Wiedźmin - wymagania, a Wasze konfiguracje. Czyli jak u Was działa gra ;)

+
AMD Athlon 64 X2 6000+, 2GB DDR2 800MHz, GeForce 8600 GTS 256MBPo wgraniu ER wszystko na max detalach i z tego co kojarze, nawet na bagnach i w starej wyzimie obraz byl plynnie wyswietlany
 
Hej!Moja konfiguracja to: Athlon Phenom x4, karta graficzna: GeForce 9800GT 512 ram RAM: 3,25 GBGram na rozdzielczości 1680 x 1050 i gra przycina się niesamowicie. Wyglada to w ten sposób, że co 3 - 5 sekund gra po prostu się zatrzymuje na ułamek sekundy. W miedzyczasie (tzn pomiedzy tymi 3-5 sekundami ) gra też nie śmiga mi jakoś rewelacyjnie.:( Nie pomagają ani zmiana sterowników ani zmiejszenie detali ( pomiędzy filtrowaniem x16 a x 2 nie widać zadnej różnicy w ilości FPS a gra przycina tak samo ). Reinstalowałem nawet system... i nic. Mam oczywiście zainstalowane najnowsze patche do gry. Dodam może jeszcze że zasilacz też raczej nie jest powodem ( Corsair 450w ). Być może mam trefną karte graficzną? ( sprawdzałem mój konfig w programie 3d Mark 06 - 10555 punktów... czy to ok na taką konfigurację? )Dzięki za ew. rady:)
 
Z tego co widać tutaj, Twój wynik w 3DMarku mieści się w normie. Eksperymentowanie z ustawieniami AF i AA daje znikome efekty. Jeżeli już zmniejszać detale to przede wszystkim oświetlenie, trawę i cienie.Poza tym Twoja karta to w rzeczywistości GF 8800 GT ze zmienioną nazwą, na tej stronie jest test tej karty w Wiedźminie (wersja 1.2) w rozdzielczości 1280x1024 przy użyciu procesora Phenom 9500. Prawdopodobnie będziesz musiał zmniejszyć rozdzielczość.PS. Próbowałeś zainstalować najnowsze sterowniki do procesora?
 
Dzieki za odpowiedź. Niestety nie pomaga nic. (sterowniki do procka o których nie miałem pojęcia że istnieją też ). Zmniejszyłem wszystkie detale na minimum a rozdzielczość na 1024x 768. Poza tym że gra wygląda bardzo źle :) to nadal "chrupie" że aż oczy bolą. Coś mi się wydaje że Wiedźmina będę musiał sobie odpuścić. ( Niektóre tytuły np: CoD 4 śmigają że aż miło...)
 
Pentium Dual Core 2140 @ 1,6 GHz, GeForce 9600 GT 512, 4 GB GoodRam @ 800 MHz, Win XP, później Vista, obecnie Seven. Wiedźmin Edycja Rozszerzona wyłatana najnowszym patchem śmiga stabilnie na maksymalnym maksymalu aż milo, bez żadnych zaciachów zarówno w trakcie gry, jak i w przerywnikach. Po podkręceniu proca na 3 GHz nie widać różnicy.
 
lokrum said:
Dzieki za odpowiedź. Niestety nie pomaga nic. (sterowniki do procka o których nie miałem pojęcia że istnieją też ). Zmniejszyłem wszystkie detale na minimum a rozdzielczość na 1024x 768. Poza tym że gra wygląda bardzo źle :) to nadal "chrupie" że aż oczy bolą. Coś mi się wydaje że Wiedźmina będę musiał sobie odpuścić. ( Niektóre tytuły np: CoD 4 śmigają że aż miło...)
Tak po prawdzie to Twój problem bardziej pasowałby tu. Poeksperymentuj jeszcze z driverami do płyty głównej, DirectX, ew. wyłącz EAX w opcjach dźwięku . Ewentualnie jak masz Vistę możesz przejrzeć ten wątek. A jak masz Windows XP, dodaj w boot.ini pod [operating system] /noexecute=optin /numproc=4 /3GB. PS Na angielskim forum widziałem podobny problem z Vistą, pomogła zmiana na XP (więcej informacji tutaj[/url.]
 
MIK@'EL dzięki za link. Poszperam, może znajdę odpowiedź. Co do drugiego linka to odpada bo mam XP własnie. Jeśli chodzi o drivery.. mam najnowsze we wszystkich przypadkach. ( po to też robiłem reinstalacje żeby mieć pewność że nie gryzą się ze starymi ). Kurcze jak czytam, że na 9600 Gt i słabszym procesorze od mojego gra śmiga to mam ochotę policzyć na głos do dziesięciu i iść na długi spacer:)
 
Cóż a ja mam dosc problematyczna sprawe... sprzęt nastepujacy:Intel Pentium dual core T 4200 2GHz4GB ramGeforce GT 120 M 1GB pamieciWindows 7 x 64I przechodze do sedna sprawy: na bagnach, w wyzimie - tnie sie jak diabli... (no moze bez przesady ale widac, że od czasu do czasu obraz nagle skoczy w biegu, a jak dluzej pogram i natkne sie na pare potworkow to juz normalnie przycina) na maxie, na średnich chyba też (mimo wszystko maksowalem jakosc tekstur), a na minimalnych to stwierdzilem ze przedzej umre niz bede na takich grać...
 
