WIEDŹMIN THE WITCHER REMASTER PROJECT

+
Zrobiłem sobie małą przerwę od projektu.
W międzyczasie uczyłem się tworzenia gier na silniku Unity, może się wydawać, że tworzenie gier jest trudne jednak większość elementów graficznych i mechanik, które chcemy umieścić w grze można już pobrać jako gotowe assety, co bardzo ułatwia pracę.
Moim marzeniem byłoby stworzenie gry w wiedźmińskim uniwersum w trochę innym klimacie jaki znacie.
Zrzut ekranu (20).png

Post automatically merged:

Harvall z Wiedźmina 3.
witcher_2020_10_11_23_59_52_749.jpg

Post automatically merged:

Wyśmienity miecz z Dol Blathanna z Wiedźmina 3 jako Runiczny miecz z Dol Blathanna.
witcher_2020_10_11_23_30_05_413.png
 
Widziałem już to jak zastanawiałem się nad wyborem silnika do nauki tworzenia gier. Jednak tworzenie remakea na UE4 lub innym silniku byłoby teraz stratą czasu, kiedy Redzi mogą w każdej chwili wydać pełnoprawny remaster na Redengine 3 albo jakiś moder to zrobi, tak jak z prologiem do Wiedźmina 1 lub stworzy Wiedźmina 1 na silniku Redengine 2 tak jak to robi Goospo. Jeśli rozchodzi się o silnik w praktyce dla mnie UE4 ma bardziej skomplikowany interfejs, trudniejszy język kodowania C++ i tzw. "blueprinty", czyli graficzne łączenie skryptów, które ciężko mi zrozumieć. W UE4 ciężko jest też wprowadzić system zadań, ponieważ na moje oko jest to silnik stworzony dla gier FPS o bardziej liniowej fabule bez rozwiniętych zadań pobocznych. Dlatego zdecydowałem się na Unity, ponieważ interfejs jest prosty (po włączeniu odrazu wiedziałem gdzie co jak), język kodowania C# jest może nowy (i nie uczą go w szkołach) jednak jest wspierany przez specjalny zestaw narzędzi Microsoft Visual Studio, który nawet podpowiada przy pisaniu kodu. Dla Unity istnieje też dużo więcej gotowych assetow z grafiką i mechanikami (przynajmniej z tymi, które chcę użyć, czyli między innymi rozwiniętym systemem zadań). Jedynym minusem Unity jest trochę gorsza wydajność, przy renderowaniu tej samej sceny Unity uzyskuje wynik o kilka klatek na sekundę mniejszy.
 
Last edited:
Jak ja patrzę na to wszystko, to mam wrażenie że gdyby grupa 10 takich ludzi co robi takie rzeczy co hub czy ten koleś od UE4 połączyła siły, to pełnoprawny remake pierwszego wiedźmina mielibyśmy w maksymalnie 2 lata.
 
Last edited:
Jak ja patrzę na to wszystko, to mam wrażenie że grupa 10 takich ludzi co robi takie rzeczy co hub czy ten koleś od UE4 połączyła siły, to pełnoprawny remake pierwszego wiedźmina mielibyśmy w maksymalnie 2 lata.
Zgadza się. A tak, to będziemy mieli 6 Prologów, dwa razy Podgrodzie i może napoczętą Wyzimę Klasztorną.
 
Pracowałem trochę nad optymalizacją modeli. Udało się mi uzyskać idealne odwzorowany model stołu z W2 i stołka z W3 bez żadnego spadku FPS.[...][

Dłubiąc przy tym projekcie pamiętaj, że ile czasu by Ci się nie zeszło, zawsze będzie ktoś, kto czeka, aż skończysz. Nawet nie wiesz, ile kciuków drętwieje od ściskania za powodzenie przedsięwzięcia. Całość wygląda świetnie. Może REDzi też to docenią i dadzą Ci popracować przy W4 lub oficjalnym remasterze pierwszych części?
 
To co robisz w tym projekcie jest naprawdę niesamowite, i z chęcią czekam na każdego takiego screena jak ten bo jest to naprawdę świetne.
 
