Wiedźmińska Gra Karciana -- FAQ

+

Burza46

CD PROJEKT RED
Wiedźmińska Gra Karciana -- FAQ



Szukacie odpowiedzi na nurtujące Was pytania? Znajdziecie je w naszym oficjalnym FAQ do GWINTA.

Jeśli macie dodatkowe pytania lub sugestie, możecie podzielić się nimi z nami w komentarzach poniżej.
 
W FAQ w akapicie poniżej na końcu jest "...zapraszamy tutaj": Brakuje odnośnika, który by przeniósłby nas do strony z opisanymi zasadami.
Jakie są zasady gry w GWINTA? Skąd mogę dowiedzieć się o nich więcej?
Gra zostanie wydana z pełnym, interaktywnym samouczkiem, nad którym obecnie pracujemy. Jeśli jednak już teraz chcesz dowiedzieć się więcej o zasadach gry, zapraszamy tutaj.

Błąd jest również w akapicie gdzie opinie zapisane są jako "opninie"
Dlaczego musicie testować GWINTA? Czy nie był dostatecznie przetestowany w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon?
Choć główne zasady są zbliżone do Gwinta znanego z Wiedźmina 3, GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana to zupełnie inna gra. Dodaliśmy całkowicie nowe elementy, takie jak grafiki na kartach, ich efekty dźwiękowe, ale przede wszystkim skupiliśmy się na mechanice trybu rywalizacji między graczami -- została ona stworzona od podstaw. Dlatego właśnie przeprowadzamy testy bety i będziemy wdzięczni za Twoje opninie na jej temat.

transakcji zamiast "transkacji"
Czy potrzebuję połączenia z internetem żeby zagrać w GWINTA?
Połączenie z internetem będzie wymagane do dokonywania transkacji w grze oraz pobrania kampanii dla jednego gracza (jak tylko obie opcje zostaną udostępnione).

się zamiast "sę"
Czy muszę znać gry karciane, by w pełni cieszyć się GWINTEM?
Nie musisz! Podstaw gry w GWINTA nauczysz w mniej niż 15 minut. A jeśli zdecydujesz się grać często i eksperymentować z różnymi taliami i strategiami, zauważysz różne możliwości i taktyki, niedostępne dla początkującego gracza. Dlatego właśnie uważamy, że GWINT to gra przyjazna nowym graczom, która jest jednocześnie wyzwaniem dla tych bardziej zaawansowanych.
 
Last edited:
1. Aby graç w multiplayer na PS4 będzie trzeba wykupić abonament Play Station 4?

2. Istnieje szansa na włączenie do cross-play właśnie konsoli Sony?

3. Czy w dodatkach będziecie również dodawać nowe elementy do pełnej kampanii fabularnej? Nowe zadania, wątki?

4. CDP Red planuje zorganizować jakieś turnieje Gwinta z atrakcyjnymi nagrodami?
 
Pozdrawiam Szanownych Programistów CD Projekt RED!Mam do Was dwie prośby.Dobrze by było,gdybyście pomogli ukraińskim graczom przypomnieć sobie ich język ojczysty,dlatego proszę Was zrealizować pełną ukraińską lokalizację.Druga prośba będzie...Szczerze mówiąc wstyd mi mieć do Ciebie i do Twojej twórczości roszczenia,ale projekt graficzny gry karcianej "Gwent" najlepsza taka jaka jest przedstawiona w Wiedźmin 3 Dziki Gon,więc lepiej było by projekt graficzny przerobić na taki,który jest przedstawiony w grze Wiedźmin 3 .Muzyka ,szczerze z całego czystego ukraińskiego serca,polecam tworzyć tylko kompozytorów Wiedźmina i Percival.Bardzo szanuję twórczość CD Projekt RED i Pana Andrzeja Sapkowskiego.Mam nadzieję, że jednak zwrócić uwagę na ten komentarz.Przepraszam,jeśli Cię uraziłem.Pozdrawiam!Jeśli coś jest nie jasne to napisz mi o tym.Dziękuję.Dziękuję Ci za Wszystko!CD Projekt RED-Dziękuję Ci !!!
 
Mam pytanie które już zadałem ale nie otrzymałem odpowiedzi.Skoro kampania będzie w odcinkach to znaczy że będzie ona płatna ? (jako mikrotransakcja ?)
 
Nurtuje mnie pewne pytanie :)
Przejrzałam FAQ i pytania, które pojawiły się w powyższym temacie, ale wydaje mi się, że na swoje nie natrafiłam.
Czy będzie można wybrać gracza, z którym zechce się grać? Na przykład kogoś znajomego? :) Dzięki!
 
