Wielka Gra w Night City - quiz cyberpunkowy

+
Wielka Gra w Night City - quiz cyberpunkowy

Po zażartych dyskusjach postanowiliśmy uruchomić quiz - sztuk jeden. Poniżej zasady:

Zadajemy pytania związane z dowolną muzą: film fabularny, anime, literatura (w tym komiksy), gry komputerowe - z zakresu rozumianego jako cyberpunk, ale bez ortodoksji... czyli science-fiction "z elementami" również będzie pasowało. Można wklejać zdjęcia bądź posiłkować się opisem.

Odpowiedź poprawna premiowana jest "megabajtem" (zamiast 1 punktu = 1 MB), autor właściwej odpowiedzi zadaje swoją zagadkę.

Format punktacji:
1 MB - nick

Uzupełnienie.

Punktację zawsze umieszczamy w poście z zagadką - najpierw punkty, potem pytanie. Nie wstawia się punktów przy potwierdzaniu odpowiedzi.


Gramy do 3 podpowiedzi, jeśli po trzeciej nikt nie poda prawidłowego rozwiązania w ciągu doby, pytanie zadaje osoba, która zdobyła poprzedni punkt.
Jeśli po upływie doby nie padnie żadne pytanie, zadanie zagadki przechodzi na poprzednią osobę, która poprawnie odpowiedziała.

Wszelkie problemy proszę zgłaszać moderacji.

I bez spamu :)

Hm?

----------------------
I zagadka, na pierwszy ogień oraz rozgrzewkę.

Kultowe pierwsze zdanie z kultowej powieści - poproszę cytat, tytuł i autora (nadużywam słowa "kultowy", wiem, ale w tym wypadku czuję się uprawniona)
 
Siur :) Zadajesz.

E:
Znaczy dokładniej to: Niebo nad portem miało kolor monitora nastrojonego na nieistniejący kanał. ale nie bądźmy czepliwi.
 
1 MB - acid_burned


Z pamięci klepłem, na szczęście bardzo nie odbiegało.


to taka zagadka też przejdzie?
któż to jest na zamieszczonym obrazku
dotatkowy pierniczek ode mnie dla osoby, która mi wyjaśni brak uśmiechu u pana

Pozwoliłam sobie uzupełnić punktację.
zi3lona
 
To Cibo (pani) i Killy (pan) z Blame! Wydaje mi się, że Killy uśmiecha się tylko jak zabija, ale nie pamiętam już, dawno to było.
 
1 MB - acid_burned
1 MB - Dominik D

Proste zadam. Pod jaką nazwą pierwotnie znana była (post)cyberpunkowa gra wideo tworzona obecnie przez francuskie studio dla Capcomu?
 
To też będzie proste, bo z telefonu piszę. Tytuł gry, która z taktycznej strategii zmieniła się niedawno w fpsa.
 
2 MB - acid_burned
1 MB - Dominik D, mike_


To też w sumie łatwe. Stopień, imię i nazwisko głównej bohaterki Ghost in the shell?

Przypominam o wpisywaniu punktacji.
zi3lona
 
Nie żebym się czepiał ale "major" to nie jej oficjalny stopień, tylko pseudonim/nick. ;P
 
2 MB - acid_burned
1 MB - Dominik D, mike_ , Herman

W takim razie poproszę o wymienienie imion androidów które uciekły z Marsa w Łowcy Androidów(filmie).


Po raz kolejny przypominam - proszę umieszczać punktację w poście z zagadką.

zi3lona
 
Top Bottom