Wiersze...

+
Lord Koniu said:
Grafik, poeta, gratuluje Galdor
Może nie od razu grafik i poeta, ale zawsze ;)
Walu de Rive said:
Winszuję. Wysyłałeś to gdzieś? Mi podoba sie bardzo. Tylko czemu teraz? Mógłbym to podesłać pewnej osobie 14
Hmmm -wysłałem ;) W końcu link jest do Elixiru. Zresztą serdecznie tam zapraszam ;)A komu konkretnie (Na PW)
Korgan said:
Galdor ocena 5 wiersze są fajne szczególnie początek i koniec..
Dzięki.
 
Galdor said:
Odsłaniam przed wami mą duszę cierpię katusze tylko pełne myśli objawienie przyniesie mi ukojenie
Galdor dziwne ale już oceniłem drugi raz ten wiersz wiesz co? fajny błąd na stronce
 
Korgan said:
Galdor dziwne ale już oceniłem drugi raz ten wiersz wiesz co? fajny błąd na stronce
Wiem, ale ocena ważna tak bardzo nie jest -> liczą się dla mnie bardziej opinie pisane...
 
Krytykiem to ja nie jestem ale ogolnie mi przypadly do gustu. Jak widze nie ja jeden na tym forum cos pisze, z ta tylko roznica za ja pisze wiersze nie posiadajace rymow oraz nigdzie ich nie zamieszczam ( i nie mam zamiaru)Wiersze? Hmmm - czy to służy czemuś? - nie wiem czy bylo to celowe pytanie ale odpowiem na nie z mojego punktu widzenia. To musi czemus sluzyc chocby i zwyklemu przelaniu mysli na "papier" odziewajac je w piekne szaty. ( nie ma to ak odpowiedz "bez odpowiedzi")
 
Meciuk said:
z ta tylko roznica za ja pisze wiersze nie posiadajace rymow oraz nigdzie ich nie zamieszczam
Zauważ, że niektóre moje praktycznie rymów nie mają. Co do umieszczania - umieść, nabiorą dla ciebie nowego znaczenia.
Meciuk said:
nie ma to ak odpowiedz "bez odpowiedzi"
Są najlepsze, dyplomatyczne ;)
 
Galdor said:
Co do umieszczania - umieść, nabiorą dla ciebie nowego znaczenia.
Pozyjemy zobaczymy. Ale jakos mnie nigdy nie ciagnelo zeby ktokolwiek poznal teksty ktore pisze (chodzi oczywiscie o wiersze, gdyz czesc mojej prozy jest ogolnie dostepna w formie opowiadanai jakie tworzylem wraz z grypa zapalencow)
 
Podzielam opinię większości - wiersze są dobre, a nawet bardzo dobre. Mimo, iż wierszy nie czytam prawie wcale, więc moją opinią się proszę za bardzo nie przejmować...
 
nie wiem czy podzielam opinię większości. sądze że są niezłe (byłem na tej stronie) , ale musisz zrozumiec że widok poezji przyprawia mnie o mdłości
 
hm... no tak...potwierdzam są niezłe...ale mam trochę awersję do poezji nierymowanej, czyli pisanej prozą...jakoś tak nie przepadam za nią...
 
Ja zacząłem pisać pierwsze wiersze i opowiadania ok.1995r. Miałem wtedy 6 lat.do dziś mam caly swój zbiór,który widziała i czytała tylko moja babcia i 2 wiersze przytoczyłem w szkole na lekcji. Paniu uznała mnie wtedy za bardzo inteligentnego chłopca i powiedziała,że wyrosnę na dobrego pisarza,w sumie to się chyba nie myliła bo z wypracowań i innych tekstów mam zawsze dobre oceny :}. Przytocze 2 wiersze z roku 1995r.(nie śmiać się :} ) "Dzień Zaduszny"W tym dniu idziesz na cmentarzBól przybija ci do sercaNie możesz myśleć o niczymTylko o tych których już nie maO tych co tu spoczywająZapalisz zniczBukiet pięknych kwiatów na grobach twych bliskich "Jesień"Jest WrzesieńNadeszła JesieńKolorowe liście na ziemię spadłyJaskółki i bociany odleciałyTak jak chciałyDo ciepłych krajówTam gdzie słońce paży i praży Do tych dwóch mam szczególny sentyment Innych nie będę pisał bo się wstydzę :} [ tutaj był dialog]
 
No to ja zarzucę czymś swoimNa początek coś na poprawę humoru:ŚmierćOstrza błysk, chwila agonii.Ostatni akord serca symfonii.Koniec drogi, życia kres.Żywota sens to właśnie jest,By zanim nią dokona się,Osiągnąć cel i spełnić się.By czas jaki nam został dany,Nie był przez nas zmarnowany.Abym jak przyjdzie do mnie nocą,Z całą potęgą swą i mocą,Mógł przełamać więź między duszą i ciałem,Odejść wiedząc iż zrobiłem co chciałem.A potem...Życie po życiu?Drugie wcielenie?Poznanie Prawdy?W Pustce istnienie?Śmierć sądzi każdego według jednej miary,Lecz to co potem, to już kwestia wiary.Coś pozytywniejszego:przyjacielGdy trzeba wysłucha, gdy trzeba pocieszy,W potrzebie natychmiast z pomocą pośpieszy.Bezbłędnie rozumie, podziela twe zdanie,I zawsze w konflikcie po twej stronie stanie.To z tobą się bawi, rozmową rozśmieszy,I z twoich osiągnięć wraz z tobą się cieszy.A przy tym jest całkiem normalny.Taki jest właśnie przyjaciel idealny.Nie zgadza się często, bo inne ma zdanie,A jak coś źle zrobisz, to sprawi ci lanie.Nie pójdzie do kina, bo coś mu wypadłoI czwarty raz z rzędu wam wyjście przepadło.Lecz chociaż w przyjaźni czasami jest bierny,To ponad wątpliwość jest dobry i wierny.I w sercu o ciebie jest bardzo troskliwy.To właśnie, kochani, przyjaciel prawdziwy.I coś bliżej miłości:Wiersz popsutyPopsuto mi wiersz...Stali naprzeciw siebie,We dwoje, nieśmiali,Swe uczucia wzajemneW sercach ukrywaliPopsuto mi wiersz...Stali naprzeciw siebie,Każde z nich z maską na twarzy,Bojąc się, że jak któreś zacznie,Przypadkiem się sparzyPopsuto mi wiersz...A gdy wreszcie jedno do przodu ruszyło,Nic się nie stało, nic się nie zmieniło,Gdyż stanęło jedynie pół kroku zrobiwszy,Licząc iż drugie reszty się domyśliNie widząc jednak postępu żadnego,Wróciło z powrotem do miejsca swojegoI nadeszła prawdą paląca,Oni trwać tak będą bez końcaPopsuto mi wiersz - nie taki koniec im pisałemPopsuto mi wiersz - mimo iż źle nie chciałemPopsuto mi wiersz - złośliwie i podstępniePopsuto mi wiersz - co podkreśliłem na wstępieLecz jedna pocieszająca myśl przychodzi mi do głowy:Wiersz popsuty - to prawda, ale powstał nowy.
 
Okszim said:
No i napisałem taki przykładowy dialog Geralta z rybakiem,żeby spprawdzić czy nadawałbym się na "Redaktora Dialogów" do gry.W sumie moim znajomym się podoba,nawet bardzo,a co wy o tym sądzicie?
Mnie też się podoba, ale tak naprawdę bardziej nadaje się do opowiadania niż gry.Na grę jest za długi .Takie już wymogi rynku - nawet mi nie chce się siedzieć nad długimi dialogami...Ja piszę opowiadania od dwóch lat, ale wcześniej pisałem wypracowania i, powiedzmy, bawiłem się wtedy "konwencją".Zacząłem pisać no i... piszę.A u dołu jest adres, pod którym możecie znaleźć moje (po)twory.
 
Top Bottom