Wiedźmin - wczesne wersje gry, projekty

+
Wiedźmin - wczesne wersje gry, projekty

Pytania zawarte w tym wątku kieruję głównie do osobistości z CD Projekt RED, lecz chciałbym poznać zdanie użytkowników forum i fanów Wiedźmina.

Jak wiadomo pierwotnie bohaterem gry miał być Berengar - vide pierwszy trailer. Nie uważacie, że warto byłoby zobaczyć wersję alpha w akcji? Pierwsze zamysły twórców odnośnie historii opowiedzianej w grze mogły być równie ciekawe jak w wydanej wersji, lecz może i nawet lepsze.

Tu pytanie stricte do CD Projekt RED: czy jest możliwe wypuszczenie builda wczesnej wersji pierwszego Wiedźmina, wzorem GSC Games, które kilka lat temu udostępniło alphę Stalkera?
 
To pytanie przewijało się już wielokrotnie, kiedyś nawet był odpowiedni temat, ale mam wrażenie, że podczas przenosin stare forum -> nowe, zaginął w akcji. Jeśli ktoś chce, może jednak poszukać :p

W każdym razie wniosek z wypowiedzi Redów był jeden- odkopanie starych plików i zmontowanie z tego całości, która byłaby chociaż na tyle działająca, że dałoby się to oglądać - niewykonalne. Za dużo pracy. Za duże zmiany.
 
Generalnie ja mam wrażenie, że każda wersja Alpha (założenia, nie które grafiki i system) są o wiele lepsze niż ostateczne wersje.

Swoją drogą ciekawe skąd ktoś odgrzebał tak stary trailer?
 
szypek26 said:
To pytanie przewijało się już wielokrotnie, kiedyś nawet był odpowiedni temat, ale mam wrażenie, że podczas przenosin stare forum -> nowe, zaginął w akcji. Jeśli ktoś chce, może jednak poszukać :p

W każdym razie wniosek z wypowiedzi Redów był jeden- odkopanie starych plików i zmontowanie z tego całości, która byłaby chociaż na tyle działająca, że dałoby się to oglądać - niewykonalne. Za dużo pracy. Za duże zmiany.
W temacie sam pisałem, ale podczas przenosin został najwidoczniej skasowany.
Z tego co wiem, nic nie trzeba montować, przecież na potrzeby chociażby nakręcenia trailera, czy prezentacji gry dystrybutorom zagranicznym, odpowiedni build już powstał. Motyw o wkładanej w to nadmiernej pracy nie jest dobrym tłumaczeniem.
 
kuzyn123 said:
Generalnie ja mam wrażenie, że każda wersja Alpha (założenia, nie które grafiki i system) są o wiele lepsze niż ostateczne wersje.

Swoją drogą ciekawe skąd ktoś odgrzebał tak stary trailer?
tak samo było z wiedzminem 2! wersja przedstawiana długo przed premierą moim zdaniem wygląddała lepiej!
 
copytco said:
Z tego co wiem, nic nie trzeba montować, przecież na potrzeby chociażby nakręcenia trailera, czy prezentacji gry dystrybutorom zagranicznym, odpowiedni build już powstał. Motyw o wkładanej w to nadmiernej pracy nie jest dobrym tłumaczeniem.
Niespecjalnie znam się na aspekcie stricte technicznym developingu gier, ale na moje, logicznym jest, że skoro sam koncept na grę się mocno zmienił od nakręcenia tego filmiku do wydania gry w 2007, silnik, mechanika itp przeszły duże zmiany. Wrzucenie do tego starych elementów wymagałoby jednak dużo 'grzebania'.
Na moje takie tłumaczenie brzmi logicznie.
 
