Wolfenstein

+
I_w_a_N;n9682701 said:
Znowu mamy gorące obietnice:



http://www.gram.pl/news/2017/10/11/m...eszczone.shtml

Nauczony doświadczeniem (i obiecankami w podobnym tonie*), z najnowszego Deus Ex, podchodzę do takich słów dość sceptycznie.

*pewne polskie studio też coś podobnego kiedyś mówiło o swojej głośnej grze "RPG", a wyszło jak zwykle...

Ja tam tak sceptycznie nastawiony nie jestem, przy produkcji pomagało troche Id Software, więc z wersją PC nie powinno byc tak słabo jak przy New Order

 
Oby.

Wiem, że obecnie przechwałki o tym jak to dobrze robią PC'towym graczom wydawcy gier jest jedynie (w 90% przypadków) marketingowym bełkotem.
Już odruchowo się najeżam gdy słyszę tego typu sentecje.
 
Może tym razem prawdę mówią, a nie jak zazwyczaj. Póki co pozostaje mieć nadzieję i cieszyć się, że za wersję PC nie jest odpowiedzialna ekipa, która dostarczy blaszakowego Nioha (na którego to czekam jak na nic innego).

The PC version will include two visual presentation modes: Action Mode, which aims for a stable 60 fps frame rate, and Movie Mode, a “cinematic” option with a 4K display resolution. Koei Tecmo's note to press suggests you can't deviate from either of these two modes, no matter how powerful your PC.

Zapowiada się port pozbawiony opcji graficznych, kopia 1:1 z PS Pro. Jakkolwiek brzmi to kuriozalnie, Koei Tecmo znane jest z kaszanienia wersji PC. Ponoć firma nie może poszczycić się ani jednym udanym portem, a tych ma na koncie już sporo, brak opcji to częsta praktyka, podobnie jak wydajność gorsza aniżeli w przypadku konsolowego odpowiednika, czy niższa ogólna jakość grafiki.
Co gorsza ekipa ma być wierna dewizie, że patche są dla słabych i konsekwentnie odmawiać wydawania takowych do własnych tworów. Wersja day one jest zatem często ostateczną. Sporo osób się boi, że port okaże się gniotem totalnym.
W tym kontekście perspektywy pecetowego Wolfa rysują się w nad wyraz jasnych barwach.
 
Porównajcie sobie oryginalny zwiastun z polskim. Nie tylko znikły swastyki, ale też część wypowiedzi jest zmieniona. Przykładowo, w oryginalnej wersji Frau Engel krzyczy 'Sieg Heil', a u nas 'Victoria' (org. 0:24, pl. 0:17). Podobnie na końcu kiedy wchodzi Adolf, a wszyscy 'Heil Hitler' podczas gdy u nas 'Mein Kanzler' (org. 1:22, pl. 1:15).



Najdziwniejsze jest to że jak porównamy wersje językowe oficjalnej strony to cenzurę tego typu posiadają tylko wersja niemiecka. polska i rosyjska, ta ostatnia ma jednak swastyki na stronie głównej (w przeciwieństwie do dwóch pierwszych), ale zwiastun już ocenzurowany. Wszystkie pozostałe wersje językowe są normalne choć zostały pozbawione tej aktorskiej wstawki z teleturnieju na samym początku.

 
HuntMocy;n9710041 said:
cenzurę tego typu posiadają tylko wersja niemiecka. polska i rosyjska

Coś mnie ominęło, coś przespałem? od kiedy u nas jest cenzura tego typu w grach? zawsze tylko u zachodnich sąsiadów była?

 
Cenega zarzeka się że cenzura dotyczy tylko materiałów promocyjnych, a sama gra będzie normalna, ale oni na ogół sami nie wiedzą co mówią. Zakładając jednak że faktycznie tak będzie to zastanawia mnie czemu akurat nasz i rosyjski zwiastun są zbieżne z niemieckim, a już np. francuski czy włoski są normalne (tj. ze swastykami i heilami). Po co w ogóle robić takie alternatywne wersje?

Tak czy siak, zakładam że wersja na Steamie będzie pozbawiona cenzury, gorzej mogą mieć konslowcy. Pamiętam że taki problem był w Kijku Prawdy gdzie wersje konsolowe w niektórych krajach (w tym chyba też u nas) miały kilka rzeczy wycięte podczas gdy na Steamie nic nie wycinali.
 
Zaraz zbanujecie mnie za to co powiem (bo wejdę na tematy "tabu" ) ale widać zachód już bierze nas jako ostro prawicowy, znacjonalizowany (w pełnym negatywnego słowa tego znaczeniu) kraj, w którym nie można pokazywać faszyzmu aby nie budzić złych emocji (ku uciesze pewnych grup społecznych).

Brawo my.
 
