Wydajność cokolwiek żałosna

+
Status
Not open for further replies.
Hehe, tutaj trzeba przyznać Novemberowi całkowitą rację, kiedyś na próbę wsadziłem P4 do 450 i użycie wynosiło jakieś 10%. (na potwierdzenie zapytań userów) Dodam że Havok nie jest liczony na karcie i procesorze, jak wspomniał post wcześniej Gallaret, tylko na samym procesorze (czytać moich postów to chyba nie lubicie...) - co się pewnie prędko nie zmieni. :)
 
To chyba wy mnie zle zrozumieliscie co do ograniczenia to akruat nawet pisali w PCworld , to jest na takiej zasadzie że wiadomo ze w grze wykorzystywany jest procesor rownierz , ale samej karty on nie ogranicza, zakladajac fakt ze mamy jakies taniego amd dwurdzeniowego z 2007 roku , oblicz sobie punkty w 3d mark z radkiem np 4870 a z radeonem 6950.
Po zmianie na lepszy procesor zyskasz dodatkowo punkty ale nie dlatego ze lepiej przetwarzasz grafike tylko dlatego że procesor sam w sobie jest wydajniejszy i wszystkei instrukcje, ktore wykonuje procesor dzialaja duzo szybciej.
A wkladajc do starego kompa np z ze slabym dual core coraz to lepsza karte wyniki bedziesz mial ciagle duzo lepsze.
Co do havoka i fizyki nie bylbym teraz taki pewien , bo od obslugi directcompute w kartach graficznych takie rzeczy jak fizyka miedzy innymi sa obliczane bezposrednio na karcie graficznej.
 
Gallaret said:
Co do havoka i fizyki nie bylbym teraz taki pewien , bo od obslugi directcompute w kartach graficznych takie rzeczy jak fizyka miedzy innymi sa obliczane bezposrednio na karcie graficznej.
Emulowane, chciałeś rzec.
Co do reszty tekstu to ci zapewne November wytłumaczy jakie to głupoty.
Na marginesie, jeżeli nie chcecie by taki gość z kotem w avatarze was stąd pogonił to wbijajcie tutaj.
 
Głupoty to zalezy jak na to patrzysz , ja do starej plyty Am2 wlozylem radka 5770 oczywiscie musailem zrobic udpate biosu i z procesorm athlon x2 2400+ mialem w 3dmark 2006 14k puntkow a w testach z i5/i7 ta sama karta miala nieco ponad 15k punktow , dla porownania poprzednia karta gf 8600gt miala moze z 5k puntkow 3dmark wiec sami ocencie jaka jest roznica.
Majac core 2 duo i wybierac czy zmieniac proca na i7 + karta sredniej polki czy zostawic proca a kupic np radka 6970 napewno testy by stanowczo wskazaly zwyciezce w tej drugiej konfiguracji , poniewaz praktycznie we wszystkich grach 90% nacisku kladzione jest na karte graficzna , no moze procz REDengine.
Okej wiadomo ze z lepszym procem zwiekszy sie ogolna wydajnosc ale wzrost ten bedzie i tak bardzo maly w stosunku do wzrostu wydajnosci przy zainwestowaniu w lepsza karte. Tu mysle ze testy spokojnie by podtwierdzily to co mowie.
Na uwadze miejcie tez to ze oprocz wlasnych doswiadczen sugeruje sie artykulem z gazety, oczywiscie nie musze miec racji poprostu takie moje zdanie.
Dzieki ogolnie za rade thantor , ja juz wiecej OT nie robie i sry ogolnie , ze ta dyskusja sie tak pociagnela.
Mam nadzieje ze Ostrowiak sie pochwali czy juz fps wporzadku itp.
 
Chodzi o to że stare procki vide P4, Athlon 64 mają kuriozalną przepustowość, co "ogranicza" kartę. Np. mogą nie dostarczać danych geometrycznych w odpowiednim czasie i karta czeka, coś jak V-Sync. No i zapraszam do tego wątku co podałem niezmiernie bo widzę że odtwarza się klimat z poprzedniego forum w dziale "geek". :)
 
mi spadły klatki po rozciągnięciu ekranu 16:10 około 4 do 5 klatek momentami to aż oczy bolą tak klatkuje ale bardzo rzadko
 
Dobra, dość tego ;p
Zamykam temat tymczasowo.

