Wij i wiedzmini szkoły kota

+
Jakoś po tej nowej aktualizacji gra bardziej denerwuje niż sprawia frajdę. Jak nie wij to Scojatel i te głupie skoczki. Ta ich nowa karta za 12 prowizji to przegięcie. Królestwa Północy dostały dziadostwo w porównaniu z innymi nacjami Gryf i jakiś magik za 12 prowizji obie karty słabe, szkoda dla nich marnować miejsce w talii. Najgorsze jest to że jak coś jest mocniejszego to wszyscy to kopiują i grają tym samym. Kiedyś tak było z Nilfgardem i tym cholernym balem ściąganym z cmentarza, gdzie są te wszystkie grajki Nilfgardu jak go trochę osłabili to polecieli tam gdzie jest łatwiej banda buraków. A twórcy gry niech balansują to grę prędzej ten dziadowski bal od razu trzeba było osłabić i dać mu fatum a nie czekać rok czasu.
 
Jedno słowo Kontrola i ST nie ma. Każda frakcja ma odpowiednie do tego karty.
Obecnie najsilniejszą talią ST są nadal archetypy z gordem czy to symbioza czy kontrola na precyzyjnym.
No to czekam na twoje narzekanie na kolejne 4 frakcje z dodatku :) Zaczynam widywać ciekawy NG więc pewnie będzie następny...
ps.
Skoro wyszło coś nowego to ludzie grają tym nowym a nie starym jak świat krwawieniem z wampirami.
 
Jedno słowo Kontrola i ST nie ma. Każda frakcja ma odpowiednie do tego karty.
Obecnie najsilniejszą talią ST są nadal archetypy z gordem czy to symbioza czy kontrola na precyzyjnym.
No to czekam na twoje narzekanie na kolejne 4 frakcje z dodatku :) Zaczynam widywać ciekawy NG więc pewnie będzie następny...
ps.
Skoro wyszło coś nowego to ludzie grają tym nowym a nie starym jak świat krwawieniem z wampirami.
Hej Piotr, nie chce żebyś odebrał mojego postu jako wycieczki personalnej, ale zawsze bronisz rozwiązań gry, a nie starasz się uruchomić swojego zmysłu empatii w stosunku do mniej doświadczonych graczy i tych którzy grają okazjonalnie - nie wiedzą co się gra, nie wiedzą jaka jest meta czy nawet nie mają odpowiednich kart do zrobienia tego co radzisz. Dla takich graczy niektóre karty czy comba potrafią być bardzo irytujące także jak najbardziej rozumiem rozżalenie mandiego. Ja nawet nie rozumiem skrótów, których używasz :p
Oprócz tego co pisze mandi mnie masakrycznie wkur znaczy wkurza Kolgrim. Ja rozumiem gdyby raz dostał wzmocnienie wynikające z opisu, ale nie co rundę - to jest przegięcie. Tak samo wiedźmin szkoły kota, noż k... karta za 5 może być warta 16pkt - co za idiota to dopuścił to do gry?
I tak gra zamiast sprawiać frajdę jest frustrująca. Niech się potem nikt nie dziwi, że jest odpływ graczy, a nowi odbijają się jak od ściany.
 

Hod74

Forum regular
:p
Oprócz tego co pisze mandi mnie masakrycznie wkur znaczy wkurza Kolgrim
Bez przesady . Właśnie 10 minut skończyłem grę gdzie zwykłymi Zarodnikami za 4 pkt zredukowałem Kolgrima do 1 pkt. Wiadomo co rywal zagra na końcu i można się pod to przygotować. Grając vs inne talie nie trzymałbym tego na ręce a tak to on nawet mając ostatnie słowo już nie odrobił. Pamiętaj ,że ta talia opiera sie na wpychaniu Tobie towaru i poza Kolgrimem nie generuje punktów i nie ma też blokad . Więc samemu musisz być przygotowany na to ,że Kolgrim będzie rósł o 14 pkt nawet co rundę.
Wij to trochę trudniejsza sprawa bo tu wiele talii może nie mieć odpowiedzi ale wbrew pozorom były tu trudniejsze talie jak np Koszmar Iris bo to kiedyś było mega trudne do zatrzymania
 
