WIEDŹMIN THE WITCHER REMASTER PROJECT

+
Scena z winnego festiwalu w Toussaint. Trochę "zoptymalizowana", ale jeszcze będzie trochę poprawek.
141735390_219554349872632_3633107135360975496_o.jpg


Już niedługo będzie dostępna paczka mieczy z Wiedźmina 2 i 3 w wersji beta. Muszę jeszcze uporać się z paroma problemami technicznymi.
witcher_2021_01_24_22_01_07_782.png
 
Już jest pierwsza paczka modeli w wersji Beta. Kilkanaście przekonwertowanych modeli mieczy z Wiedźmina 2 i 3. Uprzedzam, że na razie efekty takie jak oleje i runy nie wyświetlają się poprawnie.
 
Już 300 osób polubiło moją stronę na Facebooku oraz nie tak dawno dobiłem do 100 Red Pointów, więc należy to uczcić, oczywiście przyda się konkretna strawa, więc przygotowałem dla was pieczoną świnkę.

Przy okazji poszukiwania modelu stołu znalazłem w plikach Wiedźmina 2 wiele modeli z 1, choć naprawdę nigdy ich nie zauważyłem w grze. Modele posiadają taką samą budowę jednak okraszone są lepszymi teksturami. Można zachować oryginalność przy unowocześnieniu grafiki.

Oczywiście przeniosłem stół, porównanie stołów możecie sobie obejrzeć razem z moim kulinarnym arcydziełem. 😉

P.S. Może wkrótce opublikuję kilka sztuczek na wiedźmińskiej Wiki, które zaobserwowałem przy przenoszeniu modeli tak aby działały prawidłowo.

1613427783368.png

1613427800024.png

1613427822482.png
 
Zmiany na stołach, nie tylko świąteczne. 🐰🐰🐰

Zrobię jeszcze kilka modeli dla tzw. "biednych" karczm i wydam paczkę z modelami, którą będziecie mogli sami przetestować.

witcher_2021_04_05_02_15_05_616.jpg

Post automatically merged:

Beczki w nowym wydaniu.

witcher_2021_04_05_23_54_59_919.jpg
 
Last edited:
Ekstra, od razu lepiej to wygląda tylko na tym screenie z beczkami ta świeca rzuca się w oczy tym swoim nieco dziwnie wyglądającym w wiedźminie 1 ogniem, ciekawe jak wyglądałyby te wszystkie świece oraz ogień w wiedźminie 1 gdyby były z wiedźmina 3.
 
Ekstra, od razu lepiej to wygląda tylko na tym screenie z beczkami ta świeca rzuca się w oczy tym swoim nieco dziwnie wyglądającym w wiedźminie 1 ogniem, ciekawe jak wyglądałyby te wszystkie świece oraz ogień w wiedźminie 1 gdyby były z wiedźmina 3.
To już efekty FX, jak zwykle mam pomysł jak to zrobić, ale później się tym zajmę.
 
Jak do tej pory to wszystkie modele wyglądają naprawdę dobrze(szczególnie podoba mi się dodany efekt cienia) :)
Mam jednak pytanie podobne do tego, które zadałem już gdzieś na początku tego tematu. Próbowałeś już coś pozmieniać w kwestii zasięgu rysowania roślinności? Jeśli tak to mógłbyś pokazać jakieś screeny z osiągniętych efektów?
 
@Szowek Jeśli chodzi o rysowanie roślinności to teoretycznie tylko ustawienia wewnatrz modeli przy jakiej odległości znikają oraz prawdopodobnie ustawienia LOD lokacji. Narazie nic z tym nie próbowałem robić ze względu na brak czasu, ale kiedyś się tym zajmę.
 
Last edited:
Ceádmil, evelienn!

Ostatnio byłem trochę zajęty i nie mogłem pracować nad projektem. Dzisiaj przypomniałem sobie jak ciężko jest kilkaset razy postukać w klawiaturę i myszkę.

Stary... nowy znajomy będzie dzisiaj pomagał w treningach wiedźminom z Kaer Morhen.

P.S. Umieściłem na nim ciekawostkę, której akurat nie widać w tym ujęciu... i tak... model nie ma jeszcze cienia (najgorsza robota w tym wszystkim).
witcher_2021_08_07_01_56_02_854.jpg
 
To już 14 lat, a moja przygoda z pierwszą częścią zaczęła się ledwo kilka lat temu. Co tu dużo gadać, świetna fabuła, kultowe teksty, dubbing, muzyka i klimat.

Ceadmil, znowu dawno mnie nie było, wiecie praca i wiele aktywnych zainteresowań sprytnie odciąga mnie od ekranu komputera, ale czasami uda mi się przysiąść na godzinę lub dwie, ale to niewiele jak na mój zakres prac.

Ruch na scenie moderskiej trochę się ruszył przed zimą, więc ja i z nim zacznę coraz więcej zajmować się moim oraz innymi projektami, przy których współpracuję.

Oczekujcie, więc na opisy postępów i materiały z moich prac.

Polecam w międzyczasie obserwować Wiedźmin: Wesele, Maskarada (chłopaki naprawdę ciężko pracują) może niedługo zaciekawi was jakiś post. 😉;)

Poniżej moja 5 minutowa praca w Photoshopie na zakończenie jednej z moich sesji w Djinnim i 3ds Maxie:
1920x108080002983-1633655108-1.jpg
 
Ceadmil, w środku nocy skończyłem nowy stojak na wino. Wiem, że trochę model nie współgra kiedy chcemy złożyć większy stojak z dwóch mniejszych, ale to już ustawienia lokacji, zajmę się tym potem ;)

witcher_2021_11_21_03_11_45_915.jpg

Post automatically merged:

Beczka z piwem :beer:

witcher_2021_11_21_22_16_12_266.jpg
 
Last edited:
Znowu trochę mnie nie było 🙃 Co robiłem przez ten czas? Między innymi kompletowałem sprzęt pod swoje twórcze potrzeby, wpadłem na kilka pomysłów co do modów z teksturami o wyższej rozdzielczości oraz testowałem sobie tworzenie własnego RPGa w Unreal Engine 5.

O ile mam dość nowoczesny sprzęt do grania, to do pracy w UE5 i uczenia maszynowego nie za bardzo się nadaje. Dlatego też złożyłem potwora jest to istny relikt przeszłości (2x Xeon L5640, 48GB RAM i Tesla K80), ale idealnie nadaje się do pracy z UE5 i uczeniem maszynowym oraz jest to bardzo ekonomiczny zestaw pod względem ceny do wydajności.

Efekty pracy na powyższym zestawie powinniście niedługo zobaczyć chodzi tu głównie o mody z teksturami o wyższej rozdzielczości, do których wykorzystuję uczenie maszynowe. Dojdą dwie nowe innowacje, czyli normal i specular mapy w wyższej rozdzielczości. Głównym założeniem jest uzyskać jak najlepszą iluzję wypukłości na modelu, aby wyglądały przynajmniej jak te z W3 i uzyskanie efektu HBAO, kiedy włączamy SSAO w grze.

Ostatnio też dokonałem pewnego przełomu w modowaniu W1 dzięki 3 zestawowi, który złożyłem specjalnie pod dobrze znanego Windowsa XP, chodzi tu o edycję lokacji, okazuje się, że plugin "malowania" geometrii nawigacyjnej (teren po którym porusza się gracz i NPCe) działa poprawnie tylko na XPeku. Ułatwi mi to pracę przy jednym projekcie, gdzie właśnie potrzebowałem modelu, po którym można chodzić bez edycji całej lokacji w 3ds Maxie. Mam również nadzieję, że inne rzeczy, które dotychczas nie działały lub powodowały często błędy zaczną działać prawidłowo.

Pracuję także nad jednym drobnym projektem, który powinien się wam spodobać, jednak narazie nie mogę ujawnić szczegółów 😉

P.S. Nadal nie chcę mi się wierzyć, że CDPR ogłosiło pracę nad następnym "Wiedźminem" i jeszcze do tego przesiedli się na UE5 😲
 
Top Bottom