Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści dostępna na Steam!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED
Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści jest teraz dostępna także na Steam! Możesz ją kupić na oficjalnej stronie gry na Steam.



Kupując Wiedźmińskie Opowieści na Steam każdy gracz otrzyma dodatkowo grę Wiedźmin: Edycja Rozszerzona (wersja Steam), a także oficjalną ścieżkę dźwiękową Wojny Krwi, grafiki koncepcyjne i inne.

Wersje na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One będą miały swoją premierę 4 grudnia.

Dodatkowe informacje na temat świata, postaci i rozgrywki znajdziecie na oficjalnej stronie gry — www.witchertales.com.
 
Last edited:
Czyli tyle było z ekskluzywa na GOG, dziwne, tym bardziej, że w taki właśnie sposób było to reklamowane. Nie mam jakiegoś szczególnego problemu z tym, że gry znajdują się na kilku platformach, ale pozostaje niesmak, gdy ktoś mówi jedno a wychodzi drugie.
 
Tyle z tej wyłączności dla Goga. Gorzej, że to raczej oznacza, że gra sprzedała się na gogu marnie :(

@Alicja. Czy kupując Wojnę Krwi na Steam będę mógł dostać bonusy do Gwinta na gogu czy to zamiast nich jest pierwsza część Wiedźmina?
 
gra sprzedała się na gogu marnie

Niekoniecznie. Według tej strony: http://gogstats.com/game/1297352383_thronebreaker-the-witcher-tales jest na 37 miejscu jeżeli chodzi o liczbę sprzedanych kopii na GOGu. Więcej mamy dowiedzieć się w przyszłym tygodniu: https://www.pb.pl/cd-projekt-niebawem-informacje-o-wojnie-krwi-945143

Czy kupując Wojnę Krwi na Steam będę mógł dostać bonusy do Gwinta na gogu czy to zamiast nich jest pierwsza część Wiedźmina?

Na steam nie ma bonusów z Gwinta.
 
Last edited:
Niekoniecznie. Według tej strony: http://gogstats.com/game/1297352383_thronebreaker-the-witcher-tales jest na 37 miejscu jeżeli chodzi o liczbę sprzedanych kopii na GOGu. Więcej mamy dowiedzieć się w przyszłym tygodniu: https://www.pb.pl/cd-projekt-niebawem-informacje-o-wojnie-krwi-945143

To chyba nie do końca tak. Gra w najlepszym swoim dniu sprzedaży była na 37 miejscu. Gra w świecie Wiedźmina, w sklepie który miał ją na wyłączność i reklamował na głównej, w mailach i gdzie się da nie miała ani jednego dnia top5, 10 czy nawet 20. 37 miejsce jak na razie to najlepsze co osiągnęła (obecnie spada). To chyba ciężko nazwać sukcesem. W tym świetle nie dziwi, że przed informacją dla inwestorów puszczają grę na steama. Będzie cały tydzień na podbicie statystyk sprzedaży w największym sklepie growym na świecie.
 
To chyba nie do końca tak. Gra w najlepszym swoim dniu sprzedaży była na 37 miejscu. Gra w świecie Wiedźmina, w sklepie który miał ją na wyłączność i reklamował na głównej, w mailach i gdzie się da nie miała ani jednego dnia top5, 10 czy nawet 20. 37 miejsce jak na razie to najlepsze co osiągnęła (obecnie spada). To chyba ciężko nazwać sukcesem. W tym świetle nie dziwi, że przed informacją dla inwestorów puszczają grę na steama. Będzie cały tydzień na podbicie statystyk sprzedaży w największym sklepie growym na świecie.
@Grenshinimo dobrze mówi. Gra jest na 37 miejscu w historycznym rankingu najlepiej sprzedających się gier na gog. Co do bieżącego rankingu bestsellerów to od ładnych paru tygodni jest top 1.
 

Wikli

Forum regular
Według mnie nie ma sensu rozważać, czy gra się dobrze sprzedała, czy też była niewypałem. Wiele wydawnictw udostępnia gry nie tylko na swojej platformie, ale też na steamie. Dla nas to dobra informacja - mogą pojawić się nowi gracze w Gwincie, co przełoży się na korzyść Gwinta.