Bez przesady . Właśnie 10 minut skończyłem grę gdzie zwykłymi Zarodnikami za 4 pkt zredukowałem Kolgrima do 1 pkt. Wiadomo co rywal zagra na końcu i można się pod to przygotować. Grając vs inne talie nie trzymałbym tego na ręce a tak to on nawet mając ostatnie słowo już nie odrobił. Pamiętaj ,że ta talia opiera sie na wpychaniu Tobie towaru i poza Kolgrimem nie generuje punktów i nie ma też blokad . Więc samemu musisz być przygotowany na to ,że Kolgrim będzie rósł o 14 pkt nawet co rundę.
Wij to trochę trudniejsza sprawa bo tu wiele talii może nie mieć odpowiedzi ale wbrew pozorom były tu trudniejsze talie jak np Koszmar Iris bo to kiedyś było mega trudne do zatrzymania
Masz dużo racji, ale moje subiektywne odczucie jest takie, że dali ciała z tym dodatkiem. Z wcześniejszymi nie miałam aż takiego bólu tyłka.
 
Właśnie dostałem cynk że to pan Piotr projektuje te przegięte karty a potem ich broni jak ognia :) Na stos z nim rozpalmy święty płomień :) Trzeba tu zrobić w końcu porządek z wijem, Kolgrimem i tymi skoczkami z nowego dodatku tak dalej nie będzie. Teraz my ustalamy co dana karta robi i ile kosztuje przejmujemy władzę.
 
Pamiętaj ,że ta talia opiera sie na wpychaniu Tobie towaru i poza Kolgrimem nie generuje punktów i nie ma też blokad .
To zależy jaka talia. NG potrafi robić pkt "między wierszami" choćby zamieniając alchemikiem karty przeciwnika ze swoimi. Mentor też zwykle generuje duzo pkt.
 
@&*$^$^ Wija, tak trudno mu zabrać buffa z 3 na 2? Co za niezbalansowane gówneo ciągle na to przegrywam UWAGA grając kontrą mają 3 mocne karty kontrujące i blokadę... to sie w pale nie mieści żeby ta karta miała taka siłę, a wystarczy mautki nerf zeby ją zbalansować, porażka jakaś, wielka porażka gwinta, gadam o tym i nie tylko ja od miesiąca ponad, a ci dalej nie umieją zmienić cyferki 3 na 2... szacuenk do was jako jedynych ogarniętych twórców gier wyparował
 
Spokojnie Redzi zbalansują to w następnym patchu (mam nadzieję), który juź za kilka dni. Póki co mogę ci doradzić że możesz grać swarmem elfów na Czatowniczej zaszadzce z przesuwaniem. Ja nie miałem wtedy problemów z Wijem. Na wija musisz po prostu wygrać R1. Pas w R2 i grać długą R3 z silnikami przesuwającymi i Gezrasem. Ewentualnie możesz grać kontrolnym Scoia'tael z Sirocco, zakazanym rytuałem i mnóstwem kontroli. Jak będziesz mu zabijał oszluzgi i barbegazi (ogólnie zjadarki) to wij nie będzie taki duży. Ja jak przeciwnikowi zabijałem każdą konsumpcję to jego wij uróśł może do 18 pkt i jeszcze był zmuszany używać na niego lidera.
 
Jedno słowo Kontrola i ST nie ma. Każda frakcja ma odpowiednie do tego karty.
Obecnie najsilniejszą talią ST są nadal archetypy z gordem czy to symbioza czy kontrola na precyzyjnym.
No to czekam na twoje narzekanie na kolejne 4 frakcje z dodatku :) Zaczynam widywać ciekawy NG więc pewnie będzie następny...
ps.
Skoro wyszło coś nowego to ludzie grają tym nowym a nie starym jak świat krwawieniem z wampirami.
Masz w tym poście bardzo dużo racji. Symbioza to talia, którą aktualnie gra mi się najlepiej. Przy no unit decku, z devotion bardzo dobra kontrola oraz masa punktów. Siada nawet przy śmiesznym decku z Tasakiem i gordem na zbrodnie. Mam nadzieję tylko, że nic w tej kwestii nie zrobią i nie zmienia bo gra się naprawde przyjemnie :D
 
Top Bottom