Dawno mnie nie było, zaraz pokażę dlaczego.
Djinni!_2020_11_04_17_41_56_563.png
Djinni!_2020_11_04_17_42_07_131.png
Djinni!_2020_11_04_19_05_01_947.png

Namiot z winnego festiwalu w Toussaint z dodatku Krew i Wino.

Djinni!_2020_11_14_23_38_43_566.png
Djinni!_2020_11_14_22_42_18_942.png
Djinni!_2020_11_15_19_06_00_191.png

A także cała roslinność również znajdująca się na festiwalu w Toussaint.
Sorki za skalowanie zrzutów w Djinnim, ale nie ma tam trybu fullscreen.
 
Podłoga z winnego festiwalu w Toussaint - Wiedźmin 3: Krew i Wino (jeszcze tylko brakuje malowidła na środku, jakie było pod sceną).
Podgląd w Djinnim.
Djinni!_2020_12_06_23_18_32_503.png
 
Odpuść, malowidło kiedyś się znajdzie, a jego ewentualny brak nie powinien Cię blokować. Jak inaczej się nie da, to sami je namalujemy siłami tego forum :).
 
Odpuść, malowidło kiedyś się znajdzie, a jego ewentualny brak nie powinien Cię blokować. Jak inaczej się nie da, to sami je namalujemy siłami tego forum :).
Dzięki, już się biorę za następne modele. ;)
 
Fajnie się ogląda te modele z W3 w jedynce, ale zapewne największe wrażenie zrobiłoby np model Geralta czy Jaskra z Zabójców Królów w jedynce. Czy na Aurorze jest to w ogóle możliwe?
 
@geralt.z.rivi.20 Jest możliwe, mogę wstawić jak wygląda Geralt, lecz będzie stał tylko w pozycji tzw. T Pose. Największym problemem jest rigging, czyli spasowanie modelu z szkieletem, żeby animacje działały prawidłowo. Dlatego najpierw zajmuję się tym co działa napewno.
 
Last edited:
Mały update :giggle:
Djinni!_2020_12_10_21_22_22_475.png

Post automatically merged:

@geralt.z.rivi.20 Oto co na razie mogę zrobić z postaciami, oczywiście nie wszystko jest dokładnie zrobione np. normal mapy nie posiadają kanału alfa, który odpowiada za specular mapy (dlatego Geralt tak się błyszczy). Szkielet nie jest na swoim miejscu, dlatego kiedy włączam animację zamienia się w zniekształconego ghula, który biega na dwóch nogach :ROFLMAO:

Model zbudowany jest z 35884 poligonów oraz 22946 vertexów, posiada również wszystkie oryginalne 22 tekstury z Wiedźmin 3 Dziki Gon.

Zrzuty zrobione w Djinnim.
Djinni!_2020_12_10_23_47_52_391.png
Djinni!_2020_12_10_23_47_58_737.png
Djinni!_2020_12_10_23_48_02_371.png
Djinni!_2020_12_10_23_48_15_272.png
Djinni!_2020_12_10_23_48_18_908.png
 
Last edited:
Niedawno opanowałem tworzenie modelu postaci. Stworzyłem kilka modeli postaci w ramach ćwiczeń. Myślę, że będzie to bardzo przydatne, ponieważ niektórych modeli postaci z W1 nie znajdziemy w W2 i W3 i trzeba będzie je stworzyć. 😉Jak oceniacie?

bohater.jpg
test.jpg
 
Last edited:
No i to jest coś na czym moim zdaniem powinieneś się skupić bo z rzeczy z pierwszego Wiedźmina które naprawdę brzydko się zestarzały są właśnie modele postaci i potworów, i im należy się update.
 
No i to jest coś na czym moim zdaniem powinieneś się skupić bo z rzeczy z pierwszego Wiedźmina które naprawdę brzydko się zestarzały są właśnie modele postaci i potworów, i im należy się update.

Jednak nowe modele postaci są najtrudniejsze do zaimplementowania w grze. 😔
 
Top Bottom