Wiedźmin3-problem z uruchomieniem.

+
Status
Not open for further replies.
Owszem GOG. Zapomniałem tam również dopisać, że internet wtedy działa wolno lub się w ogóle nie ładuje - czyli resecik bo nic typu alt+f4 nie działa.
 
Last edited:
Owszem GOG, zapomniałem tam również dopisać, że internet wtedy działa wolno lub się w ogóle nie ładuje - czyli resecik bo nic typu alt+f4 nie działa.
Zacznij od wyłączenia antywirusa / podobnego oprogramowania.
 
Zacznij od wyłączenia antywirusa / podobnego oprogramowania.
Wyłączyłem antywirus, odpaliłem - nic z tego. Nic się nie dzieje + po chwili nie ma internetu, wszystko stoi w miejscu, nie można poruszać ikonami na pulpicie. Jedyne co mogę robić to ruszać kursorem myszy.

Internet jako tako "jest". Ale nic się nie chce załadować i po chwili wszystko stoi, nie działa alt+f4, del, itd.
 
Zobacz, czy ten sam problem pojawia się przy uruchamianiu gry bezpośrednio z katalogu na dysku, tj. z pominięciem Galaxy.
 
Okej, teraz zweryfikuj czy zauważysz jakieś nienaturalne wartości w menedżerze zadań podczas uruchamiania gry. Mówię tutaj głównie o zużyciu czasu procesora, ewentualnie pamięci.

Uruchom skrót CONTROL + SHIFT + ESCAPE, pojawi się menedżer zadań. Przejdź do zakładki "pokaż procesy", potem kliknij na "pokaż procesy wszystkich użytkowników" i posortuj je po zużyciu czasu procesora. Przesuń sobie to okienko tak, żebyś widział je cały czas... i spróbuj uruchomić grę.
 
Hmm, nic szczególnego się z użyciem procesora się nie działo, czasem dochodziło do 52%. Tak jak mówiłem przy próbie wyłączenia procesu witcher3.exe(~206 000 k) menadżer zadań nie odpowiadał, nie działał internet (choć na pasku był dostępny), pomógł tylko reset.
 
Tak jak mówiłem przy próbie wyłączenia procesu witcher3.exe(~206 000 k) menadżer zadań nie odpowiadał, nie działał internet (choć na pasku był dostępny), pomógł tylko reset.
GOG już się włącza, ściągnęło aktualizacje do pewnego momentu, a teraz błędy pobierania, powód: brak miejsca na dysku, mimo że ten dysk ma 260gb.
Wiedźmin się ściągnął ale jak klikam na ikonkę "play" to nic się nie dzieje, i próbując po jakimś czasie zminimalizować to mi zacina komputer.

Sprawdź czy gra została zainstalowana/zaktualizowana poprawnie poprzez opcje weryfikacji w GOG Galaxy. Jeśli przy próbie weryfikacji pojawią się błędy, albo nic ona nie da, to czytaj dalej.

Pomysł może i kuriozalny, ale coś mi się wydaje że problem może leżeć po stronie dysku. Mógłbyś przeskanować dysk tym programem: www.hdtune.com/files/hdtunepro_560_trial.exe. Albo tą wersją: www.hdtune.com/files/hdtune_255.exe (Po starcie programu wybierz dysk na którym znajduje się gra, po czym wejdź w zakładkę "Error Scan" i naciśnij "Start"). Program "HdTunePro" jest w wersji testowej, za pełną trzeba zapłacić, ale spokojnie pokaże jeśli na dysku są jakieś błędy. Później możesz sprawdzić prędkość dysku w zakładce "Benchmark" (Uwaga! Jeśli używasz dysku HDD to prędkość powinna liniowo maleć wraz z postępem testu, wynika to z budowy dysku i najzwyczajniej w świecie nie powinieneś się tym przejmować).
Jeśli rzeczywiście dysk jest uszkodzony to może dochodzić do takich scen o których piszesz. Jeśli program nie wykaże żadnych uszkodzonych sektorów i jego prędkość jest akceptowalna to problem raczej na pewno leży po stronie software i powinieneś poczynić kroki by system oczyścić, a w ostateczności postawić na nowo.
 
Last edited:
Sprawdź czy gra została zainstalowana/zaktualizowana poprawnie poprzez opcje weryfikacji w GOG Galaxy. Jeśli przy próbie weryfikacji pojawią się błędy, albo nic ona nie da, to czytaj...

Hmm, zaznacza mi na żółto ID: 05,C4,C5, z tego 05 pisze, że ma uszkodzone sektory. Co to może oznaczać?
 
Co to może oznaczać?

To oznacza, że dysk jest już na ostatniej prostej. Ogólnie spotkać się możemy z dwoma rodzajami uszkodzonych sektorów. Pierwszym jest sektor uszkodzony logicznie, który można naprawić. Drugi to sektor uszkodzony fizycznie, którego nie da się naprawić, można jedynie go "wyłączyć".
Może to być przyczyną Twoich problemów, ale nie musi. Osobiście używałem dysku z mnóstwem uszkodzonych sektorów i jakoś to było, ale w końcu padł. Jednym z wyjść jest naprawa , lub wyłączenie tych uszkodzonych sektorów, ale w końcu zaczną się tworzyć nowe(o ile uszkodzenie jest fizyczne), aż dysk padnie całkowicie. Do takiej naprawy mógłbym polecić Ci program MHDD, ale jego obsługa jest dosyć trudna dla mniej obeznanych użytkowników. Forum na którym użytkownik ładnie opisał używanie programu. Osobiście kupiłbym nowy dysk, ale jak napisałem wcześniej, nie musi być to przyczyną Twoich problemów. Tych uszkodzonych jak widać trochę jest - to daje do myślenia. Prędzej czy później wymiana będzie konieczna.
W tym momencie, według mnie oczywiście, jeśli chciałbyś sobie pograć w Wiedźmina, to powinna pomóc ponowna instalacja gry (nie usuwając tej aktualnie zainstalowanej). Możliwe że gra jest zainstalowana w obszarze w którym występują te uszkodzone sektory, więc pojawiają się takie błędy przy uruchomieniu gry. Sprawa dyskusyjna, nie wiem co konkretnie jest źródłem problemu, obstawiam dysk, bo nic innego nie powinno powodować takich sytuacji o których pisałeś wcześniej.
 
Last edited:
Błędy typu 05 i C5 są w tym przypadku najważniejsze. Świadczą o problemach z sektorami(niestabilność, relokowanie itp). Jest ich trochę więc świadczyć to może o uszkodzeniu wielu z nich. Program już sam Cię o tym powiadomił informacją na samym dole okna "The drive has damaged sectors". Skan programem MHDD mógłby powiedzieć znacznie więcej, ale jak już napisałem jest to dosyć ciężki w obsłudze program, a przynajmniej nietypowy dla wielu osób. Podtrzymuje dalej to co napisałem wcześniej. Możesz spróbować pokombinować z instalacją tak żeby ominąć jakoś te sektory, ale nie gwarantuje, że nie trafisz na kolejne. + Nie wiem na 100% czy to jest problemem, ale sporo na to wskazuje.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom