Wiedźmin - RECENZJE, wrażenia i oceny

+
jaszczur10 said:
Tak, szczególnie w porównaniu np. do takiego G3 gdzie absolutnie nie biegało się z punktu A do B aby, powiedzmy, przynieść komuś trochę bagiennego ziela ;D. Przesadzasz i to straszne wg mnie, czepialstwo na siłę. Jestem pod koniec 3 aktu i jeszcze ani razu się nie nudziłem, nawet przez chwilę.
Ummm... wybacz ale nie rozumiem... Co ma piernik do wiatraka ? Czy ja kiedykolwiek napisalem, ze Gothic 3 byl fajny ?! Nie uwazam go za dobra gre cRPG. Wiecej nawet... uwazam go za bardzo kiepska gre cRPG :) Lubie biegac po swiecie ale pod warunkiem, ze bswiat jest duzy (vide Oblivion) a nie po 2 dzielnicach miasta przez bite 10 h ! :)
 
Nie! tylko nie Oblivionowy freeroaming!!! To zabiloby ta gre. Ja po p jednej dzielnicy krecilem sie 15h i czulem niedosyt :p.
 
Mnie gra się bardzo podoba. Chciałem edycję kolekcjonerską, ale niestety załapałem się tylko na podstawową, która i tak jest bardzo duża, mówiąc szczerze, jeszcze nie widziałem tak rozszerzonego wydania podstawowego. Sama gra bardzo fajna, świetna grafika, muzyka, animacje, walka, fabuła i wszystko jest naprawdę świetnie wystylizowane. Można poczóć się jak w słowiańskich plemionach, czy Polsce wczesnego średniowiecza, co dla mnie jest wielką zaletą. I jeszcze te błyskotliwe dialogi świetną mową i akcent wsiórów... Gdyby jeszcze na moim kompie tak nie cieła i nie wczytywała się tak długo... Mimo tych drobnych wad jest to najlepsza gra, w jaką w życiu grałem.
 
luckthebest said:
Mam pytanie,czy bedzie zauwazlana roznice miedzy GeForce 7900 GTX, 7900 GS w tej grze???Bo takie sa zalecane parametry,a ja mam GS-a. ???
Emm... GS to taka jakby wersja okrojona gf-a 7900, a gtx "wzbogacona", więc sam sobie odpowiedz.
 
Dałem ocenę 9. Nie dałbym 11/11, bo nie jest to raczej najlepsza gra w moim życiu ;D Wahałem się między 10 a 9, ale zważając na niektóre błędy w grze, postanowiłem dać 9/11
 
Szczęśliwy posiadacz EK.Pierwsze wrażenie - pudełkoBardzo ładne, rzecz jasna. Matowy, wyduszany kartonik z elementami papieru śliskiego daje fajne, profesjonalne wrażenie. Książeczki (fajnie pachną^^_ ładne i przyjemne dla oka. Znalazłem jedną literówkę w spisie treści w instrukcji (wykście chyba), ale dość czepiania.GraInstalacja - zimny kubeł na łeb. Pod koniec darło twarz, jakiś problem z c++. Nic, poszedł format, program hula. Niemniej w poniedziałek miałem ochotę kogoś rozszarpać.Intro - no, doskonałe. Prawie, bo głos lektora jakoś mi nie leży. Nie że nie pasuje do filmu - po prostu jakoś mnie nie przekonał. Ale dość o tym. W filmiku dominuje przede wszystkim dynamiczna akcja, genialne udźwiękowienie i szczypta humoru. Głupio pisać, ale wygląda to po prostu pięknie - postacie są naturalne, otoczenie mroczne i ponure, takie, jakie powinno być opuszczony dworzyszcze.No, i gra... Drżałem na myśl o mojej konfiguracji (P4 2.4 GHz, 2 GB RAM, ASUS N6600 256 MB - TAK minimalne na styk, wyłączając RAM). Odpaliłem na maxa. I? Po prostu - chaczy, zgodnie z przewidywaniami, chciałem zobaczyć jak to to wygląda, bo w takie sprzętowe cuda nie wierzę. Szybko przełączyłem na ustawienia nisko-średnie, na jakich gram obecnie. Efekt? Nie wiem, czy ktoś mi uwierzy, ale loadingi to przyjemność. 10, max 20 sek i mam załadowane, tak samo z save'm. Doprawdy, nie wiem dlaczego, ale na ładowanie absolutnie nie narzekam. Co ważne - grałem jakieś, ja wime, 7 godzin, gra nie wywaliła mnie ani razu do Windowsa. Cóż, widocznie mam szczęście. Gra wygląda pięknie, tak, zdarzają się babole w stylu przenikania (utkwiło mi podczas rozmowy z Vesemirem bodajże, sakwa, którą miał przypiętą, przenikała mu przez ramię) ale, pokażcie grę, w której przenikania nie ma. System walki, choć nietypowy, przypadł mi do gustu. Nie klikaj jak debil, pomyśl trochę, wyczekaj a przedłużysz combo - fajne jednym słowem. Dialogi i głosy lektorów też są niczego sobie. MOgę sie przyczepić do tego, zę Geralt pływa przy rozpoczęciu biegu, ale zostało to wytłumaczone przez kogoś z red studio, że nie da rady, więc - rozumiem, przeboleję. Aha, pewna rzecz, której brak mnie strasznie denerwuje. Na razie, bo pewnie się przyzwyczają, to brak kamery typu "free" - oddalasz kółkiem myszy, PPM + obracanie myszki - obrót kamery. No, chyba, ze jestem ułomny i coś takiego jest, sory :p. Denerwuje mnie właśnie zachowanie tej nieszczęsnej kamery - np, podczas walki z Savollą, gdy koleś się teleportował, czerwony byłem z wściekłości, bo kamera wolno się obraca.Tyle chciałem napisać i jakoś większość z głowy wyleciała - podsumowując, w tej ankiecie waham się między 10 a 11. To, ze jest to najlepsza polska gra w historii, można przyjąć za marny komplement. Jest to jedna z najlepszych gier w tym roku (we wszystkie nie grałem, żeby się wypowiadać bardziej precyzyjnie) oraz, myślę, kandydat na jednego z lepszych RPG w historii. Cieszą wszelkie "smaczki" z książek, powiedzenia, postacie, lokacje. Fajnie, że POlska wreszcie bie będzie kojarzona w growym świecie jako czarna dziura w Europie. Mamy wreszcie swojego kandydata i za to Wam, RED, stokrotne dzięki. Kawał dobrej roboty, teraz tylko przydałaby się jakaś prestiżowa nagroda i... czekamy na dodatek/sequel.
 
