Wycieczka po Night City — najlepsze miejscówki do fotografii ulicznej

+
Night City to megapolis niepodobne do żadnego innego. Dzieli się na sześć głównych dzielnic, a każda z nich ma własną duszę i styl. Od architektury i sztuki po zagospodarowanie przestrzenne, ludzi, miejsca i nie tylko – spacer po mieście lub przejażdżka podniebnym metrem NCART zapewnią ci niezłe widoki. Jeśli interesuje Cię fotografia, miasto może Cię nieco przytłoczyć. W Night City naprawdę wszystko może okazać się zabójczo dobrym kadrem. Pozwól zatem, że pomożemy Ci skierować obiektyw (lub soczewki od Kiroshi) we właściwym kierunku. Oto kilka pierwszorzędnych lokalizacji, w których możesz puścić wodze swojej fotograficznej wyobraźni. Uwzględniliśmy miejscówki, które po prostu trzeba odwiedzić, oraz kilka ukrytych perełek. Czas przejść w tryb fotograficzny!​
  • Jig-Jig Street – wpadnij tu nocą, by poznać plugawą stronę Night City. Jig-Jig Street to dzielnica czerwonych latarni, która jest zlokalizowana w Japantown w Westbrook. Roi się tu od świecących neonów, sklepów erotycznych, prostytutek, ulicznych dealerów i turystów testujących granice tabu, których przyciągnęła tu obietnica dobrej zabawy. Wśród ulicznych barów i straganów z jedzeniem uchwycisz neonową estetykę Night City, a wznoszące się nad głowami drapacze chmur tylko dodadzą smaku odważnym ujęciom. Gdy nasycisz się już urokami Jig-Jig Street, odwiedź Targ Cherry Blossom po drugiej stronie ulicy. Znajdziesz tam nieco bardziej tradycyjne obiekty do sfotografowania, w tym przepiękne, różowe hologramy kwitnących wiśni, gigantyczny posąg i oczywiście oświetlony latarniami i usłany szkłem targ uliczny!

  • Rocky Ridge i okoliczne pustynie – odpocznij od miasta i naciesz się spokojem pustyni. Na Badlandach łatwo się zgubić, więc zdecydowanie zachęcamy do rozpoczęcia swojej pustynnej podróży fotograficznej od punktu orientacyjnego, który przynajmniej przypomina cywilizację. Opuszczone miasto Rocky Ridge aż się prosi o kilka ujęć prowokujących do myślenia. Takie miejskie eksploracje mogą przynieść spektakularne rezultaty, zwłaszcza gdy wykorzystasz kontrast dnia i nocy, aby naprawdę opowiedzieć historię tego tętniącego niegdyś życiem miejsca. A gdy zdobędziesz się już na odwagę, by wyjść na otwarty teren, skieruj obiektyw ku charakterystycznym formacjom skalnym i śladom dawnego życia, które są rozsiane po piaszczystych równinach. Poświęć trochę czasu na fotografowanie turbin farm wiatrowych, znajdź idealne ujęcie krajobrazu ze światłami Night City, migoczącymi w oddali, i rzuć wyzwanie swoim umiejętnościom kompozycji, wzbijając kurz na nieprzebranych połaciach piasku. Badlandy są płótnem, na którym maluje się obraz miejsca zawładniętego bezlitosną przyrodą. To zupełnie nowy świat fotografii w porównaniu do tego dostępnego w gęstej miejskiej dżungli.
  • Dogtown – okej, dodanie całego tego obszaru do listy może być trochę naciągane, ale jest ku temu powód: Dogtown to miasto w mieście, zupełnie niepodobne do reszty Night City, a mnogość lokalizacji do fotografowania sprawia, że serwujemy je w pakiecie. Oczywiście Dogtown nie jest dla osób o słabych nerwach. To miejsce dla fotografów, którzy lubią być w samym środku akcji, i tych, którzy chcą uchwycić surowe życie w najbardziej niebezpiecznej dzielnicy Night City. Żeby wejść do środka, potrzebujesz przepustki, ale kiedy już znajdziesz się za masywnymi murami granicznymi, masz wolną rękę. W Dogtown, pierwotnie części Pacifiki, rządzi prywatna armia Kurta Hansena. Popadające w ruinę ulice tworzą jednak imponujący obraz, podobnie jak przyciągające wzrok budynki. Ikoniczna szklana piramida klubu Heavy Hearts zawsze stanowi centralny element krajobrazu, który wzbogaca wygasły splendor Luxor Heights, imponujący Black Sapphire, stadion (i obskurny czarny rynek w jego wnętrzu), slumsy Longshore Stacks oraz wiele, wiele więcej. Panoramiczne ujęcia niszczejącego pejzażu, naturalistyczna fotografia uliczna, a nawet ryzykowne portrety ciężko uzbrojonych żołnierzy Barghest – wszystko to czeka Cię wyłącznie w Dogtown.

  • Reconciliation Park – zwolnij i oddaj się naturze. Reconciliation Park to skrawek spokoju ukryty w Heywood pod samym nosem Corpo Plaza. Bujny, zielony i relaksujący park jest kompletnym przeciwieństwem szkła, metalu, betonu i maniakalnego pędu megalopolis. Wysokie drzewa okalają ścieżki, a drewniane mostki prowadzą przez jezioro – wspaniałe, naturalistyczne tło, zwłaszcza gdy świeci słońce. Tutaj możesz poobserwować ludzi i poćwiczyć niepozowane zdjęcia. W parku gromadzi się mnóstwo ludzi, aby odpocząć od miejskiego zgiełku, więc wybierz się na powolny spacer i fotografuj do woli. Po chwili spędzonej w tej atmosferze ma się wrażenie, że opuściło się Night City na dobre!
 
Top Bottom