Wkrótce koniec sezonu!

+
smykPL;n10421822 said:
Z całym szacunkiem kolego ale to nie miałoby znaczenia czy byłoby liczone od początku czy od 20 rangi. System zapamiętuje NAJWYŻSZY mmr jaki udało Ci się osiągnąć w danym sezonie a na początku ile byś nie grał to ten mmr jest niski. Zresztą tak samo można powiedzieć teraz, Ci co grają od początku i dużo, teoretycznie mają większe szanse osiągnąć lepszy wynik.

No ok masz rację, ale czy nie dochodziło by do takich sytuacji, że Ty mając zapisany i uzyskany poziom 4400 przestajesz grać spadasz na łeb i szyje, a następnie 100 innych graczy przewyższa Twój poziom, to jak wtedy z nagrodami ? Tych 100 osób dostaje powiedzmy nagrody za pierwszych 100 miejsc a Ty również? Bo kiedyś miałeś taką pozycję? Nagrody musiały by by chyba przyznawane za punkty w rankingu a nie za miejsca, chyba że dalej nic nie rozumiem :)
 
cosiestaoo widzę że już łapiesz powoli ;d jest dokładnie tak jak mówisz, nagrody są przyznawane tak samo jak teraz, na koniec sezonu, i dopiero wtedy jest sprawdzana Twoja pozycja. Jeśli miałbym najwyższy 4400 i przestał grać albo spadł do 4000 np tak jak mówisz a następnie 100 osób osiągnęłoby 4400+ to zwyczajnie wypadłbym z top100 ;)
 
Last edited:
smykPL Jak wtedy będzie pokazywana "faktyczna" pozycja w rankingu - miejsce, które się faktycznie posiada? Pytam, bo nie gram na ProLadderze i nie wiem jak to jest rozwiązane. I teraz powstaje sytuacja. Staram się walczyć o np. top 500 i wbiłbym 480 miejsce. I pytanie- czy cały czas muszę walczyć dalej, czy mogę już sobie odpuścić. Bo gdyby się okazało, że po zakończeniu sezonu jestem poza top 500 to byłbym zirytowany.

Pomijam tutaj fakt, że w takim modelu teoretycznie można polecieć nawet i o kilkaset pozycji do tyłu na koniec sezonu, bo ludzie będą cały czas walczyć, a tym samym tracić MMR.

Dlatego nie sądzę, żeby to był dobry pomysł. Jest mniej przejrzysty i prowadziłby do irytacji graczy, którzy nagle nie mieliby takich nagród jakie chcieli mieć i jakie pokazywał im ranking.

Dodatkowo taki system wspiera granie jak najwięcej - lepiej jest spróbować bez znaczenia czy się uda, czy też nie. Nic się nie ryzykuje, a w grach rankingowych powinien być element ryzyka.

Fakt, że nie spadamy z rangi, a co za tym idzie nie tracimy nagród za sezon według mnie jest wystarczający ;)
 
Last edited:
Wikli Faktyczna pozycja zawsze byłaby pokazywana na podstawie najwyższego osiągniętego mmr w danym sezonie a np w nawiasie byłby aktualny mmr jaki dany gracz posiada. Polecam zobaczyć jak wygląda ranking pro tutaj
https://masters.playgwent.com/en/ran...adder/season-3
W zwykłym laderze byłaby podana tylko ta pierwsza kolumna *MMR. Trzeba się trochę "napatrzyć" na tą cala tabelę żeby zrozumieć (trzeba też najechać na każdego gracza aby zoabczyć aktualny mmr danej frakcji), polecam, bo mam wrażenie po tym co piszesz że nie do końca rozumiesz.

Jeśli chodzi o nagrody za rangi to okej, a co z resztą którą interesuje jak najlepsze miejsce w top1000? Z jakiegoś powodu wprowadzili taki a nie inny system na pro więc dlaczego nie mieliby tego zrobić na normalnym ladderze? Kumaty z Ciebie gość, jak zrozumiesz dokładnie jak on działa to zobaczysz że jest to świetna opcja i nie ma tam miejsca na rzeczy o których piszesz.
 
Last edited:
Wikli;n10423402 said:
Bo gdyby się okazało, że po zakończeniu sezonu jestem poza top 500 to byłbym zirytowany.
W bardziej łopatologiczny sposób można by to wytłumaczyć tak: nie zapisywana jest Twoja najwyższa POZYCJA w rankingu, tylko najwyższy MMR jaki osiągnąłeś. Możesz na początku sezonu wbić top1, przy mmr powiedzmy 3700, ale i tak na koniec sezonu nic Ci to nie da, bo musisz osiągnąć i tak pułap około 4600 żeby faktycznie to top1 mieć.

Wikli;n10423402 said:
cały czas muszę walczyć dalej, czy mogę już sobie odpuścić.
- głównie własnie chodzi o to, żeby nie trzeba było "odpuszczać" i żeby walczyć do końca o lepszy mmr a nie zostawiać osiągniętego pułapu z obawy o stratę mmr przed zakończeniem sezonu
 
smykPL Czyli po prostu cały czas jest w rankingu najwyższy MMR, a ten obecny podany gdzieś w nawiasie? Przynajmniej taka sytuacja byłaby jednoznaczna.

smykPL;n10423552 said:
Jeśli chodzi o nagrody za rangi to okej, a co z resztą którą interesuje jak najlepsze miejsce w top1000? Z jakiegoś powodu wprowadzili taki a nie inny system na pro więc dlaczego nie mieliby tego zrobić na normalnym ladderze? Kumaty z Ciebie gość, jak zrozumiesz dokładnie jak on działa to zobaczysz że jest to świetna opcja i nie ma tam miejsca na rzeczy o których piszesz.

No to niech walczą, przecież nikt nie zabrania :D Według mnie nagroda powinna być wyzwaniem związanym z ryzykiem. Masz np. 520 pozycję, więc możesz zawalczyć o top 500, a możesz wylecieć z top 1000 jeżeli popełnisz błędy.

System, gdzie może być tylko lepiej jest jak dla mnie wadliwy i osobiście uważam, że lepiej dopasować ranking z ProLaddera do zwykłego.


michlu;n10423692 said:
głównie własnie chodzi o to, żeby nie trzeba było "odpuszczać" i żeby walczyć do końca o lepszy mmr a nie zostawiać osiągniętego pułapu z obawy o stratę mmr przed zakończeniem sezonu

Według mnie to jest dobre - budzi więcej emocji. A zwycięzcą nie jest osoba, która po prostu wbiła najwięcej punktów na farcie, czy też po prostu miała najwięcej czasu na farmienie. Trzeba się zastanowić przed rozegraniem pojedynku - gram o więcej, czy to już mi starcza?

To jak dla mnie znacznie lepsza opcja, niż po prostu "gram, bo nie mam nic do stracenia".
 
Patchu jest? Chyba nie ma... To i pewnie release notek też nie ma. Dajcie znać jak będzie i czy są release notki. To by dopiero było, jakby wyszedł patch a oficjalnych notek dalej by brakowało...
 
Keymaker7;n10424502 said:
Patchu jest? Chyba nie ma... To i pewnie release notek też nie ma. Dajcie znać jak będzie i czy są release notki. To by dopiero było, jakby wyszedł patch a oficjalnych notek dalej by brakowało...

A tak się pewnie skończy :p
 
Wikli Ja wiem że nikt nie zabrania tylko chodzi o sposób tej walki ;p To co mówisz jest niewątpliwie racją, aktualnie granie rankedów w takiej formie pod koniec sezonu będąc w top1000 na ewno przynosi więcej emocji niż by to było w formie którą ja proponuję tylko trzeba się zastanowić dlaczego jednak taki a nie inny system jest w pro. Widocznie redzi zdecydowali że tak jest lepiej więc może i tak powinno być na zwykłym. Rozumiem Twój punkt widzenia, jednak wielu graczy narzeka że jest trudno wbić określoną rangkę / top ileś tam a ten system byłby dużo przyjemniejszy. To już zależy czy Gwint ma być grą skillową na jaką się kreuje czy RNG fiestą. Tyczy się to zarówno samej rozgrywki jak i rankingu. Można to zobrazować tak że pro ladder to taki wyznacznik skilla a zwykły ladder na pewnym poziomie RNG.

Jeśli chodzi o końcówkę Twojej wypowiedzi to się nie zgodzę bo właśnie teraz w top są gracze którzy mieli więcej farta i wstrzelili się w dobry moment. W tabeli pro laddera dobrze widać kto jakim skillem dysponuje, Ci sami gracze co sezon podchodzą pod pułap 1500 mmr daną frakcją. Jak ktoś jest przeciętny czy słaby to zwyczajnie tego nie osiąga.

Wikli;n10424382 said:
zwycięzcą nie jest osoba, która po prostu wbiła najwięcej punktów na farcie, czy też po prostu miała najwięcej czasu na farmienie

Chodzi o to że system z ProLaddera który proponuję na zwykły ladder "całkowicie" wyklucza farta. Jeśli nie jesteś w stanie wbić na przykład 4500 mmr do którego potrzeba około 64 % WR to tutaj fart nie pomoże.
 
Last edited:
Warto zauważyć, że na Proladerze jest oddzielnie zliczany MMR z każdej frakcji i jest wyznacznik, że trzeba rozegrać co najmniej 100 meczy każdą, żeby otrzymywać pełny MMR z niej. Być może to jest przyczyną, dla której wprowadzono taki system na Proladerze. Jednak osobiście nie chciałbym wbijać 4-rema frakcjami po 100 meczy, żeby otrzymywać pełny MMR za pojedynki. Większość graczy pewnie miałaby podobne zdanie.
Nie wiadomo jak taki system sprawdziłby się bez tego elementu. Jeżeli chodzi o wstrzelanie sie w moment, to uważam, że nic by się nie zmieniło. Tylko po prostu można byłoby się więcej razy w ten moment wstrzelić - zająć sobie jakąś pozycję i się nie przejmować.
Generalnie oba te sposoby mają swoje wady i zalety. Z każdego część osób będzie nie zadowolona. Według mnie możliwość spadnięcia w rankingu jest po prostu korzystna.
 
Nie no oczywiście obowiązek grania wszystkimi frakcjami i zastrzeżenie o rozegraniu jakiegoś minimum meczy zostałyby pominięte z racji tego że to casual a nie pro. Sprawdzałby się tak samo jak na pro, nie widzę powodów aby miało tak nie być.

Nie zająć sobie jakąś pozycję tylko jak już to zająć sobie jakis mmr który każdy mógłby przebić w dobrowolnej chwili o ile dysponuje odpowiednim skillem. Koniec końców jest tak jak mówisz, każdy ma wady i zalety. Ja uważam jak już napisałem że jeśli Gwint to gra skilla ten system jest lepszy jeśli zostanie tak jak jest też nie będę płakał bo póki co to sobie radzę, pozdrawiam
 
Nie no, znowu to samo... Żadnego:

Sorry guys, we didn't manage to deliver patch on time, but we're working on it and you can expect it at 7pm today.

Nie, żadnego komunikatu, dwa razy przekładany czas aktualizacji... No serio, wystarczy komunikat...
 
Top Bottom