Wiedźmińskie miecze

+
Wiedźmińskie miecze


Wierzę w miecz. Jak widzisz, noszę dwa. Każdy wiedźmin ma dwa miecze. Nieżyczliwi mawiają, że ten srebrny jest na potwory, a ten z żelaza na ludzi. To oczywiście nieprawda. Są potwory, które można ugodzić wyłącznie srebrnym ostrzem, ale istnieją i takie na które działa tylko żelazo. Nie Iola, nie każde żelazo, ale wyłącznie te, które pochodzi z meteorytu. (...) Możesz, oczywiście, że możesz wziąć mój miecz do ręki. Widzisz, jaki lekki? Nawet ty unosisz go bez trudu. Nie dotykaj ostrza, skaleczysz się. Jest ostrzejsze niż brzytwa. Musi takie być.

...
Oto efekt wielogodzinnej pracy mojej oraz mojego taty (za co bardzo, bardzo mu dziękuję, bo okazał się prawdziwym mistrzem miecznictwa!).
Projekt poszczególnych elementów był wykonany w CorelDrawie, a następnie wypalany za pomocą wypalarki plazmowej.
Każda część była ręcznie szlifowana szlifierką kątową, głowice oraz jelec stalowego miecza były oksydowane. Obydwa miecze są wykonane z blachy stalowej, srebrny polerowany na lustro papierami ściernymi z rosnącą ziarnistością.

Link do galerii



Mały kolaż z różnych faz pracy nad projektem. Tworzenie było rozłożone na wiele miesięcy. Pierwszy projekt głowni miecza srebrnego powstał w lutym 2013 roku.

 
Oho czyli Twój tajny projekt wreszcie ujrzał światło dzienne :). Gratuluje robota fachowa. Pozdro dla ojca.
 
Panie weź zawrzyj gębę i bierz moje Korony!
A tak serio to będziesz kombinował coś z pochwami i pasem do nich czy nie bardzo?
Z krytyki powiem tylko, że projekt srebrnego kosiora z W1 nie ma sobie równych i nie potrafię odżałować że nikt nie podjął się rekonstrukcji tejże wersji, ale to tylko moja opinia.
 
Last edited:
Z krytyki powiem tylko, że projekt srebrnego kosiora z W1 nie ma sobie równych i nie potrafię odżałować że nikt nie podjął się rekonstrukcji tejże wersji, ale to tylko moja opinia.

Jak to nie. Ne mam na podorędziu linka, ale swego czasu widziałem replikę srebrnego miecza z W1. Co prawda wykonana była chyba z drewna ale zawsze coś.
 
Tak. Było takie coś. Też nie mogę tego znaleźć (chyba źle szukam). Dodam, że ta drewniana replika prezentowała się wcale ładnie. :)
 
Prezentują się zacnie. Od strony wizualnej jest naprawdę bomba! Ale jak z wyważeniem? Czy może były robione tylko i wyłącznie w celu ozdobnym czy jednak idzie nimi przeciąć arbuza? :D
 
Prezentują się zacnie. Od strony wizualnej jest naprawdę bomba! Ale jak z wyważeniem? Czy może były robione tylko i wyłącznie w celu ozdobnym czy jednak idzie nimi przeciąć arbuza? :D
Obydwoma można kogoś zabić, są bardzo ostre. Ale wyważaniem się nie bawiłem, srebrny jest naprawdę dosyć lekki, ale do stalowego nie ma co podchodzić z jedną ręką.
 
@Rustine - fantastyczna robota. Wyobrażam sobie te miecze wiszące na ścianie i opowiadanie o nich gościom ... "Spójrzcie, oto dwa miecze wiedźmińskie. Są na potwory i na potwory w ludzkiej skórze (.. ) Nie dotykaj dziecko, są bardzo ostre" :D
Absolutne unikaty, gratuluję!
 
Świetnie wyglądają, genialna robota. Chociaż można by zastąpić materiał na rękojeści stalowego miecza na skórzany, teraz trochę wygląda jak rączka od roweru :D
 
Top Bottom