Wspomnienia ze Szlaku: Mody

+

Vattier

CD PROJEKT RED


W tym maju minęło 10 lat od premiery gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów i 6 lat od premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. W tę podwójną rocznicę postanowiliśmy uczcić WAS — naszą społeczność i wasze niesamowite dzieła, obok których po prostu nie mogliśmy przejść obojętnie.

Na mocne zakończenie: mody, których nie można przegapić!​




Tekstury w wysokiej rozdzielczości do gry Wiedźmin.​


Ten mod do gry Wiedźmin zawiera przebudowany interfejs, nowe tekstury różnych postaci, nową zbroję wiedźmińską, nowe przerywniki z Jaskrem i inne zmiany.​




Przygoda detektywistyczna w stylu noir do gry Wiedźmin.​





Zmodyfikowane tekstury otoczenia do gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.​



Ta nieukończona przygoda przygoda do gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów zawiera kilka godzin unikalnej rozgrywki i dialogów. Tworzył ją Philipp Weber, obecnie nasz Acting Lead Quest Designer, ale został zrekrutowany do CD PROJEKT RED zanim zdążył dokończyć przygodę. Jedno z zadań, które niegdyś miało się znaleźć w przygodzie, ujrzało światło dzienne w dodatku Krew i Wino do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Zastanawiacie się, które to zadanie? Podpowiemy: Beauclair, natchniony artysta i nagi Geralt!






Pożegnanie Białego Wilka to epilog historii opowiadanej przez serię gier Wiedźmin. Przygoda, stworzona na silniku gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów przedstawia ślub Geralta i Yennefer.​




Wpływa na jakość twarzy postaci w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.​




Modyfikuje trawy w Białym Sadzie, Velen, Kaer Morhen i na Skellige w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.​




Dostosowywuje oświetlenie w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.​




Projekt, który zmienia wizualnie grę Wiedźmin 3: Dziki Gon poprzez przeróbki modeli i tekstur na bardziej szczegółowe, jednocześnie zachowując oryginalny styl.​

Wybraliśmy jedynie 10, ale jest o wiele więcej dostępnych modów — jeśli mielibyśmy je wszystkie wymienić, to lista ciągnęłaby się w nieskończoność! Bezustannie jesteśmy tu z wami, więc jeśli chcielibyście podzielić się z nami swoją twórczością, niezależnie od tego czy jest to mod, cosplay, rękodzieło, nagranie, czy cokolwiek innego związanego z grami z serii Wiedźmin, ślijcie śmiało wiadomości na adres: fanart@cdprojektred.com — niewykluczone, że udostępnimy na naszych kanałach także wasze dzieła!​
 
Dzięki ogromne za Powrót i Pożegnanie na liście, miłe zaskoczenie to za mało powiedziane :D Łezka się w oku kręci patrząc na listę, bo oprócz dwóch wyżej wymienionych jeszcze kilka z nich miało swój początek tutaj na forum. Bardzo fajne zestawienie, siedem z dziesięciu sam używam/przeszedłem, Phoenix czeka na kolejne przejście W3 (które to już... 5 lub 6, jakoś tak), a Lykaon... wierzę, że czeka na dokończenie pewnego dnia :D
Ogromny szacunek dla twórców wszystkich modyfikacji, tych z listy i tych wspomnianych w końcówce posta! :D
 
Ze wszystkich przygód do Wiedźmina wybrali akurat Maskaradę? Nie żebym się nie cieszył, w końcu byłem jej testerem, ale jak pomyślę: "Najlepszy mod do pierwszego wiedźmina" to przychodzi mi raczej do głowy Król Żebraków, I miłość, i klątwa, i zdrada, albo bardzo klimatyczne Rozdroże.
Gdybym miał wybrać najlepszą modyfikację kiedykolwiek, to na pewno było by to wymienione "Pożegnanie...", zaś nie potrafiłbym wybrać, który mod do W2 i W3 byłby najlepszy, chyba każdy który czyni każdą grę more lore friendly.
 
Co do Better Texture Enviroment zawsze jestem na nie, odkąd sprawdziłem czym tak naprawdę są te tekstury, a są to poprostu wyostrzone tekstury bez zwiększonej rozdzielczości, efekty tego najbardziej będzie widać przy teksturach rozciągniętych na dużym obiekcie np. posągu, gdzie będą i tak rozmazane. Ja podeszłem do tego inną drogą z AI, które nawet odzyskuje detale takie jak pory na skórze lub mikropęknięcia na kamieniach, zwiększając przy tym rozdzielczość, ostrość, poprawiając kontrast i przedewszystkim jakość. W Wiedźminie 2 pozostał mi tylko jeden problem optymalizacja, kiedy np. na stół z bali przypada 5 (mogę się mylić najwyżej o jedną) tekstur 1024x1024 lub 1024x512 jest to nie do pomyślenia w dzisiejszych czasach, kiedy w Wiedźminie 3 na jeden lub dwa stoły przypada jedna tekstura. Gdyby tak zoptymalizować (co zamierzam zrobić) grę pod tym kątem to myślę, że użycie tekstur 4K byłoby mało wymagające nawet dla PC z ekonomicznej półki. Z tego też względu trochę rozumiem autora moda dlaczego zdecydował się nie zmieniać rozdzielczości, szczególnie, że mod wyszedł w 2011, a sprzęty w tamtym czasie jeszcze nie przeżywały takiego skoku wydajności jak dzisiaj, gdzie nawet kilkuletnie sprzęty są dwukrotnie ponad zalecane wymagania.
 
Top Bottom