No dobra pare dni temu pisalem ze nie napotkalem wysypek w pierwszej godzinie. Niestety potem bylo juz tylko gorzej, gra sie wykrzacza w czasie filmikow, w czasie ladowania nowych lokacji, gdy probuje przerwac filmiki itd itp. Dodajac do tego dlugie czasy ladowania poziomow nie da sie grac, no chyba ze polowe czasu gry chcialbym ogladac screeny ladowania i uruchomienia Wiedzmina.Czekam na jakies patche, do tego czasu nie bede sie meczyl.Jesli chodzi o ocene to na dzisiaj daje 1, bo po prostu nie da sie w to sensownie grac. Moze poprawione zostana bledy, jak nie to nie dam grze drugiej szansy.
 
W sumie rzeczywiście najlepsza gra w moim życiu (ale z gatunku) Niestety nie da się uniknąć wad. Coś się kumuś nie podoba - to nie można pływać; to skakać...itp.
 
Ja mam problem z loadingiem i to trochę obniża jakośc grania, ale i tak jestem ostro zajarany tą gierką. Urzekła mnie własnym średniowiecznym klimatem, ciekawą, wciągającą fabułą, stylem rozgrywki, piękną grafiką i wiele wiele innych. Za całokształt dałbym 11 spokojnie, bo uważam to za jedną z najlepszych gier w jakie dotychczas grałem, ale naprawdę barkuje mi skakania :D:D, także 10/11. Jak mistrzostwo doda jeszcze skakanie i więcej interakcji z otoczeniem to dam 11 na bank :D. Ogółem nie żałuję ani złotówki i szczerze mówiąc chyba po raz pierwszy w moim życiu :D:D.
 
co wy macie z tym skakaniem.PO CO WAM TO ?szybciej przez to poruszac sie nie bedziecie a płotu i tak nie przeskoczycie BO PO TO JEST ZEBY TAM NIE WLAZIC.no ludzie ..
 
Troche głupie że wiedźmin przez płotek na pole pszenicy przeskoczyc nie potrafi i musi nadrabiac pol kilometra...Z drugiej strony, jak już przyzwyczaicie sie, to jest to zaletą. gra jest bardziej realistyczna, a nie mniej. bo nie rozprasza takimi 'zrecznosciowymi' jazdami.to samo odnosi sie do walki, chociaz w walce jednak przydaloby sie miec jakis wiekszy wplyw na to co sie dzieje, a nie tylko klikanie lewym.
 
