Wpływ importu stanu gry z W1 na gameplay w W2

+
Pierwszego Wieśka opłaca się robić dla samego przejścia i zapoznania się z fabułą oraz sporym kawałkiem świetnie wykonanej roboty. Dostajemy przedmioty w zależności jakie zdobyłeś w pierwszej części;
- Zbroję kruka
- Księżycowe ostrze (Tego nie udało mi się zdobyć)
- Aerondight
- Runiczny mahakamski sihil
- Gwalhir
- D'yaebl
- Ard'aenye
- Trochę złota
- decyzje po której stronie się opowiedziałeś (zakon, elfy, neutralność)
 
Dla samego sejwa może niekoniecznie, ale są inne powody, dla których powinno się przejść pierwszego Wiedźmina: genialnie opowiedziana historia, klimat gęsty, jak śmietana 18%, kapitalne dialogi, świetnie wykonane lokacje, czwarty rozdział, który śnił mi się po nocach... To po prostu genialna gra, w którą można pocinać wielokrotnie, a mimo to się nie nudzi. U mnie na dysku ma ona dożywocie .
 
A kolega zamiast śpiewać, mógłby zaraportować. Temat zaraz przeniosę do działu o fabule w W2.

E:
Uwaga do kolegi TyrtanoXa - ostatnio namnożyło się spamu w Twoim wykonaniu. Zalecam zaprzestanie :)
 
Racja i najmocniej przepraszam za pomyłkę z umiejscowieniem tematu.
Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
Jedynkę już przeszedłem i znam fabułę i zamierzam ponownie to zrobić tyle tylko że teraz miałem chrapkę na Dwójeczkę jako że kompa zmieniłem.
To poszukam sobie save'a
Pozdrawiam
 
Szypek mnie właśnie uświadomił, że przegapiłam bardzo piękny i pasujący jak ulał temat. Scalam zatem.
 
Dzień dobry, czy ktoś z szanownych użytkowników :D może wyjaśnić mi, jak do tego doszło, że po imporcie save'ów z W1 do W2 mam Sihil, chociaż nie dostałam go od Łowczego Królewskiego(chociaż zaniosłam mu wszystkie 10 trofeów? skurczybyk jeden!) i nie zabiłam Pierra? W W1 kiedy sprawdzam, to się okazuje, że ten stalowy miecz to zwykły kupny, żadnego +100% obrażeń, to nie Sihil :c
 
HarleyQ said:
Dzień dobry, czy ktoś z szanownych użytkowników :D może wyjaśnić mi, jak do tego doszło, że po imporcie save'ów z W1 do W2 mam Sihil, chociaż nie dostałam go od Łowczego Królewskiego(chociaż zaniosłam mu wszystkie 10 trofeów? skurczybyk jeden!) i nie zabiłam Pierra? W W1 kiedy sprawdzam, to się okazuje, że ten stalowy miecz to zwykły kupny, żadnego +100% obrażeń, to nie Sihil :c
Sihil można było jeszcze dostać za quest z krasnoludzkim dentystą.
 
wsad3a said:
Sihil można było jeszcze dostać za quest z krasnoludzkim dentystą.

wiem, ale nie ukończyłam tego zadania. Poza tym w ekwipunku w W1 nie pojawił się Sihil, tylko dopiero W2 po imporcie save'ów. Było to co najmniej dziwne :confused:
 
Pewnie zwykły bug.

A tak poza tym, to czego wy chcieliście? By z eq z W1 biegać przez całą grę? No przecież o to chodzi w cRPG, by pobiegać w początkowym secie przez pół rozdziału i znaleźć sobie coś lepszego. Zbroja na 2 rozdziały, oznacza, że na początku gry będziesz za silny, a potwory za słabe. Ustawcie sobie poziom łatwy i z dowolnym setem będziecie mogli przejść całą grę. Albo nawet nago.
Przecież to oczywiste, że nie da się wszystkich decyzji z W1 przenieść do W2: budowanie osobnych linii fabularnych dla tych, co odpowiednio przeszli jedynkę to marnotrawstwo - i tak gra jest krótka nawet bez ukrytych zadań dostępnych po załadowaniu jedynki. Mogłoby być trochę więcej, ale bez przesady.
Mam za to nadzieję, że W3 będzie tego trochę więcej. Decyzje, które tu podjęliśmy miały kolosalne znacznie dla przebiegu wojny i linii frontu. Istnienie lub nie rady czarodziejów, rozpad Temeri lub powstanie wolnego państwa "ochranianego" przez smoka. Głównie te dwa pierwsze kwestie powinny mieć duży wpływ na wynik wojny.
 
