Wiedźmin - wymagania, a Wasze konfiguracje. Czyli jak u Was działa gra ;)

+
Core2Duo e6550 (2,33 GHz)MSI P35 Platinum2x1024 MB ddr2 (800 MHz)Winfast GF8800 GTS 640 MB LeadtekCreative X-Fi xtreme gamer fatal1ty proWszystko na maksa, rozdzielczość 1680x1050 i nie zauważyłem problemów z przycinaniem, niestety gram bez patchowania i kilka problemów jednak jest:po pierwsze czasem kaszani się dźwięk (podczas korzystania z czterech głośników)po drugie czas ładowania leveli jest długi pomimo wydajności systemu, to trochę denerwujące ale da się jakoś przełknąćnie wiem jak jest po spatchowaniu, dam znać jak to zrobię
 
Mój config:Athlon 1800XP (1,53 GHz)GF6600GTMSI KT3 Ultra-ARURAM: 1x 512MB 333MHz 1x512MB 400MHzWindows XP Home SP2Gram na średnich detalach w rozdzielczości 1280x1024.Szacunek za optymalizację kodu ;DPSWpierw przeczytałem ten wątek zanim kupiłem grę (upewniliście mnie, że będę mógł sobie pograć). Dzięki za pomoc ;D Gra: Cud, miód i Orzeszki ;)
 
chyba kolesiowi "chronos" cos sie pokiciało :p nie ma szans na takim sprzecie grac na takich ustawieniach jak pisze!! ja gram na takich ale mam athlona64 2Ghz 2x512DDR2 dual i 8600GT w rozdzialce 1280x1024 i średnie więc nie wkrecaj koleś bo takiej opciji nie ma chyba że dla ciebie gra to 2 klatki na sekunde to moze ;D
 
Witammoj sprzęt to Pentium IV 2,6Ghz z HT1,5 GB RamuATI X1950GT 256mb/256bZasadniczo gra chodzi mi płynnie na wysokich albo na prawie wysokich, ale to dla mnie bez znaczenia jedyne co mnie dołuje, sprawia, że odechciewa mi się w tą gre grac(a czekam na tą gre baaaardzo długo ;) to czas wczytywania się dużych lokacji - Dochodzi on do 3 minut!!! Przełknąłbym jedną minutę czy minutę trzydześci, ale sami rozumiecie.... jak trzeba kilka razy wejsc i wyjsc z budynku to jestem srednio zachwycony i wiecej patrze na ekran wczytywania lokacji niż na geralta... I tutaj mam pytanie - czy jeslii dokupie 1GB Ramu to cos się poprawi? Coś się zmieni? Czy może jest to wina procesora i należałoby go podręcic o 200-400 Mh? Proszę o radę, bo nie usmiecha mi sie kupno ramu na próżno ^^ aha mam ze 20GB wolnego miejsca na dysku z witcherem. Pozdrawiam
 
a to i ja sie dopisze ^^moj sprzet to:- procesor: AMD Athlon64 3.5+ @2200 MHz s.939 j. Venice- plyta glowna: Gigabyte K8NF-9 v.2 - RAM: 2x512MB Dual DDR CL 3-3-3-8 CR2- Grafika: nVidia GeForce 7300 GT (Galaxy Zaalman Edition) 128MB GDDR3 (PCI-E 16x)- HDD: Seagate Barracude ES 250GB (S-ATA 150) i jak smiga hmmm widac niestety niedostatki karty graficznej ;) w 1024x768 ustawienia ogolne na low + oswietlenie i tekstury na srednich oraz anizio 1x... i chula calkiem niezle, poza wyzima handlowa gdzie troszke skacze, ale nie na tyle zeby uniemozliwialo gre ;) poza wyzima plynnie w 100% zero skokow i nawet cutscenki chodza plynnie :)
 
AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+ 2.00 GHz2x1024 MB RAMATI Radeon Xpress 1250 256 MB (zintegrowana)Microsoft Windows XP Home Edition Service Pack 2Komp świeży, dwumiesięcznyProblem jest taki: wiele obiektów w grze jest powyciąganych w niektórych miejscach, np. Geralt ma kolczasty biceps, wiele innych postaci ma dziwaczne rogi a z kaczek wystają długie krechy prosto do nieba. Ponadto jek odpaliłem grę na rozdzielczości 1152x864 i na niskich detalach, to ścinało się, że aż boli (zwłaszcza na początku, gdy widać było panoramę Kaer Morhen), a grać mogę tylko w 800x600 i też w niskich detalach.Nie wiem, może jest szansa na lepsze granie? Prosiłbym o jakąś pomoc.
 
[quote author=Aragorn07]Nie wiem, może jest szansa na lepsze granie? Prosiłbym o jakąś pomoc.[/QUOTE]Ze zintegrowaną kartą graficzną nie bardzo :-\.
 
Nie wiem, może jest szansa na lepsze granie? Prosiłbym o jakąś pomoc.
No, musiałbyś niestety wymienic kartę graficzną.Najlepsze karty Radeony to gdzies tak modele od 7600 do 8500 z 512MB pamięci to gdzieś do 400 - (góra) 600 zł mniej więcej kosztują.Procesora nie wymieniaj jest w porządku. Tylko kartę graficzną.
 
Piecia18 said:
Nie wiem, może jest szansa na lepsze granie? Prosiłbym o jakąś pomoc.
No, musiałbyś niestety wymienic kartę graficzną.Najlepsze karty Radeony to gdzies tak modele od 7600 do 8500 z 512MB pamięci to gdzieś do 400 - (góra) 600 zł mniej więcej kosztują.Procesora nie wymieniaj jest w porządku. Tylko kartę graficzną.
Płyta z chipsetem ATI Radeon XPress 1250 ma wolny port PCI-Express x16, więc bez problemu zamontujesz wydajną, PRAWDZIWĄ ;D kartę graficzną. Pozostaje jedynie kupić, zamontować kartę i wyłączyć zintegrowaną w BIOSie. Jeśli kupiłeś komputer z WinXP Home Edition to i tak nie posmakujesz dobrodziejstw Direct-X 10/10.1 - dostępne tylko dla WinVista. Moim zdaniem powinieneś rozważyć zakup kart najwydajniejszych z poprzedniej generacji, czyli:Radeon X1900XT/XTX, X1950GT/Pro/XT/XTX, GeForce7900GS/GT/GTO/GTX, GeForce7950GT. Są to karty z 256bitową szyną pamięci i minimum 256MB pamięci. Nie porywałbym się na wykastrowane karty typu GF8500/8600 i Radeon HD 2400/2600. Poczytaj szczególnie o Radeonie X1950Pro na naszym forum :D
 
Processor: AMD Athlon(tm) XP 2000+, MMX, 3DNow, ~1.6GHz (mógłbym podkręcić do 2.1ghz)Memory: 1024MB RAMHard Drive: 40 GBVideo Card: NVIDIA GeForce 7300 GT 128mbGram na ustawieniach tekstury/oświetlenie/trawa/małe zwierzątka średnie, cienie niski, zasięg widzenia niski i filtrowanie anizotropowe na 16 i gra się płynnie (gorzej jest jak ustawie większą wartośc cieni) i ogółem przyjemnie się gra, gra wciągająca, ładna nawet przy takich ustawieniach, ale oczywiście jak u sporej wiekszości irytuje mnie problem ładowania wiekszych obszarów i autozapis którego nie można wyłączyć.. Gre całkowicie ocenie jak ją przejdę, a narazie to jak już wyżej wspomniałem szokujace są ładowania a reszta full wypas :)
 
Witam, nosze się z zamiarem kupna gry (strasznie chciał bym ją mieć w oryginale), jednak nie wiem jak będzie ona chodzić. Błędem było nie wprowadzenie dema lub nawet programu testującego (jak to miało miejsce w przypadku FF XI), ale to moje odczucia. Stąd moje pytanie, czy gra ma szanse pójść na LAPTOPIE:AMD Turion 64 X2 TL-58 1.9 GHz1024 MB, Samsung DDR2-667ATI Mobility Radeon HD 2400 XT - 256 MB ?Wiem, że to jest mniej wydajne niż PCet, ale i tak nie jest chyba najgorzej...Czy gra chodzi jakoś lepiej na 64bitowym procesorze i czy w ogóle wykorzystuje tą technologię i ten podwójny rdzeń, bo czytałem, że chyba nie...
 
MonsieurFop said:
Witam, nosze się z zamiarem kupna gry (strasznie chciał bym ją mieć w oryginale), jednak nie wiem jak będzie ona chodzić. Błędem było nie wprowadzenie dema lub nawet programu testującego (jak to miało miejsce w przypadku FF XI), ale to moje odczucia. Stąd moje pytanie, czy gra ma szanse pójść na LAPTOPIE:AMD Turion 64 X2 TL-58 1.9 GHz1024 MB, Samsung DDR2-667ATI Mobility Radeon HD 2400 XT - 256 MB ?Wiem, że to jest mniej wydajne niż PCet, ale i tak nie jest chyba najgorzej...Czy gra chodzi jakoś lepiej na 64bitowym procesorze i czy w ogóle wykorzystuje tą technologię i ten podwójny rdzeń, bo czytałem, że chyba nie...
Wydaje mi sie że pograsz na medium, ale licz się z bardzo częstymi i dosyć długimi ładowaniami wiekszych lokacji.. Pozatym gra jest bardzo wciagająca i ciekawa, ale zawsze musi być jakieś "ale"..
 