Czekam na najważniejszą i jasną deklarację twórców, której nie znalazłem w FAQ. Czy stracę swoje karty po wyjściu finalnej wersji i czy postęp gry nie będzie wyczyszczony. Nie chcę wydawać teraz pieniędzy ani farmić leveli jeżeli wszystko ma zostać stracone. Mógłbym już teraz wydać kilka stów i studio mogło by na tym zarobić, ale dopóki niema oświadczenia ja i pewnie wielu innych graczy wstrzyma się z zakupami.

Mam świadomość, że parametry kart mogą zostać zmienione w celu zbalansowania gry, to mnie akurat znacznie mniej martwi. Najważniejsze na co czekam, to kwestia resetu postępów i posiadanych kart. Jeżeli powiecie jasno drodzy Redzi, że wszystko zostanie zachowane, to $$$ posypią się szerokim strumieniem.

Pozdrawiam. :)
 
Last edited:
Mariano86;n6868210 said:
Czekam na najważniejszą i jasną deklarację twórców, której nie znalazłem w FAQ. Czy stracę swoje karty po wyjściu finalnej wersji i czy postęp gry nie będzie wyczyszczony. Nie chcę wydawać teraz pieniędzy ani farmić leveli jeżeli wszystko ma zostać stracone. Mógłbym już teraz wydać kilka stów i studio mogło by na tym zarobić, ale dopóki niema oświadczenia ja i pewnie wielu innych graczy wstrzyma się z zakupami.

Mam świadomość, że parametry kart mogą zostać zmienione w celu zbalansowania gry, to mnie akurat znacznie mniej martwi. Najważniejsze na co czekam, to kwestia resetu postępów i posiadanych kart. Jeżeli powiecie jasno drodzy Redzi, że wszystko zostanie zachowane, to $$$ posypią się szerokim strumieniem.

Pozdrawiam. :)

Zostało kilkukrotnie powiedziane już przez Administratora. Wszystkie beczki jakie zakupisz w zamkniętej becie zostaną Ci zwrócone gdy już gra wyjdzie. Właśnie ze względu na to, że cały progres jest resetowany.

 
Beczki zostaną zwrócone, a co z pyłem? Jako nagrody za wygrane, dostajemy złoto które wydajemy na beczki i fragmenty kart które wydajemy na karty. Rozumiem, że wydane fragmenty kart również zostaną nam zwrócone?
 
Zostaną zwrócone beczki kupione za prawdziwe pieniądze, nie za złoto. Przynajmniej ja tak wnioskuję z FAQ.
"Jeżeli będziemy czyścić postęp graczy, zwrócimy Ci liczbę Beczek z Kartami kupioną za prawdziwe pieniądze."
 
Pośpieszyłem się rzeczywiście, mój błąd. Czy to oznacza, że gdy gra wyjdzie, to będę musiał zdobywać wszystko od nowa?

--- Zaktualizowano 03-11-16, 18:38 ---

Zaczynam się martwić...
 
Last edited:
No jest to Zamknięta Beta więc nie każdy ma możliwość zdobywania kart. Chyba uczciwie będzie jak na starcie wszystkie konta będą wyczyszczone by każdy miał tą samą talie.
 
No chyba jednak nie, zakładając że za poświęcone pieniądze beczki będą zwracane, a za poświęcony czas nie. Ze niby piniądz bardziej wartościowy jest niż czas? Ergo nie, uczciwe to by nie było.
 
willow565;n6870690 said:
No chyba jednak nie, zakładając że za poświęcone pieniądze beczki będą zwracane, a za poświęcony czas nie. Ze niby piniądz bardziej wartościowy jest niż czas? Ergo nie, uczciwe to by nie było.

A to taka nie za bardzo roszczeniowa postawa? Nie chcesz wydawać pieniędzy nie wydajesz, ale jak wydasz to Ci zwrócą - to źle? A jeżeli Ci szkoda czasu, to po prostu nie graj, nikt nie zmusza. Nie jesteś testerem na posadzie, któremu się płaci za testowanie. Robisz to z własnej woli, oni dają fun w postaci dostępu do bety a Ty feedback na temat zauważonych błędów. Według mnie to uczciwy układ.
 
Gdzie napisałem że szkoda mi czasu? Jak uruchamiasz bete to masz napisane, że w razie resetu gry straty zostaną wynagrodzone, nie ma tam mowy o pieniądzach. Z palca sobie to wyssałem? Nie było nigdzie powiedziane że "Gdy gra wyjdzie z bety, resetujemy twój progress i grasz od nowa" stąd moje zastrzeżenia. Teraz przynajmniej wiem żeby się nie napinać na te 3 lvle dziennie bo to i tak przepadnie.
 