Mi też wersja alpha wiedźmina 2 bardziej przypadła do gustu, natomiast w wersje alpha jedynki chciałby już od pewnego czasu bardzo pograć i pewnie jest to spowodowane tym że przeszedłem ją tyle razy i chce czegoś nowego z nią związanego. Powiem że nawet byłbym skłony zapłacić za to żebym mógł pograć w każdą wcześniejszą wersje wiedźmina.
 
szypek26 said:
Niespecjalnie znam się na aspekcie stricte technicznym developingu gier, ale na moje, logicznym jest, że skoro sam koncept na grę się mocno zmienił od nakręcenia tego filmiku do wydania gry w 2007, silnik, mechanika itp przeszły duże zmiany. Wrzucenie do tego starych elementów wymagałoby jednak dużo 'grzebania'.
Na moje takie tłumaczenie brzmi logicznie.

Przecież nikt nie każe niczego "wrzucać", gotowe buildy archiwizuje się i nie ma to nic wspólnego z mechaniką czy późniejszym rozwojem silnika.
 
copytco said:
Przecież nikt nie każe niczego "wrzucać", gotowe buildy archiwizuje się i nie ma to nic wspólnego z mechaniką czy późniejszym rozwojem silnika.
Hm, skoro jesteś tego pewny...
 
GoldiX said:
Witajcie, tak mnie naszło... Moim zdaniem fajnie byłoby zobaczyć coś a la versus w 3D, Czyli przemierzamy sobie świat i szukamy zleceń, gildii, znajomych po fachu. Oczywiście wizja świata pełnego wiedżminów byłaby trochę kiepska, na każdym kroku jakiś mutant.

Po prostu versus nie zaspokaja moich ambicji. A arena? Cóż, gdyby pojedynki z żywymi graczami? Rozumiem że Wiedźmin to przede wszystkim świetnie wykreowana i spójna historia, bez elementów mmo.

Mówię to bo wspomnieliście o pierwotnym pomyśle na grę. Robimy sobie wiedźminka i wio na szlak :D

Zły temat.

Poczytaj tutaj:
http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/266-dlaczego-nie-mmorpg/

Pojawiło się więcej postów nie na temat, więc przeniosłem do powyższego wątku.
 
Wracając do wersji alpha. NIe wiem czy opublikowanie jej miało by sens, bo jeżeli tamta wersja miała taką samą fabułę, a dajmy na to różniła się tylko głównym bohaterem, było by to bez celowe. A w pierwszym trailerze z alphy, widać kościeja i dworzyszcze. Jak dla mnie głównym problemem jest to, jak pierwsza wersja różni się od finalnej fabularnie.
 
a na tym gameplayu z pierwszej części widać że pomysł z eliksirem kot po którym widać przez ściany nie jest wcale taki nowy!

http://www.youtube.com/watch?v=60ls40e-rG0&feature=related
 
Gdyby tak miała wyglądać ewentualnie wypuszczona alpha, było by to zupełnie, ale to zupełnie bez sensu. Lokacja to Podgrodzie, a pomysł z Kotem i tak zastosowany był w Wywarze de Vires. Po co Redzi mieli by wypuszczać dodatek, który jest tylko i wyłącznie brzydszy od podstawki?
 
ale rozchodzi się o to czy warto to będzie publikować. Wcześniej pisałem, że niektóre elementy z trailera pojawiły się w finalnej wersji. A więc odpowiedź na pytanie "warto czy nie warto?"[wskrzeszać] poznamy dopiero jak któryś z redów odpowie jak bardzo zmienił się scenariusz.

Po chwili namysłu, dodam że ciekawym pomysłem było by opublikowanie scenariusza, a nuż jacyś moderzy, przekształcili by go do Wiedźmina pierwszego.
 
Myślę, że scenariusz gry z Berengarem w roli głównej opierał się na podobnej zasadzie. Bo co to za różnica czy Geralt odszukuje tajemnic wiedźminskich, czy Berengar? A twórcy mówili, że zmienili postać na Geralta bo miał już swoje znajomości (Triss, Zoltan, Jaskier...).
PS. Gdzieś słyszałem, że było takie założenie, że gracz może stworzyć własnego widźmina.
 
TheAcies said:
PS. Gdzieś słyszałem, że było takie założenie, że gracz może stworzyć własnego widźmina.
Chyba w pierwszym artykule o Wiedźminie w CD Action o tym było :)
 
Top Bottom