Wiedźmińskie oczy - niedopatrzenie twórców?

+
Mnie właśnie wkurza sprawa oczu. Bo ja tam ani nie widzę kocich, ani innych żółtków tylko jakby... białą iskierkę, co wygląda co najmniej debilnie.
 
A, też mam takie "coś". Wygląda to tak, jakby niedokładnie "zespolili" oczy w resztą Wiedźmina i coś by prześwitywało.Podobnie miała się sprawa w niekiedy w Voyage Century - niekiedy robiły się przerwy między rękami, a resztą ciała i w tych miejscach było "biało" :p.
 
Dorwall said:
A mnie to w sumie nie przeszkadza... Prócz I aktu inny Witcherzy się nie pojawiają.
A Berengar? (Witcherzy :) )Oczy innych wiedźminów to imo kwestia, która powinna być rozwiązana w następnym patchu/rozszerzeniu.
 
cyprien said:
Mnie właśnie wkurza sprawa oczu. Bo ja tam ani nie widzę kocich, ani innych żółtków tylko jakby... białą iskierkę, co wygląda co najmniej debilnie.
cyprien said:
A, też mam takie "coś". Wygląda to tak, jakby niedokładnie "zespolili" oczy w resztą Wiedźmina i coś by prześwitywało.Podobnie miała się sprawa w niekiedy w Voyage Century - niekiedy robiły się przerwy między rękami, a resztą ciała i w tych miejscach było "biało" :p.
dopisuje sie do panów z problemem oczu. nawet chciałem sie parę razy przyjrzeć oczętom ale nie bardzo tam coś widać.
 
Aran said:
co nie zmienia faktu, że wiedźmini mieli pionowe źrenice, wszyscy, w wyniku Zmian
czytales ksiazke ?? bo cos mi sie nie wydaje wiedźmini mogli sie "bawic" zrenicami i dostowowywac je do swiatla jak tylko chcieli
 
Mo
Kamol said:
czytales ksiazke ?? bo cos mi sie nie wydaje wiedźmini mogli sie "bawic" zrenicami i dostowowywac je do swiatla jak tylko chcieli
Mogli. Jest taka scena w której Geralt udaje oślepionego słońcem i zabija niespodziewającego się przeciwnika - w rzeczywistości po prostu zwężył źrenice.
 
shakazulus said:
Może jednak się mylę, ale w "Mieczu Przeznaczenia" gdy Gerwant walczy pod Brokilonem z Levecqiem( chyba to coś takiego było) to wyraźnie jest napisane, że zwęził źrenice, czyli wcześniej miał jakieś niewąskie. Zresztą wiele osób traktowało go jak normalnego człowieka, chociażby królowa Meve, podczas pasowania go na rycerza, przy tak charakterystycznej cesze jak permanentnie kocie oczy coś by jednak skojarzyła. Oczy wiedźmińskie( no bo kto jeszcze takie miał) + włosy + miecz na plecach i wrzaskliwy poeta który chędoży wszystko co na drzewo nie ucieka dawałyby razem tylko jedno rozwiązanie, a Geralt był wszak doścć znany.
lepiej bym tego nie ujął;d
 
PrawdziwyGerald said:
Mo
PrawdziwyGerald said:
czytales ksiazke ?? bo cos mi sie nie wydaje wiedźmini mogli sie "bawic" zrenicami i dostowowywac je do swiatla jak tylko chcieli
Mogli. Jest taka scena w której Geralt udaje oślepionego słońcem i zabija niespodziewającego się przeciwnika - w rzeczywistości po prostu zwężył źrenice.
no jak uciekal z Ciri
 
Przede wszystkim jest ogromne niedopatrzenie w filmiku intro... Otóż Geralt walczy ze strzyga w ciemnosci -> jakie powinien miec zrenice? Cale czarne! A tymczasem ma zwezone w wasiutkie szparki... przeciez nic by nie widzial! bylby slepy! kolejna rzecz... nei wiem czemu kiedy tworcy chcieli pokazac "strasznosc" wiedzmina pokazywali go ze zwezonymi oczami... IMO zrenic rozszrzone na cale oczy sa o wiele straszniejsze!
 
