WIEDŹMIN THE WITCHER REMASTER PROJECT

+
Magistra, Javeda, Savollę i Leo możesz dać tych z https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/2767

Oto nowy wygląd potwora znanego w pierwszej części, jakby ktoś nie widział :)
bloedzuiger_by_scratcherpen_de4o48h-fullview.jpg
 
Masz rację, akurat ten wymaga poprawy, ale Leo wygląda idealnie ;)

Co do poszczególnych zbirów z Salamandry można dodać jeszcze parę modeli bandytów z Wiedźmina 3, najlepiej różnie odzianych, żeby się zbytnio nie powtarzali. Takie same zdanie mam co do reszty randomowych NPCtów, ludzi, elfów, czy krasnoludów, żebyśmy zbyt często nie widzieli tych samych typów i tak samo ubranych, wiewiórki też powinny być trochę inne niż zwyczajne osoby z dzielnicy nieludzi. Także wybór pomiędzy drugą, a trzecią częścią wydaje się w porządku. ;)

Co do Geralta, powinieneś zmienić nieco jego wygląd, w W3 jest brak blizny po strzydze, polecam ten mod https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/2283 oraz włosy z opaską(lub bez, najlepiej wprowadzić wybór) z tego moda https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/4400
 
Last edited:
Masz rację, akurat ten wymaga poprawy, ale Leo wygląda idealnie ;)

Co do poszczególnych zbirów z Salamandry można dodać jeszcze parę modeli bandytów z Wiedźmina 3, najlepiej różnie odzianych, żeby się zbytnio nie powtarzali. Takie same zdanie mam co do reszty randomowych NPCtów, ludzi, elfów, czy krasnoludów, żebyśmy zbyt często nie widzieli tych samych typów i tak samo ubranych, wiewiórki też powinny być trochę inne niż zwyczajne osoby z dzielnicy nieludzi. Także wybór pomiędzy drugą, a trzecią częścią wydaje się w porządku. ;)

Co do Geralta, powinieneś zmienić nieco jego wygląd, w W3 jest brak blizny po strzydze, polecam ten mod https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/2283 oraz włosy z opaską(lub bez, najlepiej wprowadzić wybór) z tego moda https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/4400

Napewno zrobię opcjonalne wersje, ale do tego długa droga, najpierw zajmuję się tym co umiem wsadzić do gry, czyli obiekty i przedmioty oraz lokacje. ;)
 
Nieźle. Powinieneś jednak wziąć pod uwagę, że twarz Raymonda była wzorowana na twarzy Adama Badowskiego.
bandicam 2020-12-24 08-22-19-320.png

Dobrze by było wziąć pod uwagę także takie szczegóły jak zielony pas, spodnie w żółto niebieskie pasy, kształt kołnierza płaszcza, no i przede wszystkim wygląd kapelusza, bo w twoim modelu Raymond wygląda po prostu jak kowboj.
bandicam 2020-12-24 08-24-02-622.png

BTW: Ten twój model można już umieścić w grze?
 
Last edited:
Nieźle. Powinieneś jednak wziąć pod uwagę, że twarz Raymonda była wzorowana na twarzy Adama Badowskiego.
View attachment 11110454
Dobrze by było wziąć pod uwagę także takie szczegóły jak zielony pas, spodnie w żółto niebieskie pasy, kształt kołnierza płaszcza, no i przede wszystkim wygląd kapelusza, bo w twoim modelu Raymond wygląda po prostu jak kowboj.
View attachment 11110466
BTW: Ten twój model można już umieścić w grze?

To pierwsze wiem, muszę jeszcze trochę pogrzebać, aby twarz była bardziej podobna. Co do płaszcza i dodatków to szukam właśnie materiałów i modeli, znowu trzeba będzie pobrać kilkanaście GB, żeby coś wybrać :eek:

I tak w tym kapeluszu wygląda jak jakaś postać z Fallouta New Vegas :p robiłem z tego co mam :)

Modelu nie da sie go tak poprostu wsadzić do gry, trzeba go jeszcze podzielić na części (w W2 najbardziej wkurzające jest, że model jest podzielony na części i każda część ma swój szkielet) i dopasować do szkieletu, tak aby animacja wiedziała, którą kością poruszać. Chyba, żeby go wsadzić do Unity czy Unreal Enigine, tam wystrczy parę kliknięć i będzie działał.
 
Last edited:
@CesarzTemeri Daz Studio, fajny program dużo mozliwości. Ostatnio współpracuje ze mną osoba, która potrafi zrobić modele od podstaw, jednak bez szkieletu, którego przygotowanie zajmuje najwięcej czasu. Tu model posiada już szkielet i można go nawet zaimportować prosto do 3da Maxa, Zbrusha i Blendera, aby dodać szczegóły przez sculpting lub dodać prosto do Unity albo Unreal Engine jako grywalny model. Można nawet łatwo przygotować w nim ubrania i fryzury dla postaci, które będą już dopasowane.
 
Last edited:
Ogólnie na początku mógłbyś zająć się dodatkiem do Wiedźmina, czyli Cena Neutralności. Zacząć od czegoś krótszego i zobaczyć jak zmiany się przyjmą, przynajmniej co do mapy, przedmiotów i edycji postaci.

Uważam, że także powinieneś poprawić mechanikę gry np. styl rozmowy postaci na taki jak w W3, być może nowe animacje, zmiana kamery coś takiego. Kolejną sprawą jest sposób noszenia mieczy przez wiedźmaków, powinien być taki jak z późniejszych odsłonach. Nie wiem, czy na tym przestarzałym silniku jest to możliwe, być może wspomniany Unity powinien być lepszym wyborem.
 
Ogólnie na początku mógłbyś zająć się dodatkiem do Wiedźmina, czyli Cena Neutralności. Zacząć od czegoś krótszego i zobaczyć jak zmiany się przyjmą, przynajmniej co do mapy, przedmiotów i edycji postaci.

Uważam, że także powinieneś poprawić mechanikę gry np. styl rozmowy postaci na taki jak w W3, być może nowe animacje, zmiana kamery coś takiego. Kolejną sprawą jest sposób noszenia mieczy przez wiedźmaków, powinien być taki jak z późniejszych odsłonach. Nie wiem, czy na tym przestarzałym silniku jest to możliwe, być może wspomniany Unity powinien być lepszym wyborem.
Wymagasz od niego zrobienie niemal całej gry od nowa w pojedynkę. :coolstory:
 
To z Unity było tylko dywagacją wbiegająca do późniejszej przyszłości, a logicznie byłoby zacząć od Ceny Neutralności, łatwiejsza robota tak na początek.
 
Wymagasz od niego zrobienie niemal całej gry od nowa w pojedynkę. :coolstory:

Tak do tego potrzebne jest przynajmniej kilka osób, które znają się na rzeczy, inaczej wydałbym grę, kiedy Redzi wypuszczą ostatni patch do Cyberpunka:p
Post automatically merged:

To z Unity było tylko dywagacją wbiegająca do późniejszej przyszłości, a logicznie byłoby zacząć od Ceny Neutralności, łatwiejsza robota tak na początek.
Ogólnie na początku mógłbyś zająć się dodatkiem do Wiedźmina, czyli Cena Neutralności. Zacząć od czegoś krótszego i zobaczyć jak zmiany się przyjmą, przynajmniej co do mapy, przedmiotów i edycji postaci.

Uważam, że także powinieneś poprawić mechanikę gry np. styl rozmowy postaci na taki jak w W3, być może nowe animacje, zmiana kamery coś takiego. Kolejną sprawą jest sposób noszenia mieczy przez wiedźmaków, powinien być taki jak z późniejszych odsłonach. Nie wiem, czy na tym przestarzałym silniku jest to możliwe, być może wspomniany Unity powinien być lepszym wyborem.

Obojętnie co zmienię przedmiot, mapę, czy postać wystarczy mi parę minut testu na jakimkolwiek zapisie, żebym wiedział co poprawić. Obecnie każdy model, który stworzę testuję w grze, żeby np. dopasować jego skalę względem postaci lub ustawienie modelu kiedy postać bierze je do dłoni.

Co do zmian mechaniki gry, nie sądzę, że nie jest to możliwe na tym silniku, ale napewno bardzo trudne. Mniej czasu zajęłoby zrobienie remaku gry na wspomnianym silniku Unity z odświeżoną grafiką i nowymi mechanikami.
 
Last edited:
3 dni zajęło mi wykonanie modeli potraw, talerzy i stołu tylko do porównania. Modele potraw trzeba było układać ręcznie, niektóre części modeli i tekstury nie wyświetlały się prawidłowo, każdy model trzeba było testować z 5 razy wyłączając Djinniego, aby wczytał nowe tekstury, dużo jest takich drobiazgów, z którymi trzeba się uporać lub uprzykszają pracę. Zostało jeszcze trochę zabiegów kosmetycznych na teksturach oraz trzeba zrobić nowe modele potraw i zastawy na drugim stole 😅

witcher_2021_01_04_03_04_21_146.jpg
 
@hub997 - "Dzisiaj o 03:29". Spać nie możesz? Gratuluję uporu (w dobrym tego słowa znaczeniu). Całe forum Ci dopinguje - robisz naprawdę dobrą robotę. (y)
 
Teraz jak patrzę na oryginalne owoce nie mogę się nadziwić jak prosto one wyglądają. A ogółem patrząc na stół myślę, że goście na tym eleganckim przyjęciu chyba musieli jeść gołymi rękami, skoro na stołach nie masz sztućców XD
Ale wydaje mi się że stół akurat nie wymagał wymiany.
"Dzisiaj o 03:29". Spać nie możesz?
Może mieszka w Stanach czy Australi?
 
Last edited:
@Wroobelek @CesarzTemeri Akurat mieszkam w Polsce. Co do sztućców to może je dodam później, narazie nie dodaję nowych modeli tylko zastępuję te istniejące w grze. Dzięki temu nie trzeba ich za bardzo przestawiać w lokacjach.
Post automatically merged:

A co do stołu uważam, że wymaga wymiany, może tego nie widać na zdjęciu, ale lepsze szczegóły (głównie minusem wielu modeli w W1 jest brak normal map) ma nie jeden prosty stół w Novigradzie. A do tego jeszcze ten stół występuje w kilku lokacjach, więc trzeba będzie go rozdzielić na kilka modeli.
 
Last edited:
Top Bottom