Wszystko o Batmanie (i uniwersum DC)

+
Flashpoint:
  • Potwierdzili Keatona jako Batmana w Flashpoincie.
  • Bruce Keatona (jeśli dobrze zrozumiałem, bo przerywało) zaprojektuje nowy strój dla Flasha.
  • Flashpoint będzie oficjalnym startem/potwierdzeniem multiwersum.
  • Ezra dalej gra główną rolę

A te plotki że pojawi się Flashpointowy Batman grany przez Negana?
 
A te plotki że pojawi się Flashpointowy Batman grany przez Negana?

Cisza.

Oficjalny concept art, nowy strój i Keaton:



Ciekawostka; spotkanie Ezry z Grantem w kryzysowym iwencie jest w "kanonie" i własnie od Granta Ezra przejął nazwę Flash.

SS(2):

  • Steve Agee – Long Shark
  • Flula Borg – Javelin
  • Alice Braga – Solsoria
  • Peter Capaldi – The Thinker
  • John Cena – Peacemaker
  • Jai Courtney – Captain Boomerang
  • Pete Davidson – Blackguard
  • David Dastmalchian – Polka-Dot Man
  • Viola Davis – Amanda Waller
  • Idris Elba – Bloodsport
  • Nathan Fillion – T.D.K.
  • Sean Gunn – Weasel
  • Joel Kinnaman – Rick Flag
  • Daniela Melchior – Ratcatcher 2
  • Mayling Ng – Mongal
  • Storm Reid – Tyla
  • Margot Robbie – Harley Quinn
  • Michael Rooker – Savant

E:

 
Last edited:
Nie podoba mi się to Gotham Knights. Liczyłem, że skoro Suicide Squad od Rocksteady ma być nastawione na kooperację o czym wiadomo od jakiegoś czasu to gra z Gackiem będzie solo. Teraz okazuje się że ma być mocny nacisk na kooperację, poziomy przeciwników i paski zdrowia, naparzanie wrogów zamiast kombinacji atak-kontratak i samego Gacka też nie będzie. Gra robi lepsze wrażenie niż Avengers od Crystal Dynamics, ale wciąż nie wygląda to zbyt dobrze jak dla mnie.

A te plotki że pojawi się Flashpointowy Batman grany przez Negana?

Plotki brały się stąd że w komiksowym Flashpoincie Thomas Wayne był Batmanem. Od jakiegoś czasu jednak wiadomo już że filmowy Flashpoint nie będzie zbyt dużo czerpał z pierwowzoru i zamiast Batmana-Thomasa będzie Batman z innego uniwersum czyli ten grany przez Keatona.
 
Nie podoba mi się to Gotham Knights. Liczyłem, że skoro Suicide Squad od Rocksteady ma być nastawione na kooperację o czym wiadomo od jakiegoś czasu to gra z Gackiem będzie solo. Teraz okazuje się że ma być mocny nacisk na kooperację, poziomy przeciwników i paski zdrowia, naparzanie wrogów zamiast kombinacji atak-kontratak i samego Gacka też nie będzie. Gra robi lepsze wrażenie niż Avengers od Crystal Dynamics, ale wciąż nie wygląda to zbyt dobrze jak dla mnie.

Mi się podoba. (Opcjonalny) coop, to dla mnie logiczne rozwinięcie formuły z serii Arkham. Jasne są poziomy chyba jest loot itd., ale całość dalej trzyma się tradycyjnego rdzenia, gdzie mamy otwarty świat w postaci Gotham City, swobodne poruszanie się i zróżnicowane misje z otoczką fabularną, pełnoprawnymi przerywnikami i główną oś fabularną kręcącą się wokół Trybunału sów.

Jak dla mnie to co zobaczyłem kompletnie wyciera podłogę Avengersami. Doceniam też, że wprowadzono nowe elementy, i obyło się bez wałkowania do znudzenia formuły z serii Arkham.

Gra oczywiście dalej może koniec końców być beznadziejna lub powtarzalna, ale póki co nie zapaliła mi się żadna czerwona lampka.

E:

Tak swoją drogą, to ten skórzany strój Harley, poza tym, że świetny, to chyba mocno inspirowany najnowszym strojem HQ z komiksów.

20200406_141845.jpg
 
Last edited:
Co do The Batman, to zwiastun jak dla mnie świetny. Klimat, inne podejście do Batmana, muzyka, wszystko mi się podobało. Właśnie poznałem film, na który czekam najbardziej w następnym roku. Nie wiem dlaczego, ale skojarzył mi się z serialem The Batman z 2004 roku. Jeżeli byłaby eRka to już w ogóle super, ale nie sądzę, żeby aż tak zaryzykowali, żeby Batman dostał najwyższą kategorię, w końcu to ich najpopularniejsza postać i raczej nie będą ograniczać widowni do potencjalnego hitu sprzedażowego(pewnie i tak by się sprzedał na eRce, ale nie wiem czy będą chcieli zaryzykować).

