Gra która nie nudzi się szybko ! Wiele możliwości, system walki angażujący gracza ( nie jak w NWN 2 klik i poczwara ubita ;) ). No i oczywiście dobry klimat ! Tego brakuje w wielu grach, klimatu ! Ta gra go ma i ciesze się że ta gra wyszła z Polskiej kuźni ;) Panowie oby tak dalej !
 
Kaszpir said:
Paczki z grą poszły w świat. Jak wiadomo pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, zapraszam do opisania w tym wątku swoich pierwszych wrażeń z gry. Co was pozytywnie zeskoczyło, co rozczarowało. Ciekaw jestem kto pierwszy z forumowiczów podzieli się wrażeniami. :)
Witam czesc i czolem, 1 moj post w spolecznosci wiedzminskiej yupi. Ale do konkretow:> Jestem starym roleplejowcem wychowanym na krysztalach czasu i kiedy proze sapkowskiego trzeba bylo od Pani milej z biblioteki wyrywac spod lady. Pierwsze wrazenie? Niezbyt mile. Kupilem gre w wersji standad. Z boku patrze plomba ladna informujaca ze nikt mojego pudelka nie otwieral hmm zaciekawilo mnie to i na przekor otworzylem pudelko z gra i dodatkami z drugiej strony dalo sie? Jasne ze sie dalo! A plomba nie naruszona :D, druga sprawa niezbyt mila. Zainstalowalem gre przystepuje do odpalenia i co widze? wloz orginalny dysk dvd blabla... Skierowalem swoje kroki do znanej wyszukiwarki w celu oswiecenia. I co sie okazuje na serwisie gram.pl informacja jest zamieszczona ze blad wynika z zainstalowanego programu typu alcohol,deamon tools. Rada? Odinstalowac w/w programy. Noo to nie fair zmuszac uzytkownika do odinstalowywania programow. No ale cos jak chce sie pograc trzeba zrobic , drugie wyjscie instalowanie jakiegos programu dodatkowego oczywiscie znowu zmuszajac uzytkownika do wrzucania sobie czegos czego nie chcialby posiadac. Rozumiem kwestie piractwa szerzacego sie dlatego ta kwestie pomijam. Ale jakby nie bylo troche to niemile:( wrazenia z gry w nastepnym odcinku...
 
Pierwsze godziny za mną... Bałem się ciągłych zwiech, ale mój sprzęt ciągnie jak kobyła na najwyższych obrotach... Nie mogłem się oderwać... Pewnie za dużo zadań przyjąłem naraz na klatę, ale system dziennika jest wypas, więc pewnie nie pozwoli mi zapomnieć... Walka jest w miarę intuicyjna, dobrze, że jest aktywna spacja - przyda się na łączenie magii z technikami walki... Nie załapałem walki na pięści jeszcze w pełni (choć grubasa pokonałem), Triss jest urocza i "łatwa" :p... Spędzę nad tą grą pewnie dłuuugie godziny - dzięki, o "czerwoni"!Sprawy nieco gorzkie:- Mała interakcja z otoczeniem- ja jestem itemiarzem, stąd pretensje do braku plecaka :p (przypływ kasy na początku słaby)- sterowanie kamerą nieco mnie wkurzaPoza tym:- nie rozumiem malkontentów, którym ta gra się nie podoba- przełykam spoko mimiki twarzy, wręcz je olewam na rzecz reszty- grafika nie przeszkadza :p- muzyka w tle jest taka, że tylko wzmaga klimat, nie psuje go i nie przeszkadza w grze...Aż się chce rzucić mięsem z radości... Jak nie sraczka to przemarsz wojsk, albo wiedźmin we wsi...
 
Hax said:
Okej. Oficjalnie zbieram się z ziemi (chyba, że mi się przesłyszało...). NPC pogwizdujący Marsz Imperialny z Gwiezdnych Wojen mnie zniszczył. Jeśli się nie przesłyszałem to to jeden z najlepszych eastereggów jakie widziałem w grach :D.Proszę kogoś z CDP o potwierdzenie czy mi się wydawało czy faktycznie jest takie coś :D
Nie wydawalo Ci sie... :) NPC gwizdza jeszcze jeden dosc znany motyw... ciekawe czy ktos wychwyci "jaka to melodia" :)
 
No a mnie także jakoś z Gwiezdnymi Wojnami kojarzyła się muzyka z finałowej walki.... tzn jak się szło przez to zadupie do tego NPC. Motyw bardzo podobny....Własnie ukończyłam grę i....jutro gram od nowa. Tym razem będę trzymać stronę nieludzi, bo Zakonu to już drugi raz bym nie wspierała...nabawiłam się alergii :)....
 
Mam pytanie,czy bedzie zauwazlana roznice miedzy GeForce 7900 GTX, 7900 GS w tej grze???Bo takie sa zalecane parametry,a ja mam GS-a. ???
 
Top Bottom