Mnie po raz kolejny zachwycił system walki. 9 strażników na mnie, szybkie łyknięcie Zamieci, zaraz po tym rzucenie solidnego Aard na trzech z nich, przeskoczenie nad jednym z nich i brawurowe przecięcie tętnicy, drugiemu błyskawicznie ucięcie głowy, trzeciemu poprawienie z "Ostatecznego Ciosu", czwartego wykończyć szybkimi uderzeniami, piruet w powietrzu, i szybkie rzucenie Igni na trzech innych, ósmemu przeskoczenie nad głową i podcięcie kolan dziewiątemu, po czym przewrót w przód w stronę ósmego i wbicie mu miecza... tam gdzie wiatr z Wyzimy nie dochodzi. Solidne brawa, jak na razie - jest to mój drugi, poza grafiką, ulubiony aspekt Wiedźmaka. No i oczywiste dialogi xP. CDP RED, z trudem, i z niepokojem w głosie muszę powiedzieć... Że wreszcie pokazaliście światu, że Polska nie leży we Francji, a Warszawa to nie żona Nabudochonozora. Gromkie brawa i owację na stojąco - wybraliście smak swojego życia... xD
 
Grafika, walka wszystko miodzio, ale w grach rpg nie jest to dla mnie najwazniejsze. Gralem w wiele produkcji : Baldur's Gate, Icewind Dale, Divine Divinity, Elder Scrolls, Fallout i wiele wiele innych. Jestem rowniez fanem gier fabularnych (arkona, d&d, wiedźmin: gw), dlatego ogromna wage przywiazywalem do fabuly i klimatu, bo uwazam, ze przeciez wlasnie to sprawia, ze siegamy po gry RPG. Kij tracal grafike, bo jesli nie poczujemy klimatu to i tak odzucimy ta gre nawet jak by miala bajeczne wizualizacje - ale wam drodzy Redzi udalo sie polaczyc wszystkie aspekty : genialna grafika budujaca klimat swiata Sapkowskiego, super dialogi (ten boxer w karczmie nawiazujacy do Goloty, spadlem pod biurko jak poznalem jego historie XD) wszystko sprawia,ze ta gra na nowo przyciagnela mnie przed ekran komputera i zatrzymala wiecej niz kilka godzin. Wielkie brawa i samych sukcesow, a tych nie watpie bedzie wiele na waszej drodze, bo na prawde macie talent. Czekam na kolejne produkcje. Pozdrawiam ;)
 
jestem przekonany co do kupna gry, ale jedyna rzecza, ktora mnie trzyma w niepewnosci to czy pojdzie na moim pc: - AMD Athlon 64, 2GHz(3200+)- 768RAM- GF 7600GS (256mb)wiecie czy przy takich parametrach wiedzmin bedzie dzialal na tyle, zeby grac??z gory dzieki za odpowiedz!
 
szpieg said:
jestem przekonany co do kupna gry, ale jedyna rzecza, ktora mnie trzyma w niepewnosci to czy pojdzie na moim pc: - AMD Athlon 64, 2GHz(3200+)- 768RAM- GF 7600GS (256mb)wiecie czy przy takich parametrach wiedzmin bedzie dzialal na tyle, zeby grac??z gory dzieki za odpowiedz!
Będzie działał chyba nawet na średnich. Ale ten czerwony daje po oczach.
 
Przed chwilą skończyłem Wiedźmina, i co tu dużo mówić, trochę mi szkoda ;). Bo mam ochotę dalej grać, a muszę zaczynać od początku. No ale nic, opłaca się na pewno ;D. Przez te wszystkie godziny ani razu nie czułem znużenia, zmęczenia grą, i mam nadzieję, że za drugim będzie podobnie. Świetna robota CDPR, ale teraz zabierać się do pracy i robić dodatek, koniec odpoczynku ;D.
 
Gra się rewelacyjnie tylko nie kumam jak na razie dlaczego u licha Leo czekał na mutacje...Przeca to nie był dzieciak - dla mnie to minus w zgodności z prozą ASa.
 
szpieg said:
jestem przekonany co do kupna gry, ale jedyna rzecza, ktora mnie trzyma w niepewnosci to czy pojdzie na moim pc: - AMD Athlon 64, 2GHz(3200+)- 768RAM- GF 7600GS (256mb)wiecie czy przy takich parametrach wiedzmin bedzie dzialal na tyle, zeby grac??z gory dzieki za odpowiedz!
Mam taki sprzet z ta roznica ze mam 1 gb ramu. Gram w 1024x786 w nastepujacych detalachhttp://mbraziel.w.interia.pl/wiedzmin%20ustawienia.JPGhttp://mbraziel.w.interia.pl/wiedzmin%20ustawienia1.JPGA gra prezentuje sie nastepujacohttp://mbraziel.w.interia.pl/wiedzmin.JPG to jeszcze na wysokich detalach w Kaer Morhen gdzie mozna bylo sobie na to pozwolicAle jzu w pierwszym rozdziale musialem zejsc z detalami do podabych wyzej bo klatkowalo i gra wyglada nastepujacohttp://mbraziel.w.interia.pl/wiedzmin1.JPGOgolnie gra jest plynna, po filmikach troche klatkuje i po wczytaniu troche klatkuje, ale ogolnie gra sie dosc swobodnie.
 
