Wojna Krwi - Lyria - złote skrzynie

+
Zamiast wziąć mapę skarbu od znalezionego w jakimś kurniku bandyty utłukłem go. Nie wiedziałem, że to będzie skarb związany z bonusami do Gwinta. Czy istnieje możliwość zdobycia tego skarbu bez mapy czy muszę zaczynać grę od początku?
 
Zamiast wziąć mapę skarbu od znalezionego w jakimś kurniku bandyty utłukłem go. Nie wiedziałem, że to będzie skarb związany z bonusami do Gwinta. Czy istnieje możliwość zdobycia tego skarbu bez mapy czy muszę zaczynać grę od początku?
bez mapy nie zdobędziesz skarbu
 
Miałem to samo, szczerze mówiąc to trochę irytujące, że pewne decyzje moralne wpływają na takie elementy jak zdobywanie osiągnięć (wszystkie złote skrzynie) czy nagród do Gwinta (animowane karty).
 
Dobrze, że byłem ciekawy co właściwie dawała ta mapa i sprawdziłem na golu. Na razie ograne mam niespełna 2 godziny więc podejrzewam, że przewijając wszystkie dialogi zmieszczę się w niespełna godzinkę by ponownie dojść do miejsca w którym obecnie jestem. Brawo CDPR! Nie dość, że z obietnic samodzielnej gry wyszedł klasyczny "chwyt marketingowy" bo jest to wyłącznie kampania SP do Gwinta to jeszcze nie potrafiliście tak jej zaprojektować by bonusy do Gwinta można było zdobyć bez podejmowania wyborów moralnych. Bo wychodzi na to, że muszę mordercę puścić wolno by zdobyć bonus do Gwinta. No po prostu BRAWO!.
 

Lexor

Forum veteran
Na razie ograne mam niespełna 2 godziny więc podejrzewam, że przewijając wszystkie dialogi zmieszczę się w niespełna godzinkę by ponownie dojść do miejsca w którym obecnie jestem.

Polecam samemu co jakiś czas robić backupy plików z zapisem gry - bo sama gra na to nie pozwala. :(
 
@Lexor Cenna rada. I potem podmieniając pliki można cofnąć się do starego zapisu? Trzeba wyłączyć backup zapisów w chmurze który domyślnie jest włączony dla WK?
 

Lexor

Forum veteran
@Lexor Cenna rada. I potem podmieniając pliki można cofnąć się do starego zapisu? Trzeba wyłączyć backup zapisów w chmurze który domyślnie jest włączony dla WK?

Ja nie korzystam z zapisów w chmurze wiec nie wiem jak to jest, ale robię backupy plików na dysku do osobnych katalogów i zapisy można podmieniać bez problemu na wcześniejsze. Na pewno, myślę, warto zrobić backup zaraz na początku mapy i w momencie gdy z niej wychodzimy - dodatkowe backupy co jakiś czas też się często przydają. ;)

Mi się czasem coś "misklinęło" parę razy więc backup był wtedy dla mnie ratunkiem. :D

EDIT: Niby oczywiste, ale czasem można też próbować kliknąć na "X" / użyć Alt-F4, żeby wyjść z gry bez zapisu jak się coś źle kliknie, a gra jeszcze nie zdążyła się zapisać - parę razy się tym "uratowałem". ;)
 
Last edited:
@Lexor A które dokładnie pliki to zapisy rozgrywki? Bo nie znalazłem w katalogu z grą niczego co by się "save" nazywało :/
Post automatically merged:

Dobra znalazłem. Widzę, że zapisy do WK trzymają zupełnie gdzie indziej niż te ze wszystkich trzech części Wiedźminów. Gdyby kogoś to interesowało ścieżka wygląda tak w moim przypadku:
C:\Users\Duckingman\AppData\LocalLow\CDProjektRED\Thronebreaker\SaveData
 
Last edited:
Gdyby kogoś to interesowało ścieżka wygląda tak w moim przypadku:
C:\Users\Duckingman\AppData\LocalLow\CDProjektRED\Thronebreaker\SaveData

Dobrze, że już znalazłeś sam - ja tylko zaznaczę, że u mnie (Win7) ścieżka jest nieco inna, ale końcówka się zgadza ("Thronebreaker\SaveData") więc pewnie po niej bedzie najlepiej innym osobom szukać.
 
Szczerze powiedziawszy uważam podobnie, że to trochę nie w porządku aby karać/nagradzać graczy za wybory moralne w grze kartami premium z Gwinta - tym bardziej, że nie ma innej możliwości na ich zdobycie jak odblokowanie w WK. Przez tą decyzję też nie mam Kundli ze Spali i niejako muszę i chcę zagrać po raz drugi. Planuje dokonywać praktycznie za każdym razem innych wyborów niż za pierwszym razem, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Teraz jest łatwiej bo ludzie przechodzili WK wielokrotnie i znają wszystkie sekrety gry, ale jak ja grałem w dniu premiery to nic nie było wiadomo ;)
 
liczę na jakiś pacz umożliwiający powrót do krain po zakończeniu gry w celu zdobycia skrzynek
 
A ja nie pamiętam tego momentu gry i też mam kłopot.

Edit Moje pytanie jest następujące: Czy jak opuściłem jedną kartę bo nie miałem doń mapy to muszę zaczynać od nowa całą lokację?
 
Last edited:
Ja mam problem z tym że do szukania skrzyń muszę używać tyle zwiadowców że mi złota niestarcza. Ktoś mi może poradzić jak sobie z tym poradzić? Jak co to gram na średnim poziomie trudności.
 
Ja mam problem z tym że do szukania skrzyń muszę używać tyle zwiadowców że mi złota niestarcza. Ktoś mi może poradzić jak sobie z tym poradzić? Jak co to gram na średnim poziomie trudności.
Sam eksploruj to nie będziesz musiał płacić.
 
Top Bottom