@ lokrum - Spróbuj jeszcze z tą modyfikacją boot.ini z mojego poprzedniego posta.PS. Powinienem się domyśleć, że masz XP po ilości pamięci (3,25 GB to przeca 4GB w interpretacji XP).
 
MIK@'EL - przerobiłem Boot.ini i lipa. Gra nadal ma zaciachy ( kilka sekund dość płynnie a potem stop na ułamek sekundy i tak cały czas... irytujace. Dziwne jest to ze gra zachowuje się tak na każdych ustawieniach. Obojetnie czy max detale i 1650x 1080 rozdziałka czy też 800x 600 i wszytko na minimum. Nie widać różnicy w fps-ach (jak na moje oko)
 
To już nie wiem jak Ci pomóc. :( Może kto inny będzie miał lepsze pomysły.PS Sprawdź czy nie masz czegoś innego uruchomionego w tle (komunikator, p2p itp.), co by pożerało zasoby kompa. Możesz jeszcze spróbować podkręcić procesor (Wiedźmin jako taki wielordzeniowości nie obsługuje - lepszy efekt daje zwiększanie zegara niż ilości rdzeni).PPS FPS-ów nie mierz na oko - użyj Frapsa.
 
A próbowałeś defragmentację dysku i rejestru? Takie zaciachy zdarzają się wtedy, gdy gra musi doczytywać dużo z dysku i jest to utrudnione przez znaczne pofragmentowanie danych. Sprawdź obydwa przypadki i powiedz czy pomogło :)
 
Nie pomogło...:( Ech... dzięki za pomoc! Do tematu może jeszcze kiedyś wrócę ale na teraz to mnie za bardzo już zmęczył...:) . Czas w końcu w coś pograć! :)
 
Witam...Posiadam AMD Phenom X4 9550 / 2.2 GHz (64x)Kartę NVidia GeForce 9100 256.0 MB (zintegrowana)6GB RAM-u. DDR2 SDRAM ( 800.0 MHz )Zainstalowalem wlasnie Wiedzmina ER, pobralem patch-a 1.5, oraz pobralem najnowsze sterowniki karty graficznej. Niestety zeby gra sie nie zacinala musze grac na niskiej jakosci z drobnymi zmianami (np zaznaczone rozmycie tla) lub na zanizonej jakosci sredniej. Proszę o pomóc i radę co robić, ew. Jaka rozdzielczosc, jakosc itp...Mój komputer przewyższa nawet rekomendowane wymagania a tu takie coś...(lol tak mi sie wydaje xD) Pozdrawiam
 
Keygern said:
Kartę NVidia GeForce 9100 256.0 MB (zintegrowana)
I oto przyczyna wszelkich problemów. Komputer przewyższa wymagania tylko w kwestii procesora i pamięci, z grafiką jest już dużo gorzej.
 
Witam.Otóż na forum jest dużo tematów,ale jakoś nie widzę takiego,w którym ludzie by pytali czy gra im pójdzie,no chyba że na jakiejś 4 stronie jest ;PW poniedziałek będę miał nową kartę graficzna i chciałem zapytać na jakich detalach i czy płynnie pójdzie mi Wiedzmiń.Konfiguracja :GF 9500GT 1024mb2GB ramprocek 2x 2.01ghz ale mam napisane,że dual procesor,czyli tak naprawdę coś tam więcej :pTak,wiem że instnieje strona system req~ lab ale jak już napisałem,będę miał kartę dopiero w poniedziałek,więc niemam jak sprawdzić.Z góry thx za poświęcenie 5 min na odpisanie :p[size=10pt]Scalam z odpowiednim tematem którego lekturę polecam.I.PS. witaj na forum ;)[/size]
 
Nie wiem czy czytałeś ,ale w technologi niektórym w tym i mi(kiedyś) chodził na maksach na 7600. więc na 9500 powinien śmigać tylko jak u każdego lekko się ciąć na wyzimie handlowej.Ale to wina lokacji i chyba musi się ciąć.
 
Ten temat jakby specjalnie do tego stworzony:http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=2332.0;topicseen ;D Chyba, że chodzi Ci o W2, ale jego wymagań jeszcze nie widać na horyzoncie tak jak zapowiedzi :peace:
 
Mikel said:
I oto przyczyna wszelkich problemów. Komputer przewyższa wymagania tylko w kwestii procesora i pamięci, z grafiką jest już dużo gorzej.
Ok dzieki za odpowiedz ... zamierzam za jakis czas kupic karte graficzna :D i podrasowac mojego kompa na wyscie wiedzmaka 2 :D P.s: na jakich ustawieniach polecasz grac oraz jaka karte polecasz kupic (przystosowaa do gier oczywiscie) w rosadnej cenie.Pozdro
 
Top Bottom