Wrażenia z rozgrywki (serwery muszą zginąć)

+
Status
Not open for further replies.
Wrażenia z rozgrywki (serwery muszą zginąć)

Jak w temacie - gra nie wspiera ultra HD ani Ultra Wide Screen (2560x1080)
 
Być może oczywiste ale według mnie dobrze kolega robi pisząc o tym, bo po to są testy i testerzy żeby pisali o błędach w grze.
 
Być może oczywiste ale według mnie dobrze kolega robi pisząc o tym, bo po to są testy i testerzy żeby pisali o błędach w grze.
A skąd wież że jest to błąd a nie jedno z ograniczeń wersji testowej bety.

PS. Z tego co widzę to po pierwsze Ustawienia są bardzo ograniczone względem tego co później będzie można ustawić. Po drugie gra sprawdza konfigurację naszego sprzętu (zapewne te dane posłużą do optymalizacji gry).
 
Last edited:
Wrażenia z rozgrywki (serwery muszą zginąć)

Mi osobiście nie podoba się:
- efekt "fioletowych robaków" dla karty EPIDEMIC - odgłos zepsucia super, ale jakoś ta animacja nie przypadła mi do gustu
- efekt karty SCORCH - spalenie ok, ale dziwnie to wygląda, że po spaleniu jako cała karta wraca do talii
- ten czerwono-niebieski żeton
 
generalnie jestem zachwycony
jedynie ten podskakujący żeton jest denerwujący i opóźnia ruch, trzeba czekać aż przeskoczy. Dodatkowo, jeśli ktoś spauzuje to bez sensu żeton skacze na turę spauzowanego i później wraca do grającego - w Gwincie w "Wiedźminie 3" jest to lepiej rozwiązane.
 
Generalnie jest świetnie!
- Osobiście uważam, że grafika żetonu oznaczającego czyj jest ruch mogłaby być lepsza. Wygląda trochę ubogo póki co. Może lepiej by było, gdyby zamiast oznaczać kolor żeton przesuwałby się w górę lub w dół w zależności od tego, czyj jest ruch? Ale to sprawa drugorzędna;
- Czas zmiany żetonu jest MASAKRYCZNIE długi. Przeciwnik wykonał już ruch, ale muszę czeeeekać i czeeeeeekać zanim ten zmieni pozycję. To jest akurat bardzo irytujące, powoduje spowolnienie rozgrywki;
- Przecinków niestety wywala często póki co, ale wiadomo, że to nawet nie beta jeszcze;
- Przydałoby się wcisnąć gdzieś liczbę kart na ręce mojej oraz przeciwnika, nie trzeba by liczyć :)
- Grywalna jest tylko talia potworów, więc póki co cały czas jest grane potwory vs potwory;
- Bardzo brakuje balansu, od pewnego momentu grając tylko potworami (zaczęło mi dopasowywać graczy wyłącznie z królestwami północy) przegrałem zaledwie jeden mecz (gdzie karty ułożyły mi się wyjątkowo niekorzystnie) grając non stop od 17:00. Królestwa północy są siekane na drobne. Oczywiście miło jest wygrywać cały czas, ale to trochę nieuczciwe. Nie byłoby dobrze, gdyby była zasada, że dana talia jest dobra na tę konkretną (np. właśnie potwory na królestwa północy), ale na nią zaś jest dobra wyłącznie inna (np. potwory gromi tylko Skellige. A z kolei Skellige jest bite przez Królestwa Północy). Każdy powinien mieć szanse z każdym. W Wiedźminie 3 właśnie tak było, z potworami można było wygrać każdym mając w talii mróz (jako że dysponowały głównie jednostkami walczącymi w zwarciu) i dobrze blefując, żeby przeciwnik się wypompował od początku i użył jak najwięcej swoich kart, mimo że początkowo wydawały się nie do pokonania. Dlatego o tym mówię, bo brakuje balansu pomiędzy taliami. Potwory póki co są mega imba;

Pozytywów jest o wiele więcej, to po prostu jedno, wielkie WOW!! :surprise:Mówiąc prościej - cała reszta to jeden, wielki pozytyw. Kupa dobrej roboty, zabawy co nie miara, jeśli do tego dojdą turnieje, rankingi, daily-questy/nagrody za zalogowanie się/zagranie iluś pojedynków dziennie, to będzie niesamowicie! Zapowiada się naprawdę świetna gra, bardzo duża konkurencja dla np, Heartstone-a. Nowe zdolności są bardzo ciekawe, ale wszystko jest bardzo intuicyjne i da się nauczyć w to grać naprawdę każdego :cheers:
 
Last edited:
Dlatego o tym mówię, bo brakuje balansu pomiędzy taliami. Potwory póki co są mega imba;
Czuję, że to nie o to chodzi. To deck królestw północy był bardzo słaby. Nie było ani jednego czystego nieba. Jak ktoś położył mróz to ten mróz był do końca rundy. A mrozów w decku potworów nie brakowało. Właściwie to nie było żadnych inny kart pogodowych oprócz mrozu. Był też bardzo nastawiony na pierwszy rząd a nie na trzeci jak powinien w dobrym decku królestw. Brakowało też bohaterów (było chyba tylko 2 a potwory miały 4, jak liczyć dowódcę to 5).

Tak to grało się super :) Mogło być więcej decków (i lepszy balans między nimi).
 
Last edited:
Pierwsze wrażenia niesamowite :D. Zapowiada się niezła rewelacja. Szkoda, że po 20 godzinie u mnie już ciągle wyszukiwało wartościowych (chociaż z tą ich wartością to trudno się zgodzić :p) graczy i przerywało, ale na pewno testy serwerów dadzą sporo materiału do nadrobienia w kwestiach technicznych.
-tak jak już było wspomniane Królestwa Północy wydają się słabsze niż Potwory, głównie ze względu na zimę (nie wiem czy dostępna była karta Pogody mi się nigdy nie trafiała), chociaż jak się już wymanewrowało przeciwnika z talią Potworów to radość z wygranej jeszcze większa :)
-chyba bug z Płotką, wbija na pole bliskiego starcia, dostaje efekt mrozu i zmienia położenie już z punktacją 1
Rozrywka mega wciągająca i satysfakcjonująca. Czekam z niecierpliwością na drugie testy i oczywiście betę :).
 
Zagrałem kilka partii i jestem nastawiony bardzo pozytywnie, gra wymaga jeszcze zmian w balansie ale wygląda bardzo solidnie. Czekam jeszcze bardziej na otwartą betę i możliwość gry ze znajomymi.
 
Balans jest dobry tych dwóch talii, a wręcz po graniu 3h tylko talią Królestw Północy nie ma większego problemu z wygraną z Potworami(87-31 po 2 rundach win)
Balans jest jak najbardziej dobry. Pewnie powiecie, że jakieś nooby mi się trafiły, ale dobrze grali.
 
Ogólnie wrażenia niesamowite!!!
Już chwaliłem, że gra to czysta strategia i skill... Aż trafiła mi się partia, kiedy miałem 2 karty przewagi w ostatniej rundzie, wygrywam kilkoma punktami i mam 2 karty na ręku a przeciwnik rzuca tę 4 siły, która kopiuje losową kartę z mojego decku(operator) i sobie skopiował GERALTA... No trochę się zdenerwowałem wtedy ;/ Definitywnie karta do nerfu( jakieś ograniczenia do brązowych/srebrnych kart może).
Moim zdaniem RNG powinno praktycznie zniknąć(płotka może zostać, bo nie jest jakaś bardzo silna), ponieważ psuje to konwencję czystko skillowej karcianki.

Grę skończyłem ze statami 13:3 więc mogło być gorzej :D
Tak trzymać CDPR ! Nie mogę się już doczekać wtorku!
 
Last edited:
Ja grałem na przemian dwiema taliami i nie zgadzam się, że potwory są zbyt mocne. W zasadzie poza mrozem nie miały niczego na co nie mógłbym odpowiedzieć grając północą. I tak wygrywałem zarówno grając królestwami na potwory, jak i potworami na królestwa.

Gra jest bardzo fajna, ładnie animowana i bardzo wciągająca. Zgadzam się, że czas między ruchem rywala a chwilą gdy odzyskujemy kontrolę nad własną rozgrywką jest zbyt długi, ale to drobiazg.

I ciekawy jestem co z graczami posiadającymi karty AMD na pokładzie. U nich gra z tego co czytałem, i widziałem na jednym ze strimów była praktycznie niegrywalna. Trochę słabo to wyszło. Ale rozumiem. To tylko stress testy.
 
A co do karty "Operator" to jest bardzo op w połączeniu z Foltestem. Miałem partie gdzie miałem 3 operatorów na swoim stole i 2 Geraltów XD OP
 
Miałem wrażenie, że spada mi ilość klatek po pierwszej rundzie rozgrywki. Płotka (prawdopodobnie) nie działa tak jak powinna, po zagraniu złotego bohatera na pole z efektem mrozu jej punkty są równe 1 niezależnie od tego w jakim miejscu ostatecznie wyląduje. Animacja monety wydaje się być trochę zbyt wolna. Gra zapowiada się świetnie, elementy losowości wydają się być w odpowiednim miejscu, krótko rzecz ujmując jestem zachwycony mimo tak małej zawartości tej wersji.
 
Last edited:
To ja ja się wypowiem, skoro wziąłem udział w dzisiejszych testach. :) Jak na razie, jestem pozytywnie nastawiony. Fundamenty rozgrywki pozostały w zasadzie takie same, jak w gwincie z Wiedźmina 3, dlatego też szybko odnalazłem się w tej wersji. Całość rozbudowano jednak o dodatkowe mechanizmy, których przyswojenie nie zajmuje dużo czasu (przynajmniej w edycji, którą udostępniono do testów). Zastosowanie różnych typów kart ma swój potencjał, podobnie jak zaimplementowanie nowych umiejętności i bonusów. Oczywiście zobaczymy, jak to będzie wyglądało, gdy dostępnych będzie więcej kart (np. w talii Królestw Północy dało się odczuć brak niektórych kartoników).

Po zobaczeniu pierwszych materiałów, miałem wątpliwości co do interfejsu, ale wszystko ogarnąłem podczas zaledwie jednej bitwy. Podoba mi się zastosowanie "sterowania" (skrótów) niemalże takiego samego, jak w Dzikim Gonie. Dzięki temu tak zwany "poziom wejścia" dla osoby, która grała w gwinta w Wiedźminie 3, jest naprawdę bardzo niski.

Najważniejszym celem testów było jednak sprawdzenie infrastruktury sieciowej i wydaje mi się, że pod tym względem jest nieźle. Jasne - po kilku stoczonych pojedynkach znalezienie następnych przeciwników graniczyło z cudem (przyznaję - w końcu się poddałem i zrezygnowałem z dalszej rozgrywki), pojawiły się też problemy z rozłączaniem podczas bitwy (choć nie wiem czy wina nie leżała po stronie oponentów, którzy mogli rezygnować z gry). To jednak nadal bardzo wczesna wersja, a chodziło o to, by przetestować serwery pod bardzo dużym obciążeniem.

Czekam z niecierpliwością na październikową betę (o ile się do niej dostanę :p).

Pozdrawiam,
Piotrek.
 
Generalnie jest świetnie!
- Grywalna jest tylko talia potworów, więc póki co cały czas jest grane potwory vs potwory;
- Bardzo brakuje balansu, od pewnego momentu grając tylko potworami (zaczęło mi dopasowywać graczy wyłącznie z królestwami północy) przegrałem zaledwie jeden mecz (gdzie karty ułożyły mi się wyjątkowo niekorzystnie) grając non stop od 17:00. Królestwa północy są siekane na drobne. Oczywiście miło jest wygrywać cały czas, ale to trochę nieuczciwe. Nie byłoby dobrze, gdyby była zasada, że dana talia jest dobra na tę konkretną (np. właśnie potwory na królestwa północy), ale na nią zaś jest dobra wyłącznie inna (np. potwory gromi tylko Skellige. A z kolei Skellige jest bite przez Królestwa Północy). Każdy powinien mieć szanse z każdym. W Wiedźminie 3 właśnie tak było, z potworami można było wygrać każdym mając w talii mróz (jako że dysponowały głównie jednostkami walczącymi w zwarciu) i dobrze blefując, żeby przeciwnik się wypompował od początku i użył jak najwięcej swoich kart, mimo że początkowo wydawały się nie do pokonania. Dlatego o tym mówię, bo brakuje balansu pomiędzy taliami. Potwory póki co są mega imba;
To zależy od przeciwnika ja tylko raz przegrałem grając Królestwami Północy przeciwko Potwora przez ten mroź który przeciwni co rundę rzucał.
Dolosowywanie dwóch kart po rundzie jest świetne ale potwory po wygranej zostawiają losowa kartę a północ nic, żadnych odczuwalnych bonusów frakcji.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom