Wkrótce koniec sezonu!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED
Wkrótce koniec sezonu!



Obecny sezon rankingowy zakończy się 7 lutego o 13:00, co oznacza, że jeszcze przez 5 dni możecie pracować nad swoją pozycją w rankingu!

Nagrody za koniec sezonu zostaną rozdane następnego dnia (8 lutego), razem z aktualizacją balansującą grę i początkiem piątego sezonu rozgrywek rankingowych.
 
Mam szczerą nadzieję że aktualizacja będzie bogatsza pod względem zmian balansujących rozgrywkę od tego co mogliśmy zaobserwować podczas otwartego PTR.
 
Progress w postępie newsów jest ale za mały, takie info musi lecieć tydzień przed aby było tak jak trzeba :)
 
Miesięczne sezony są zdecydowanie za krótkie. Patche z nową zwartością co miesiąc, ale sezony co dwa. Nie da wbić dobrej pozycji w rankingu i pro ladderze w takim czasie, a szkoda coś z tego odpuszczać.
 
Wy chyba nie jesteście do końca poważni. Ostatni sezon trwał przeszło dwa miesiące, obecny 27 dni, a system MMR pozostał właściwie ten sam. W efekcie góra ~200 graczy będzie miało tym razem szansę na wbicie GM-a... Z pewnością macie wszystko ŚWIETNIE przemyślane. Poczekajcie jeszcze do 7 lutego godz. 12:59 i wtedy ogłoście przedłużenie sezonu. To będzie w Waszym stylu...
Może warto byłoby ruszyć głową zawczasu, zamiast pisać potem kolejny list otwarty? Nie wiem jak u innych, ale mój kredyt zaufania się wyczerpuje.
 
Last edited:
Reunion33;n10392472 said:
Miesięczne sezony są zdecydowanie za krótkie. Patche z nową zwartością co miesiąc, ale sezony co dwa. Nie da wbić dobrej pozycji w rankingu i pro ladderze w takim czasie, a szkoda coś z tego odpuszczać.


Jakby tak było to pierwsza połowa nie miała by w sumie znaczenia bo i tak meta się zmieni przed faktyczną walka o ranking a co do braku czasu na ranking i pro ladder no to akurat fakt ale z drugiej strony jak ktoś nie ma na to czasu to w 99% przypadków i tak nie ma szans żeby powalczyć o sensowne miejsce na pro ladderze




Calubao;n10392512 said:
Wy chyba nie jesteście do końca poważni. Ostatni sezon trwał przeszło dwa miesiące, obecny 27 dni, a system MMR pozostał właściwie ten sam. W efekcie góra ~200 graczy będzie miało tym razem szansę na wbicie GM-a... Z pewnością macie wszystko ŚWIETNIE przemyślane. Poczekajcie jeszcze do 7 lutego godz. 12:59 i wtedy ogłoście przedłużenie sezonu. To będzie w Waszym stylu...
Może warto byłoby ruszyć głową zawczasu, zamiast pisać potem kolejny list otwarty? Nie wiem jak u innych, ale mój kredyt zaufania się wyczerpuje.

Od dawna była mowa że sezony będą trwały 1 miesiąc jest pare dni mniej niż pełny miesiąc właśnie dlatego że poprzedni trwał dłużej niż powinien przez "fail świąteczny" teraz pare dni ucieli za miesiąc pewnie też to zrobią żeby wyrównać do równego miesiąca

A to że mało osób wbije GM`a no to chyba dobrze że najlepszą możliwą range nie będzie wbijał każdy pierwszy lepszy gracz?
 
areq21;n10392522 said:
Od dawna była mowa że sezony będą trwały 1 miesiąc jest pare dni mniej niż pełny miesiąc właśnie dlatego że poprzedni trwał dłużej niż powinien przez "fail świąteczny" teraz pare dni ucieli za miesiąc pewnie też to zrobią żeby wyrównać do równego miesiąca
A to że mało osób wbije GM`a no to chyba dobrze że najlepszą możliwą range nie będzie wbijał każdy pierwszy lepszy gracz?

Nie, niedobrze. Jeśli w danym sezonie szansę na wbicie GM-a ma pięciokrotnie mniejsza liczba graczy niż w sezonie poprzedzającym, to jest w tym rażąca niekonsekwencja.

A te "parę dni mniej niż pełny miesiąc" ma wbrew pozorom ogromne znaczenie, bo każdy taki dzień oznacza szansę na przekroczenie magicznej granicy 4.5k MMR dla kilkunastu graczy. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że w poprzednim sezonie liczba GM-ów była czterocyfrowa, a w chwili, gdy piszę te słowa, jest ich zaledwie 22 (sic!).
 
Last edited:
Calubao;n10392592 said:
Nie, niedobrze. Jeśli w danym sezonie szansę na wbicie GM-a ma pięciokrotnie mniejsza liczba graczy niż w sezonie poprzedzającym, to jest w tym rażąca niekonsekwencja.

A te "parę dni mniej niż pełny miesiąc" ma wbrew pozorom ogromne znaczenie, bo każdy taki dzień oznacza szansę na przekroczenie magicznej granicy 4.5k MMR dla kilkunastu graczy. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że w poprzednim sezonie liczba GM-ów była czterocyfrowa, a w chwili, gdy piszę te słowa, jest ich zaledwie 22 (sic!).

Tak była 4 cyfrowa co jest patologia i oby więcej się do nie zdarzało. Te parę dni kiedyś i tak "uskubią" a lepiej to zrobić od razu poza tym dla ludzi w top i tak większe znaczenie ma miejsce a nie GM którego mogą zdobyć innym razem
 
areq21;n10392622 said:
Tak była 4 cyfrowa co jest patologia i oby więcej się do nie zdarzało. Te parę dni kiedyś i tak "uskubią" a lepiej to zrobić od razu poza tym dla ludzi w top i tak większe znaczenie ma miejsce a nie GM którego mogą zdobyć innym razem

Z całym szacunkiem, nie używaj słów, których nie znasz. Patologią nazywamy odstępstwo od normy, a przez ostatnie trzy sezony normą było, że circa tysiąc graczy (co przy sześciocyfrowej liczbie biorących udział w becie bynajmniej nie wydaje się wartością wygórowaną) uzyskiwało status GM-a. Ergo jeżeli coś jest patologią, to stan, w którym ta liczba nagle ulega kilkukrotnemu zmniejszeniu.
 
Tak z innej beczki, ciekawe czy będzie przewidziana zmiana ilości pktów potrzebnych do zdobycia rang. W obecnej formule przez 1 miesiąc ciężko wbić R21, czyli praktycznie 0 szanse dobicia na pro ladder.
 
Last edited:
A skąd oni mogą wiedzieć jaką punktację dać w miesięcznym sezonie? Samo policzenie punktów po miesiącu z poprzednich sezonów nie przejdzie, bo zupełnie inny grind jest w ostatnie dni.
Zmiana była zapowiadana dosyć dawno, a dodatkowo na reddicie widziałem bodajże wypowiedź kogoś od Redów, że będą analizować punktację i wprowadzać ew. zmiany, bo potrzebują danych ( nie mogę znaleźć linka niestety ). Po to jest właśnie beta, dla eksperymentów, jak ci się kredyt zaufania wyczerpuje, to sobie odpuść i wróć po wydaniu pełnej wersji.
Wielka mi norma, przez 3 sezony... teraz jest nowa norma i będzie usprawniana. Więc nie używać słów które znasz, w złym kontekście.
 
Calubao Z całym szacunkiem nie obrażaj innych. Redzi doskonale wiedzieli, że mniej osób wbije gma w tym sezonie i na podstawie tych statystyk zmodyfikują naliczanie punktów. Może samemu warto byłoby ruszyć głową zamiast wylewać żale i przy okazji wyzywać innych?

Nie wiem po co też to "(sic!)", uważasz, że nie zrozumiemy co jest puentą twojej wypowiedzi i musisz to podkreślić? Wygląda to strasznie nieprofesjonalne, zwłaszcza kiedy jednocześnie rzucasz takimi zwrotami jak "ergo" i "circa".

Z innej beczki, jak rozumiem tobie samemu nie udało się osiągnąć swojego celu na ten sezon? Nie martw się, po zmienieniu przelicznika w następnym sezonie ci się uda :) A brak sukcesu w jednym sezonie to nie koniec świata.
 
Marat87 To prawda, że miesięczne sezony były zapowiadane od dosyć dawna i z pewnymi komplikacjami należało się liczyć. Wątpię jednak, by tak radykalne uszczuplenie grona graczy z 21. rangą było efektem pożądanym. Rozumiem także, że próba zaradzenia tej sytuacji poprzez mieszanie w systemie MMR przy tak krótkim sezonie mogłaby przynieść więcej szkód niż pożytku i na tym polu do Redów żadnych pretensji nie mam. Ale można było przynajmniej nie pogarszać sytuacji. Decyzja o skróceniu miesięcznego sezonu o tych kilka kluczowych dni jest dla mnie zupełnie niezrozumiała; wydaje mi się wręcz bezmyślna.

Akuumo Bądź tak miły i przytocz mi choćby jeden cytat, w którym kogokolwiek zwyzywałem.

"(Sic!)" było po to, by podkreślić, że przytoczona przeze mnie liczba jest prawidłowa (np. nie "zgubiło" mi się zero na końcu). Jeśli według Ciebie wygląda to "nieprofesjonalnie", to... cóż, jakoś jestem się w stanie z tym pogodzić. ;)
 
Calubao;n10392712 said:
Z całym szacunkiem, nie używaj słów, których nie znasz. Patologią nazywamy odstępstwo od normy, a przez ostatnie trzy sezony normą było, że circa tysiąc graczy (co przy sześciocyfrowej liczbie biorących udział w becie bynajmniej nie wydaje się wartością wygórowaną) uzyskiwało status GM-a. Ergo jeżeli coś jest patologią, to stan, w którym ta liczba nagle ulega kilkukrotnemu zmniejszeniu.

Tak 4 cyfrowa liczba GM była patologią bo wcześniej oscylowała w 200-400 nagły wzrost o 2/3x jest patologią najlepszym dowodem jest to że top 1000 wbijałem a czasem i wyżej a gma nie więc jak najbardziej moje stwierdzenie było prawdziwe
 
No to teraz, na 4 dni przed końcem sezonu, liczba GM-ów wynosi zawrotne 25. Mam nadzieję, że jesteś zadowolony.
 
No nie, wiadomo. GM to powinien być rozdawany za darmo... albo lepiej. Na drodze losowania! To jest myśl. Wylosujmy kto dostanie GM. I oczywiście niech to będzie co najmniej 1000 osób. Ktoś nie wbił GMa i wielkie żale na forum, że GM powinien być po staremu do wbijania, żebym właśnie "ja" mógł go sobie wbić.
 
Calubao;n10394252 said:
No to teraz, na 4 dni przed końcem sezonu, liczba GM-ów wynosi zawrotne 25. Mam nadzieję, że jesteś zadowolony.

Tak jestem nawet patrząc na to że pewnie i tym razem go nie wbije mimo że brakuje mi jakoś 30 miejsc żeby go mieć
 
Śmieszy mnie to rozżalenie. Nie dałeś rady wbić 21 rangi? Nie płacz i nie rzucaj błota w CDPRED. Kiedyś było łatwiej, teraz ciężej, z pewnością będziemy mieli zmianę w naliczaniu punktów rankingowych...

A teraz zdradzę Wam moje osobiste zdanie w tym względzie - w obecnej formie, uważam że sezon powinien trwać co najmniej kwartał. I już tłumaczę dlaczego. Obecnie zdecydowałem się na eksperyment i postanowiłem grać gry rankingowe jedną i tą samą talią, tyle samo meczów dziennie. Efekt - jednego dnia przeskoczyłem z rangi 18 do 20. Drugiego - spadłem do poziomu niemal 17.
Śmieszny fakt:
1. W ciągu tych dwóch dni, trafiłem w NIEMAL RÓWNEJ ilości na te same archetypy.
2. Pierwszego dnia zaczynałem jako pierwszy TYLKO w czterech pojedynkach mniej niż dnia drugiego.
3. każdego dnia tylko w jednym pojedynku dostałem rękę która uniemożliwiała rozgrywkę (4 i 5 niechcianych kart na ręce po wymianie)


Ergo - wyniki nie są abolutnie miarodajne. Pomijam fakt, że istnieje 3 mln możliwych kombinacji ręki startowej przy talii 25 kart. Obecnie OGROMNA część wyniku zależy od farta i tyle. Pytanie na kogo trafisz, kto zacznie i co dostaniesz na łapę. Dlatego rozumiem że komuś może być żal tej 21 rangi ale hej! Nikt mi nie powie, że w poprzednich sezonach 21 r to była kwestia Pure skilla.

Pozdrawiam serdecznie.
 
Seavro;n10394302 said:
No nie, wiadomo. GM to powinien być rozdawany za darmo... albo lepiej. Na drodze losowania! To jest myśl. Wylosujmy kto dostanie GM. I oczywiście niech to będzie co najmniej 1000 osób.

Sprowadzanie czyjejś wypowiedzi do absurdu i próba jej wyszydzenia to niezbyt uczciwy sposób prowadzenia dyskusji. Ale skoro mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem, niech tak będzie.

Nigdzie nie napisałem, że możliwość wbicia GM-a powinno mieć tysiąc osób. Pisałem za to, że sytuacja, w której z sezonu na sezon liczba graczy, którzy będą mieli szansę uzyskać 4.5k MMR, nagle ulega kilkukrotnemu pomniejszeniu, jest w moim odczuciu niefortunna, bo oznacza de facto zmianę reguł gry. Dalsze pogłębianie tej dysproporcji, poprzez skracanie sezonu o kilka dni, jest dla mnie niezrozumiałe. Skoro było zapowiadane, że sezon będzie trwać miesiąc, to powinien trwać miesiąc.
 
Last edited:
Top Bottom