Wszystko o Batmanie (i uniwersum DC)

+
Spadła zupełnie znikąd bomba; powstanie nowa seria animowana o Batmanie dla HBO Max, za sterami odpowiedzialny za Batmanowe Magnum Opus Bruce Timm, twórca The Batman i serialu aktorskiego o Gotham PD Matt Reeves i... JJ Abrams.

O żesz w mordę, i ta czcionka, i ta płachta trzymana w ten sposób... To nie przypadek! :D
 
Okazuje się, że jest jeszcze jedna zapowiedź. Batgirl dostanie swój film, (premiera na HBO Max), za sterami ekipa od Bad Boys for life.


Nie sprecyzowano, czy będzie częścią DCEU, czy niezależnym projektem (częścią uniwersum Reevesa być nie może, albowiem jego Gacek, to year two).
 
Reżyser Flasha Andy Muschietti wrzucił na swojego insta ten obrazek:

Zrzut ekranu (6).png


Więc spokojnie można założyć, że Keaton będzie nosił kostium z Powrotu Batmana (albo kostium mocno inspirowany wersją z '92).



Ale bardziej ciekawi motyw z krwią, bardzo mocno kojarzący się z kultową przypinką Komedianta ze Strażników:



Co łączy Strażników i Flashhpoint? Otóż za ostatnim restartem uniwersum komiksowego (DC Rebirth) stał sam Doktor Manhattan. Więc możliwe, że poza inspiracją Flashpointem, zobaczymy gdzieś wpływy, a może i Niebieskiego Naturystę we własnej osobie.
 
Pojawiły się zarówno oficjalne jak i nieoficjalne cyknięte przez fanów zdjęcia Supergirl z Flasha. I okazuje się, że wcale nie musi to być Kara Zor-El. Zarówno kostium, jak fryzura i kolor włosów są żywcem wzięte z alternatywnej Supergirl z uniwersum Injustice Lary Lane-Kent.



Ponieważ wiemy, że będzie skakanie po uniwersach/rzeczywistościach, to w zasadzie każda wersja, każdej postaci jest na stole. Zresztą w samym uniwersum Injustice Lara jest bardziej cameo, niż pełnoprawną postacią.

Jestem zatem parę opcji:

  • Supergirl w DCEU będzie Lara, nie Kara
  • Supergirl w DCEU będzie Kara, ale jej wygląd będzie oparty o Larę z komiksów
  • Supergirl nie pojawi się na stałe w DCEU, a Lara będzie robiła za cameo
 
Na tej focie gdyby nie cieniutkie uszy to by wyglądał totalnie jak serialowy Daredevil. W ogóle widać że Reeves się inspirował tą stylistyką. I dobrze, bo dla mnie Batman najlepiej wejdzie w skali i klimacie Daredevila od Netflixa.

To będzie jedna z najlepszych ekranizacji Gacka, czuję to. Jak jeszcze wycieki fabuły się potwierdzają to miodzio. A zwykle te wycieki to jednak przerażają.
 
Kurcze, jakoś nie umiem patrzeć na Pattinsona w roli Bruce`a, zupełnie mi do niej nie pasuje. Za to wszystko zmienia się w chwili kiedy Robercik ubiera kostium ... miód dla moich oczu!
 
To będzie jedna z najlepszych ekranizacji Gacka, czuję to.

Też tak myślę. Fenomenalna obsada, idealny reżyser i według wszystkich znaków na niebie i ziemi studio, które nie wbijało sie z butami w produkcję.

Do tego pożyczanie z Chinatown czy Siedem, Człowiek Zagadka inspirowany Zodiakiem, klimat neo-noir, Batman detektyw... Spełnienie snów.

Kiedyś spotkałem się z teorią/fanfickiem, że nienazwane miasto z Siedem, to Gotham przed pojawieniem się Batmana i to tak bardzo klika, że aż dziwne, że tak długo zajęło Hollywood podejście do Gacka z tego kąta.
 
Z tym Siedem to dobre, następna powtórka będzie z tym w głowie :)

Klimat już w zwiastunach jest bardzo gęsty. Jest przyziemnie, realistycznie ale nie w nolanowskim stylu (gdzie jest quasi realizm bo na ekranie dzieją się głupotki ale wszystko jest śmiertelnie poważne, a bohaterowie mają połknięte kije - żeby nie było trylogię cenię zwłaszcza dwie pierwsze części ale jestem świadom jej wad). Czyli lepiej :)

Najbardziej czekam na to, czy potwierdzi się info o Pingwinie (to żaden poważny spoiler, zaznaczam)
ponoć film ma dwie osie - jedna to oczywiście walka z Riddlerem, a drugi to szczególna relacja Batmana z Pingwinem. Szczególna, bo panowie oficjalnie na arenie biznesowej się zwalczają, a jako Batman i Pingwin w przestępczym półświatku współpracują ze sobą. Ponoć w jakimś komiksie był podobny motyw, że w pewnym momencie Pingwin oczekuje od Batmana, że ten zrobi coś publicznie Bruceowi Waynowi i Batman musi to zrobić, żeby podtrzymać iluzję. Gdyby taki motyw pojawił się w filmie... <cmoka ukontentowany>
 
Cóż, ja sporo słyszałem o

Rzekomej bombie na koniec filmu. Coś, co powoduje szczekospad i zapowiada kontynuację. Oczywistym kierunkiem jest Joker, ale według mnie, Joker Phoenixa. Jasne, sam kręciłem głową gdy teoretyzowano o połączeniu obu światów, i fakt Gotham z Jokera nie bardzo spójne z Gotham Reevesa (ze zwiastuna), oś czasu nie do końca się zgrywa, ale... Tonalnie pasują do siebie te produkcję idealnie, a sam reżyser wielokrotnie sugerował, że rodzice Bruce'a wcale nie byli tacy super i mieli związek z korupcją w mieście (trybunał sów?), co IDEALNIE wpisuje się w wizerunek Wayne'ów z Jokera.

Więc Arthur versus Bruce 'bracia', stojący po dwóch stronach moralnego konfliktu...

E:

Selina Kyle

 
Last edited:
I to też brzmi znakomicie, mi by to bardzo pasowało. A spójność? Gotham z TDK jest kompletnie niepodobne do tego z BB (wolę to z BB) w ramach jednej trylogii i jest ok, jak i ten film będzie dobry to nikt na to nie zwróci raczej uwagi. Ja na pewno nie.
 
O JASNA CHOLERA !! !! !! X 100000000000000000000!

Chciałem napisać coś więcej, ale szczęka mi opadła na klawiaturę. Szykuje się najlepszy film o Batmanie od czasów Mrocznego Rycerza ... a szczęka mówi mi, że może być nawet lepiej ...
 
Ja powiem, że mi strasznie zaimponowały zdjęcia, choć w sumie po "reeves'owskiej" dylogii małp powinienem się tego spodziewać. Co najmniej kilka ujęć wartych tapety. Selina wygląda kapitalnie, może być kotwicą, która nieco przystopuje furię Gacława. Riddler, to może być rola, która ukradnie film.

Jaram się niczym Kartagina.
 
Reeves: Fincher, czy mogę skopiować od ciebie zadanie domowe?
Fincher: spoko, tylko zrób tak, żeby to nie było oczywiste.
Reeves:
Matt czyta mi w myślach i tworzy Batmana skrojonego pode mnie.


Nie żebym narzekał, Batman w takim klimacie to marzenie, Reeves jest dobrym reżyserem, oby scenariusz dał radę. Jaram się.
 


Jak mi ten trailer robi. Początkowo byłem bardziej sceptyczny. Pattinson w roli główneji jeszcze batmobil mało batmanowy. Jednak po tym jak widziałem już kilka nowszych filmów z Pattisonem, to zaczynam się do niego naprawdę przekonywać. Natomiast batmobil, który wygląda jakby wyjęli go wprost z drag race'ów, w myśl klimatu jaki jest już mocno zarysowany, zaczyna wydawać mi się całkiem na miejscu.
Jeśli całość będzie tak soczysta jak to co nam zapowiadają, to może to być najciekawsza produkcja super bohaterska od lat.
 
Jest pięknie. Trochę boję się tylko poprowadzenia Pingwina jako psychola w sumie dość podobnego do Riddlera i takich dwóch villainów - bieda Jokerów. Ale mam nadzieję, że to tylko taki montaż fragmentów.

Czekam jak nie wiem na co. Chyba jak na żaden film obecnie, o takiego Batmana nic nie robiłem. Mega fajnie wypada Pattinson jako Bruce. Podoba mi się też ten wku...w na twarzy w wielu scenach, taki hero ale na granicy psychopatii w sumie nieduzo różny od jego przeciwników. Mam nadzieję, że będzie na ten wątek miejsce w metrażu i to nie przypadek.
 
Top Bottom