Wspólny zapis gry dla dwóch kont Steam. Jak to zmienić?

+

topiq

Forum veteran
Witam.
Wspólnie z żoną gramy na jednym komputerze ale każde z nas na swoim koncie steam. Okazuje się, że jak ja zaczynam grę to pod kontynuuj są zapisy mojej żony!
Powtórka z rozrywki z Wiedźmina 3, gdzie musiałem manualnie przekopiowywać zapisy, żeby grać na własnych.
Czy jest jakaś możliwość zmienić to w ustawieniach gry, steam czy gdziekolwiek, żeby zapisy były niezależne? Zazwyczaj w folderze zapisów gry, każdy profil steam miał swój osobny folder. Trochę to nie przemyślane, że jest jeden wspólny folder i brak w grze możliwości stworzenia osobnego profilu. No chyba że o czymś nie wiem.
Pozdrawiam.
 
Witam.
Wspólnie z żoną gramy na jednym komputerze ale każde z nas na swoim koncie steam. Okazuje się, że jak ja zaczynam grę to pod kontynuuj są zapisy mojej żony! (...)

Utwórz w systemie windows nowe konto użytkownika.

Przykładowo nowe konto zrób dla żony.
Od teraz powinniście mieć różne zapisane gry jeśli żona będzie grała na nowym koncie użytkownika systemu, a ty na starym.

Standardowo zapisy gry znajdziesz w:
dysk C:\Użytkownicy\twoja_nazwa_użytkownika\Saved Games\CD Projekt Red\Cyberpunk 2077\
 

topiq

Forum veteran
Akurat ten sposób znam. Liczyłem raczej na coś na poziomie samego steama lub gry. Mimo wszystko dzięki za pomoc. Może kiedyś CDRP dojdzie do tego, że z jednego komputera i konta w Windowsie mogą korzystać dwie i więcej osób, oraz grać w tę samą grę, chcąc mieć oddzielne zapisy gry ;) A wiem, że w innych grach jest to jak najbardziej możliwe, bo pozwalają założyć w samej grze kilka profili dla różnych osób.
 
Top Bottom