Osoby, które lubią śledzić wyniki CDPR z pewnością ucieszą się z możliwości śledzenia statystyk wojny krwii:

https://steamcharts.com/app/973760
 
Last edited:
Dobry termin wybrali na to ogłoszenie. Piątek po zamknięciu giełdy gdy przed nimi 3 dni gdzie GPW będzie zamknięta. Jest szansa, ze przez te trzy dni sprzedaż będzie na tyle dobra, że we wtorek będzie można puścić informację do inwestorów, że koszty produkcji WK się zwróciły i uspokoić tym czasem pikowanie w dół wartości ich akcji jak ma to miejsce praktycznie od początków września (na dzień dzisiejszy spadek z 220 na 150 zł).
 
Czyli tyle było z ekskluzywa na GOG, dziwne, tym bardziej, że w taki właśnie sposób było to reklamowane. Nie mam jakiegoś szczególnego problemu z tym, że gry znajdują się na kilku platformach, ale pozostaje niesmak, gdy ktoś mówi jedno a wychodzi drugie.
Wynika zdecydowanie to z faktu, iż gra nie sprzedała się najlepiej i postanowiono podjąć taki krok, aby chociaż koszty produkcji się zwróciły.

To oczywiście zła wiadomość dla fanów gwinta. Raczej nie zobaczymy już kolejnego story innej tym razem frakcji jak zapowiadano.
 
Dobry termin wybrali na to ogłoszenie. Piątek po zamknięciu giełdy gdy przed nimi 3 dni gdzie GPW będzie zamknięta. Jest szansa, ze przez te trzy dni sprzedaż będzie na tyle dobra, że we wtorek będzie można puścić informację do inwestorów, że koszty produkcji WK się zwróciły i uspokoić tym czasem pikowanie w dół wartości ich akcji jak ma to miejsce praktycznie od początków września (na dzień dzisiejszy spadek z 220 na 150 zł).
To pikowanie nie ma nic wspólnego z Gwintem i Wojną Krwi tak samo jak wersja steam. CDR "chodzi" w rytm gamingu na światowych rynkach i nic ponad to.

Dla przykładu Take Two pomimo gigantycznego sukcesu RDR 2 dość słabo się zachowuje na giełdzie amerykańskiej.
Wynika zdecydowanie to z faktu, iż gra nie sprzedała się najlepiej i postanowiono podjąć taki krok, aby chociaż koszty produkcji się zwróciły.

To oczywiście zła wiadomość dla fanów gwinta. Raczej nie zobaczymy już kolejnego story innej tym razem frakcji jak zapowiadano.
Tak, bardzo źle się sprzedała. Jeszcze kilka miesięcy i sprzedaż będzie niedaleko dodatków do Wieśka na GOG. Jestem całkowicie przekonany, ze Redzi już wiedzą że stworzą następną część.

Wg mnie wypuścili grę na steam po ekskluzywności czasowej na gog tylko dlatego, żeby zebrać tą "niszę", której przeszkadza, że gra nie jest na steam. Większość sprzedaży po lepszej marży i tak przez gog pójdzie bo gra jest powiązana z gwintem i oferuje lepsze bonusy.
 
Last edited:
To pikowanie nie ma nic wspólnego z Gwintem i Wojną Krwi tak samo jak wersja steam. CDR "chodzi" w rytm gamingu na światowych rynkach i nic ponad to.

A gdzie ja pisałem cokolwiek, ze te spadki to wynik WK i Gwinta? Napisałem jedynie, że przez trzy dni GPW nie będzie pracowała więc mają sporo czasu na podbicie słupków sprzedaży WK i we wtorek uraczyć inwestorów wiadomością o świetnej sprzedaży tego tytułu. Bo chyba nie myślisz, że włodarze CDPR mają w d.... to co dzieje się od dwóch miesięcy na giełdzie.
 
A gdzie ja pisałem cokolwiek, ze te spadki to wynik WK i Gwinta? Napisałem jedynie, że przez trzy dni GPW nie będzie pracowała więc mają sporo czasu na podbicie słupków sprzedaży WK i we wtorek uraczyć inwestorów wiadomością o świetnej sprzedaży tego tytułu. Bo chyba nie myślisz, że włodarze CDPR mają w d.... to co dzieje się od dwóch miesięcy na giełdzie.
Myślę, że sprzedaż na steamie nie będzie miała wielkiego wpływu do wtorku na całościowy wynik.
 
Myślę, że sprzedaż na steamie nie będzie miała wielkiego wpływu do wtorku na całościowy wynik.