marcinkowal said:
chyba kolesiowi "chronos" cos sie pokiciało :p nie ma szans na takim sprzecie grac na takich ustawieniach jak pisze!! ja gram na takich ale mam athlona64 2Ghz 2x512DDR2 dual i 8600GT w rozdziałce 1280x1024 i średnie więc nie wkrecaj koleś bo takiej opciji nie ma chyba że dla ciebie gra to 2 klatki na sekunde to moze ;D
No to Cię zaskoczę kolego, bo się da, tylko średnie ustawienia są dostosowane do mojej grafy (czyli nie mam AA, a filtrowanie mam x2 - Gigabyte GF6600GT Turbo Force Edition - fabrycznie zwiększone taktowanie pamięci i rdzenia karty) Ponadto partycje systemową mam oczyszczoną ze wszelkiego śmiecia, zdefragmentowane wszystkie dyski, a przed gra wyłączam wszystkie niepotrzebne programy działające w tle jak np. gg. Dzięki temu mogę grać w 1280x1024 (i gra nie polega na klatkowaniu, chodzi płynnie, czasem po załadowaniu dłuższej lokacji jest lekkie przycięcie obrazu, a później chodzi płynnie).
 
[tt]Core2 Duo E63002GB RAM 800MHzGF7900GS (Galaxy, 256MB)[/tt]Rozdzielczość 1280x1024, na high detalach, ale z wyłączonym wygładzaniem krawędzi.Mam zwykle 25-40fps.
 
LaptopIntel C2 T7300 2GHz Fsb 800Pamięci 2GB 667MHzGrafika 8600GTDysk 250GB 5400RPMGrafika skręcona na średnie detale rozdziałka 1680x1050 chodzi płynie jedynie błedy pod vistą z wywalaniem gry co jakiś czas nawet patch nie pomógł
 
Laptop:Asus A6jCore Duo 1,8RAM 2GBGeForce Go 7300Windows XPGram na 1280x800 ustawienia raczej niskie, choć nie wszędzie (trochę trawy włączyłem, zasięg wzroku średni, jakieś tam zwierzątka), gra chodzi przyzwoicie, nie wywala do windy. PS. Nie wszedłem jeszcze do Wyzimy. ;)Na ładowanie lokacji nie narzekam, lokacje Baldura na Pentium II 300 z płytki ładowały mi się dłużej. ;D
 
Asus F3JcIntel Core Duo T2350 @ 1.86GHz2GB DDR2 667 MHz CL5Geforce 7300 GoSystem WindowsXP SP2Wszystko na minimum, włącznie z rozdziałką - śmigało aż miło. Jednak zdecydowałem się na podkręcenie taktowań grafy... Wynik? Oszałamiający...Oryginalne / po podkręceniu:Taktowanie układu: 350MHz / 510MHzTaktowanie pamięci 750MHz / 920MHzZmiana temperatury: 39-43 stopni / 41-46 stopniPo odpaleniu wiedźmina w rozdzielczości 1024x768 wszystko ustawione na maksymalne detale (wyłączony antyaliasing) gra się naprawdę komfortowo (przy 1GB RAM naprawdę długo wczytywał lokacje, po dołożeniu drugiej kości problemu nie ma), rozgrywka jest płynna - żadnych zaciachów.Nie mam też problemu "wywalania do windy".Wniosek?Jeśli masz Asus'a z Geforce 7300 Go na pokładzie - możesz poprawić wydajność wyświetlania grafiki o ponad 200% (dane na podstawie wyników w 3Dmark01).UWAGA! Nie odpowiadam za wasze nieudane próby O/C. Jeśli zdecydujecie się na ten krok pamiętajcie - robicie to na własną odpowiedzialność!
 
amd 64 x2 4800+ ~2.5GHz2x1GB kingston (800MHz magistrala)ABIT KN9gigabyte geforce 8600 gt 256MB ddr3dysk sata wd 250gb winda xp pro sp2Na full detalach bez wygładzania przy rozdzielce 1024x786 działa płytnnie.Po włączeniu wygładzania rzadkie przyciachy.Przy patchu 1.1a
 
Intel Core Quad -->i tu pytanie do twórców czy jest wogólę możliwe wsparcie wiedźmina takimi 4 jajkami ;D zwłaszcza przy wczytywaniu lokacji 2gb w dualu 800Ghz CL5 TwinmosGraficzka Nvidia Gigabyte 8600 GTS POLECAM silent pipe 3 aż miło bo bezgłośna a naprawdę mocna i w bardzo przyzwoitej ceniecóż mogę powiedzieć , gram na maxa i na maxa wygląda :] Wszystko pod dobrym XP z SP2 ..... i po grzyba komu ta Vista ;p
 
Top Bottom