Aspekty gry które zmuszały mnie do wymiotówPierwsze zaszczytne miejsce zajmują loadingi , ale był to temat przerabiany wielokrotnie więc nie będę się rozpisywał.2.) Jakość większości cutscenek przepełniała mnie obrzydzeniem. Przykładowo dam tutaj śmierć Rayli czy pogoń Geralta za wilkołakiem. Wyglądało to obrzydliwie- jakość animacji , koordynacji ruchów oraz brak jakiejkolwiek fizyki powodował u mnie odruch wymiotny.3.) Poziom trudności - Jak narazie doszedłem do V aktu i jak na ten moment zginąłem jedynie dwa razy i to tylko i wyłącznie przez lagi i klatkowanie. Większość bossów jest banalnie prosta ( podam tutaj na przykładzie strzygi wokół której wystarczyło biegać przez 10 min w kółko by ją odczarować) a normalne "moby" są po prostu chłopcami do bicia. Dodam jedynie , że gram na Hard jeżeli ktos ma jakieś wątpliwości. Pewnie ktoś zaraz napisze , że w dalszej części gry będą super bossowie z którymi będę musiał się męczyć, więc odpowiem od razu - Co z tego ? Skoro praktycznie całą grę przeszedłem bez trudności to naprawdę 1-2 bossy nie ratuja tutaj sytuacji.Jedziemy dalej 4.) Ekwipunek Geralta - Wiele się mówiło na temat tego , że nie będzie miał on możliwości tachania ze sobą całego złomowiska a tymczasem ... Pozwolę sobie tutaj przytoczyć samego siebie
A co jest ? Noszę ze sobą 50 udek kurczaka 30 eliksirów 15 chust dla kobiet 150 kwiatków 50 innych niż kwiatki składników do eliksirów 115 kluczy 34 kamyki 30 piw i 30 butelek z wódką i co tam jeszcze Bóg dał. Nie wspominając już o tysiącach zleceń i innych quest itemów. Zaraz ktoś pewnie napisze że to są drobne przedmioty i bez problemu może je ze sobą nosić w tak wielkich ilościach, więc od razu odpowiem na to pytanie - Nie rozśmieszaj mnie
5.) Potworów jest jak w najzwyklejszym MMORPG. Na bagnach utopce tylko czekają tysiącami aż wpadniemy w nie i wyrżniemy wszystkie na raz dwoma kliknięciami.Podsumowując boli mnie , że Wiedźmin mimo iż jest grą naprawdę dobrą ( Przez dialogi etc. od 23 października gra jest na forum chwalona w każdym aspekcie więc nie będę sie rozpisywał co jest dobre bo każdy to doskonale wie ) jest tak naprawdę grą bardzo prostą i system walki sprowadza sie tak naprawdę do typowego h'n's'owego " zaklikaj go !". Walka nawet w momentach w których powinna być naprawdę trudna jest po prostu banalna a przeciwnicy tylko ułatwiają nam zadanie.Loadingi są po prostu wkurwiające. Aby dać wyobrażenie o tym jak długie są loadingi, dam tutaj przykład - Podczas loadingów zwykłem czytać książkę. Ma ona 300 stron. Jestem w V akcie. Zostało mi 20 stron.
 
No i moja przygoda z Wiedźminem skończyła się na akcie III... mój komputer nie był w stanie uciągnąć Wyzimy Handlowej. O ile pozostałe mapy chodziły bardzo płynnie na najniższych detalach, o tyle właśnie Wyzima Handlowa powoduje jakieś dziwne babole. Wywala przy próbie biegania, przy wychodzeniu z domów. Normalnie mnie trafia... a do tego co jakiś czas modele postaci się potrafią rozsypać po całym ekranie. Muszę zmienić sprzęt... bo normalnie nie wytrzymam.A poniżej mój sprzęt :)ATI Radeon 9600 256 MB768 MB DDRAMAMD Sempron 2300+ (1,56 GHz)I tak dziw bierze, że w ogóle Wiedźmin się uruchomił.Inne wrażenia opiszę, jak grę ukończę.
 
Top Bottom