on ma takie oczy bo to efekt mutacjiW kziążkach pisze że nie liczni mogli wytrzymać jego spojrzenie dziwnych oczu
 
No dobra, panowie szlachta... Co na to powiedzą REDzi?Z oczami w grze ewidentnie jest coś nie tak... Czy uważają, że należyałoby wprowadzić jakąś poprawkę?Powiedzcie, czy da radę poprawić sprawę oczu?
 
Te "kocie" oczka to wynik działania eliksirów (źrenice się zmniejszają i pozwalają lepiej reagowac) Oni nie pili eliksirów przynajmniej nie było dego widac.
 
Norovgath said:
Te "kocie" oczka to wynik działania eliksirów (źrenice się zmniejszają i pozwalają lepiej reagowac) Oni nie pili eliksirów przynajmniej nie było dego widac.
Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem. Jak żle, to wybacz mi "sprostowanie":Wiedźmini mieli oczy z pionową źrenicą na stałe. To był efekt mutacji, dzięki któremu mogli kontrolować ich szerokość. Dlatego też dziwię się umieszczeniu w grze eliksiru Kot, ponieważ Wiedźmini powinni zawsze móc widzieć w ciemności. To był jeden z atutów, dzięki któremu "przewyższali" ludzi.
 
W Krwii Elfów wyrażnie jest opisane jak Geralt używa eliksiru (przyp 'kota'), żeby lepiej widzieć i słyszeć nocą. Te kocie oczy owszem były wynikiem mutacji, u jednych widoczne bardziej u drugich mniej. Przez to wiedźmini mieli lepszą akomodację od normalnych ludzi, ale nie pozwalalo im to widzieć w zupełnych cienościach, a już na pewno nie na spory dystans. Dlatego istniała potrzeba posiłkowania się eliksirem.pozdrawiam
 
Faktycznie... Wiesz, z Sagą rozprawiłem się już jakiś czas temu, więc mogę nie pamiętać. Dzięki za przypomnienie!Aha... Co do mutacji - Geralt został poddany szczególnym mutacjom i jego oczy były bardzo "kocie" - to akurat pamiętam doskonale z książek.
 
ale wiedźmin był innym wiedźminem niż wszyscy może redzi sobie tak wyobrazili niedokończoną mutacje wiedźmina
 
Modywieniak said:
Dlaczego ze wszystkich wiedźminów w grze tylko Geralt ma kocie oczy? Wczoraj przyglądałem się oczom Vesimira, Lamberta i Eskela, a wcześniej zaglądałem w okrągłe źrenice Berengara. Jedyny wiedźmin, który również miał "kocie" oczy to anonimowy zabójca, który napada na Foltesta w końcowym filmiku. Co o tym sądzicie??
Wyc zytaliscie kiedys ksiazke?Geralt, bardzo dziwnie znosil mutacje (wiedzminska), dla tego tez nie posiada pigmentu we wlosach, gdy jego adrenalina wzrasta jego oczy rpzechodza transformacje w "gadzie oczy", posiada poped seksualny (w przeciwienstwie do wszystkich wiedzminow u ktorych proba ziol przebiegla pomyslnie ;D), am uczucia i pamieta twarz matki.
 

SaLi

Forum veteran
Kuraa said:
Wyc zytaliscie kiedys ksiazke?Geralt, bardzo dziwnie znosil mutacje (wiedzminska), dla tego tez nie posiada pigmentu we wlosach, gdy jego adrenalina wzrasta jego oczy rpzechodza transformacje w "gadzie oczy", posiada poped seksualny (w przeciwienstwie do wszystkich wiedzminow u ktorych proba ziol przebiegla pomyslnie ;D), ma uczucia i pamieta twarz matki.
Ziol?Traw raczej :p
 

Similar threads

Top Bottom