Nie chciałabym biegać z całym eq z W1 w W2, bo nic tam fajnego nie było oprócz wódki i jakiś chwaścików na eliksiry, poza tym W2 jest całe naszprycowane zbrojami, mieczami i innymi "fantami", a jak wiadomo, Geralt wszystkiego nie udźwignie (nie i koniec - według mnie powienien móc zmieścić w tym plecaku jeszcze mniej). Ja chciałam tylko pobiegać z Sihilem w W1 i sprawdzić, dlaczego wszyscy tak sobie chwalą te ostrze
 
Skopali sprawę z tym importem . Mam nadzieję że w 3 będzie o wiele lepiej . Najbardziej mnie dziwi czemu na początku gry budzimy się z Triss w łóżku -,- Rozumiem ból ludzi którzy prowadzili romans z Shani a tu na początku ... Na szczęście uwielbiam Triss i w jedynce prowadziłem z nią wątek miłosny . Gdyby to była Shani bym się porzygał . Mam jedno pytanie . Czy jeśli w Wiedźminie (1) odczarowałem Addę i Radowid się z nią ożenił to czy jest szansa żeby Temeria z Redanią się zjednoczyła Przecież Adda też ma prawo do tronu jest córkom niech mu ziemia lekko będzie Foltesta . Pytam dlatego ponieważ w ścieżce Rocha uratowałem Triss .
 
@Wiedymin ja miałam romans z Shani! I jestem z tego powody strasznie niezadowolona, że wciskają mi Triss. Chociaż w W2 bardziej ją polubiłam, nie jest taka wredna. Co do importu, to właśnie przechodzę ścieżkę Rocha, więc nie wiem ;'D ale wydaje mi się, że chyba nie. O Adzie i to odmienionej jest tylko malutkie wspomnienie. A jeżeli nie zaimportujemy save'ów z W1 to ona nie przeżyje :( byłoby miło, gdyby Temeria i Redania się połączyły - bo to oczywista oczywistość :D zostało nam sprawdzić na własnej skórze. Chociaż moment, czy to nie zależy od tego jak potraktujemy Henselta?
 
Witam. Mam pytanie, bardziej odpowiedniego tematu na to pytanie nie znalazłem.

Otóż dostałem od znajomego save z końca I Aktu (przechodząc raz kolejny chcialem zagrac od momentu wyboru miedzy Lorvethem a Rochem). I tu takie moje pytanie... jak sprawdzić i czy da sie a jak sie nie da to jak zrobić żeby sie dało w jakikolwiek sposób- Jaki save z jedynki i jakie decyzje z jedynki zostały przez niego zaimportowane?/>??

Z góry dzięki.
 
Po prostu zapoznaj się z postami w tym temacie, po czym śledź wydarzenia i dialogi w grze. Na pewno domyślisz się co było przyczyną takiego, a nie innego rozwoju wypadków.
Moim zdaniem korzystanie z zaimportowanego ekwipunku wprowadza trochę zamętu w grze:
Podczas walki ze smokiem w prologu Geralt traci srebrny miecz pozostawiając go w paszczy potwora. Grając na importowanych sejwach po walce wciąż ma na plecach dwa miecze. Po wylądowaniu na brzegu Pontaru we Flotsam dostaje zadanie zdobycia srebrnego miecza. Zadanie to kończy się powodzeniem samo bez naszego jakiegokolwiek udziału, bo przecież srebrne ostrze mamy zaimportowane z "jedynki" i nie ma możliwości jego utraty w potyczce ze smokiem.
 
hej chłopaki. Nie chciałem zakładać nowego tematu. a mam problem. przeszedłem w1 i chciałem wczystac save do 2. nie było problemu. jak zabiłem strazników w celi to znalezłem tylko pałke i kota. i cos tam jeszcze. ale ani zbroi Kruka ani mieczy nic. to jest gdzie indziej czy jak ??
 
Jesteś w celi, więc - siłą rzeczy - cały Twój ekwipunek jest zarekwirowany. Będzie dostępny później.
 
jak gram w W2 na save z 1. to przechodzi zbroja miecze i pare innych rzeczy . ale kasa i eliksiry nie??
 
Kasy z tego co pamiętam przechodzi niewiele, nie jest to nawet 1/3 tego co mieliśmy po ukończeniu W1 ale zawsze więcej niż granie bez importu save. Eliksiry natomiast zostają bez zmian i chyba nic nie przechodzi do W2, przynajmniej u mnie.
 
Top Bottom