No i kolejny zwiastun do kolekcji:
Gdyby to była tylko gra typowo singleplayer jak poprzednie Batmany..., a tak to może się okazać niegrywalna dla pojedynczego gracza...

Oraz teaser Black Adam:
 
Last edited:
Nooo, trailer Gacka elegancki. Świetny design stroju, a klimat się leje. Byłem sceptyczny, teraz czekam.
 
Zwiastun Batmana naprawdę robi pozytywne wrażenie klimatem i podejściem do tematu, a wiedząc kto reżyseruje i kto gra to mam duże oczekiwania.

Niestety tego samego nie mogę powiedzieć o grach. Ani to co pokazali ani informacje których udzielili nie nastrajają mnie pozytywnie. O Avengers od Crystal Dynamics też mówili, że będzie fabuła i będzie się dało grać samemu żeby poznać historię, a wyszła kupa co stwierdzam po ograniu bety. Nie mam żadnych oczekiwań związanych z Gotham Knights i Suicide Squad: Kill the Justice League.
 
Jeszcze dodam, że Riddler w tym skojarzył mi się z Se7en, co jak dla mnie już jest genialne, bo uwielbiam ten film, ciekawe jak będzie w ostatecznej wersji, bo w końcu prawie nic nie pokazali.

Jedyne co mi się nie podoba to te przetłumaczone wiadomości do Batmana(polska wersja zwiastuna), gdyby wszystko było po polsku to jeszcze bym to przeżył, ale że niektóre rzeczy są po angielsku, a inne po polsku sprawie, że dziwnie to wygląda. Nie mniej jednak czekam i to bardzo.
 
The Batman może być dobry, taki trochę mroczniejszy, Nolanowy vibe.
Co do Suicide Squad, zawiodłem się po raz kolejny. Spodziewałem się czegoś mroczniejszego, skoro to Rocksteady, a tutaj jakieś heheszki i rozwałka ja w Fortnite (przynajmniej w tej zajawce). Co najważniejsze to ma się dziać w uniwersum Arkham, gdzie Deadshot mimo że był biały, nagle jest czarny.
Poza tym w przeciekach coś było że Batman wkurzył Amandę Waller, i wypowiedziała wojnę JL. No to jest jakby potwierdzeniem że Batman
w AK jednak się nie wysadził i żyje,
co było spekulowane, ale nie pewne.
Mogliby po tylu latach pokazać coś więcej, a nie tylko filmik na silniku, o ile to było na silniku.
 
Film zapowiada się świetnie, ale gra to dla mnie rozczarowanie. Miałem nadzieję na kolejną singlową odsłonę z Gackiem, a tu meh.
Czy to w ogóle prawda, że ten na zdjęciu poniżej to niby Colin Farrell w roli przyszłego Pingwina? Bo jeśli tak, to naprawdę się tam postarali z metamorfozą.

1598174764678.png
 
Jeszcze dodam, że Riddler w tym skojarzył mi się z Se7en, co jak dla mnie już jest genialne, bo uwielbiam ten film, ciekawe jak będzie w ostatecznej wersji, bo w końcu prawie nic nie pokazali.

Mnóstwo ludzi ma własnie skojarzenia z Siedem. Wyprane kolory, ciężka atmosfera, deszcz, nieuchwytny seryjny zabójca bawiący się z głównymi bohaterami.

Czy to w ogóle prawda, że ten na zdjęciu poniżej to niby Colin Farrell w roli przyszłego Pingwina? Bo jeśli tak, to naprawdę się tam postarali z metamorfozą.

Na początku byłem w 100% przekonany, że nie, bo swego czasu "wycieknięte" zdjęcia z planu pokazywały Colina w białych włosach i fraku z parasolką. Teraz jednak zaczynam powoli wierzyć, że to prawda, bo coraz więcej źródeł twierdzi, że to właśnie Farrell. Charakteryzacja niesamowita, powiedziałbym, że wręcz na poziomie Churchilla Garego Oldmana.

Tak w ogóle, to strasznie, strasznie podoba mi się Riddler. Jakoś do tej pory nie miał szczęścia do ekranizacji i zazwyczaj pokazywany był jak genialny... idiota. Ewentualnie nerwowy samotnik, przerysowany megaloman itd. Mam wrażenie, że w końcu dostaniemy spokojniejszego, bardziej metodycznego Nashtona, który naprawdę potrafi wodzić za nos i kompromitować nie tylko GCPD, ale i Batmana.

Najbardziej jednak jara mnie to, że być może w końcu dostaniem film o Gacku, gdzie Bruce nie jest totalnie przyćmiony przez antagonistę filmu. Dostaniemy film, który nakreśli Wayna jako złamanego człowieka, który robi moralnie wątpliwe rzeczy, by poradzić sobie z traumą z dzieciństwa. Oczekiwania w tym względzie mam bardzo wysokie, po tym jak niesamowitą robotę wykonał Matt z Caesarem z Planety Małp.

I choć wiadomo, że Joker to był oneoff elseworld, że nie zgadza się okres czasu (smartphone i płaskie ekrany LCD, sugerują współczesne czasy nie lata dziewięćdziesiąte jak kiedyś spekulowano), ale ten surowy, realistyczny i brutalny Gacław pasowałby jak ulał do Arthura. Nie mam wątpliwości, że tak czy siak, w takiej lub innej formie dostaniemy Jokera w którejś kontynuacji.

E:

Odnośnie gry SS:KTJL, to jest to dla mnie gigantyczne rozczarowanie. Odległa data premiery, bezosobowy zwiastun, klisza ze złym Supciem, brak choćby 30 sekund rozgrywki. Produkcja istnieje w świecie Arkham, tu nawet nie ma co spekulować, bo powiedziano to wprost na panelu. Deadshot i jego inny kolor skóry, nie stanowi tu żadnego problemu, bo wygląda inaczej, ma inny bardziej "ziomalski" charakter, korzysta z innego sprzętu (jetpack), który nie jest taki niezawodny (zacinająca się spluwa na ramieniu) i wcale nie jest taki super nieomylny w snajperowaniu, co sugerują dialogi z resztą ekipy. Ergo, to nowa postać, która przejęła pseudonim i rolę Deadshota.
 
Last edited:
Deadshot i jego inny kolor skóry, nie stanowi tu żadnego problemu, bo wygląda inaczej, ma inny bardziej "ziomalski" charakter, korzysta z innego sprzętu (jetpack), który nie jest taki niezawodny (zacinająca się spluwa na ramieniu) i wcale nie jest taki super nieomylny w snajperowaniu, co sugerują dialogi z resztą ekipy. Ergo, to nowa postać, która przejęła pseudonim i rolę Deadshota.

W tej pogadance po trailerze było napisane wprost, że to Floyd Lawton. Nie pamiętam, czy poprzedni Deadshot w Arkhamverse miał imię i nazwisko, ale zapewne tak, i pewnie też był to Floyd Lawton.
 
Nie pamiętam, czy poprzedni Deadshot w Arkhamverse miał imię i nazwisko, ale zapewne tak, i pewnie też był to Floyd Lawton

Miał imię i nazwisko. Wciąż może to być nowy ziomek, choć teraz jest to mniej prawdopodobne.
 
Nie przypominam sobie żeby w komiksach ktokolwiek inny przyjmował tę tożsamość. Zmienili wygląd ze względu na filmy jak zwykle.
 
Zwiastun Batka rewelacyjny, miałem dobre przeczucia odnośnie tego projektu czym chyba nawet dzieliłem się na forum.

Pattinson w ostatniej scenie ma w oczach ten mrok i nutkę szaleństwa, bardzo chcę zobaczyć Batmana, który swoją działalnością odreagowuje traumę, osamotniony bogacz walczący ze złem nie tylko dlatego, że jest dobry, ale dlatego że jest niedużo mniej popaprany od swoich przeciwników.

Zapowiada się też w końcu dobry Riddler, choć nieco... schematyczny? W sumie kierunek był łatwy do przewidzenia.

Zwiastun sam w sobie jest fajnie zmontowany, ma świetny motym muzyczny. Scena oklepania punkowego gangstera - znakomite. I "I'm vengeance". Pycha. Czekam mocno, właśnie coś takiego chcę zobaczyć. Kto by niedawno pomyślał, że będę się jarał wieściami od DC i tak obojętnie podchodził do Marvela? Nadchodzące projekty tego pierwszego ciekawią mnie dużo bardziej.
Post automatically merged:

The Batman może być dobry, taki trochę mroczniejszy, Nolanowy vibe.

Filmy Nolana (które mimo ich licznych słabości, zwłaszcza słabości TDKR lubię) to filmy dla dzieci przy klimacie lejącym się z tego zwiastuna. Ja akurat nigdy nie lubiłem tego, w jaki sposób nolanowy Batman udaje powagę, mrok i inne takie, w gruncie rzeczy przemycając mnóstwo bajkowych elementów, założeń i konstrukcji, w tym fabularnych.

Tu liczę że będzie inaczej.
 
Top Bottom