I_w_a_N;n9710381 said:
Brawo my.
Brawo Ty, lepiej żebyś nie miał racji i wyszło że ta cenzura dotyczy tylko materiałow promocyjnych, że takie cenega poprostu dostała materiały do przełożenia na lektora, do reklamy.

 
Ale z tą cenzurą w materiałach promocyjnych to już wiadome było od dość dawna, choćby tutaj o tym pisali.

I_w_a_N;n9710381 said:
Zaraz zbanujecie mnie za to co powiem (bo wejdę na tematy "tabu" ) ale widać zachód już bierze nas jako ostro prawicowy, znacjonalizowany (w pełnym negatywnego słowa tego znaczeniu) kraj, w którym nie można pokazywać faszyzmu aby nie budzić złych emocji (ku uciesze pewnych grup społecznych).
Nie wiem jak to dokładnie działa, bo się takimi rzeczami nie zajmuję, ale to raczej krajowy dystrybutor zleca ocenzurowanie gry (i to z reguły ze względu na obowiązujące w danym państwie prawo), a nie producent czy jego światowy wydawca. Przecież Bethesda , czy też Cenega, za taką samowolkę (bo w Polsce nie ma potrzeby cenzurowania choćby swastyk w takim kontekście, w jakim jest użyty w Wolfie) strzeliłaby sobie w stopę wśród potencjalnych klientów. Pewnie, że nasz rynek zbyt duży, delikatnie mówiąc, nie jest, ale zawsze lepiej trochę tej kasy mieć, niż nie mieć.

Proponuję na razie nie panikować i nie tworzyć jakiś dziwnych teorii.
 
Oficjalne wymagania i opcje graficzne


(720p and 60 fps at low settings)

CPU: Intel Core i7-3770/AMD FX-8350 or better
GPU: Nvidia GTX 770 4GB/AMD Radeon R9 290 4GB or better
RAM: 8GB
OS: Win7, 8.1, or 10 (64-Bit versions)
Storage: 55GB

(1080p and 60 fps at high settings)

CPU: Intel Core i7-4770/AMD FX-9370 or better
GPU: Nvidia GTX 1060 6GB/AMD Radeon RX 470 4GB or better
RAM: 16GB
OS: Win7, 8.1, or 10 64-Bit
Storage: 55GB

Advanced visual settings:

Lights
Shadows
Directional Occlusion
Reflections
Decals
Motion Blur
Image Streaming
Volumetric Quality
Decal Filtering
Deferred Rendering
Chromatic Aberration
Depth of Field
Resolution Scaling

Anti-aliasing options include, but are "not limited to," TAA, FXAA, SMAA, and TSSAA. And for gamers dealing with color vision deficiency, Wolfenstein 2 will offers modes for protanopia, deuteranopia, and tritanopia.

Wersja silnika Id Tech na której chodzi Wolfenstein2 już nie chodzi na bazie Mega-Textur , co wiąże się z tym że twórcy mają dużo większą kontrole gdzie użyć jakie tekstury, jak zaznaczył jeden z developerów.
 
Last edited:
__-__MOORWEN__-__;n9726161 said:
Spore te minimalne wymagania.
Większe, niż w nowym asasynie zalecane.

Spore dla karty graficznej, biorąc pod uwagę zestawienie 770GTX I 290 to bardzo niemiarodajne zestawienie i dziwne, zresztą wydajnościowo róznica między 770 GTX a 1060GTX jest nadto widoczna, a różnica między R 290 a RX 470 jest to wręcz marginalna.
 
Tymczasem gra zbiera dość przychylne oceny:
  • PC Games N – 9/10
  • Polygon – 9/10
  • GamesBeat – 90/100
  • PlayStation LifeStyle – 9.5/10
  • EveryEye.it – 9/10
  • US Gamer – 4.5/5
  • Hardcore Gamer – 4/5
  • Spazio Games – 8/10
 
Ithlinne_Aegli;n9732171 said:
Uuuu, wysokie te wymagania. Coś czuję, że na mojej GTX 850M szału nie będzie.

Jak ci śmigał dobrze DOOM to i Wolfenstein2 powinien dać radę z pierwszych doniesień wydajnościowych z reddita, wychodzi że jest bardzo podobna wydajność do DOOMa.
Gośc mając RX 470 4GB był bardzo zaskoczony że na mixie High/Ultra miał 100+ fps (w 1080p)

http://www.pcgameshardware.de/Wolfe...us-im-Technik-Test-Benchmarks-Vulkan-1242138/
Mały teścik wydajności, chyba pierwszy w internecie
 
Last edited:
Pojawiło się bezpłatne "demo":

[video]http://store.steampowered.com/app/612880/Wolfenstein_II_The_New_Colossus/[/video]
 
Top Bottom