W FAQ jest jasno napisane że beczki które zakupiliśmy za prawdziwe pieniądze zostaną nam zwrócone, a co z beczkami kupionymi za złoto zdobyte w grze? To że stracę swój lvl to pewne, ale czy opłaca mi się teraz farmić golda za 2 poziomy każdego dnia na beczki?
Była mowa o tym że nasze straty zostaną sowicie nagrodzone, tylko co to dokładnie oznacza? chodzi tu o same beczki czy nasz ogólny postęp? opłaca się nam poświęcać jak najwięcej czasu na gre czy nie będzie miało większego znaczenia to czy gramy 5h dziennie czy 2h tygodniowo, bo każdy po restarcie dostanie to samo?
 
VonMaster;n6876140 said:
Była mowa o tym że nasze straty zostaną sowicie nagrodzone, tylko co to dokładnie oznacza? chodzi tu o same beczki czy nasz ogólny postęp? opłaca się nam poświęcać jak najwięcej czasu na gre czy nie będzie miało większego znaczenia to czy gramy 5h dziennie czy 2h tygodniowo, bo każdy po restarcie dostanie to samo?

Teoretycznie po każdej becie postęp jest czyszczony, aby wszyscy mieli równe szanse. Co do zwrotu beczek zakupionych za realną kase to ich zwrot w pełnej wersji jest oczekiwany i dobrze że to jest jasno potwierdzone. A co z beczkami kupionymi za złoto zdobyte w grze? Niektórzy zdobędą ich więcej inny mniej. Rozum podpowiada że zapewne za nie przy resecie zwrotu juz nie będzie, ale nie ukrywam że chciałbym, aby ten czas spędzony w grze -> zwycięstwa -> złoto -> beczki, w jakiejś formie też do mnie wróciły :) (choć nie próbuje się oszukiwać że w takiej ilości jaką się zakupi w becie)
 
Wydaje mi się że gdzieś było napisane że ten czas będzie zrekompensowany ale na pewno nie 1:1 bo z drugiej strony ci którzy dostali się do bety mieliby namacalną przewagę nad tymi którzy zaczną grać w dniu premiery.
 
Keymaker7;n6876300 said:
Teoretycznie po każdej becie postęp jest czyszczony, aby wszyscy mieli równe szanse. Co do zwrotu beczek zakupionych za realną kase to ich zwrot w pełnej wersji jest oczekiwany i dobrze że to jest jasno potwierdzone. A co z beczkami kupionymi za złoto zdobyte w grze? Niektórzy zdobędą ich więcej inny mniej. Rozum podpowiada że zapewne za nie przy resecie zwrotu juz nie będzie, ale nie ukrywam że chciałbym, aby ten czas spędzony w grze -> zwycięstwa -> złoto -> beczki, w jakiejś formie też do mnie wróciły :) (choć nie próbuje się oszukiwać że w takiej ilości jaką się zakupi w becie)

Też uważam że zwrot beczek za złoto w tej ilości w jakiej je dostaliśmy to przesada, bo do końca bety może ich być i kilkaset, Niemniej byłoby miło jakby CDPR podało informacje za co konkretnie i w jakiej ilości będą nagradzali po becie (szczególnie że zadeklarowali że będą rekompensaty), bo niektórzy będą ciułali te beczki myśląc że wszystkie je dostaną z powrotem a potem spotka ich niemiła niespodzianka.
Kolejna kwestia to nabijacze złota za GG podczas poddawania walk. Często się z tym ostatnio spotykam i obawiam się że dzięki takiemu zachowaniu CDPR zrezygnuje ze zwracania beczek za golda, nawet jeśli wcześniej mieli to w planach.
Pytanie więc pozostaje, czy opłaci się nam poświęcać więcej czasu na grę podczas closed bety?

 
Ciułaczy za poddawanie? W sensie że co, przeciwnik wchodzi do gry, poddaje ją i liczy na gg? Co za ludzie, nie wierzę. Rozwiązaniem byłoby wprowadzenie możliwości dania GG dopiero po ekranie końcowym czyli jeżeli przeciwnik się poddaje, nie ma szans na gg. Tak, wiadomo że w niektórych sytuacjach okazuje się że mam słabą rękę i i tak nie wygram... to spasuj człowieku i czekaj aż przeciwnik wygra. Moim zdaniem lepsze rozwiązanie.
 
Top Bottom