To się okaże. Akurat w przypadku Steama są narzędzia szacujące poziom sprzedaży :) Weź pod uwagę, że to premiera na Steam. Obecnie wisi na głównej stronie sklepu jako polecana gra. To zawsze mocno wpływało na sprzedaż gier. Na ten moment Wojna Krwi ma już 104 recenzje użytkowników którzy kupili tą grę na Steam. Zajmuje również 3 miejsce na liście aktualnych bestsellerów. Średnio w każdej chwili gra w niego 2000 osób (https://steamcharts.com/app/973760). To jest naprawdę świetny wynik. W dodatku np. w Turcji ta gra kosztuje w przeliczeniu jedynie 10$ (u nas 30$), a tam jest sporo fanów Wiedźmina.
 
Zawsze kilkaset tysięcy złociszy wpadnie dodatkowo ;)
Myślę, że jednak kwestia milionów a nie tysięcy ale to i tak kropla w morzu, dla całego CDRed to nie są znaczące kwoty w kontekście kapitalizacji na giełdzie.
To się okaże. Akurat w przypadku Steama są narzędzia szacujące poziom sprzedaży :) Weź pod uwagę, że to premiera na Steam. Obecnie wisi na głównej stronie sklepu jako polecana gra. To zawsze mocno wpływało na sprzedaż gier. Na ten moment Wojna Krwi ma już 104 recenzje użytkowników którzy kupili tą grę na Steam. Zajmuje również 3 miejsce na liście aktualnych bestsellerów. Średnio w każdej chwili gra w niego 2000 osób (https://steamcharts.com/app/973760). To jest naprawdę świetny wynik. W dodatku np. w Turcji ta gra kosztuje w przeliczeniu jedynie 10$ (u nas 30$), a tam jest sporo fanów Wiedźmina.
Na liście globalnych bestsellerów ja widzę na ten moment pierwszą pozycję a nie trzecią. Czy 2tys to świetny wynik? Ja bym powiedział, że nic nadzwyczajnego. Tak jak mówię, większość, która miała zamiar kupić w niedługim czasie po premierze kupiła na gog. Tak naprawdę na steam kupią ci których Gwint nie interesuje i nie chcą wychodzić poza ta platformę mając wszystko w 1 miejscu. A takich moim zdaniem % dużo nie ma. Jeśli wynik na steam będzie dobry to można się cieszyć ale ja się nie spodziewam nagłego przyrostu zainteresowania z powodu premiery na platformie Valve.
 
2k grajacych osob gdy gra byla reklamowana na twitchu majac 60-70k widzow, w wiekszosci ze sponsorowanych streamow, to raczej bardzo slaby wynik. Konkretnych danych zadnych nie mamy, ale mam wrazenie, ze popularnosci gwenta i thronebreaker nie odzwierciedla jakosci tych gier. Mozna miec tylko nadzieje, ze takie cos pomaga GOG i zrobia kolejna kampanie
 
@DzyntaMokry Weź pod uwagę, że najwięksi fani i osoby wyczekujące WK kupiły ją na gogu wprowadzeni w błąd (by nie powiedzieć okłamani), że będzie to tytuł na wyłączność dla gog. Wszyscy zainteresowani graniem w Gwinta również raczej wersji Steam nie zakupią bo karty jakie się zdobywa w WK są naprawdę mocne, a ich tworzenie ze skrawków jest niebywale drogie. Pozostaje zatem grupa która tym co dzieje się wokół uniwersum Wiedźmina była w niewielkim stopniu zainteresowana i dopiero wydanie WK na steam wzbudziło ich zainteresowanie. Podejrzewam, że jednak większość takich graczy czeka na black friday które już za niecałe 2 tygodnie.
 
Okazuje się, że jednak niecałe 10$ za WK na Steam w wielu regionach to była pomyłka. Cena na większości rynków już wróciła do standardowej wartości (https://steamdb.info/app/973760/). Aż żal mi osoby z CDPR która za to odpowiada bo raczej na ciepłe przyjęcie ze strony szefów we wtorek liczyć nie może.
 
Są już wyniki za Q3 i w raporcie z tej okazji czytamy

"Mając na uwadze powyższe opinie i pozytywne komentarze ze strony branżowych ekspertów, Zarząd Spółki zakładał wyższy, niż osiągnięty od premiery do dnia publikacji sprawozdania, poziom sprzedaży tytuł". Chodzi o Wojnę Krwi.

Wyniki i sprawozdania można znaleźć tutaj: https://www.cdprojekt.com/pl/inwestorzy/centrum-wynikow/typ-informacji-prasowejquarter/

Tak więc nie sprzedaje się tak dobrze jak planowano.
 
Top Bottom