Ostrowiak - jak będzie jakiś update w temacie, daj znać, zdejmę kłódkę.
 
To znowu ja! Informatyk wymienił płytę i, korzystając z okazji że tanio, wziąłem sparowane Kingstony ramki.

W miarę płynne 40fps na ultra detalach bez ubersamplingu, 3DMark jojczy coś takiego:

http://3dmark.com/3dm11/1693032;jsessionid=1hy19pkj8iq8q?show_ads=true&page=%2F3dm11%2F1693032%3Fkey%3DsAFEjD9ErupArd008dSfxWtc5Cm4AZ
 
Około 400 punktów poniżej rekomendacji, tyle że ta sucz 3DMark czasem łże jak pies :) Ale cóż powiedzieć, pogratulować że wreszcie działa to tak jak powinno, popieść jeszcze system i podciągniesz wynik do normy ;) Gratuluję rozwiązanego, dość upierdliwego problemu ;)
 
O dziwo system ruszył się bez formata i nie rozkraczył, być może przeinstaluję wszystko na czysto i dostanie kopa. Nie planuję zmieniać tej konfiguracji już chyba wcale, gdzieś mam postęp technologiczny D:
 
Ja bym jednak tego formata cyknął. Teraz może i działa sprawnie, ale rozkraczenie się jest kwestią czasu ;)
 
Rób formata !! Natychmiast!! To taki sam typ komunikatu jak ten w którym ci podałem co masz do wymiany !! Arbeit !! ;)
Swoją drogą że w ogóle wstała siódemka, przecież chipset płyty głównej jest inny... no nic, wal format i to koniecznie, a jak ci działa to od razu zassij sobie elegancko wszystkie drivery na nowo, grafika to co do płyty głównej z asustek.com i po formacie się pochwal, na bank będzie sporo lepszy wynik ;)
 
Do mobasa raczej będą stery w W7 wbudowane... Przynajmniej ja nie mam potrzeby ani na lapku, ani na stacjonarce pchać w/w... Tylko do grafy instaluję.
 
szypek26 said:
Do mobasa raczej będą stery w W7 wbudowane... Przynajmniej ja nie mam potrzeby ani na lapku, ani na stacjonarce pchać w/w... Tylko do grafy instaluję.

A to błąd, po to są aktualizacje przez firmy robione żeby polepszyć wydajność/stabilność, w ten sam sposób to można powiedzieć że i DX ma winda w sobie... tyle że nic na niej nie działa ;)

A na poważnie, te sterowniki są bardzo istotne, tak samo jak aktualizacje biosów i firmware, właśnie przez takie podejście jak Twoje ludzie mają tyle problemów z PC, wgranie np nowego firmowego sterownika do płyty głównej, pomimo że wszystko działa i jest ok, poprawia współpracę systemu i aplikacji pomiędzy sprzętem w obie strony, nawet wgranie sterów zawartych na płytce z pudełka od płyty głównej jest lepszym rozwiązaniem niż pozostawienie ich w formie Windowsa, i zauważ że czasami mija dość dużo czasu pomiędzy wydaniem jakiegoś sterownika a nadaniem mu WHQL przez MS. Przykładem niech będzie to co się działo po premierze Wieśka, pamiętasz zapewne że wiele osób rzucało mięchem że nie może wgrać gry bo błąd CRC płyty wyskakuje, a dość często lekarstwem było po prostu zaktualizowanie firmware napędu, i problem znikał.
PC to taka zabawka jak i samochód, trzeba mu wymieniać okresowo pewne rzeczy żeby zawsze działał niezawodnie ;)
 
Z grubsza racja, ale przykładowo instalacja jednej z wersji sterów do mobasa powoduje u mnie wysyp BSODów, także aż tak różowo nie jest.
W moim przypadku aktualizacji i tak żadnych nie będzie, moje mobo (zwłaszcza ze stacjonarki) powstały dawno przed premierą W7, także MS miał czas, żeby najnowsze cukiereczki już umieścić na płytce - co zainstaluję ze strony producenta, to wyjdzie na to samo i tak.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom